Korzyści z uprawy szklarniowej podczas Covid-19

Korzyści z uprawy szklarniowej podczas Covid-19

Świat zatrzymał się z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa. W okresie „braku kontaktu i spotkań towarzyskich” uprawa szklarniowa pomoże ci utrzymać motywy biznesowe, podczas gdy nie nawiążesz bezpośredniego kontaktu z przyjaciółmi, krewnymi i sąsiadami.

W międzyczasie pracujesz samodzielnie w swojej szklarni, produkując ogromne ilości produktów, co pozwala na uzyskanie znacznych zysków.

Pandemia okazała się tak śmiertelna, że ​​zabija miliony ludzi na całym świecie. Medycyna pracuje nad szczepionkami i jeszcze nie wymyśliła odpowiedniego antidotum, które rzekomo uratuje świat.

Nikt w ich najdzikszym śnie nie wyobrażał sobie, że świat będzie musiał stawić czoła tak śmiertelnej pandemii, która pochłania życie. W dzisiejszych czasach ludzie nie mogą nawiązywać kontaktów towarzyskich z powodu sytuacji Covid19; wszystkie biura pozostają zamknięte.

Zgodnie z normami rządowymi wszyscy pozostają w domu. Ludzie są proszeni, aby nie nawiązywać kontaktów towarzyskich i nie brać udziału w jakimkolwiek zgromadzeniu ze względu na wrodzone cechy wirusa, który może szybko się rozprzestrzeniać, co prowadzi do sytuacji wymykających się spod kontroli.

Z tego powodu szkoły, uczelnie, urzędy, centra handlowe pozostają na razie zamknięte. Jednak pozostanie w domu jest możliwe tylko wtedy, gdy w domu jest wystarczająca ilość pożywienia.

Korzyści z uprawy szklarniowej podczas Covid-19

Z powodu globalnej blokady dostawy żywności i codzienne potrzeby są narażone na dużą skalę. Ceny osiągają niebotyczny poziom, ponieważ podaż jest coraz mniejsza.

Każdy naród stoi w obliczu najgorszej sytuacji; dostawy żywności są wszędzie dotknięte; w rezultacie łańcuch dostaw jest mocno zerwany. Ponieważ większość rynków jest zamknięta, rolnicy nie są w stanie zapewnić swoich plonów.

Rolnicy niszczą swoje własne produkty z rozczarowania, ponieważ nie mogą już dostarczać tak cennych plonów na rynek. Istoty ludzkie stoją w obliczu poważnego zagrożenia, ponieważ obawiają się, że taka globalna pandemia wkrótce pozostawi ich bez wyboru, jak tylko umrzeć. Wszędzie kończą się zapasy żywności.

Jak pisze ZIPPY DUVALL, prezes American Farm „Puste półki mogą być przerażające, ale puste pola i stodoły byłyby katastrofalne”.

Możesz stać się samowystarczalny, zakładając własną małą szklarnię, co przyniesie korzyści na kilka sposobów. Oto kilka korzyści:

  • Jeśli założysz własną szklarnię, możesz uprawiać mniej lub więcej elementów niezbędnych w codziennym życiu. Na przykład możesz uprawiać drób, taki jak jajka, kury, kaczki, króliki, indyka itp. Możesz także uprawiać różne rodzaje warzyw i owoców.
  • Możesz używać swojej szklarni nie tylko do zaspokajania codziennych potrzeb, ale także do celów komercyjnych. Uprawa szklarniowa doprowadzi do zwiększenia dochodów w tym okresie, ponieważ możesz uprawiać produkty żywnościowe w większych ilościach i dostarczać je na rynek. Z powodu pandemii rolnicy nie są w stanie uprawiać podstawowych produktów, co prowadzi do zakłócenia łańcucha dostaw.
  • Możesz pozyskiwać świeże produkty z upraw szklarniowych i nie musisz odwiedzać targu, aby kupować artykuły spożywcze. To także sprawia, że ​​jesteś niezależny.
  • Możesz być zajęty podczas zakładania własnej szklarni; w rezultacie wolny czas można łatwo zabić, a na spotkania towarzyskie nie zostanie prawie żaden czas. Dzięki temu automatycznie będziesz chroniony przed pandemią.

