Jakie zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem | KrosAgro

Jakie zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem | KrosAgro

Szczypiorek to warzywa charakteryzujące się łagodnym smakiem porównywalnym z cebulą i znane z zastosowania w kuchni i medycynie. To, które zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem, zależy od gatunku, w jakim się znajdują. Uprawiano je obok innych ziół, takich jak pietruszka, estragon, kolendra i bazylia.

Nie można zapomnieć o magicznych właściwościach szczypiorku. Warzywo jest bogate w witaminy i minerały, w tym przeciwutleniacze i kalorie. Korzyści zdrowotne polegają na zwalczaniu ryzyka raka, ochronie układu sercowo-naczyniowego, poprawie zdrowia kości, łagodzeniu trawienia i zwiększaniu odporności.

Szczypiorek ten jest również zalecany do przetwarzania w kuchni w celu odtrucia organizmu, poprawy wzroku, poprawy snu, zdrowia skóry, zdrowia włosów i pomocy podczas ciąży.

Jednak sadzenie szczypiorku, na przykład w szklarniach, oferuje różnice i punkty do rozważenia. Jakie zioła dobrze rosną w szczypiorku? Ten artykuł stara się odpowiedzieć na to pytanie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Co mogę sadzić szczypiorkiem?

Uprawa szczypiorku w ogrodzie lub w szklarniach wymaga wiedzy, które zioła można łączyć ze szczypiorkiem. To także sposób na zaoszczędzenie miejsca i zmaksymalizowanie wszystkiego, aby uzyskać najzdrowsze korzyści, jakie można uzyskać ze szczypiorku.

Idealnymi towarzyszami szczypiorku w ogrodzie są pietruszka, zioła, kolendra, estragon i bazylia. W międzyczasie można uniknąć uprawy szczypiorku z tymiankiem, rozmarynem, szałwią, oregano i majerankiem. Chociaż wszystkie te rośliny są idealne do uprawy w szklarni, istnieją tylko zioła, których nie można uprawiać z tym szczypiorkiem.

Niemniej jednak istnieje szkoła myślenia, która mówi, że szczypiorek może rosnąć praktycznie na wszystkim. Obejmują one:

 • Brokuły
 • kapusta
 • marchewki
 • Bakłażan
 • Winogrona
 • kalarepa
 • musztarda
 • Papryka
 • ziemniaki
 • rabarbar
 • Róże
 • Squash
 • Truskawki
 • pomidory

Możesz jednak odłożyć je na bok podczas sadzenia szczypiorku: szparagi, fasolę, szpinak i groszek, ponieważ szczypiorek może być trudny do uprawy.

Czego NIE możesz sadzić w pobliżu szczypiorku?

Oprócz nauki o tym, jakie zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem, są rośliny, których nie można uprawiać ze szczypiorkiem ze względu na ich różne właściwości. Najlepiej jest najpierw skonsultować się z ekspertem ogrodniczym, aby dowiedzieć się, czy dobierasz odpowiednie zioła.

Sadzenie towarzyszące to trend popularyzujący w ogrodnictwie i uprawie. Odnosi się to do tego, jak ogrodnicy sadzą dwie pary zgodnych roślin, a być może więcej razem jako grupa w swoich szklarniach lub ogrodach. Na przykład fasola, kukurydza i dynia są uprawiane razem.

Szczypiorek może być dobrze dostosowany do twoich celów towarzyszących sadzeniu. Możesz sadzić szczypiorek w pobliżu marchwi i pomidorów, ale nie w pobliżu fasoli i grochu. Mówi się, że ta uprawa ma tendencję do odstraszania mszyc, a także chrząszczy japońskich. Najlepszym sposobem jest trzymanie ich w pobliżu podatnych roślin.

Uprawy, które mogą mieć trudności z tymi produktami to:

 • szparagi
 • Fasola
 • Groszek
 • szpinak i nie tylko

Które zioła można sadzić razem?

Teraz spójrzmy na szerszy obraz. W poprzednich akapitach zostałeś wprowadzony do sadzenia towarzyszącego i aby lepiej zrozumieć, rzućmy okiem na to, jakie zioła są zwykle sadzone razem. Czy jest coś takiego?

Zaskakujące jest jednak to, że nie każdy ogrodnik zna tę sztuczkę w taki sposób, że istnieją zioła, które można sadzić razem, ponieważ przynoszą sobie wzajemnie korzyści, w przeciwieństwie do ziół, które nie są dobre ze względu na swoje właściwości.

Zwróć uwagę, że niektóre gatunki ziół najlepiej rosną na suchej glebie, podczas gdy inne są przyzwyczajone do wilgotnej gleby, dlatego zaleca się ogrodnikom trzymanie podobnych gatunków blisko siebie, aby lepiej się rozwijać.

Słońce to radość z tarragonów, kolendry i bazylii. Te zioła i rośliny uprawne wymagają wilgoci w tym upale i doskonale rosną razem, o ile są podlewane w podobnym tempie jak między sobą.

