Rękawice ogrodnicze do upraw pod osłonami

Rękawice ogrodnicze do upraw pod osłonami

Rękawice ogrodnicze do upraw pod osłonami to rzecz niezbędna dla każdego wielbiciela ogrodnictwa. Coraz więcej działek blisko domów zaopatrzonych jest w hobbystyczne tunele foliowe. Posiadanie ogrodu warzywnego jest modnym rozwiązaniem, którym chwali się coraz więcej osób. Ekologiczne warzywa i owoce, prowadzą do tego, że jedzenie staje się smaczniejsze, a sposób odżywiania zdrowszy. Natomiast ruch na świeżym powietrzu, który wiąże się z pielęgnacją roślin, prowadzi do dobrego samopoczucia. Choć początkowo wydaje się to sporym wyzwaniem, to jednak już raz rozpalona pasja do ogrodnictwa szybko nie wygasa. Aby komfortowo opiekować się roślinami, konieczne będą rękawice. Choć temat wydaje się trywialny, to jednak jest nieco inaczej.

Rękawice ogrodnicze do ochrony dłoni

Ich zadaniem jest osłona rąk podczas prac ogrodniczych. Wiele osób rezygnuje z tego rodzaju bariery, chcąc odczuwać bliskość z glebą. Mimo tego w ogrodzie czai się wiele niebezpieczeństw dla skóry. Rękawice ogrodnicze do upraw pod osłonami przede wszystkim utrzymują dłonie w czystości. Gruba warstwa materiału chroni przed ukąszeniami owadów, zapobiega wysychaniu skóry, gwarantuje lepszą przyczepność narzędzi trzymanych w ręku, a także ograniczaja kontakt z pestycydami.

Rodzaje rękawic ogrodniczych

Na rynku dostępna jest cała masa produktów o lepszej lub gorszej jakości wykonania. Każdy z typów rękawic używa się do czegoś innego.

  • tradycyjne rękawice ogrodowe – można je znaleźć w każdym sklepie. Wierzchnia część wykonana jest z materiału, natomiast wewnętrzna pokrywana jest gumą. Ich wadą jest to, iż w sytuacji, kiedy mamy stały kontakt w wilgocią, szybko nią nasiąkają i stają się mokre. Sprawdzają się do ogólnych zadań, takich jak pielenie, sadzenie oraz doniczkowanie.
  • rękawice skórzane – znacznie lepiej znoszą wilgoć, sprawdzą się przy pracach z narzędziami oraz podstawowej pielęgnacji. Nie zaleca się jednak używania ich podczas obsług maszyn, takich jak piła, kosiarka itp. Natomiast idealnie sprawdzą się przy roślinach, które mają kolce, uczulające włoski lub żywice. Jest to jednak materiał, przez który przenika mało powietrza, dlatego dłonie szybko się pocą.
  • bawełniane rękawice – można je nosić przez cały rok, sprawdzą się przy każdej z wymienionych powyżej czynności. Mają elastyczny, oddychający materiał,  dzięki czemu z łatwością można manipulować narzędziami. Gruba warstwa materiału chroni palce przed skaleczeniami i owadami. Solidne rękawice, które wytrzymają więcej niż jeden sezon kosztują kilkadziesiąt złotych. Warto jednak mieć parę w zanadrzu.
  • ogrodnicze rękawice gumowe – sprawdzą się przy pracy w brudnych i mokrych warunkach, kiedy istotne jest to, aby materiał na dłoniach był całkowicie szczelny. Przez to są toporne, precyzyjne manipulowanie nimi jest prawie niemożliwe.

Jakie wybrać rękawice do upraw pod osłonami

Uniwersalnych rękawic nie ma, pomimo zapewnień niektórych producentów. Choć z uporem można używać jednych do wszystkiego, to jednak jest to dalekie od pełnego komfortu. Warto posiadać po jednej parze każdego rodzaju, na pewno w trakcie sezonu ogrodniczego przydadzą się do prac w tunelu foliowym. Nie warto decydować się na najtańsze rozwiązanie – szybko się zniszczą, nie będą gwarantować dobrej ochrony, a także nie da się ich naprawić. Powtarzając raz za razem zakup, ostateczna cena będzie wyższa niż cena kupna rękawic dobrej jakości, które wytrwałyby z całą pewnością znacznie dłużej. Decydując się na zakup, warto spróbować kilka z nich założyć, sprawdzić, czy są dopasowane. Wystarczy je założyć, zacisną kilka razy pięść, spróbować coś chwycić, a także obrócić w dłoniach. Jeśli każda z tych czynności jest możliwa do wykonania, oznacza to, że zdecydowaliśmy się na odpowiedni produkt.

Rękawice ogrodnicze do upraw pod osłonami

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Namioty garażowe i magazynowe

Namioty garażowe i magazynowe to coraz chętniej wybierane konstrukcje do przechowywania maszyn, pojazdów i sprzętu. Modułowe, a zarazem mobilne struktury,…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jak tanio ogrzewać tunele foliowe lub szklarnie?

Jeśli korzystasz ze szklarni lub tunelu hobbystycznego i mieszkasz w chłodnym rejonie, z pewnością będziesz zainteresowany różnymi sposobami zwiększenia  ciepła …

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zrobić kompostownik?

Roślina podczas dojrzewania pobiera z ziemi składniki odżywcze, dlatego tak ważne jest regularnie wzbogacanie gleby o nawozy. Dostarczone do podłoża…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Rozmnażanie storczyków, najlepsze sposoby

Storczyki to niezwykłe rośliny o zjawiskowym uroku i egzotycznej urodzie, w ostatnich latach szturmem podbiły serca wielu Polaków, stając się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Profesjonalna szklarnia do komercyjnej uprawy roślin

Profesjonalna szklarnia do przemysłowej uprawy roślin musi być dostosowana do potrzeb inwestora we wszystkich możliwych aspektach. Sposób, w jaki  konstrukcja…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa arbuza pod osłonami

Uprawa arbuza pod osłonami jest powodem dla którego wiele z domowych ogrodów zaopatruje się w tunel foliowy. Orzeźwiające oraz słodkie owoce…

Więcej