Co możesz sadzić w mini szklarni lub mini tunelu? | KrosAgro

Co możesz sadzić w mini szklarni lub mini tunelu? | KrosAgro

Jeśli niedawno kupiłeś szklarnię, prawdopodobnie zapytałeś: „Co możesz sadzić w mini szklarni?” Dobra wiadomość jest taka, że ​​w mini szklarni można posadzić prawie wszystko. W rzeczywistości owoce, warzywa i inne rośliny lepiej rosną w szklarni.

Czy rośliny rosną lepiej w szklarni?

Szklarnie pozwalają stworzyć kontrolowane środowisko specyficzne dla uprawianych roślin. Niezależnie od pogody Twoje rośliny pozostają bezpieczne i zdrowe w szklarni. Możesz dostosować swoją szklarnię do uprawy roślin w okresie ciepłym lub zimnym.

Na przykład możesz podłączyć automatyczny zegar do systemu nawadniania. Pozwala to zaoszczędzić czas na podlewaniu roślin i kontrolowaniu środowiska. Możesz także dodać systemy ogrzewania i chłodzenia, abyś mógł uprawiać rośliny w ciepłe dni w chłodniejszym sezonie i odwrotnie.

Automatyczna wentylacja pozwala kontrolować powietrze wpływające i wypływające z szklarni, zapewniając roślinom stały dopływ dwutlenku węgla. Twoje rośliny potrzebują CO2 do produkcji cukru i tlenu. W ten sposób będą mogły wyhodować większe liście i mocniejsze łodygi. Dodatkowo wystarczająca ilość CO2 zwiększa szanse na wczesne kwitnienie lub owocowanie.

Jakie rośliny można umieścić w szklarni?

Ogrodnictwo szklarniowe jest ekscytujące, zwłaszcza, że ​​można uprawiać różne rodzaje roślin. Mając to na uwadze, oto kilka roślin, które możesz umieścić w szklarni:

Pomidory

Pomidory są łatwe do sadzenia na ziemi, a nawet łatwiejsze, jeśli uprawiasz je w szklarni. Uwielbiają upały i nie wytrzymują mrozów. Jeśli nie dostarczysz im wystarczającej ilości światła, twoje pomidory mogą stać się blade i kruche.

Gleba Twojej rośliny powinna być wilgotna, ale nie mokra i powinna być dobrze natleniona. Dla zdrowego wzrostu umieść tylko jedną sadzonkę na doniczkę.

Truskawki

Truskawki to jedna z najczęściej uprawianych roślin w szklarni. W rzeczywistości truskawki uprawiane w szklarni smakują lepiej niż te ze sklepu. Dodatkowo, jeśli uprawiasz własne truskawki, możesz upewnić się, że są one wolne od szkodliwych chemikaliów, szkodników i chorób.

Posadź truskawki w doniczkach z dobrze przepuszczalną ziemią. Możesz dodać ściółkę, aby kontrolować temperaturę gleby. Dodatkowo najlepsze jest nawadnianie kroplowe, ponieważ truskawki mają płytkie korzenie. Jeśli zraszasz wodą z góry, możesz przyciągnąć szkodniki i choroby.

Szpinak

Jeśli szukasz zimnego i odpornego liściastego warzywa do uprawy przez cały rok, rozważ posadzenie szpinaku. Te rośliny najlepiej rosną w chłodne dni. Posadź je w dobrze przepuszczalnej glebie i umieść je w bezpośrednim świetle słonecznym w jasnym cieniu. Temperatura gleby dla szpinaku nie powinna przekraczać 70 stopni F.

Jarmuż

Podczas sadzenia jarmużu łatwiej jest użyć tac z nasionami do siewu, ponieważ jest to łatwiejsze niż sadzenie ich bezpośrednio w rozsadniku. Jarmuż jest jedną z najłatwiejszych w uprawie roślin, ponieważ jest jedną z najbardziej odpornych na choroby roślin. Wszystko, co musisz zrobić, to trzymać z daleka chwasty i usuwać żółte liście. Jarmuż może rosnąć w prawie każdym klimacie, nawet na piaszczystej glebie i półcieniu.

Zielone sałatki

Czy wiesz, że uprawianie sałaty, sałaty rzymskiej, liści buraka i innych warzyw sałatkowych o każdej porze roku jest łatwe? Możesz sadzić co najmniej dwa nasiona tygodniowo. Pozwól im rosnąć przez kilka tygodni do miesiąca, zanim przesadzisz je do ogrodu.

