Top 12 tuneli foliowych

Top 12 tuneli foliowych

Tunel foliowy to rozwiązanie dla wszystkich osób, które pragną żyć w bardziej zrównoważony sposób. Posiadając na własność cieplarnię możemy być sami dla siebie dietetykiem, producentem żywności oraz cieszyć się z hobbystycznego ogrodnictwa. Wiemy i decydujemy co jemy, znamy metodę uprawy oraz jesteśmy pewni, że roślina jest eko, bio i organic jednocześnie.

Trud, który wkładamy w pielęgnację roślin pozytywnie wpływa na nasze ciało i umysł, w końcu ogrodnictwo to sporo ruchu i przebywanie w ciągłym kontakcie z naturą. Inna zaletą prowadzenia plantacji pod osłonmi, jest spora oszczędność funduszy domowych. Wszyscy chcieliby się zajadać zdrowymi warzywami i owocami, niestety koszt takich produktów bywa wysoki. Rozwiązaniem jest tunel foliowy, który stanie się konstrukcją dostarczającą nam takich warzyw i owoców.

Lista TOP 12 tuneli foliowych – Krosagro

O zaletach szklarni foliowych, o sposobach ich wykorzystania  i co w nich uprawiać napisaliśmy już dziesiątki artykułów. Zbiorem najważniejszych informacji jest przygotowywana zakładka “Tunele foliowe od A do Z”, która stworzona jest dla każdej osoby chcącej zacząć pielęgnować rośliny pod osłonami. Zainteresowanych zachęcamy do lektury, a tymczasem w tym artykule opowiemy o najczęściej kupowanych cieplarniach Krosagro.

Ekonomiczny tunel foliowy

Ten typ produktu przygotowany jest w taki sposób, który maksymalnie obniża koszty produkcji, aby w końcowym efekcie klient kupując go ponosił niewielki koszt. Projekt przygotowany jest tak, aby było w nim jak najmniej elementów stalowych, przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymałości na czynniki pogodowe. Wszystkie elementy na etapie wytwarzania pokryto warstwą antykorozyjną, tzn. cynkowaniu ogniowemu. Do tego zamiast standardowych drzwi są rolowane, będące częścią folii nałożonej na cieplarnie. Tak więc kupujący wybiera solidną konstrukcję z folią, która idealnie sprawdzi się dla osoby zaczynającej swoją przygodę z tunelami foliowymi.

TUNEL FOLIOWY 5 M2 wys: 2m ; szer: 2m ; dł: 2,5m 

TUNEL FOLIOWY 10 M2 – wys: 2m ; szer: 2m ; dł: 5m

TUNEL FOLIOWY 18,75 M2 – wys: 2,5m ; szer: 3m ; dł: 6,25m

Jednowegetacyjny tunel foliowy

Model stworzony został z myślą o osobach, które już co nieco wiedzą zarówno o tunelach foliowych, jak i ogrodnictwie. Do tego stawiają na efektywną uprawę oraz są zdeterminowani do jej prowadzenia. Całość konstrukcji została wzmocniona tak, aby móc podwieszać do niej uprawy, a drobne wsporniki boczne stabilizują strukturę. Bez obaw można go zamontować nawet w miejscach, w których wieją silne wiatry. Egzemplarz posiada w zestawie jedne drzwi, z opcją zamówienia drugich, aby były rozmieszczone po obu stronach namiotu ogrodowego.

TUNEL FOLIOWY JEDNOWEGETACYJNY 7,5 M2wys: 2m ; szer: 2m ; dł: 3,75m

TUNEL FOLIOWY JEDNOWEGETACYJNY 11,25 M2wys: 2,15m ; szer:  3m ; dł: 3,75m

TUNEL FOLIOWY JEDNOWEGETACYJNY 20 M2wys: 2,40m ; szer:  4m ; dł: 5m

Wielowegetacyjny tunel foliowy

Półprofesjonalna konstrukcja do upraw pod osłoną, na którą również decydują się hobbyści, aby plon warzyw i owoców był efektywny i efektowny. Struktura pozwala na wytworzenie bardziej optymalnych warunków do rozwoju roślin dzięki obiegowej cyrkulacji powietrza. Ta cieplarnia po obu stronach ma zamontowane wietrzenia boczne, które podnosi się i obniża za pomocą korby. Podciągnięte z obu stron kurtyny doprowadzają do tego, że nadmiar ciepła lub wilgotności usuwany jest poza obiekt poprzez krążące powietrze. Taki efekt działa też korzystnie na rośliny samopylne, które dzięki powiewom rozprowadzają pyłek. Również jak w przypadku foliaka wyżej i ten standardowo ma opcję z jednymi drzwiami lub za dopłatą, na obu końcach tunelu.