Rzeczy, które możesz rozwinąć na swojej małej farmie podczas pandemii

Produkty drobiowe

W swoim małym gospodarstwie możesz uprawiać szeroką gamę produktów drobiowych, takich jak jajka; a także inwestować w hodowlę drobiu, takiego jak kury, koguty, kaczki, indyki itp. w zależności od potrzeb.

Hodowla jaj i piskląt

„Warstwowa hodowla drobiu” jest uważana za najpowszechniej praktykowaną metodę i jest akceptowana na całym świecie. Jeśli chcesz uprawiać hodowlę drobiu na poziomie komercyjnym, możesz zastosować tę wysoce opartą na wynikach metodę.

Nioski wymagają odchowu od 1. dnia. Gdy osiągną wiek 19 do 20 tygodni, zaczynają składać jaja w celach handlowych. Te kury nadal składają jaja, aż osiągną wiek od 73 do 79 tygodni. Spożywając około 2 kg żywności, dają 1 kg jaj.

Od 5 do 7% kurczaków składa jaja, gdy osiągną wiek 20 tygodni. A od 10 do 12% zaczyna składać jaja w wieku 21 tygodni. Złożenie jaj osiąga swój szczyt, gdy osiągają wiek od 27 do 30 tygodni. Wielkość jaj jest najlepsza, gdy kury mają 50 tygodni.

Jaja przechowuje się w mniej więcej 13 ° C; jednak będziesz musiał kontrolować temperaturę kurnika.

W przybliżeniu kura potrzebuje 26 godzin na złożenie jaja.

Aby uzyskać najlepszy wynik, dorosłe kurczaki trzymaj w temperaturze od 21 do 29 ° C.

Dostępne dwa rodzaje kur niosek

Kury znoszące białe jaja

Biały Lehman, bardzo biały, isa biały, hi line white to kilka przykładów kurczaków, które składają białe jaja. Skorupa jajka jest koloru białego. Te kurczaki są mniejsze; ponadto spożywają mniej żywności, ale ich produktywność jest zawsze wysoka.

Kurczaki znoszące brązowe jaja

Bablona tetro, gold line, lehman brown, isa brown to nieliczne przykłady kurczaków znoszących brązowe jaja. Muszle są brązowe, a kury są większe. Te kurczaki zjadają więcej jedzenia.

Ich produktywność nie jest tak wysoka. Jednak popyt jest zawsze wysoki. Jaja brązowe są uważane za jaja najwyższej jakości. Możesz zarobić sporo pieniędzy, uprawiając brązowe jajka.

Metoda selekcji kur niosek

  • zanim wybierzesz kurczaki nioski, powinieneś być świadomy ich zapotrzebowania w Twojej okolicy.
  • jeśli wybierasz się do produkcji komercyjnej, musisz wybrać rasy, które zniosą maksymalną liczbę jaj.
  • musisz kupować zdrowe pisklęta, ponieważ zdrowe pisklęta mogą wyprodukować więcej jaj niż słabsze. Wreszcie, powinieneś kupować pisklęta z renomowanych i popularnych wylęgarni.

Leczenie i opieka

Podczas transportu kurczaków z jednego miejsca na drugie istnieje prawdopodobieństwo odwodnienia. Upewnij się, że utrzymujesz je w stanie nawodnienia, trenując je, aby mieć wodę.

Możesz dodać do wody pewną ilość glukozy, która utrzyma ich wysoki poziom glukozy. Możesz również użyć elektrolitów i multiwitamin, które utrzymają je w zdrowiu.

Szczepionki należy podawać w odpowiednich odstępach czasu, aby chronić kurczaki przed chorobami. Terminowe szczepienie zwiększa odporność na choroby u kurczaków.

W rezultacie te kurczaki stają się zdrowe, zwiększając ogólną produktywność Twojej inicjatywy hodowlanej. Dzięki tak dobrym produktom będziesz mógł więcej zarabiać i czerpać większe zyski, co jest bardzo potrzebne w czasie pandemii.

