Jak skutecznie uprawiać jarmuż w tunelu | KrosAgro

Jak skutecznie uprawiać jarmuż w tunelu | KrosAgro

Możesz zdobyć świeży zapas najwyższej jakości zielonej pożywienia, jeśli wiesz, jak uprawiać jarmuż w szklarni, który obejmuje tylko cztery tematy. Każdy krok jest łatwy do zrozumienia, a warunki panujące w szklarni sprawiają, że uprawa jarmużu w szklarni jest pytaniem, na które można szybko odpowiedzieć i nauczyć innych ogrodników. Kiedy już zrozumiesz ogólną koncepcję uprawy jarmużu w pomieszczeniach, możesz wypróbować inne metody ogrodnicze jarmużu.

Ale dlaczego coraz więcej rozszerzeń i ogrodników domowych interesuje się uprawą jarmużu w szklarni? Jarmuż to coś więcej niż modny składnik smoothie. Jest to jedna z potraw, które można uprawiać, aby zwalczać infekcje, a szklarnia ułatwia uprawę nawet dla początkujących ogrodników.

Ostateczny przewodnik po tym, jak uprawiać jarmuż w szklarni

Wiedza o tym, jak uprawiać jarmuż w szklarni, oznacza naukę, gdzie i kiedy uprawiać jarmuż, optymalną temperaturę dla jarmużu, podlewać i karmić jarmuż oraz zbierać jarmuż. Te cztery tematy są łatwe do nauczenia, ale spójność w całym procesie uprawy jarmużu w pomieszczeniu jest niezbędna, aby uzyskać dobre zbiory. Gdy przyzwyczaisz się do tych informacji, możesz zacząć dodawać świeżo zebrany jarmuż do codziennych posiłków i poprawić swoje zdrowie.

Gdzie i kiedy uprawiać jarmuż

W przypadku jarmużu należy wybrać obszar w szklarni, który zapewni zielonkom 6 godzin bezpośredniego nasłonecznienia, aby zapewnić dobrą wydajność. Gleba, której będziesz używać, powinna również mieć pH od 6 do 7,5 i jest bogata w azot, fosfor i potas. W zależności od tego, co Twoim zdaniem będzie wygodniejsze dla Twojej szklarni, możesz użyć nasion lub przeszczepów do rozpoczęcia produkcji jarmużu w szklarni.

Michigan State University zaleca wysiew nasion jarmużu od połowy czerwca do sierpnia, a przeszczepy można rozpocząć od marca do lipca, aby wysadzić je od kwietnia do sierpnia. Kiełkowanie może trwać do 10 dni, a przeszczepy mogą rosnąć po sześciu tygodniach. Aby uzyskać odstęp, przydziel jedną stopę kwadratową na roślinę, a także możliwe jest sadzenie towarzyszące z aliumami i ziołami.

Optymalna temperatura dla jarmużu

Optymalna temperatura do uprawy jarmużu jest niższa niż w przypadku większości upraw i może tolerować nawet mróz, o ile temperatura w szklarni nie przekracza 75 ° F. Dojrzałe rośliny jarmużu są jednymi z najtwardszych upraw, więc jeśli znajdujesz się w strefach wzrostu od 2 do 8, nie powinieneś mieć problemów z uprawą jarmużu. Cornell University wspomniał nawet, że „pocałunek” mrozu poprawia smak jarmużu.

Ta tolerancja na zimno jest również jednym z powodów, dla których należy wysiewać i przesadzać 4 do 5 tygodni przed ostatnią datą mrozu. W zależności od twoich roślin, niektóre mogą tolerować 10 ° F i utrzymywać swoje liście bez dalszego wzrostu. A ponieważ używasz szklarni, nie musisz osiągać tego punktu ekstremalnych temperatur, więc Twój jarmuż będzie się rozwijał przez cały rok.

Należy pamiętać, że podczas gdy jarmuż rośnie w niskich temperaturach, wysokie letnie temperatury będą szkodliwe. Pamiętaj, aby monitorować temperaturę w szklarni latem. W przeciwnym razie ryzykujesz uprawy niskiej jakości, o gorzkim smaku i ograniczonym wzroście.

