Jak przesadzić hibiskusa w trzech prostych krokach

Jak przesadzić hibiskusa w trzech prostych krokach

Czy jesteś entuzjastą ogrodnictwa, który chce wiedzieć, jak przesadzić hibiskusa? Hibiskus należy do rodziny ślazowatych, ma pokrój drzewa lub krzewu, a jego inna nazwa to np. róża chińska, ketmia syryjska czy też malwa chińska. Roślina ta pochodzi z ciepłego, tropikalnego klimatu, z terytorium Chin, południowej Korei, uprawiana jest na Hawajach, Malezji, Indiach czy też Afryce. Hibiskus ma kwiaty w kształcie trąbki, które mają  różne kolory, w tym czerwony, żółty, różowy, pomarańczowy, brzoskwiniowy, fioletowy i biały.

Hibiskus ma znaczenie symboliczne w różnych kulturach.

Roślina ta jest również kojarzona z różnymi symbolami kulturowymi. Kwiaty hibiskusa symbolizują piękno, młodość, bogactwo, sławę i chwałę. Są one symbolem narodowym Korei płd., Malezji, a na Hawajach są alegorią wolności. W epoce wiktoriańskiej kobiety, które otrzymywały kwiaty hibiskusa, odbierały to jako potwierdzenie swej urody.

Z hibiskusa robi się dobrą i zdrową herbatę.

Jeśli nigdy nie próbowałeś herbaty z hibiskusa, to wiele straciłeś. Najpopularniejsza odmiana hibiskusa, która jest używana do produkcji herbaty, nazywa się Hibiscus sabdariffa. Jego czerwone kwiaty są również znane ze swoich właściwości zdrowotnych, dlatego też są powszechnie stosowane jako suplement diety. Napar z kwiatów hibiskusa ma działanie prozdrowotne, działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, jest stosowany w celu obniżenia ciśnienia tętniczego. Dzięki wysokiej ilości antyoksydantów stosowany jest w profilaktyce antynowotworowej.

Hibiskus może być stosowany w leczeniu chorób.

Starożytni Egipcjanie pili herbatę z hibiskusa, aby obniżyć temperaturę ciała, wspomagać diurezę oraz leczyć choroby serca i zaburzenia nerwowe. Z drugiej strony, Afrykanie stosowali go jako środek na zaparcia, w leczeniu raka, chorób wątroby i przeziębień. W Iranie hibiskus jest stosowany w celu obniżenia wysokiego ciśnienia krwi, a także wysokiego poziomu cholesterolu.

Okład z miąższu z liści rośliny może być stosowany jako środek do gojenia ran na skórze. Według badań hibiskus może mieć również potencjał w leczeniu raka i wspomagać utratę wagi.

Z kory hibiskusa można produkować liny i papier.

Czy wiesz, że ta roślina może być również używana do produkcji papieru? Jest to jednak możliwe tylko w przypadku odmiany Hibiscus cannabinus, a nie innych odmian hibiskusa. Oprócz tego hibiskusa używa się również w innych dziedzinach, takich jak kształtowanie krajobrazu, produkcja powrozów i lin, a także budownictwo.

Jak przesadzać hibiskusa?

Najlepiej jest zrobić to, gdy kwiaty zaczynają przekwitać. Zazwyczaj hibiskus kwitnie do końca sierpnia lub września.

Możesz przesadzić roślinę od końca sierpnia do końca października. Wysokie temperatury i nadmierne słońce mogą powodować stres u rośliny, zwróć uwagę na to, że hibiskus jest na to wrażliwy.

Krok 1: Wybierz właściwe stanowisko.

Wybierz lokalizację, która odpowiada potrzebom hibiskusa. Nie rozwijają się one dobrze w miejscach o zbyt dużym zacienieniu i z zalegającą wodą. Jeśli chodzi o ekspozycję na słońce, wymagają one co najmniej 6 do 7 godzin kąpieli słonecznej dziennie.

Ponadto należy unikać przenoszenia ich do miejsc, które są narażone na ciągłe wiatry. Hibiskus uwielbia światło słoneczne i ciepłe otoczenie. Co więcej, dobrze rozwija się w próchnicznych, dobrze przepuszczalnych glebach o lekko kwaśnym odczynie. Dobrze jest też zadbać o to, by zapewnić im warstwę drenażu.

Krok 2: Przygotowanie do przesadzenia.

Przytnij pędy rośliny, aby wzmocnić ją. Kop prosto w dół wokół rośliny, zachowując odległość stopy od podstawy.

Unikaj kopania w sposób ukośny, aby zapobiec uszkodzeniu korzeni. Podnieś roślinę powoli, aby zapobiec uszkodzeniu korzeni. Upewnij się, że wokół korzeni znajduje się jak najwięcej ziemi. Ponadto, owiń korzenie za pomocą ogrodniczego materiału zabezpieczając je.

Krok #3: Przenoszenie hibiskusa.

W nowym miejscu wykop dołek i napełnij go do 3/4 wysokości, żyzną ziemią i drenażem. Przenieś roślinę do dołka. Zwilż glebę wodą i ubij ją, aby wycisnąć z niej powietrze.

Przez pierwsze 6 tygodni po przesadzeniu co 2 dni dokładnie podlewaj roślinę. Pamiętaj, aby pozwolić jej wyschnąć pomiędzy kolejnymi podlewaniami.

Zalety korzystania z hobbystycznej szklarni lub tunelu foliowego.

Szklarnia hobbystyczna lub tunel jest doskonałym wyborem do uprawy roślin, by zachowały zdrowie poza sezonem. Nie wszystkie rośliny rosną przez cały rok. Niektóre rośliny przetrwają tylko podczas wiosny, lata lub wczesnej jesieni.

Jednak szklarnie hobbystyczne umożliwiają uprawę roślin o każdej porze roku. Pozwala to na uprawę roślin, które nie rozwijają się w Twoim klimacie. Jeśli mieszkasz w kraju, w którym pogoda bywa chłodna, możesz nadal uprawiać rośliny tropikalne i uzyskiwać lepsze wyniki.

Dodatkowo szklarnia lub tunel chronią rośliny przed działaniem zmiennej pogody, wiatrem, szkodnikami i innymi czynnikami, które utrudniają wzrost roślin. Szklarnia to doskonałe środowisko, które chroni przed mrozem, zbyt wysoką temperaturą, nadmiernym deszczem, silnym wiatrem i innymi czynnikami atmosferycznymi, które mogą zniszczyć rośliny.

Ponadto uprawa pod osłonami wydłuża sezon wegetacyjny, co przekłada się na większą ilość i jakość upraw. Dzięki ciągłym innowacjom technologicznym szklarnie są coraz doskonalsze w zapewnianiu najlepszego schronienia dla Twoich roślin.

Wnioski: Jak sadzić hibiskusa?

Optymalna temperatura dla hibiskusa to 20-22 stopni, zimą 14-16 stopni. Niektóre odmiany, nie przetrwają w temperaturach poniżej zera. Jeśli mieszkasz w obszarze, gdzie jest zazwyczaj zimno, szklarnia jest świetną inwestycją.

Możesz uprawiać hibiskusa o każdej porze roku — nawet zimą. Używając szklarni, można kontrolować temperaturę, której rośliny hibiskusa potrzebują, aby przetrwać i wydać najokazalsze kwiaty.

Teraz gdy już wiesz, jak przesadzać hibiskusy, możesz przenieść je do szklarni hobbystycznej lub tunelu, aby zapewnić im lepszą ochronę i szybszy wzrost.

Jak przesadzić hibiskusa w trzech prostych krokach

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Brak sugestii...