Z drugiej strony, zioła, które preferują suchszą i piaszczystą glebę, to rozmaryn, majeranek, oregano, szałwia, tymianek i lawenda. Wiadomo, że są to śródziemnomorskie zioła, które mogą żyć w takich warunkach pogodowych.

Ponadto w przypadku sadzenia towarzyszącego tymianek może dobrze rosnąć w szklarni w połączeniu z szałwią i rozmarynem.

Czy szczypiorek i bazylia można sadzić razem?

Bazylia to roślina, która ma wszystkie magiczne właściwości, do których chcesz dążyć. A jeśli zapytasz „jakie zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem?” bazylia jest na liście. Ta azjatycka uprawa zapewnia korzyści zdrowotne, które wspomagają trawienie, zwalczają wolne rodniki, a zatem dobry przeciwutleniacz zapewnia korzyści w pielęgnacji skóry, zwalcza depresję, wspomaga pracę wątroby i leczy rozstrój żołądka.

Tak, szczypiorek i bazylię można sadzić i zbierać razem w jednej szklarni. Po pierwsze, te dwa mają kilka cech wspólnych, które same w sobie sprawiają, że są idealną parą. Wiadomo, że zarówno bazylia, jak i szczypiorek wytwarzają substancje chemiczne, które pomagają odstraszać mszyce lub szkodniki ogrodowe.

Bazylia to roślina jednoroczna, a szczypiorek to byliny. Mając to na uwadze, mogą się wzajemnie uzupełniać pod względem czasu bez zbytniej rywalizacji między sobą. Oprócz pomocy w odstraszaniu owadów, pomagają też sobie nawzajem w rozwoju.

Teraz, aby porozmawiać o bazylii i szczypiorku w ogrodzie, oba można również zapakować. Co to znaczy? Szczypiorek i bazylia są razem wspaniałymi towarzyszami dla roślin o podobnych cechach i właściwościach. Czy wiesz, że szczypiorek produkuje również piękne kwiaty lawendy? Oprócz papryki i pomidorów są również świetnymi warzywami letnimi.

Jakie zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem: Szczypiorek vs. Cebula

A co z cebulą? Czy dobrze rosną z twoim szczypiorkiem? Istnieje kilka różnic między szczypiorkiem a cebulą, chociaż oba są odpowiednimi składnikami do każdej kuchni. Powinieneś spróbować je mieć.

Pierwszy dotyczy wyglądu. Cebula, pod tym względem zielona cebula, ma długie, smukłe łodygi, które na samym końcu wytwarzają białe cebulki. Z drugiej strony szczypiorek należy do cebulowatych, których cebulki są tak małe, że mogą nie zostać zauważone gołym okiem.

Ich smaki i cechy botaniczne są również różne. Wydaje się, że cebula i szczypiorek należą do tego samego gatunku i chociaż występuje wiele taksonomii, szczypiorek jest najmniejszym gatunkiem z grupy cebuli. Jak wiesz, są to rośliny wieloletnie, podczas gdy zielone cebule są jednoroczne i należy je zbierać, gdy tylko łodygi staną się brązowe.

Uprawiaj szczypiorek optymalnie dzięki Krostrade.com

Czy jest lepszy sposób na uprawę szczypiorku i jego par, takich jak bazylia, niż z Krostrade? To jest sklep internetowy i źródło, które oferuje szklarnie do różnych zastosowań. Wiedza o tym, jakie zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem, powinna również zachęcić Cię do wyboru różnorodnych produktów na stronie. Więcej informacji o produktach można znaleźć na stronie www.krostrade.com.

Jakie zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Przedplon w tunelu foliowym cz. 1

Cieplarnie umożliwiają uprawę warzyw już wczesną wiosną. Rzodkiewka, cebula, pomidory, szczypiorek oraz ogórki to tylko kilka z przedplonów możliwych do zasadzenia…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

7 sposobów, które pomogą Ci zapobiegać pleśnieniu sadzonek w tunelu

Chcąc z sukcesem uprawiać sadzonki w szklarni lub tunelu, musisz poznać specyfikę tego zajęcia. Hodowla roślin pod osłonami przynosi wiele…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa kalafiora w tunelu foliowym

Delikatny smak kalafiora sprawia, że wiele osób decyduje się na jego uprawę. Warzywo podczas wegetacji powinno mieć stały poziom ciepła,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak wyhodować dereń z nasion? Uprawa i pielęgnacja derenia

Dereń to rodzaj niezwykłych roślin, skupiających  około 40 gatunków krzewów, krzewinek i małych drzewek. Kwitną one na przełomie lutego i…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pozbyć się wełnowców na storczykach?: 3 proste metody

Wełnowce to jedne z najczęściej atakujących storczyki szkodników, potrafią one naprawdę solidnie dokuczyć. Te owalne, różowawe owady, rozpoznasz po tym,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Kiedy zaczynają rosnąć trawy ozdobne? Trawy ciepłego i zimnego sezonu

Trawy ozdobne to niezwykle dekoracyjne i łatwe e uprawie rośliny ozdobne, których popularność stale rośnie. Choć ich historia jest długa…

Więcej