Zielona cebula

Zielona cebula szybciej w zimnym, nadmorskim klimacie lub w szklarni z kontrolowanym klimatem. Są to jedne z najłatwiejszych do sadzenia roślin i stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Dlatego wielu ogrodników poleca cebulę jako doskonałą roślinę startową.

Możesz sadzić zieloną cebulę z nasion lub zestawów, ale najłatwiej jest uprawiać je z zestawów. Zasadź cebulki w dobrze natlenionej glebie, zwłaszcza jeśli mieszkasz w cieplejszych strefach. Powstrzymaj się od podlewania roślin, gdy spuchną. Zbierz, gdy liście staną się żółtawe i obumrą. Na koniec susz je na słońcu przez kilka dni.

Inwestowanie w mini szklarnię – czy warto?

Inwestycja w mini szklarnię jest warta swojej ceny ze względu na jej wszechstronność i wygodę. Będziesz mógł uprawiać różne rodzaje roślin, kontrolować klimat i przedłużyć okres wegetacji.

Oto inne powody, dla których mini szklarnia to świetna inwestycja:

Najlepsze dla ogrodników o ograniczonej przestrzeni

Nie pozwól, aby ograniczona przestrzeń na zewnątrz powstrzymała Cię od uprawy owoców i warzyw. Możesz umieścić swoją mini szklarnię w dowolnym miejscu – od balkonów, tarasów, tarasów po blaty. Mimo że są małe, mini szklarnie zapewniają takie same korzyści, jak zwykłe szklarnie.

Chroń delikatne rośliny

Jeśli masz delikatne rośliny, możesz je umieścić w szklarni podczas złej pogody. W ten sposób możesz chronić je przed mrozem, burzą, ulewnym deszczem itp. Gdy pogoda się poprawi, możesz przesadzić je z powrotem do ogrodu.

Odstrasz owady i stworzenia

Owady i zwierzęta uwielbiają chrupać Twoje rośliny. Powstrzymaj je przed pożarciem upraw, umieszczając rośliny w mini szklarni.

Przedłuż okres wegetacyjny

Dzięki mini szklarni możesz rozpocząć sadzenie jeszcze przed rozpoczęciem zimnej pory roku. Będziesz mógł cieszyć się wczesnymi zbiorami i sadzić więcej po drodze.

Ostatnie myśli: co można sadzić w mini szklarni?

Więc co możesz sadzić w mini szklarni? Oprócz wyżej wymienionych można sadzić także marchew, szparagi, bakłażany, buraki, okrę, maliny, paprykę, chili, a nawet egzotyczne rośliny!

Co możesz sadzić w mini szklarni lub mini tunelu? | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Uprawa arbuza pod osłonami

Uprawa arbuza pod osłonami jest powodem dla którego wiele z domowych ogrodów zaopatruje się w tunel foliowy. Orzeźwiające oraz słodkie owoce…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać tawułkę? Uprawa i pielęgnacja tawułki

Jeśli jak wielu ogrodników szukasz rośliny, która ozdobiłaby półcieniste lub zacienione zakątki Twojego ogrodu, koniecznie zdecyduj się na zasadzenie tawułki….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uniknąć osłabienia gleby w tunelu foliowym?

Wielosezonowa uprawa jednego gatunku roślin lub tej samej rodziny, na tym samym stanowisku, wywołuje zmęczenie ziemi. To zaś prowadzi do…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co ile sadzić ogórki w gruncie, tunelu i szklarni? | Rozstaw ogórków pod osłonami

Ważne jest, aby wiedzieć, ile roślin ogórka przypada na stopę kwadratową, czyli dwa. Właściwe rozmieszczenie, niezależnie od uprawy, ma kluczowe…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać grzyby w tunelu foliowym – pieczarki

Uprawiać grzyby w tunelu foliowym to rozwiązanie dla smakoszy oraz pomysł na intratną hodowlę komercyjną. Zbiory z lasu nie zawsze…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Nasiona do tunelu ogrodniczego

Dobry gatunek nasion do tunelu foliowego ma wielki wpływ na jakość plonów. Na początku każdego sezonu zarówno hobbystyczni ogrodnicy z działek lub…

Więcej