Rodzaje namiotów magazynowych

Rodzaje namiotów magazynowych

Mobilny namiot magazynowy z całą pewnością przyda się każdemu posiadaczowi auta, kampera, motocykla i quada. Funkcję garażu będzie pełnił również przy przechowywaniu maszyn, narzędzi, akcesoriów oraz produktów. Uniwersalny charakter sprawia, że konstrukcja jest często wybierana jako schron na działkę, a także przy prowadzeniu działalności gospodarczej.

Tym razem w artykule Krosagro opowiemy o rodzajach namiotów garażowych i ich uniwersalności.

Zjawiska pogodowe a mobilny namiot

Czynnikami wpływającymi na jakość sprzętu są zjawiska pogodowe. Z czasem przedmiot wystawiony na ich działanie ma coraz więcej usterek, aż w końcu dane narzędzie nie nadaje się do ponownego użycia. Aby wydłużyć czas eksploatacji maszyn i akcesoriów, należy przechowywać je osłonięte przed deszczem, promieniami słonecznymi, podmuchami wiatru oraz zabezpieczyć przed nagłymi różnicami temperatur. Decydując się na namiot garażowy, a także odpowiednio konserwując pojazd, narzędzia i maszyny zachowujemy ich dobry stan o wiele dłużej, dzięki czemu mogą służyć nam przez lata.

Różnice między namiotami garażowymi

Wybór namiotu garażowego lub magazynowego nie jest łatwy. Różnice między modelami dostępnymi na rynku są widoczne na pierwszy rzut oka, chodzi oczywiście o cenę. Sporym kosztem w produkcji tego typu obiektów jest stelaż, którego jakość zależy od zastosowanych materiałów. Solidne konstrukcje będą wykonane ze stali, choć w dalszym ciągu należy sprawdzić średnicę i grubość rur. Te parametry będą w głównej mierze wpływać na odporność struktura na silny wiatr, obfite ulewy, grad, a także w trakcie zimy na czapy śniegowe zalegające na pokryciu. Obiekt całoroczny powinien cechować się podwyższoną wytrzymałością, a także zabezpieczeniem antykorozyjnym. Wtedy mamy pewność, że wszystko, co przetrzymujemy w środku, będzie bezpieczne.

Korodowanie to naturalny proces, który można maksymalnie spowolnić, nakładając na elementy powłokę chroniącą przed korozją. W konstrukcjach stalowych z rur i profili stosuje się metodę cynkowania ogniowego. Materiał pokryty taką warstwą, wolniej się starzeje, a na odpowiednio konserwowanym nie ma szans na pojawienie się korozji.

Rodzaje namiotów garażowych

  • przenośny garaż dwuspadowy – konstrukcja namiotu oparta jest na ramie stelażu, ustawionej bezpośrednio przy gruncie. Z niej wychodzą wsporniki, do których montuje się rury i profile tworzące dach. Opadający pod kątem po obu stronach dach sprawia, że woda spływa na ziemię.
  • gotycki namiot półokrągły – stelaż podobny do przedstawionego powyżej, z tym wyjątkiem że zakończenia dachu na łączeniach są półowalne. Takie wygięcie powoduje, że stelaż ma bardziej aerodynamiczny kształt. Znacznie łatwiej opiera się mocnym porywom wiatru. Na łączeniach zwykle przebiegają rury lub profile, które mają stabilizować strukturę.
  • namiot łukowy – ten rodzaj obiektu składa się z samych łuków lub niewielkich wsporników. Łuki biegną od ziemi po obu stronach, tworząc półkolistą strukturę. Stabilnie przymocowane do podłoża są wstanie wytrzymać skrajne warunki pogodowe. Opływowy kształt sprawia, że padający deszcz i śnieg osuwają się, dzięki czemu nie ma szans na powstanie zastoju wody lub czap lodowych, które mogłyby obciążać stelaż.

Mobilne i modułowe namioty magazynowe oraz garażowe

Znając już różnice i rodzaje namiotów magazynowych, warto poznać jeszcze dwie cechy, które czynią z nich optymalne produkty. Są to mobilność i modułowość. Prosty oraz szybki montaż i demontaż umożliwiają ulokowanie konstrukcji w dowolnym miejscu, kiedy tylko jest potrzeba złożenie jej i przeniesienia w inne miejsce. Podczas całego procesu nie traci swojej funkcjonalności. Sprzyja to przedsiębiorcom, którzy wykonują zlecenia na zewnątrz, a potrzebują schronienia. Przyda się również w handlu, kiedy konieczne jest systematyczne składanie i rozkładanie stanowiska. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby namiot złożyć i przechowywać do czasu, kiedy będzie potrzebny. Niektórzy klienci Krosagro używają struktury również jako garażu dla kampera podczas długiego kempingu. Uniwersalność namiotu pozwala na zaadoptowanie go do wielu różnych funkcji i dowolnej lokalizacji.

Modułowość, jako druga z wymienionych cech, oznacza możliwość kształtowania struktury wedle uznania. Klient inwestując w namiot magazynowy lub garażowy, nie musi się obawiać, że w pewnym momencie zabraknie mu miejsca. Zaprojektowane przez markę Krosagro konstrukcje można dowolnie wydłużać. Kiedy inwestor dojdzie do wniosku, że potrzebuje więcej przestrzeni, złoży zamówienie na dowolną liczbę segmentów tego samego typu konstrukcji, a następnie może połączyć je z posiadaną strukturą. W magazynie producenta namiotów nieustannie dostępne są elementy, więc oferta jest stale aktualna.

Rodzaje namiotów magazynowych

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak założyć ogród kuchenny?

Ogród kuchenny to trend ogrodniczy, który powoli przekształca się w modę. Na wielu przydomowych działkach, niedaleko tylnego wyjścia, stoi tunel…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Suszenie ziół z tunelu foliowego

Jak wygląda suszenie ziół z tunelu foliowego? Bardzo często w tunelu foliowym niewielka jego część jest zagospodarowana na uprawę ziół…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Profesjonalna szklarnia do komercyjnej uprawy roślin

Profesjonalna szklarnia do przemysłowej uprawy roślin musi być dostosowana do potrzeb inwestora we wszystkich możliwych aspektach. Sposób, w jaki  konstrukcja…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale namiotowe pod targi firmowe

Hale namiotowe na targi firmowe to idealne rozwiązanie konstrukcyjne, które pomoże w przeprowadzeniu imprezy. Regularnie firmy decydują się organizować tego…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać maliny w tunelu foliowym?

W kolejnym artykule KrosAgro odpowiemy sobie na pytanie, jak uprawiać maliny w tunelu foliowym, aby zagwarantować sobie, jak najlepszy dostęp,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać groszek pod osłonami?

Groszek jest jedną z najpopularniejszych roślin strączkowych. Niepowtarzalny słodki smak i duża wartość zdrowotna warzywa, które jest niezastąpionym składnikiem sałatek,…

Więcej