Karmienie

Rosnące pisklęta należy karmić łyżką, aż osiągną wiek 5 tygodni. Upewnij się również, że po zakończeniu wylęgu karmisz je odpowiednimi granulkami.

Im więcej wydasz na granulat wysokiej jakości, tym lepsze wyniki uzyskasz. Dobre pellety sprawią, że będą mocne i zdrowe, co przełoży się na lepsze plony.

Białko, witaminy, minerały i określony procent wapnia należy wymieszać z paszą główną.

Owoce i warzywa, które możesz uprawiać

Z powodu blokady cały łańcuch dostaw został przerwany. Rolnicy nie mogą już dostarczać swoich produktów do supermarketów ani do hurtowni.

Dlatego, aby stać się samowystarczalnym, możesz uprawiać podstawowe owoce i warzywa, które zaspokoją Twoje codzienne potrzeby. Gdy zdobędziesz wiedzę na temat koncepcji rolnictwa i zdobędziesz doświadczenie, możesz nawet przystąpić do jej komercjalizacji. Możesz także dostarczać swoje produkty na rynek lokalny lub do użytkownika końcowego i zarobić spory zysk podczas pandemii.

Pomidory / Ogórki / Chilli: Niezbędne codziennie warzywa, takie jak pomidory, ogórek i papryka chili, są bardzo poszukiwane na rynku; potrzebuje tego każde gospodarstwo domowe. Uprawa tego typu warzyw jest łatwa; nie musisz poświęcać zbyt wiele wysiłku. Tyle tylko, że trzeba je regularnie podlewać i pilnować, żeby nie doszło do ataku grzybów. Możesz uprawiać te warzywa przez cały rok.

Beat / Rzodkiew / Groszek: wiele osób uwielbia przekąski i sałatki; te trzy warzywa cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem ze względu na ich wykorzystanie do przygotowywania pysznych przekąsek i sałatek. Możesz je łatwo wyhodować w szklarni podczas pandemii i dostarczać je użytkownikom końcowym i osiągać wysokie zyski.

Cytryna / Pomarańcze / Melony / Truskawki: Te owoce można łatwo uprawiać w szklarni. Mają zdolność przetrwania najzimniejszych warunków pogodowych. Dzięki temu można je dobrze uprawiać bez większych kłopotów. Truskawki cieszą się dużym popytem w okresie zimowym, zwłaszcza w okresie Bożego Narodzenia. Możesz je bezpośrednio sprzedać piekarniom i dobrze zarobić.

Owoce kochające ciepło

Owoce takie jak brzoskwinie, gruszki, pomarańcze & amp; banany rosną zdrowo pod wpływem ciepła; przy odpowiedniej pielęgnacji mogą łatwo gromadzić się w szklarni.

Uprawa gruszy w szklarni to świetna zabawa. Można je uprawiać jako drzewo półkarłowe lub karłowate, zwłaszcza gdy uprawiasz je w szklarni. Zasadź swoją gruszę w takim miejscu, aby uzyskać sześć do siedmiu godzin nasłonecznienia, aby uzyskać najlepsze plony.

Możesz zbierać brzoskwinie późnym latem lub wczesną wiosną, gdy zaczyna kwitnąć. Najlepsze jest to, że możesz go uprawiać na każdej glebie; jednak upewnij się, że gleba pozostaje dobrze przepuszczalna.

Jego wartość rynkowa jest dość wysoka, ponieważ oferuje wiele korzyści zdrowotnych. Możesz także zarobić sporo pieniędzy, sprzedając je użytkownikom końcowym.

Uprawa bananów w Twojej szklarni będzie doskonałym pomysłem, jeśli chcesz zarobić na dodatkach. Możesz zarobić na nim ogromne pieniądze, jak każdy, a każda część drzewa jest pochłonięta. Każda część rośliny jest konsumowana od liści do łodygi.

Liście są bardzo poszukiwane, ponieważ mogą być używane jako alternatywa dla płytek ceramicznych lub metalowych. Kwiat bananowca jest również bardzo poszukiwany; jest używany jako kluczowy składnik do przygotowania pysznych dań.

