Rodzaje namiotów magazynowych

Rodzaje namiotów magazynowych

Mobilny namiot magazynowy z całą pewnością przyda się każdemu posiadaczowi auta, kampera, motocykla i quada. Funkcję garażu będzie pełnił również przy przechowywaniu maszyn, narzędzi, akcesoriów oraz produktów. Uniwersalny charakter sprawia, że konstrukcja jest często wybierana jako schron na działkę, a także przy prowadzeniu działalności gospodarczej.

Tym razem w artykule Krosagro opowiemy o rodzajach namiotów garażowych i ich uniwersalności.

Zjawiska pogodowe a mobilny namiot

Czynnikami wpływającymi na jakość sprzętu są zjawiska pogodowe. Z czasem przedmiot wystawiony na ich działanie ma coraz więcej usterek, aż w końcu dane narzędzie nie nadaje się do ponownego użycia. Aby wydłużyć czas eksploatacji maszyn i akcesoriów, należy przechowywać je osłonięte przed deszczem, promieniami słonecznymi, podmuchami wiatru oraz zabezpieczyć przed nagłymi różnicami temperatur. Decydując się na namiot garażowy, a także odpowiednio konserwując pojazd, narzędzia i maszyny zachowujemy ich dobry stan o wiele dłużej, dzięki czemu mogą służyć nam przez lata.

Różnice między namiotami garażowymi

Wybór namiotu garażowego lub magazynowego nie jest łatwy. Różnice między modelami dostępnymi na rynku są widoczne na pierwszy rzut oka, chodzi oczywiście o cenę. Sporym kosztem w produkcji tego typu obiektów jest stelaż, którego jakość zależy od zastosowanych materiałów. Solidne konstrukcje będą wykonane ze stali, choć w dalszym ciągu należy sprawdzić średnicę i grubość rur. Te parametry będą w głównej mierze wpływać na odporność struktura na silny wiatr, obfite ulewy, grad, a także w trakcie zimy na czapy śniegowe zalegające na pokryciu. Obiekt całoroczny powinien cechować się podwyższoną wytrzymałością, a także zabezpieczeniem antykorozyjnym. Wtedy mamy pewność, że wszystko, co przetrzymujemy w środku, będzie bezpieczne.

Korodowanie to naturalny proces, który można maksymalnie spowolnić, nakładając na elementy powłokę chroniącą przed korozją. W konstrukcjach stalowych z rur i profili stosuje się metodę cynkowania ogniowego. Materiał pokryty taką warstwą, wolniej się starzeje, a na odpowiednio konserwowanym nie ma szans na pojawienie się korozji.

Rodzaje namiotów garażowych

  • przenośny garaż dwuspadowy – konstrukcja namiotu oparta jest na ramie stelażu, ustawionej bezpośrednio przy gruncie. Z niej wychodzą wsporniki, do których montuje się rury i profile tworzące dach. Opadający pod kątem po obu stronach dach sprawia, że woda spływa na ziemię.
  • gotycki namiot półokrągły – stelaż podobny do przedstawionego powyżej, z tym wyjątkiem że zakończenia dachu na łączeniach są półowalne. Takie wygięcie powoduje, że stelaż ma bardziej aerodynamiczny kształt. Znacznie łatwiej opiera się mocnym porywom wiatru. Na łączeniach zwykle przebiegają rury lub profile, które mają stabilizować strukturę.
  • namiot łukowy – ten rodzaj obiektu składa się z samych łuków lub niewielkich wsporników. Łuki biegną od ziemi po obu stronach, tworząc półkolistą strukturę. Stabilnie przymocowane do podłoża są wstanie wytrzymać skrajne warunki pogodowe. Opływowy kształt sprawia, że padający deszcz i śnieg osuwają się, dzięki czemu nie ma szans na powstanie zastoju wody lub czap lodowych, które mogłyby obciążać stelaż.

Mobilne i modułowe namioty magazynowe oraz garażowe

Znając już różnice i rodzaje namiotów magazynowych, warto poznać jeszcze dwie cechy, które czynią z nich optymalne produkty. Są to mobilność i modułowość. Prosty oraz szybki montaż i demontaż umożliwiają ulokowanie konstrukcji w dowolnym miejscu, kiedy tylko jest potrzeba złożenie jej i przeniesienia w inne miejsce. Podczas całego procesu nie traci swojej funkcjonalności. Sprzyja to przedsiębiorcom, którzy wykonują zlecenia na zewnątrz, a potrzebują schronienia. Przyda się również w handlu, kiedy konieczne jest systematyczne składanie i rozkładanie stanowiska. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby namiot złożyć i przechowywać do czasu, kiedy będzie potrzebny. Niektórzy klienci Krosagro używają struktury również jako garażu dla kampera podczas długiego kempingu. Uniwersalność namiotu pozwala na zaadoptowanie go do wielu różnych funkcji i dowolnej lokalizacji.

Modułowość, jako druga z wymienionych cech, oznacza możliwość kształtowania struktury wedle uznania. Klient inwestując w namiot magazynowy lub garażowy, nie musi się obawiać, że w pewnym momencie zabraknie mu miejsca. Zaprojektowane przez markę Krosagro konstrukcje można dowolnie wydłużać. Kiedy inwestor dojdzie do wniosku, że potrzebuje więcej przestrzeni, złoży zamówienie na dowolną liczbę segmentów tego samego typu konstrukcji, a następnie może połączyć je z posiadaną strukturą. W magazynie producenta namiotów nieustannie dostępne są elementy, więc oferta jest stale aktualna.

Rodzaje namiotów magazynowych

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Hodowla zwierząt

Mała farma z tunelem foliowym i kurami

Uprawy pod osłonami to integralna część wielu przydomowych ogrodów. Nieraz na kawałku zieleni, w samym środku ogrodu, stoi skąpana w…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przesadzić hibiskusa w trzech prostych krokach

Czy jesteś entuzjastą ogrodnictwa, który chce wiedzieć, jak przesadzić hibiskusa? Hibiskus należy do rodziny ślazowatych, ma pokrój drzewa lub krzewu,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

W jaki sposób rozmnażać oleander? Dwie najlepsze metody.

Jeśli chcesz rozmnażać oleandry, musisz wybrać jedną z dwóch skutecznych metod. Nie należy czuć się onieśmielonym w rozpoczęciu samodzielnej uprawy…

Więcej
Bez kategorii

Co uprawiać a co nie w tunelu foliowym?

Co uprawiać, a czego nie uprawiać w tunelu foliowym? Wydawałoby się że ze względu na optymalne warunki, jakie tworzy cieplarnia,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa jarmużu w tunelu foliowym

Jarmuż to roślina kapustna, która wraca do łask, coraz częściej lądując na domowych talerzach. Uprawiana była już w starożytności, a z…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Wygodne garażowanie auta w lecie

Samochód stale wystawiony na światło słoneczne starzeje się znacznie szybciej niż te, które zaparkowane są w garażu. Winne są temu…

Więcej