Co możesz sadzić w mini szklarni lub mini tunelu? | KrosAgro

Co możesz sadzić w mini szklarni lub mini tunelu? | KrosAgro

Jeśli niedawno kupiłeś szklarnię, prawdopodobnie zapytałeś: „Co możesz sadzić w mini szklarni?” Dobra wiadomość jest taka, że ​​w mini szklarni można posadzić prawie wszystko. W rzeczywistości owoce, warzywa i inne rośliny lepiej rosną w szklarni.

Czy rośliny rosną lepiej w szklarni?

Szklarnie pozwalają stworzyć kontrolowane środowisko specyficzne dla uprawianych roślin. Niezależnie od pogody Twoje rośliny pozostają bezpieczne i zdrowe w szklarni. Możesz dostosować swoją szklarnię do uprawy roślin w okresie ciepłym lub zimnym.

Na przykład możesz podłączyć automatyczny zegar do systemu nawadniania. Pozwala to zaoszczędzić czas na podlewaniu roślin i kontrolowaniu środowiska. Możesz także dodać systemy ogrzewania i chłodzenia, abyś mógł uprawiać rośliny w ciepłe dni w chłodniejszym sezonie i odwrotnie.

Automatyczna wentylacja pozwala kontrolować powietrze wpływające i wypływające z szklarni, zapewniając roślinom stały dopływ dwutlenku węgla. Twoje rośliny potrzebują CO2 do produkcji cukru i tlenu. W ten sposób będą mogły wyhodować większe liście i mocniejsze łodygi. Dodatkowo wystarczająca ilość CO2 zwiększa szanse na wczesne kwitnienie lub owocowanie.

Jakie rośliny można umieścić w szklarni?

Ogrodnictwo szklarniowe jest ekscytujące, zwłaszcza, że ​​można uprawiać różne rodzaje roślin. Mając to na uwadze, oto kilka roślin, które możesz umieścić w szklarni:

Pomidory

Pomidory są łatwe do sadzenia na ziemi, a nawet łatwiejsze, jeśli uprawiasz je w szklarni. Uwielbiają upały i nie wytrzymują mrozów. Jeśli nie dostarczysz im wystarczającej ilości światła, twoje pomidory mogą stać się blade i kruche.

Gleba Twojej rośliny powinna być wilgotna, ale nie mokra i powinna być dobrze natleniona. Dla zdrowego wzrostu umieść tylko jedną sadzonkę na doniczkę.

Truskawki

Truskawki to jedna z najczęściej uprawianych roślin w szklarni. W rzeczywistości truskawki uprawiane w szklarni smakują lepiej niż te ze sklepu. Dodatkowo, jeśli uprawiasz własne truskawki, możesz upewnić się, że są one wolne od szkodliwych chemikaliów, szkodników i chorób.

Posadź truskawki w doniczkach z dobrze przepuszczalną ziemią. Możesz dodać ściółkę, aby kontrolować temperaturę gleby. Dodatkowo najlepsze jest nawadnianie kroplowe, ponieważ truskawki mają płytkie korzenie. Jeśli zraszasz wodą z góry, możesz przyciągnąć szkodniki i choroby.

Szpinak

Jeśli szukasz zimnego i odpornego liściastego warzywa do uprawy przez cały rok, rozważ posadzenie szpinaku. Te rośliny najlepiej rosną w chłodne dni. Posadź je w dobrze przepuszczalnej glebie i umieść je w bezpośrednim świetle słonecznym w jasnym cieniu. Temperatura gleby dla szpinaku nie powinna przekraczać 70 stopni F.

Jarmuż

Podczas sadzenia jarmużu łatwiej jest użyć tac z nasionami do siewu, ponieważ jest to łatwiejsze niż sadzenie ich bezpośrednio w rozsadniku. Jarmuż jest jedną z najłatwiejszych w uprawie roślin, ponieważ jest jedną z najbardziej odpornych na choroby roślin. Wszystko, co musisz zrobić, to trzymać z daleka chwasty i usuwać żółte liście. Jarmuż może rosnąć w prawie każdym klimacie, nawet na piaszczystej glebie i półcieniu.

Zielone sałatki

Czy wiesz, że uprawianie sałaty, sałaty rzymskiej, liści buraka i innych warzyw sałatkowych o każdej porze roku jest łatwe? Możesz sadzić co najmniej dwa nasiona tygodniowo. Pozwól im rosnąć przez kilka tygodni do miesiąca, zanim przesadzisz je do ogrodu.

