Ocynkowane hale namiotowe

Hale namiotowe ocynkowane ogniowo

Ocynkowane hale namiotowe, a w zasadzie stalowe elementy, z których powstają, poddaje się procesowi cynkowania w celu zabezpieczenia przed korozją. Przy okazji wzrasta ich odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także ścieranie. Cienka warstwa cynku, które przylega do metalowej powłoki, ogranicza wpływ warunków atmosferycznych na elementy konstrukcji. W ten sposób obiekt jest zdatny do eksploatacji kilkakrotnie dłużej niż ten ze stali nieocynkowanej.

Rodzaje cynkowania elementów stalowych

Istnieją cztery podstawowe metody cynkowania, z którymi można spotkać się najczęściej. Jest to: cynkowanie proszkowe, ogniowe, galwaniczne oraz natryskowe. Pierwsza metoda polega na zanurzeniu elementów na kilka godzin w sproszkowanym cynku. Wspomniany sposób wykorzystuje się w branży motoryzacyjnej, lotniczej, a także budowlanej. Następnym rodzajem cynkowania, które charakteryzuje się wysoką skutecznością, jest cynkowanie ogniowe, nazywa również często zanurzeniowym. Rury i profile umieszcza się w kadzi wypełnionej ciekłym cynkiem. Na skutek reakcji z żelazem do powierzchni przylega powłoka antykorozyjna. Cynkowanie galwaniczne opiera się na chemicznym osadzeniu powłoki poprzez kąpiel w roztworach. Istotnym elementem jest wytworzenie napięcia elektrycznego. Ostatnim ze sposobów jest nanoszenie cynku proszkowo. Będąc roztopionym w łuku elektrycznym lub w formie gazu, nakierowuje się na oczyszczoną powierzchnię części stalowych.

Ochrona hal namiotowych przed korozją

Elementy tworzące modułowe konstrukcje stalowe trzeba zabezpieczyć przed korodowaniem. Obiekty magazynowe, przemysłowe lub produkcyjne będą wielokrotnie narażone na działanie wilgoci. Najpopularniejszą metodą jest cynkowanie ogniowe, które pokrywa powierzchnię rur, profili i kształtowników warstwą ochronną nawet w trudno dostępnych miejscach, takich jak perforacje konieczne do procesu montażu.

Modułowe konstrukcje ze stali

Hale namiotowe jako konstrukcje z rur i profili stalowych nie są na stałe połączone z podłożem. Klasyfikuje się je jako budynki tymczasowe. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wykorzystywać je jako całoroczną ochronę dla maszyn, sprzętu i pojazdów. Szkielet konstrukcji opiera się na rurach i profilach stalowych. Dzięki systemowi modułowej zabudowy, struktury można wielokrotnie składać i rozkładać, zmieniając miejsce ich lokalizacji.

Hale namiotowe ocynkowane ogniowo

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Dlaczego uprawiać mini kiwi w tunelu foliowym?

Tunel foliowy to konstrukcja pozwalająca na uprawę roślin, które normalnie byłyby niedostępne. Choć zawsze istnieje możliwość prowadzenia egzotycznej plantacji plenerowo,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co zrobić, aby cięte słoneczniki jak najdłużej zachowały świeżość?

Słoneczniki, to bardzo popularna roślina z rodziny astrowatych. Wspaniały, pełen optymizmu wygląd słoneczników, sprawia, że są bardzo chętnie uprawiane w…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Warzywa psiankowate pod osłonami w tunelu foliowym

Warzywa psiankowate pod osłonami w tunelu foliowym to jedne z najczęściej pojawiających się w cieplarni gatunków. To rośliny ciepłolubne, które…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać niecierpka? Uprawa i pielęgnacja niecierpków

Niecierpek to niezwykle efektowna roślina kwitnąca pochodząca z terenów Indii oraz Afryki, która swą nazwę zawdzięcza pewnej rzadko spotykanej właściwości….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Sadzenie warzyw latem w tunelu foliowym

Sadzenie warzyw latem w tunelu foliowym to dobry sposób, aby zagwarantować sobie w następnym roku szybkie zbiory. Choć wydawałoby się,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Kiedy zaczynają rosnąć trawy ozdobne? Trawy ciepłego i zimnego sezonu

Trawy ozdobne to niezwykle dekoracyjne i łatwe e uprawie rośliny ozdobne, których popularność stale rośnie. Choć ich historia jest długa…

Więcej