Tunele foliowe bez tajemnic

Tunele foliowe bez tajemnic

Tunele foliowe wraz z upływem czasu stają się coraz bardziej powszechnym elementem krajobrazu. W wyspecjalizowanych gospodarstw rolnych oraz przydomowych ogrodach i działek. Foliowe namioty podwyższają aktywność gospodarstw oraz hobbystycznych ogrodników, którzy marzą o świeżych i zdrowych owocach. Skąd bierze się rosnąca popularność namiotów ogrodniczych? Wśród ogrodników hobbystycznych wyznacznik stanowi na pewno trend zdrowego żywienia i rosnąca świadomość spożywania produktów świeżych i hodowanych metodami naturalnymi.

Do głównych zalet tuneli zalicza się możliwość zebrania z danego areału uprawowego nawet kilku zbiorów w trakcie jednego sezonu wegetacyjnego. Co jest niemożliwe podczas stosowania tradycyjnych upraw polowych. Gwałtowny rozwój intensywnej produkcji roślinnej pod osłonami to szansa dla rolników na podniesienie dochodów i profesjonalizację gospodarstwa. Natomiast dla hobbystów to z kolei okazja do całorocznego rozwoju swojej pasji,  poprawy formy i samopoczucia

Konstrukcje do upraw pod osłonami

Na rynku dostępnych jest wiele modeli foliowców, które różnią się od siebie m.in. materiałem, z którego zostały wykonane, rozmiarem, rodzajem pokrycia czy wreszcie stabilnością i trwałością, która jest ściśle powiązana jakością elementów. Tunele foliowe często wykonuje się ze stali, aluminium, rurek PCV, a nawet drewna, pokrywając stelaż foliami różnego rodzaju. Zadaniem takich namiotów jest wytworzenie odpowiedniego klimatu dla roślin uprawianych wewnątrz foliowej cieplarni.

Niniejsza książka elektroniczna to obszerny zbiór wiedzy o tunelach foliowych, który ma za zadanie naświetlić temat upraw pod osłonami zwłaszcza początkującym ogrodnikom. Kierując się e-bookiem Krosagro będzie można w prosty i klarowny sposób wybrać swój pierwszy namiot foliowy. Dla początkujących ogrodników bowiem wybór nie zawsze jest oczywisty, a samo określenie, jaki tunel będzie odpowiedni do potencjalnych upraw może nastręczać wielu trudności. Znajdzie się tutaj także analiza tunelowych stelaży oraz powszechnie stosowanych typów konstrukcji, przedstawienie pokryć najczęściej używanych w tunelach, wskazówki, jak dbać o tunele przed i po sezonie wegetacyjnym, jak stworzyć roślinom odpowiedni mikroklimat i warunki do rozwoju oraz – dla wahających się, czy rozpocząć uprawę w tunelu – dlaczego jednak warto kupić tunel foliowy.

Tunele foliowe bez tajemnic – lista tematów

  1. Jak i jaki tunel foliowy wybrać – w tej części wyjaśnimy podstawowe pojęcia i technikalia związane z tunelami foliowymi, odpowiemy na pytanie, na co w pierwszej kolejności zwracać uwagę oraz czego się wystrzegać.
  2. 7 powodów, by kupić tunel foliowy – oszczędność, zdrowie, pasja – to tylko kilka słów opisujących uprawy pod osłonami i profity, jakie z tego wynikają.
  3. Jak zbudować, zmontować oraz gdzie postawić tunel foliowy – nic nie stoi na przeszkodzie, aby tunel foliowy skonstruować samemu. Krosagro udostępnia klientom cały asortyment części, do budowy cieplarni DIY
  4. Stelaż na tunel foliowy – cieplarnia jest tak trwała, jak materiał, z którego ją zrobiono. Wśród dostępnych stelaży są takie, które wytrzymają wiele lat, i takie, które wymagają wymiany po sezonie. W tej części opowiemy, jaką wybrać konstrukcję oraz która z nich jest najsolidniejsza.
  5. Jaką folię wybrać na tunel ogrodowy? – osłona i stelaż to dwie najważniejsze części konstrukcji. Wybór powłoki ma wpływ na wegetację roślin, mikroklimat wewnątrz oraz magazynowanie ciepła, czyli na najważniejsze kwestie decydujące o jakości i ilości plonu. Dlatego tak istotne jest zakupienie odpowiedniej folii, która spełni swoje zadanie.
  6. Akcesoria do tunelu foliowego – które z systemów i elementów dołączyć do konstrukcji rolniczej? Aby w pełni wykorzystać potencjał upraw pod osłonami, wyposaża się namiot ogrodniczy w technologie wspomagające uprawy. Choć wiąże się to z pewnym wydatkiem, przynosi wiele korzyści.
Tunele foliowe bez tajemnic

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak pozbyć się mączlików?

Więc, jak pozbyć się mączlików? Jeśli jesteś jedną z niezliczonych osób, które są początkujące w ogrodnictwie, to powinno to być…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić i uprawiać jarmuż | Najlepsze rośliny towarzyszące

Wygląda na to, że wszyscy mają obsesję na punkcie tej zielonej rośliny liściastej, robi ona furorę na stołach osób zainteresowanych…

Więcej
Bez kategorii

Mikroelementy w uprawie pod osłonami

Mikroelementy w uprawie pod osłonami są konieczne, aby każdy etap wegetacji przebiegał optymalnie. Obok niezbędnych do prawidłowych procesów wzrostu makroelementów…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Ogrodnictwo stóp kwadratowych – jak gęsto sadzić ogórki?

Ogrodnictwo stóp kwadratowych jest metoda opracowaną przez Mela Bartholomewa polegającą na takim podzieleniu powierzchni uprawy, aby wydzielić niewielkie kwadratowe sekcje,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Pielęgnacja gleby w tunelu foliowym cz. 2

Zakażenie podłoża dotyczy również roślin rosnących w tunelach ogrodniczych. Jest to zagrożenie powodujące poważne straty w uprawach pod osłonami. Patogeny roślin zasiedlające…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić lilię wielkanocną | Poradnik dla początkujących

Lilia zwana wielkanocną pochodzi przypuszczalnie ze skrzyżowania lilii białej i lilii królewskiej. Krajem, z którego się wywodzi, jest Japonia, dopiero…

Więcej