HOBBYSTYCZNE TUNELE FOLIOWE

Tunel foliowy hobbystyczny to konstrukcja z rur i profili, która na etapie wytwarzania zostały ocynkowana lub ocynkowana ogniowoWarstwa antykorozyjna zabezpiecza elementy stelażu przed korodowaniem. Pod osłoną tworzy się sprzyjający wegetacji mikroklimat, które jest wynikiem nałożenia na stelaż folii.

Jednowegetacyjny tunel foliowy

Prosty rodzaj konstrukcji montowany wyłącznie z rur stalowych, dostępny w wariancie ocynkowanym i ocynkowanym ogniowo. Elementy łączy się, mocując je ze sobą za pomocą śrub i nakrętek. Folię tunelową przytwierdza się do konstrukcji za pomocą wytrzymałych plastikowych klipsówFolia UV-2 lub UV-5, oprócz funkcji przechowywania ciepła i tworzenia mikroklimatu pod osłoną, pełni rolę stabilizatora konstrukcji. Naddatek folii wkopuje się ziemię, co zwiększa odporność konstrukcji na wiatr i działania pogody. Klient może wybierać wariant z jednymi drzwiami lub ich parą. Uchylone z obu stron drzwi wytwarzają naturalny przepływ powietrza. Usuwając nadmiar wilgoci poza cieplarnię. W przypadku zbyt wysokiej temperatury działanie jest podobne.

Wymiary konstrukcji:

 • Długość: od 2,5 m do 15 m
 • Szerokość: od 2 m do 4 m
 • Wysokość: od 2 m do 2,40 m

Najpopularniejsze tunele ogrodnicze z naszej oferty:

Tunel foliowy hobbystyczny 4 x 12,5 m 7

Tunel foliowy hobbystyczny 4 x 12,5 m

4397,25 4938,45  cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie
Tunel foliowy hobbystyczny 7,5 m2 6

Tunel foliowy hobbystyczny 7,5 m2

965,55 1217,70  cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie
Tunel foliowy hobbystyczny 4 x 15 m 8

Tunel foliowy hobbystyczny 4 x 15 m

5276,70 5885,55  cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie
Tunel foliowy hobbystyczny 2 x 5 m 6

Tunel foliowy hobbystyczny 2 x 5 m

1244,76 1515,36  cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie
Tunel foliowy hobbystyczny 4 x 5 m 7

Tunel foliowy hobbystyczny 4 x 5 m

1894,20 2232,45  cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie
Tunel foliowy hobbystyczny 2 x 6,25 m 6

Tunel foliowy hobbystyczny 2 x 6,25 m

1522,74 1813,02  cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie
Tunel foliowy hobbystyczny 30 m2 8

Tunel foliowy hobbystyczny 30 m2

2841,30 3247,20  cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie
Tunel foliowy hobbystyczny 15 m2 7

Tunel foliowy hobbystyczny 15 m2

1826,55 2131,59  cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie

Wielowegetacyjny tunel foliowy – z wietrzeniem bocznym

Konstrukcja jest wzorowana na profesjonalnych tunelach foliowych, z których zaczerpnięto systemy wietrzeń. Działanie takiego modelu wentylacji w tunelu ogrodniczym oparte jest na kurtynach bocznych umiejscowionych na dwóch ścianach namiotu ogrodowego. Podwija się je manualnie przy pomocy korb. W taki sposób ogrodnik może z łatwością kontrolować klimat. Za folią tunelową UV-2 lub UV-5 umieszczona jest siatka przeciw owadom, która utrudnia przenikanie agrofagów do środka. Cieplarnia wykonana jest z rur i profili ocynkowanych ogniowo lub ocynkowanych.

Wymiary konstrukcji:

 • Długość: od 2,5 m do 15 m
 • Szerokość: od 2 m do 4 m
 • Wysokość: od 2 m do 2,40 m

Mini tunel foliowy

Niewielki inspekt foliowy do wielorakiego zastosowania, służący do hodowli truskawek, poziomek, zabezpieczenia siewek, wschodów i rozsady przed niskimi temperaturami. Opcjonalnie można go połączyć z większymi obiektami, hobbystycznymi i profesjonalnymi tunelami, dzięki czemu plantator tworzy sprzyjające warunki do wegetacji jeszcze szybciej. Uprawę można zacząć już po pierwszych roztopach, gdyż zabezpieczony podwójnie plon nie jest zależny od przymrozków ani niskich temperatur.

Wymiary konstrukcji:

 • Długość: od 2,5 m do 10 m
 • Szerokość: 0,80 m
 • Wysokość: 0,80 m

Ekonomiczny tunel foliowy

Typ tunelu foliowego skonstruowany przez markę Krosagro ma za zadanie obniżyć cenę konstrukcji, a zachować jej trwałość. W przypadku tego tunelu foliowego zrezygnowano z nanoszenia warstwy cynku metodą ogniową, zastępując ją rurami cynkowanymi. Taka warstwa również chroni elementy przed korodowaniem, lecz aby zachować jej wytrzymałość należy częściej ją konserwować. Folię transparentną UV-2 lub UV-5 wymieniono na folię zbrojoną, a drzwi na rolowane zamiast otwieranych.

Wymiary konstrukcji:

 • Długość: od 2,5 m do 6,25 m
 • Szerokość: 2 m
 • Wysokość: 2 m

Konstrukcja hobbystycznych tuneli foliowych

KrosAgro
Hobbystyczne tunele foliowe 9

Folia na tunel foliowy

Przypięta za pomocą plastikowych klipsów przymocowanych do rur stalowych folia tunelowa jest solidnie przytwierdzona do struktury. Uprawy w hobbystycznych tunelach ogrodniczych osłania folia UV-2 lub UV-5. Dobrze napięta wytrzymuje silne podmuchy wiatru, a w przypadku obfitych ulew woda nie zbiera się na folii, tylko ścieka po powłoce. Bariera odgradzająca środowisko wewnątrz tunelu ogrodniczego od tego poza cieplarnią tworzy w środku struktury odmienny mikroklimat. Podczas zimnych miesięcy, kiedy pojawiają się przymrozki, foliak zabezpiecza rośliny przed chłodem. Nagrzewająca się w tunelu ziemia i powietrze umożliwiają rozpoczęcie upraw znacznie szybciej. W normalnych warunkach w uprawie polowej nie jest to możliwe, a w środku namiotu ogrodowego jak najbardziej.

Akcesoria do tuneli foliowych 4

Stelaż tunelu foliowego

Proces montażu tunelu foliowego przebiega w ekspresowym tempie. Już po otrzymaniu przez klienta paczek, tunel ogrodniczy gotowy jest do składania. Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie drugiej osoby do pomocy, a cały obiekt będzie gotowy bardzo szybko. Tunele foliowe Krosagro wykonywane są z rur stalowych. Foliak składa się z gotowych i kompatybilnych ze sobą komponentów, dzięki czemu z nowo zakupionych części można stworzyć swój własny projekt konstrukcji.

Hobbystyczne tunele foliowe

Cena, projekt i dostawa

Rozmiar, rodzaj osłony antykorozyjnej i rodzaj folii – to wszystko wpływa na cenę namiotu ogrodniczego. Paradoksalnie im dłuższy tunel foliowy tym niższy koszt jego zakupu. Standardowe produkty można znaleźć w sklepie firmowym Krostrade lub u któregoś z licznych dealerów producenta tuneli foliowych Krosagro. W przypadku zamówienia hurtowych ilości zachęcamy, by najpierw skontaktować się bezpośrednio z biurem obsługi klienta.

Kontakt

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

Materiały do pobrania