Zielona cebula

Zielona cebula szybciej w zimnym, nadmorskim klimacie lub w szklarni z kontrolowanym klimatem. Są to jedne z najłatwiejszych do sadzenia roślin i stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Dlatego wielu ogrodników poleca cebulę jako doskonałą roślinę startową.

Możesz sadzić zieloną cebulę z nasion lub zestawów, ale najłatwiej jest uprawiać je z zestawów. Zasadź cebulki w dobrze natlenionej glebie, zwłaszcza jeśli mieszkasz w cieplejszych strefach. Powstrzymaj się od podlewania roślin, gdy spuchną. Zbierz, gdy liście staną się żółtawe i obumrą. Na koniec susz je na słońcu przez kilka dni.

Inwestowanie w mini szklarnię – czy warto?

Inwestycja w mini szklarnię jest warta swojej ceny ze względu na jej wszechstronność i wygodę. Będziesz mógł uprawiać różne rodzaje roślin, kontrolować klimat i przedłużyć okres wegetacji.

Oto inne powody, dla których mini szklarnia to świetna inwestycja:

Najlepsze dla ogrodników o ograniczonej przestrzeni

Nie pozwól, aby ograniczona przestrzeń na zewnątrz powstrzymała Cię od uprawy owoców i warzyw. Możesz umieścić swoją mini szklarnię w dowolnym miejscu – od balkonów, tarasów, tarasów po blaty. Mimo że są małe, mini szklarnie zapewniają takie same korzyści, jak zwykłe szklarnie.

Chroń delikatne rośliny

Jeśli masz delikatne rośliny, możesz je umieścić w szklarni podczas złej pogody. W ten sposób możesz chronić je przed mrozem, burzą, ulewnym deszczem itp. Gdy pogoda się poprawi, możesz przesadzić je z powrotem do ogrodu.

Odstrasz owady i stworzenia

Owady i zwierzęta uwielbiają chrupać Twoje rośliny. Powstrzymaj je przed pożarciem upraw, umieszczając rośliny w mini szklarni.

Przedłuż okres wegetacyjny

Dzięki mini szklarni możesz rozpocząć sadzenie jeszcze przed rozpoczęciem zimnej pory roku. Będziesz mógł cieszyć się wczesnymi zbiorami i sadzić więcej po drodze.

Ostatnie myśli: co można sadzić w mini szklarni?

Więc co możesz sadzić w mini szklarni? Oprócz wyżej wymienionych można sadzić także marchew, szparagi, bakłażany, buraki, okrę, maliny, paprykę, chili, a nawet egzotyczne rośliny!

Co możesz sadzić w mini szklarni lub mini tunelu? | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Jakie są kategorie tuneli foliowych?

Sezonowy tunel foliowy większości osób kojarzy się z uprawami, jednak jako konstrukcja ma bardzo uniwersalne zastosowanie. Ocynkowana ogniowo struktura ma…

Więcej
Bez kategorii

Wilgotność w uprawie pod osłonami

Wilgotność w uprawie pod osłonami to jeden z istotnych parametrów uprawy. Utrzymanie odpowiednich warunków wewnątrz bariery sprawia, że plon dojrzewa…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Pielęgnacja ziemi w tunelu foliowym cz. 3 – nawożenie

Naturalne nawozy, których skład opiera się na odchodach zwierzęcych, to podstawa ekologicznych upraw warzyw i owoców. Obfitość plonu zależy od…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnożyć oleander? | Uprawa i pielęgnacja oleandrów

Oleandry to wspaniałe rośliny pochodzące z południa Europy, ich ozdobą są średniej wielkości pachnące kwiaty oraz wąskie, skórzaste liście charakterystyczne…

Więcej
Bez kategorii

Co uprawiać a co nie w tunelu foliowym?

Co uprawiać, a czego nie uprawiać w tunelu foliowym? Wydawałoby się że ze względu na optymalne warunki, jakie tworzy cieplarnia,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać goji pod osłonami?

Tunel foliowy sprawdza się w uprawie każdego typu roślin, nawet tych orientalnych. Stworzenie odpowiednich warunków do ich rozwoju możliwe jest…

Więcej