Podlewanie i karmienie jarmużu

Podobnie jak większość zieleni, musisz pilnie podlewać rośliny w okresie wegetacji. Właściwy pomiar to podawanie od jednego do półtora cala wody na tydzień. Cal poniżej powierzchni gleby powinien być wilgotny, więc uważaj, aby nie nadmiernie podlewać roślin.

Te wymagania wodne zmniejszą się po pierwszych mrozach. A co z karmieniem jarmużu w szklarni? Karmienie zbilansowanym nawozem powinno wystarczyć raz w miesiącu przez cały sezon wegetacyjny.

University of Minnesota zaleca również dodawanie kompostu wiosną lub jesienią, aby poprawić jakość gleby.

Kiedy zbierać jarmuż

Możesz zbierać jarmuż, gdy liście są wielkości dłoni. Zakładając, że będziesz zbierać podczas mrozów, pamiętaj, aby najpierw zdjąć liście z podstawy, ponieważ te, które dotykają ziemi, nie będą później przydatne. Zignoruj ​​podarte lub żółte liście i zbierz garść na każde zbiory.

Ponieważ jarmuż jest uprawiany corocznie, musisz unikać zbierania górnej części rośliny. W przeciwnym razie zakład przestanie produkować. Możesz również przedłużyć swoje zbiory, ponieważ roślina rośnie do 20 ° F.

Wniosek

Jarmuż jest prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych zielonych warzyw liściastych. A jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uprawiać jarmuż w szklarni, będziesz zadowolony, że ta uprawa jest stosunkowo łatwa w uprawie, głównie w pomieszczeniach, w których masz kontrolę nad warunkami. Pamiętaj, aby przestudiować, gdzie i kiedy uprawiać jarmuż, jaka jest optymalna temperatura dla jarmużu, podlewania i karmienia jarmużu oraz kiedy ją zbierać.

Te cztery obszary powinny pomóc w zapewnieniu dobrych i wysokiej jakości plonów. Pamiętaj o wymaganiach jarmużu, takich jak jakość gleby i rozstawienie, lokalizacja, karmienie i podlewanie oraz optymalna temperatura. Ponieważ jest to uprawa mrozoodporna, nie powinieneś mieć żadnych wad, nawet jeśli mieszkasz w zimnym regionie.

Mimo to utrzymuj optymalne temperatury jarmużu w szklarni, aby rosło i było wydajne. Chociaż jest to cykl dwuletni, większość ogrodników we wszystkich strefach odporności roślin USDA uprawia jarmuż jako jednoroczne. Ogólnie rzecz biorąc, to Ty planujesz sezon wegetacyjny, który będzie odpowiedni dla Twojego obszaru.

Jak skutecznie uprawiać jarmuż w tunelu | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać i pielęgnować fiołki afrykańskie?

Fiołek afrykański to wyjątkowo wdzięczna roślina, ciesząca przez cały rok swoimi fioletowymi, niebieskimi, różowymi, białymi lub wielokolorowymi kwiatami. Niewielkie rozmiary…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Pierwsze uprawy w tunelu foliowym

W marcu wielu ogrodników wypatruje pierwszych oznaków wiosny. Kiedy tylko śnieg się roztopi, a ziemia lekko przeschnie, wiele osób rusza…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jakie są różnice między szklarnią a tunelem foliowym?

Pytanie “jakie są różnice między szklarnią a tunelem foliowym” często stawiane jest przez osoby, które zaczynają uprawy pod osłonami. Oprócz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić lilię wielkanocną | Poradnik dla początkujących

Lilia zwana wielkanocną pochodzi przypuszczalnie ze skrzyżowania lilii białej i lilii królewskiej. Krajem, z którego się wywodzi, jest Japonia, dopiero…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnożyć petunię z sadzonek? Cztery proste kroki

Petunie to obok pelargonii najpopularniejsze rośliny kwitnące, zdobiące od wiosny do jesieni balkony, tarasy i ogrodowe kwietniki. Powodzenie tej pochodzącej…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podlewać draceny?

Najważniejsze we właściwym rozpoznaniu zapotrzebowań i wymagań rośliny, jest zrozumienie, z jakich warunków klimatycznych pochodzi. Dotyczy to także sposobu, częstotliwości…

Więcej