Pień bananowca jest również bardzo poszukiwany, ponieważ oferuje szeroki zakres korzyści zdrowotnych. Wśród owoców popularne są również banany. Więc hoduj bananowce w swojej szklarni i sprzedawaj je użytkownikowi końcowemu.

Możesz również bardzo łatwo uprawiać pomarańcze w szklarni. Pomarańcze są bardzo poszukiwane w okresie zimowym. Musisz regularnie podlewać drzewa pomarańczowe.

Najlepsze efekty daje prawidłowe nawożenie i przycinanie. Zimą można zarobić sporo pieniędzy.

Uprawa kwiatów

Orchidee, róże i lilie to najpopularniejsze kwiaty, które można łatwo uprawiać w szklarni. Lilia dobrze rośnie wiosną latem i jesienią.

Storczyki dobrze rosną w miesiącach letnich; pąki kwiatowe pojawiają się późną jesienią. Rośliny kwitną aż do nadejścia wiosny. Róże dobrze rosną wiosną.

Co więcej, przy odrobinie ostrożności, wyżej wymienione rośliny kwitnące można bardzo łatwo uprawiać. Możesz dostarczać je na lokalny rynek lub sprzedawać użytkownikowi końcowemu, aby zarobić duże zyski.

Znajdowanie potencjalnego rynku w sieci

Jak wszyscy wiemy, biznes online zyskuje na popularności na całym świecie. Działa jak błogosławieństwo podczas tej epidemii, ponieważ możesz prowadzić swoją firmę online bez opuszczania siedziby z ważnych powodów.

Jeśli chcesz sprzedawać swoje produkty osobom ze swojej społeczności, zbierz ich numery kontaktowe i identyfikatory e-mail, aby od czasu do czasu promować swoje produkty i pozwolić ludziom cieszyć się tak bogatymi produktami. Internet jest podstawowym medium umożliwiającym uzyskanie dostępu do szerokiej bazy klientów, w której można przyjmować zamówienia i sprzedawać potrzebne artykuły.

W ten sposób możesz zarobić sporo pieniędzy podczas pandemii, ponieważ normalne rynki prawdopodobnie pozostaną zamknięte, a popyt również będzie naprawdę wysoki.

Później, jeśli chcesz przenieść swój biznes na wyższy poziom, musisz związać się z wiodącymi markami online, aby zdobyć większą bazę.

W okresie „braku kontaktu i spotkań towarzyskich” uprawa szklarniowa pomoże ci utrzymać motywy biznesowe, podczas gdy nie nawiążesz bezpośredniego kontaktu z przyjaciółmi, krewnymi i sąsiadami.

W międzyczasie pracujesz samodzielnie w swojej szklarni, produkując ogromne ilości produktów, co pozwala na uzyskanie znacznych zysków.

Korzyści z uprawy szklarniowej podczas Covid-19

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

7 błędów popełnianych w tunelu foliowym

Jak mówi stare porzekadło “Błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi”. Otóż przed wieloma błędami można się wystrzec za…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa pietruszki pod osłonami

Uprawa pietruszki w szklarni jest bardzo nieskomplikowana. Zabiegi pielęgnacyjne są podobne do tych przy uprawie marchwi, a zakładając, że ogrodnicy…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Folia na tunel foliowy

Większość osób zdecydowanych na zakup tunelu foliowego zastanawia się głównie nad materiałem, z którego wykonana jest jego konstrukcja. Najczęściej jest…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak stworzyć nowoczesny ogród warzywny?

Jeszcze do niedawna ogrody warzywne były stałym elementem krajobrazu, jednak na krótką chwilę zniknęły z przydomowych rabat. Na szczęście nie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pozbyć się mączlików?

Więc, jak pozbyć się mączlików? Jeśli jesteś jedną z niezliczonych osób, które są początkujące w ogrodnictwie, to powinno to być…

Więcej
Tunele foliowe

Dlaczego warto mieć tunel foliowy?

W ogrodach niemal jak grzyby po deszczu wyrastają coraz to bardziej nowoczesne konstrukcje pokryte folią. I corocznie pojawia ich się…

Więcej