Jaki profesjonalny tunel foliowy kupić?

Jaki profesjonalny tunel foliowy kupić?

Już prawie koniec sierpnia, zbliża się więc moment, w którym należy zdecydować, co dalej z tunelem foliowym. Farmerzy uprawiający rośliny pod osłonami po zakończonym sezonie przymierzają się do zakupu cieplarni. Jeśli pierwsze zakupy były udane, rośliny szybko dojrzały, obrodziły wieloma owocami, nachodzi moment rozbudowy namiotu ogrodniczego.

Profesjonalny tunel foliowy to konstrukcja modułowa, w dowolnym dla producenta roślin momencie taką strukturę można powiększyć i zmodernizować. Doposażenie jej w systemy wspierające uprawy, pomimo kosztów, po pewnym czasie zacznie generować przychody. Zoptymalizowanie wegetacji roślin, wytworzenie im odpowiednich warunków do rozwoju, wzrostu, kwitnienia i owocowania sprawia, że nawet małe gospodarstwa mogę dzięki osłonom konkurować z dużymi plantacjami. Kończący się sierpień to moment, w którym rolnik, ogrodnik czy sadownik musi podjąć decyzje, jak zagospodarować tunel ogrodniczy. Aby wystrzec się pomyłek, poniżej przedstawimy błędy, która najczęściej dostrzegamy. Przyszłym właścicielom cieplarni doradzimy oraz wytłumaczymy, w jaki sposób przejść na wyższy poziom produkcji roślinnej.

Zakup tunelu w odpowiednim momencie

Hobbystyczny ogrodnik ma znacznie prostszy wybór niż farmer nastawiony na produkcję roślinną. Małe tunele foliowe są w standardowej ofercie sklepów i producentów, natomiast te o większej powierzchni wykonywane są wyłącznie na zamówienie. Trzeba zrozumieć, że bez względu na typ firmy, żadna nie jest wstanie wyprodukować namiotu ogrodniczego od ręki. Zamówienia, zlecenia, stała produkcja to codzienna działalność Krosagro. Dlatego tak istotne jest poinformowanie wykonawcy znacznie wcześniej o potencjalnym zakupie, a wtedy przedsiębiorca otrzymuje tunel foliowy na czas, w odpowiednim dla siebie momencie. Należy złożyć zamówienie, biorąc pod uwagę termin produkcji namiotu, dostarczenia go, przygotowanie stanowiska pod tunel, zmontowanie oraz rozpoczęcie upraw. Pominięcie któregoś z wymienionych punktów może opóźnić rozpoczęcie hodowli, a co z tym idzie również terminu zbiorów. W najgorszym przypadku znacznie utrudni wegetację roślin ciepłolubnych oraz długo dojrzewających.

Tani tunel foliowy a solidny i wytrzymały tunel foliowy

Inwestycja w tunel foliowy nie należy do najłatwiejszych, ponieważ wśród całego asortymentu obiektów do upraw pod osłonami jest wiele bubli ogrodniczych. Wiele sklepów bez zastanowienia powtarza tę samą sentencje „tani tunel”, „niskie ceny”, „solidny tunel z rurek PCV” lub „zielony tunel foliowy – tani, solidny i wytrzymały”. Wielu klientów Krosagro to osoby, które miały już styczność z cieplarniami, zainwestowali w tanie zamienniki zamiast w konstrukcje na wiele sezonów. Nic więc dziwnego, że można później przeczytać opinie zirytowanych klientów, którym wiatr lub śnieg połamał stelaż. Uprawy się nie powiodły, a taka osoba zamiast prowadzić uprawę w komfortowych warunkach, rezygnuje i żałuje wydanych pieniędzy.

Produkcja roślina to stale rozwijająca się gałąź przemysłu, który stawia na skuteczne rozwiązania wegetacyjne. To właśnie rosnące zapotrzebowanie na żywność oraz coraz bardziej rosnąca populacja sprawia, że takie obiekty to przyszłość rolnictwa. Natomiast warzywniaki to już nie tylko moda, ale i ekonomiczne oraz praktyczne podejście do życia, a zarazem zdrowia. Nic tak nie smakuje jak pomidor, ogórek i papryka z własnego ogórka, a takie hobby dodatkowo koi nerwy, uczy cierpliwości i daje dużo satysfakcji. Aby jednak wszystko przebiegało sprawnie, czasami warto wydać więcej, a jednak otrzymać produkt służący wiele lat zamiast takiego, który po sezonie będzie kompletnie bezużyteczny.

