Tunel foliowy podczas pandemii

Tunel foliowy podczas pandemii 1

Tunel foliowy podczas pandemii pozwala na stworzenie bezpiecznej przestrzeni do produkcji żywności, ruchu na świeżym powietrzu a także zapewnienia sobie dostaw ekologicznego plonu. Minie nieco czasu nim świat wróci do normalnego tryby. Koronawirus działa na szkodę wielu różnym gałęziom przemysłu. W tym dla rolnictwa. Ceny żywności rosną z miesiąca na miesiąc. Sięgając często absurdalnych kwot. Chcąc dbać o zdrowie, nie da się uniknąć spożywania warzyw i owoców. Aby nie wydawać fortuny na jadalne rośliny, można zacząć uprawiać je samemu pod osłonami. 

Tunel foliowy podczas pandemii, dlaczego warto?

Mikroklimat który powstaje dzięki barierze sprzyja rozwojowi roślin na każdym etapie. Ciepło nagromadzone za dnia, utrzymuje się w glebie i powietrzu wydłużając znacznie cykl wegetacyjny. Rośliny dzięki temu rosną bujniej, a owoce są lepiej rozwinięte. Aby jednak tak się stało należy pamiętać o systematycznej pielęgnacji. Inna ważną zaletą foliaków jest to iż, uniemożliwiają zniszczenie plonu przez szkodniki. Te nie mają jak przeniknąć do środka. Teraz kiedy wiele z sportów trudno uprawiać. Chcąc zachować dobry stan zdrowia, należy zmienić podejście do ruchu. Prawie wszystkie ćwiczenia z siłowni, można zastąpić codzienna pielęgnacją roślin.

Ekologiczny plon w uprawie pod osłonami

Do upraw pod osłonami, nie trzeba mieć ogromnego ogrodu. Najmniejsza konstrukcja to tunel foliowy hobbystyczny o wymiarach: wys: 2m szer: 2m dł: 2,5m. Dobrze zaplanowana przestrzeń wewnątrz niego to gwarancja pozyskania zdrowego plonu. Widząc owoce i warzywa na sklepowych półkach nie mamy pewności czy wyprodukowano je bez użycia sztucznych środków. Natomiast te które otrzymamy z własnego ogrodu będą wolne od szkodliwych substancji. Na samym blogu Krosagro jak i w cały przepastnym internecie można znaleźć tysiące poradników. Nie tylko w formie pisanej ale i wideo. Ułatwia to znacznie start dla każdego amatora upraw pod osłonami. Znalezienie inspiracji nie będzie trudne.

Mikroklimat w tunelu foliowym

Powstały wewnątrz mikroklimat, można w pełni dostosować do potrzeb roślin. Niektóre z modeli foliaków, wyposażone są w wietrzenia boczne. Taka wentylacja pozwala na obniżenie temperatury, wewnątrz cieplarni. W upalne lato kiedy żar leje się z nieba jest to konieczne. Podnosząc kurtyny zlokalizowane na obu dłuższych bokach namiotu, dochodzi do cyrkulacji powietrza. Ciepłe jest wypychane przez zimne, co prowadzi do unormowania warunków w szklarni. Steruje się nimi manualnie, za pomocą korb. Co ważne za folią w miejscach gdzie zlokalizowane są wietrzenia, naciągnięta jest siatka przeciw owadom. Uniemożliwia przenikanie co większym szkodnikom. W tunelach jednowegetacyjnych, przestrzeń wietrzy się za pomocą otwarcia drzwi. Standardowo konstrukcje wyposażone są w jedne. Jednak jeśli jest taka wola klienta, jest możliwość zamontowania pary. Uchylone z obu stron, prowadzą o przepływu powietrza przez całą długość.

Plon pod osłonami

Dzięki sprzyjającym warunkom do hodowli warzyw i owoców, możemy zacząć uprawy znacznie wcześniej. Na otwartej przestrzeni trzeba czekać na zakończenie występowania przymrozków, które mogą poważnie uszkodzić rośliny. Jednakże mając tunel foliowy, produkcje plonu można zacząć już w marcu. Nagrzewająca się powłoka zachowuje dłużej dodatnią temperaturę wewnątrz foliaka. Zarówno w glebie jak i powietrzu.  Uzyskanie smacznych a także wczesnych nowalijek jest dzięki temu bardzo proste. Przy dobrze zaplanowanym płodozmianie, zbiory będą kilka razy. Zaś niektóre z roślin będzie można systematycznie przynosić z warzywnika. Przez cały rok będą zasilać kuchnię i talerze domowników. Koniec sezonu to dopiero październik. A jak tylko ogrodnik okazuje chęci może uprawiać rośliny całorocznie.

