Kiedy przyciąć hortensje odmiany Endless Summer | KrosAgro

Kiedy przyciąć hortensje odmiany Endless Summer | KrosAgro

Wiedza o tym, kiedy ściąć niekończące się letnie hortensje wczesną jesienią, pomoże je odmłodzić. Podobnie jak inne byliny, niekończące się letnie hortensje będą dobrze rosły w szklarni, ale nadal wymagają spójnych praktyk zarządzania. Obejmuje to odpowiednie przycinanie lub przycinanie, ponieważ te kwiaty dobrze sprawdzają się w tej praktyce.

Niekończące się letnie hortensje to byliny, które najlepiej nadają się do stref od 4 do 9. Ponieważ hodujesz je w szklarni, możesz zapobiec potencjalnym problemom z warunkami zewnętrznymi. Kwitną dłużej niż inne hortensje i możesz z tego skorzystać, zachowując odpowiednią pielęgnację i utrzymując idealne środowisko w pomieszczeniu.

Kiedy prawidłowo wycinać niekończące się letnie hortensje

Ogólnie rzecz biorąc, możesz wyciąć niekończące się letnie hortensje, gdy zanika kwitnąca łodyga. Jedną z wyjątkowych i lubianych cech niekończących się letnich hortensji jest to, że kwitną od 10 do 12 tygodni dłużej niż inne hortensje. Odcięcie wyblakłej łodygi kwiatowej z powrotem pobudzi nowy wzrost i kwitnienie pąków.

Mogą ponownie kwitnąć wiosną i latem i używać zarówno nowych, jak i starych przyrostów. Oznacza to, że zdrewniałe łodygi i nowe łodygi są przydatne do kwitnienia, a Twoja szklarnia będzie kolorowa od wiosny do jesieni. Jednak pamiętaj o odpowiednich sposobach na ciszę wiosną lub jesienią.

Wiosna

Wczesną wiosną zauważysz, że byliny będą pełne martwych łodyg. Jednak nie popełnij błędu i nie ścinaj roślin, ponieważ te zdrewniałe łodygi nadal będą kwitnąć. Chcesz uniknąć odcinania pąków, które mogą kwitnąć, a zamiast tego pozwolić, aby nowy wzrost pojawił się i pokonał martwe gałęzie.

Wiosna to nie najlepszy czas na cięcia. Zamiast tego na początku lata czekasz dłużej, aby przyciąć martwe końcówki. Dzięki temu hortensje będą kwitły i kwitły tak, jak powinny.

Jesień

Najlepszą porą na ograniczenie niekończących się letnich hortensji jest wczesna jesień. Dlaczego o tej porze roku? Wycinając rośliny po zakończeniu kwitnienia, można kontrolować ich wielkość i kształt.

W porównaniu z omyłkowym cięciem wczesną wiosną nie ryzykujesz również, że pąki nie kwitną. Jesienią masz możliwość odcięcia wysuszonych kwiatostanów. Należy jednak pamiętać, że jeśli przycinasz byliny do ziemi, dojrzewanie pąków potrwa do wiosny.

Dla niektórych ogrodników typowe jest również pozostawianie suszonych główek kwiatów zimą.

Jak przycinać niekończące się letnie hortensje

Przycinanie niekończących się letnich hortensji w szklarni pozwala w pełni wykorzystać jej zdolność do dłuższego kwitnienia i odmładzania dla lepszego zdrowia. Na przykład możesz przycinać rośliny latem, przycinając najstarsze łodygi do podstawy. W ten sposób pomożesz hortensjom lepiej się rozgałęziać i zachęcić do sytości.

Jest jednak pewien haczyk na tej praktyce. Sprawdź swoją strefę odporności, a jeśli twój stan jest w strefie 4 lub 5, nie musisz przycinać, chyba że jest to konieczne. Jak wspomniano wcześniej, możesz przycinać bezpośrednio po kwitnieniu.

Przycinanie wiosną nie jest powszechną praktyką. Zamiast tego utrzymujesz swoje rośliny, usuwając martwe łodygi. Jeśli chcesz ożywić zniszczone lub stare hortensje, przycinaj wszystkie gałęzie aż do podstawy.