  Czy tunel foliowy się opłaca ?

Powierzchnie obiektów takich jak tunele foliowe, stale z roku na rok są powiększane. Liczba oraz wielkość takich konstrukcji rośnie, ponieważ coraz więcej osób dostrzega zalety płynące z posiadania namiotu ogrodniczego. Wystarczy prosta kalkulacja, aby się o tym przekonać. Uprawy polowe pozbawiają możliwości ochrony roślin przed czynnikami pogodowymi, a co najważniejsze – pod osłoną wszystkie warzywa, owoce i kwiaty można sadzić już początkiem marca. Rośliny ciepłolubne mają wystarczająco dużo czasu, aby odpowiednio się rozwinąć, zabarwić oraz wytworzyć wiele owoców. Jako że uprawa w foliaku nazywana jest intensywną, oznacza to, że uprawiający może w pełni dostosować wilgotność, temperaturę do potrzeb roślin, nie będąc zależnym o pogody.

Dofinansowanie szklarni i pomysł na dochodowy biznes

Dofinansowania na tunele foliowe i dofinansowania na modernizację technologii do upraw pod osłonami to coraz częściej pojawiające się rodzaje wsparcia. Profesjonalne namioty ogrodnicze przestały być innowacją, a optymalną agrotechnologią przyszłości. Przy odpowiednim biznesplanie taki rodzaj działalności dość szybko zaczyna się zwracać, a produkcje będzie efektywna.

Natomiast w przypadku lekkich namiotów foliowych do upraw hobbystycznych takiego dofinansowania nie można otrzymać. To jednak własny warzywniak umożliwi zaoszczędzenie pieniędzy, które zamiast trafić do sklepu, pozostaną w kieszeni. Zresztą owoce i warzywa z własnego ogródka dają świadomość, że jemy produkty pozbawione szkodliwych dodatków.

Koszty związane z postawieniem tunelu foliowego

Z jakimi kosztami musimy się liczyć, oprócz samego zakupu? Teren pod tunel ogrodniczy należy odpowiednio przygotować. Sprawdzić zasobność gleby, odpowiednio zagospodarować, zastanowić się nad zakupem technologii ułatwiającej uprawy. Budowa tunelu foliowego nie sprawi, że nagle pojawią się rośliny. Ten warunek spełni tylko systematyczna i o wiele bardziej komfortowa niż przy uprawach plenerowych praca. Jednak w dalszym ciągu potrzebne jest czujne oraz staranne oko uprawiającego, aby rośliny odpowiednio się rozwijały.

Agrotechnika znacznie posunęła się do przodu, w małych strukturach do upraw hobbystycznych uprawiający kupują i montują zraszacze, kapilary, rynnowy system nawadniający, czujniki temperatury i wilgotności. Nie jest to duży wydatek, a już po dwóch sezonach uprawowych się zwraca. Znamy również przykłady hobbystycznego ogrodnika, który z biegiem czasu przekształcił się w producenta ziół, a jego produkty zdobywają renomę na rynku ekologicznym.

Tunel foliowy wielosezonowy to konstrukcja na wiele lat, liczy się jakość stelażu, a nie oszczędność.

Elementy konstrukcji stalowej każdym typie tunelu foliowego są wykonane z sprawdzonej stali ocynkowanej ogniowo. Elementy rur, profili są atestowane, zaś cała konstrukcja na tyle solidna, że wytrzymuje zwały śniegowe, wichury i intensywne podmuchy wiatru. Technologia z dużych i profesjonalnych tuneli foliowych jest zastosowana w małych cieplarniach. Krosagro spełnia również standardy stali konstrukcyjnej, a dzięki przemyślanym projektom w środku tuneli panują idealne warunki do pracy i optymalne do zagospodarowania.

