Jakie zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem | KrosAgro

Jakie zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem | KrosAgro

Szczypiorek to warzywa charakteryzujące się łagodnym smakiem porównywalnym z cebulą i znane z zastosowania w kuchni i medycynie. To, które zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem, zależy od gatunku, w jakim się znajdują. Uprawiano je obok innych ziół, takich jak pietruszka, estragon, kolendra i bazylia.

Nie można zapomnieć o magicznych właściwościach szczypiorku. Warzywo jest bogate w witaminy i minerały, w tym przeciwutleniacze i kalorie. Korzyści zdrowotne polegają na zwalczaniu ryzyka raka, ochronie układu sercowo-naczyniowego, poprawie zdrowia kości, łagodzeniu trawienia i zwiększaniu odporności.

Szczypiorek ten jest również zalecany do przetwarzania w kuchni w celu odtrucia organizmu, poprawy wzroku, poprawy snu, zdrowia skóry, zdrowia włosów i pomocy podczas ciąży.

Jednak sadzenie szczypiorku, na przykład w szklarniach, oferuje różnice i punkty do rozważenia. Jakie zioła dobrze rosną w szczypiorku? Ten artykuł stara się odpowiedzieć na to pytanie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Co mogę sadzić szczypiorkiem?

Uprawa szczypiorku w ogrodzie lub w szklarniach wymaga wiedzy, które zioła można łączyć ze szczypiorkiem. To także sposób na zaoszczędzenie miejsca i zmaksymalizowanie wszystkiego, aby uzyskać najzdrowsze korzyści, jakie można uzyskać ze szczypiorku.

Idealnymi towarzyszami szczypiorku w ogrodzie są pietruszka, zioła, kolendra, estragon i bazylia. W międzyczasie można uniknąć uprawy szczypiorku z tymiankiem, rozmarynem, szałwią, oregano i majerankiem. Chociaż wszystkie te rośliny są idealne do uprawy w szklarni, istnieją tylko zioła, których nie można uprawiać z tym szczypiorkiem.

Niemniej jednak istnieje szkoła myślenia, która mówi, że szczypiorek może rosnąć praktycznie na wszystkim. Obejmują one:

 • Brokuły
 • kapusta
 • marchewki
 • Bakłażan
 • Winogrona
 • kalarepa
 • musztarda
 • Papryka
 • ziemniaki
 • rabarbar
 • Róże
 • Squash
 • Truskawki
 • pomidory

Możesz jednak odłożyć je na bok podczas sadzenia szczypiorku: szparagi, fasolę, szpinak i groszek, ponieważ szczypiorek może być trudny do uprawy.

Czego NIE możesz sadzić w pobliżu szczypiorku?

Oprócz nauki o tym, jakie zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem, są rośliny, których nie można uprawiać ze szczypiorkiem ze względu na ich różne właściwości. Najlepiej jest najpierw skonsultować się z ekspertem ogrodniczym, aby dowiedzieć się, czy dobierasz odpowiednie zioła.

Sadzenie towarzyszące to trend popularyzujący w ogrodnictwie i uprawie. Odnosi się to do tego, jak ogrodnicy sadzą dwie pary zgodnych roślin, a być może więcej razem jako grupa w swoich szklarniach lub ogrodach. Na przykład fasola, kukurydza i dynia są uprawiane razem.

Szczypiorek może być dobrze dostosowany do twoich celów towarzyszących sadzeniu. Możesz sadzić szczypiorek w pobliżu marchwi i pomidorów, ale nie w pobliżu fasoli i grochu. Mówi się, że ta uprawa ma tendencję do odstraszania mszyc, a także chrząszczy japońskich. Najlepszym sposobem jest trzymanie ich w pobliżu podatnych roślin.

Uprawy, które mogą mieć trudności z tymi produktami to:

 • szparagi
 • Fasola
 • Groszek
 • szpinak i nie tylko

Które zioła można sadzić razem?

Teraz spójrzmy na szerszy obraz. W poprzednich akapitach zostałeś wprowadzony do sadzenia towarzyszącego i aby lepiej zrozumieć, rzućmy okiem na to, jakie zioła są zwykle sadzone razem. Czy jest coś takiego?

Zaskakujące jest jednak to, że nie każdy ogrodnik zna tę sztuczkę w taki sposób, że istnieją zioła, które można sadzić razem, ponieważ przynoszą sobie wzajemnie korzyści, w przeciwieństwie do ziół, które nie są dobre ze względu na swoje właściwości.

Zwróć uwagę, że niektóre gatunki ziół najlepiej rosną na suchej glebie, podczas gdy inne są przyzwyczajone do wilgotnej gleby, dlatego zaleca się ogrodnikom trzymanie podobnych gatunków blisko siebie, aby lepiej się rozwijać.

Słońce to radość z tarragonów, kolendry i bazylii. Te zioła i rośliny uprawne wymagają wilgoci w tym upale i doskonale rosną razem, o ile są podlewane w podobnym tempie jak między sobą.