TUNEL FOLIOWY WIELOWEGETACYJNY 7,5 M2 – wys: 2m ; szer:  2m ; dł: 3,75m

TUNEL FOLIOWY WIELOWEGETACYJNY 12,5 M2wys: 2m ; szer:  2m ; dł: 6,25m

TUNEL FOLIOWY WIELOWEGETACYJNY 22,5 M2wys: 2,15m ; szer:  3m ; dł: 7,5m

Mini tunel foliowy

Drobne konstrukcje ze stali ocynkowanej ogniowo używane są do przykrywania upraw sezonowych, ochrony siewek, produkcji rozsady (pod większą strukturą) i zniwelowania szkodliwego działania przymrozków. Niektóre z roślin dość szybko zaczynają wegetację, dlatego też narażone są na uszkodzenia od mrozów. Właśnie w tym celu rozstawia się nad nimi te małe foliaki. Bywa, że są również dodatkową ochrona, już w większym tunelu (profesjonalnym lub sezonowym) polepszającym wegetację warzyw, krzewinek i małych drzewek owocowych. Jako że jest to modułowy obiekt, można go wydłużać w nieskończoność, dokładając nowe elementy tunelu.

MINI TUNEL FOLIOWY 2 M2wys: 0,8 m ; szer: 0,8m ; dł: 2,5m

MINI TUNEL FOLIOWY 4 M2wys: 0,8 m ; szer: 0,8m ; dł: 5m

MINI TUNEL FOLIOWY 8 M2wys: 0,8 m ; szer: 0,8m ; dł: 10m

Konstrukcje do upraw pod osłonami

Marka Krosagro dostarcza kompleksowych rozwiązań zarówno dla początkujących ogrodników, którzy uprawiają hobbystycznie warzywa i owoce oraz dla profesjonalnych producentów roślin. Podane wyżej foliaki to jedne z najczęściej wybieranych i kupowanych produktów, zaś sama oferta zawiera ich o wiele więcej. Oczywiście w asortymencie są jeszcze inne wymiary, które można znaleźć u głównego dealera KROSTRADE, a który jako sklep z tunelami foliowymi posiada szeroki asortyment produktów.

Natomiast jeśli cieplarnia ma być nietypowa, posiadać specyficzne wymiary, wysokość, powłokę, to takie struktury producent Krosagro wykonuje na zamówienie. Produkowane konstrukcje służą nie tylko do rolnictwa oraz ogrodnictwa, znajdują także zastosowanie w  magazynowaniu, garażowaniu, logistyce i wielu innych branżach.

Top 12 tuneli foliowych

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Konstrukcje stalowe z kratownicą

Konstrukcje stalowe z wyposaża się w kratownicę, aby ustabilizować i wzmocnić strukturę, aby jeszcze lepiej znosiła warunki atmosferyczne na nią…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale logistyczne – cena oraz projekt

Branża transportowa to działalność, która prężnie rozwija się na całym świecie. Wraz z otwarciem granic, coraz lepszą infrastrukturą drogową oraz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać i pielęgnować Kaktusa wielkanocnego?

Ripsalidopsis powszechnie znany jako kaktus wielkanocny, to efektowna roślina, pochodząca z brazylijskich dżungli, która swa nazwę zawdzięcza porze, w jakiej…

Więcej
Tunele foliowe

Czy warto kupić tunel z poliwęglanu?

Tunel z poliwęglanu to konstrukcja, która niegdyś była wyłącznie ciekawostką dla hobbystycznych ogrodników. Takie pokrycie było stosowane w specjalistycznych szklarniach,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Przedplon w tunelu foliowym cz. 1

Cieplarnie umożliwiają uprawę warzyw już wczesną wiosną. Rzodkiewka, cebula, pomidory, szczypiorek oraz ogórki to tylko kilka z przedplonów możliwych do zasadzenia…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać bób pod osłonami?

Bób to jedna z najstarszych rośliny uprawnych. Prapoczątki bobu sięgają już dawnych cywilizacji, czyli czasów, kiedy rolnictwo dopiero się rozwijało….

Więcej