Rośliny nie zakwitną w nadchodzącym sezonie, ale to zachęci do zdrowszego kwitnienia przez lata później. Niektórzy ogrodnicy zalecają również przycinanie w maju, aby pomóc wyłonić się pąkom, które przetrwały zimę. Możesz również zabić zużyte kwiaty, aby zachęcić pąki do kwitnienia przez cały sezon.

Jak zimować niekończące się letnie hortensje

Jeśli mieszkasz w północnej części kraju, powinieneś również nauczyć się, jak prawidłowo zimować niekończące się letnie hortensje. Wszyscy wiemy, w jaki sposób szklarnia jest przydatna do zimowania większości upraw, ale znajomość właściwych praktyk unikalnych dla tych bylin zapewni przezimowanie sukcesu. Pamiętaj jednak, że poniższe informacje są najlepsze, jeśli zimujesz w pierwszym roku.

Musisz przestać stosować nawozy po 15 sierpnia, aby pomóc roślinom przygotować się do zimy. Do podlewania optymalne jest utrzymywanie wilgoci w glebie jesienią, aż do jej zamarznięcia. Kiedy rośliny staną się uśpione pod koniec listopada, przykryj je ściółką, a następnie odkryj wiosną.

Nie zniechęcaj się od razu, jeśli roślina potrzebuje czasu, aby wyrosnąć z podstawy lub starych gałęzi. Upał późną wiosną pomoże roślinom rosnąć. Gdy to się stanie, przyciąć stare gałęzie.

Wniosek

Jednym z powodów, dla których niekończące się letnie hortensje są tak lubiane, jest to, że kwitną przez długi czas i rosną zarówno na starych, jak i nowych łodygach. Szklarnia już pomaga w maksymalizacji tej cechy, ale musisz się nauczyć, kiedy ścinać niekończące się letnie hortensje. Ogólnie rzecz biorąc, przycina się rośliny z powrotem, gdy zanika kwitnąca łodyga.

Jednak najlepiej kontrolować wielkość i kształt bylin, przycinając je po zakończeniu kwitnienia. Dzieje się to zazwyczaj wczesną jesienią. Ponadto poświęć trochę czasu na przycinanie i zimowanie hortensji, aby dobrze się rozwijały, a szklarnia była kolorowa.

Niekończące się letnie hortensje są również zazwyczaj wybaczające, jeśli przycinasz je w niewłaściwym czasie, a niedawno posadzone byliny będą nawet najlepiej rosły, jeśli zostawisz je w spokoju.

Kiedy przyciąć hortensje odmiany Endless Summer | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Lantanę? Najlepsze sposoby

Nauczenie się, jak rozmnażać lantanę i skutecznie ją uprawiać w ogrodzie lub szklarni hobbystycznej, nie jest tak trudne, jak się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Sadzenie roślin w szklarni i tunelu foliowym

Przesadzanie sadzonek do tunelu jest procesem niezbędnym do optymalnego wzrostu roślin. Odpowiednie warunki pozwalają roślinom w pełni uformować się, zapewniając…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przezimować pelargonię? | Uprawa i pielęgnacja pelargonii angielskich

W ostatnim czasie do szeregu często spotykanych na balkonach i tarasach pelargonii bluszczolistnych i rabatowych przyłączyły pelargonie angielskie (Pelagronium x…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Przemysłowy namiot magazynowy

Przemysłowy namiot to funkcjonalny i ekonomiczny sposób na ochronę posiadanych maszyn, narzędzi i akcesoriów. Bez względu na to, czy jest…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać goździki: przewodnik w 4 krokach

Czy zastanawiałeś się, jak prawidłowo przycinać goździki ? Ten artykuł nie tylko pokaże Ci krok po kroku jak przycinać goździki,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa pomidorów i sadzenie pomidorów pod folią

Pomidory to jedna z najbardziej popularnych roślin uprawianych pod osłonami. Delikatne i soczyste owoce są podatne na wszelkie uszkodzenia, dlatego…

Więcej