Z drugiej strony, zioła, które preferują suchszą i piaszczystą glebę, to rozmaryn, majeranek, oregano, szałwia, tymianek i lawenda. Wiadomo, że są to śródziemnomorskie zioła, które mogą żyć w takich warunkach pogodowych.

Ponadto w przypadku sadzenia towarzyszącego tymianek może dobrze rosnąć w szklarni w połączeniu z szałwią i rozmarynem.

Czy szczypiorek i bazylia można sadzić razem?

Bazylia to roślina, która ma wszystkie magiczne właściwości, do których chcesz dążyć. A jeśli zapytasz „jakie zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem?” bazylia jest na liście. Ta azjatycka uprawa zapewnia korzyści zdrowotne, które wspomagają trawienie, zwalczają wolne rodniki, a zatem dobry przeciwutleniacz zapewnia korzyści w pielęgnacji skóry, zwalcza depresję, wspomaga pracę wątroby i leczy rozstrój żołądka.

Tak, szczypiorek i bazylię można sadzić i zbierać razem w jednej szklarni. Po pierwsze, te dwa mają kilka cech wspólnych, które same w sobie sprawiają, że są idealną parą. Wiadomo, że zarówno bazylia, jak i szczypiorek wytwarzają substancje chemiczne, które pomagają odstraszać mszyce lub szkodniki ogrodowe.

Bazylia to roślina jednoroczna, a szczypiorek to byliny. Mając to na uwadze, mogą się wzajemnie uzupełniać pod względem czasu bez zbytniej rywalizacji między sobą. Oprócz pomocy w odstraszaniu owadów, pomagają też sobie nawzajem w rozwoju.

Teraz, aby porozmawiać o bazylii i szczypiorku w ogrodzie, oba można również zapakować. Co to znaczy? Szczypiorek i bazylia są razem wspaniałymi towarzyszami dla roślin o podobnych cechach i właściwościach. Czy wiesz, że szczypiorek produkuje również piękne kwiaty lawendy? Oprócz papryki i pomidorów są również świetnymi warzywami letnimi.

Jakie zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem: Szczypiorek vs. Cebula

A co z cebulą? Czy dobrze rosną z twoim szczypiorkiem? Istnieje kilka różnic między szczypiorkiem a cebulą, chociaż oba są odpowiednimi składnikami do każdej kuchni. Powinieneś spróbować je mieć.

Pierwszy dotyczy wyglądu. Cebula, pod tym względem zielona cebula, ma długie, smukłe łodygi, które na samym końcu wytwarzają białe cebulki. Z drugiej strony szczypiorek należy do cebulowatych, których cebulki są tak małe, że mogą nie zostać zauważone gołym okiem.

Ich smaki i cechy botaniczne są również różne. Wydaje się, że cebula i szczypiorek należą do tego samego gatunku i chociaż występuje wiele taksonomii, szczypiorek jest najmniejszym gatunkiem z grupy cebuli. Jak wiesz, są to rośliny wieloletnie, podczas gdy zielone cebule są jednoroczne i należy je zbierać, gdy tylko łodygi staną się brązowe.

Uprawiaj szczypiorek optymalnie dzięki Krostrade.com

Czy jest lepszy sposób na uprawę szczypiorku i jego par, takich jak bazylia, niż z Krostrade? To jest sklep internetowy i źródło, które oferuje szklarnie do różnych zastosowań. Wiedza o tym, jakie zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem, powinna również zachęcić Cię do wyboru różnorodnych produktów na stronie. Więcej informacji o produktach można znaleźć na stronie www.krostrade.com.

Jakie zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Czerwiec w tunelu foliowym

Czerwiec w tunelu foliowym to czas, kiedy zbieramy kilkumiesięczne efekty swojej pracy. Choć pod osłoną jest jeszcze wiele do zrobienia,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać ogórki w szklarni?

Ogórki są prawdziwym symbolem lata w ogródku, doskonałym i niezwykle płodnym warzywem do uprawy i zbiorów. Jeśli chcesz wiedzieć, jak…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co ile sadzić ogórki w gruncie, tunelu i szklarni? | Rozstaw ogórków pod osłonami

Ważne jest, aby wiedzieć, ile roślin ogórka przypada na stopę kwadratową, czyli dwa. Właściwe rozmieszczenie, niezależnie od uprawy, ma kluczowe…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa czereśni w tunelu foliowym

Założenie intensywnego sadu czereśniowego wymaga zastosowania odpowiedniej technologii, aby produkcja stała się opłacalna. Umiejętne prowadzenie plantacji dość szybko doprowadzi do…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać lawendy pod osłonami?

Lawenda to urokliwa roślina o kuszącym zapachu i szerokim zastosowaniu. Uprawiać lawendy pod osłonami jest popularne na południu Europy, gdzie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pielęgnować dzwonki-kampanule

Chcesz wiedzieć, jak dbać o kampanule? Dzwonek równolistny, bo taka jest jego polska nazwa, to piękna roślina zdobiąca mieszkania i…

Więcej