Budowa tunelu foliowego krok po kroku

Systemy modułowe Krosagro to obiekty, które po zapoznaniu się z instrukcją można łatwo zmontować, bez względu na to, czy jest to mała konstrukcja czy wielonawowy tunel foliowy. Warto brać pod uwagę czas produkcji hali oraz wszelkie opóźnienia montażu, które czasem dosłownie nie są zależne od żadnej ze stron, a jedynie od samej pogody.

Wiele firm doradza zatrudnienie pracowników, aby zbudować obiekt. Wiąże się to jednak ze znacznymi kosztami. Prawdziwy biznes rozwija się dzięki elastyczności, dlatego przygotowaliśmy kilka sprawdzonych metod, które umożliwiają ograniczenie kosztów. Jedna z nich to przyjazd wykonujących zabudowę na życzenie klienta pracowników firmy lub wyłącznie samego koordynatora. Wiąże się to z opłaceniem takich osób, a przy liczbie inwestycji, które są wykonywane, należy zgłosić takie wymagania na początku. Drugim rozwiązaniem jest telefoniczny i mailowy kontakt z projektantem, który od początku do końca prowadzi cały proces zabudowy. Nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami na rzecz Krosagro, lecz konieczne jest najęcie na własny koszt ekipy, która złoży obiekt. Ostatnim rozwiązaniem jest przeprowadzenie prac samemu, jak już zostało wspomniane, montaż jest szybki i łatwy. Już w przypadku małych tuneli wystarczą dwie osoby, a w przypadku dużego – pół tuzina.

  • Klarowna i przejrzysta współpraca między producentem a przedsiębiorcą

Już od pierwszego kontaktu z biurem obsługi klienta aż do powstania hali rolniczej pozostajemy w ciągłym kontakcie z klientem. Na wstępie po zapoznaniu się z wymaganiami i kryteriami szukamy jak najbardziej optymalnego oraz ekonomicznego rozwiązania. Naszym zadaniem jest zademonstrowanie inwestorowi skutecznych rozwiązań, które sprawią, że produkcja roślinna będzie przebiegać w pełni sprawnie. Wieloletnie doświadczenie oraz wykształcona kadra to powód zaufania, jakim darzą nas przedsiębiorcy, hurtownie i klienci indywidualni. Nowi i zarazem powracający po następne stalowe konstrukcje rolnicze.

Oprócz samej sprzedaży misją Krosagro jest propagowanie upraw pod osłonami. Dzieje się to za pomocą artykułów, prezentacji, filmów oraz instrukcji. Baza wiedzy jest oddana do Państwa użytku, dlatego zapraszamy do wyszukiwania nazwy marki w Youtube i portalach społecznościowych.

Jaki profesjonalny tunel foliowy kupić?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak podtrzymać kwitnienie begonii. Poradnik dla początkujących

  Czy jest coś równie pięknego, jak roślina obsypana morzem kwiatów w cudownych kolorach? Zwłaszcza zimą widok ten dodaje energii…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa fenkułu (koper włoski) w tunelu foliowym

Fenkuł to kolejna roślina, która zyskała popularność dzięki ogrodniczym cieplarniom. Do niedawna warzywo było traktowane jako ciekawostka kulinarna, teraz coraz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Czym jest biały osad na powierzchni ziemi w tunelu foliowym?

Czym jest biały nalot utrzymujący się na ziemi ogrodniczej w mojej szklarni? W szklarni lub też tunelu może czekać Cię…

Więcej
Tunele foliowe

Jak zainstalować tunel foliowy? krok po kroku

W tym filmie dowiecie się Państwo jak krok po kroku zainstalować tunel foliowy aby móc cieszyć się hobbystycznym tunelem wielowegetacyjnym….

Więcej
Tunele foliowe

Wentylacja w tunelu foliowym

Lato tego roku to połączenie ciepłych i deszczowych dni, które mają również wpływ na warunki panujące pod osłoną. W cieplarni…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jaka jest żywotność lilii? Pielęgnacja i uprawa lilii ogrodowej

Jeśli jesteś ciekawy, ile lat mogą rosnąć lilie, odpowiedź jest niejednoznaczna. wszystko uzależnione jest bowiem od właściwej pielęgnacji i metod…

Więcej