Modułowa konstrukcja ogrodowa

Z czasem kiedy nabierze się wprawy w uprawach pod osłonami. A tunel foliowy okaże się zbyt mały. Można go powiększyć. Jest to możliwe dzięki systemowi modułowej zabudowy. Konstrukcja to powtarzalne elementy które łączą się w segmenty. Te połączone ze sobą tworzą cieplarnie. Magazyn Krosagro jest stale doposażany, a więc wystarczy skontaktować się z biurem obsługi klienta aby zamówić taki zestaw. Zaletą takiego rozwiązania jest również to iż jest prosty w montażu i demontażu. Już od pierwszego spojrzenia na instrukcje, wszystko jest jasne. Elementy łączy się ze sobą za pomocą obejm, dwójnogów, trójnogów a także jarzemek. Do gotowego stelażu mocuje się folię, plastikowymi klipsami.  Nadmiar wkopuje się w ziemię. Całość zajmuje niewiele czasu, a foliak po tym wszystkim jest gotowy do eksploatacji.

Stelaż ocynkowany ogniowo

Konstrukcja tunelu foliowego wykonana jest ze stali ocynkowanej ogniowo. Zabezpiecza to elementy przed korodowaniem. Zachodzące wewnątrz procesy wegetacyjne, podnoszą wilgotność powietrza. Ta osadza się na stelażu. Gdyby nie była zabezpieczona warstwą antykorozyjną, części szybko pokrywałoby się rdzą. Po kilku latach warto odnowić powłokę chroniącą. Dzięki czemu zachowamy ich estetyczny wygląd oraz trwałość. Najbardziej narażoną na niszczenie są elementy będące w kontakcie z ziemią. Na nie należy zwrócić szczególną uwagę  pod koniec sezonu. Kiedy zabieramy się za konserwacje struktury i przygotowanie jej do zimowania.

Tunel foliowy podczas pandemii, same korzyści!

Klient za niewielką kwotę otrzymuje solidny, wytrzymały tunel foliowy wykonany ze stali ocynkowanej ogniowo. Pozwala mu to zaoszczędzić wydatki na żywność, ma pewność że plon jest zdrowy a do tego pielęgnacja ogrodu poprawia kondycję. Zalet można byłoby wymienić jeszcze mnogość. Za rozpoczęciem przygody z ogrodnictwem pod osłonami, przemawia wiele argumentów. Szczególnie teraz kiedy przyszłość wydaje się mglista i niepewna. To nie tylko pragmatyzm i możliwość zaoszczędzenia pewnej sumy pieniędzy. To także nowa moda. Miejskie ogrodnictwo zyskuje popularność z roku na rok. Wystarczy sprawdzić social media, aby dostrzec jak wiele osób chwali się swoimi uprawami. Znikną strach przed skojarzeniem że jest włościaństwo. Teraz nie wystarczy wyłącznie kupować eko produkty, trzeba je jeszcze umieć wyhodować.

 

Tunel foliowy podczas pandemii 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Hodowla róż pod osłonami

Hodowla róż pod osłonami to częsty powód zakupu tuneli foliowych przez plantatorów. Te pożądane przez rynek kwiaty, cieszą się niesłabnącym…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa kiwano pod osłonami

Uprawa kiwano pod osłonami to ciekawe wyzwanie dla doświadczonych ogrodników. Określany jest również jako kolczasty lub rogaty ogórek, pod tą…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namioty przemysłowe dla firm

Namioty przemysłowe dla firm o konstrukcji z rur i profili, znajdują swoje zastosowanie w różnych rodzajach produkcji. Hale namiotowe to…

Więcej
Bez kategorii

Jak przyspieszyć zbiory z upraw pod osłonami?

Jak przyspieszyć zbiory z upraw pod osłonami? Nagłe zmiany pogody, przymrozki, opady śniegu a także chłodny wiatr sprawiają że uprawianie…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namiot garażowy na motocykl

Namiot garażowy na motocykl to zastępstwo dla ociężałych blaszaków oraz murowanych budynków. To nieduża wolnostojące konstrukcja, pozbawiona fundamentów. Która dzięki…

Więcej
Tunele foliowe

Tunel foliowy do okrywania roślin na zimę

Tunel foliowy do okrywania roślin na zimę to skuteczna ochrona przed niskimi temperaturami. Te mogą pojawić się wczesną wiosną a…

Więcej