Jak wyhodować gwiazdy betlejemskie z sadzonek. 3 kroki

Jak wyhodować gwiazdy betlejemskie z sadzonek. 3 kroki

Poinsecje to piękne rośliny wakacyjne; nic dziwnego, dlaczego wielu ogrodników chce wiedzieć, jak wyhodować poinsecje z sadzonek. Rośliny te zwykle nie żyją długo, ale jeśli zamierzasz przedłużyć okres wegetacji, możesz zastosować odpowiednią pielęgnację. Albo jeszcze lepiej, możesz wyhodować nowe rośliny, ucząc się, jak hodować poinsecje z sadzonek.

Rozmnażanie jest jednym z najlepszych sposobów uprawy poinsecji. Proces polega na wycinaniu rośliny, umieszczaniu jej w glebie i podlewaniu jej do wzrostu. Istnieją inne sposoby rozmnażania roślin, ale cięcie liści jest najlepszą metodą rozmnażania poinsecji.

Jak wyhodować poinsecje z sadzonek

Sadzonki liści są dokładnie takie, jak to brzmi – pobiera się wycięcie liścia z rośliny. Usuwasz łodygę z głównej łodygi lub rośliny, a następnie ją rozmnażasz. Oto jak:

Krok 1: Wytnij łodygę liści

Zanim zaczniesz ścinać łodygę, ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, gdzie ją przyciąć. Odetnij cały przewód i trzpień, przechylając nożyce pod kątem 45 stopni. Każde cięcie powinno mieć co najmniej cztery cale długości i powinno być zrobione ze zdrowej rośliny. Możesz wykonać więcej niż jedno cięcie, ale pamiętaj, aby nie robić zbyt dużo, ponieważ może to zahamować wzrost roślin, a nawet je zabić.

Krok 2: przygotuj kontener

Sadzarka szklarniowa to najlepszy pojemnik do kiełkowania i wzrostu sadzonek. Ta sadzarka to duża taca z małymi otworami, w których umieszczasz sadzonki liści. Do rozmnażania gwiazd betlejemskich możesz użyć tych tacek do procesu ukorzeniania. Po ustaleniu korzeni można je przeszczepić do innego pojemnika lub mini szklarni. Upewnij się, że środowisko uprawy ma dobre oświetlenie, wilgotność, drenaż i wilgoć.

Weź sadzarkę, dodaj ziemię do uchwytu i spryskaj letnią wodą, aby była wilgotna przed umieszczeniem sadzonek.

Krok # 3: Zasadź sadzonki poinsecji

Gdy sadzonki są gotowe do sadzenia, następnym krokiem jest ich posadzenie. Zanurz każdy z nich w mieszance ukorzeniającej, aż łodyga zostanie nasycona i ostrożnie posadź je w glebie. Spryskaj je wodą i przykryj przezroczystą plastikową osłoną, aby zwiększyć wilgotność.

Jak dbać o swoje sadzonki

Po posadzeniu sadzonek musisz się nimi zająć. Dostosuj poziom nawilżenia i przenieś je w słoneczne miejsce, gdzie mogą uzyskać wystarczającą ilość ciepła. Pozwól powietrzu krążyć, zakładając plastikową osłonę szklarni.

Zapobiegaj więdnięciu liści, ponownie je odcinając, ale uważaj, aby nie ciąć zbyt mocno. Zostaw trochę na środku cięcia. To sprzyja wzrostowi, ponieważ główna łodyga i liście są wystawione na działanie promieni słonecznych. Im więcej światła mogą uzyskać twoje sadzonki, tym szybciej będą rosły korzenie.

Idealna temperatura powietrza dla sadzonek powinna wynosić 70 stopni Celsjusza rano i 60 stopni Celsjusza wieczorem. Upewnij się, że wilgotność jest jak najwyższa, ponieważ gwiazdy betlejemskie uwielbiają wilgoć – w końcu to rośliny tropikalne! Zwiększenie wilgotności nie powinno stanowić problemu, jeśli uprawiasz rośliny w mini szklarni.

Gdy korzenie są już zakorzenione, a cięcie zacznie rosnąć, możesz przeszczepić rośliny do ogrodu lub terrarium, aby udekorować swój dom. Jeśli zdecydujesz się umieścić je w terrarium, możesz nadal kontrolować rosnące środowisko i zachęcać je do lepszego wzrostu i korzeni.

Kiedy twoje rośliny wyrosną na pełne rośliny, możesz przenieść je do doniczek lub ogrodów i dbać o nie tak, jak o inną roślinę wakacyjną.

Korzyści z uprawy gwiazd betlejemskich z sadzonek w mini szklarni

Uprawa gwiazd betlejemskich w mini szklarni ma swoje zalety. Twoje rośliny są wrażliwe, gdy są małe, więc trzymanie ich w zamkniętej przestrzeni – z dala od żywiołów – pozwala im rosnąć szybciej i zdrowiej.

Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć uprawę sadzonek poinsecji w mini szklarni:

Ochrona przed szkodliwymi szkodnikami, które chcą zjeść Twoje rośliny

Przędziorki, wciornastki, komary, mączliki i muchy przybrzeżne to tylko niektóre z owadów żerujących na poinsecjach. Bakteryjna zgnilizna miękka, parch poinsecji, mączniak prawdziwy i zgorzel botrytis to powszechne choroby, które dotykają te rośliny wakacyjne. Zapewnienie im bezpieczeństwa w szklarni zmniejszyło ryzyko przyciągania szkodników i chorób.

Wcześnie rozpocznij wzrost roślin

Dzięki mini szklarni możesz wcześnie rozpocząć uprawę roślin. Nie musisz czekać na pogodę, ponieważ możesz stworzyć mikroklimat wewnątrz szklarni. Zainstaluj systemy ogrzewania i chłodzenia, wyhoduj światła itp., Aby stworzyć idealne środowisko do wzrostu dla swoich gwiazd betlejemskich.

Ochrona przed złą pogodą

Zła pogoda może szybko zniszczyć Twój ogród. Mini szklarnia chroni rośliny przed lodem, mrozem, silnym wiatrem i ulewnym deszczem. Możesz umieścić je wewnątrz konstrukcji, aż pogoda się ociepli, zanim przesadzisz je z powrotem do ogrodu.

Ostatnie przemyślenia na temat wyhodowania poinsecji z sadzonek

Teraz, gdy wiesz, jak wyhodować poinsecje z sadzonek, będziesz mógł cieszyć się tymi pięknymi świątecznymi roślinami przez cały okres Bożego Narodzenia.

Jak wyhodować gwiazdy betlejemskie z sadzonek. 3 kroki

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Jak podzielić paprocie w 3 prostych krokach - Uprawa pod osłonami
Uprawa pod osłonami

Jak podzielić paprocie w 3 prostych krokach

Aby nauczyć się dzielić paprocie, wystarczy poznać trzy łatwe kroki. Ponieważ są to rośliny długowieczne, ...
Czytaj więcej
Jak sadzić lilię wielkanocną | Poradnik dla początkujących - Uprawa pod osłonami
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić lilię wielkanocną | Poradnik dla początkujących

Lilia zwana wielkanocną pochodzi przypuszczalnie ze skrzyżowania lilii białej i lilii królewskiej. Krajem, z którego ...
Czytaj więcej
Czym jest biały osad na powierzchni ziemi w tunelu foliowym? - Uprawa pod osłonami
Uprawa pod osłonami

Czym jest biały osad na powierzchni ziemi w tunelu foliowym?

Czym jest biały nalot utrzymujący się na ziemi ogrodniczej w mojej szklarni? W szklarni lub ...
Czytaj więcej