Jaka temperatura utrzymuje się w szklarni zimą? | KrosAgro

Jaka temperatura utrzymuje się w szklarni zimą | KrosAgro

Być może zastanawiałeś się: „Jak ciepło robi się w szklarni zimą?” Nie jest tajemnicą, że mróz nie jest odpowiedni dla roślin, niezależnie od tego, czy znajdują się w szklarni, czy nie. Aby były zdrowe, musisz uważać, aby w szklarni nie było za ciepło ani za zimno.

Temperatura Twojej szklarni zmienia się w zależności od kilku czynników, takich jak klimat, oszklenie szklarni, temperatura zewnętrzna i inne. Ogólnie temperatura w szklarni jest o 30 stopni F wyższa niż temperatura zewnętrzna. Jednak pogoda, oszklenie szklarni, temperatura zewnętrzna mogą mieć wpływ

Czy szklarnia działa zimą?

Jednym słowem, tak. Należy jednak przygotować się do sadzenia w sezonie zimowym. Niektóre z czynników, które musisz wziąć pod uwagę, obejmują izolację, inwazję szkodników i rodzaje roślin, które chcesz uprawiać.

Izolacja

Rośliny potrzebują energii (ciepła) do wzrostu, dlatego zimą należy wziąć pod uwagę źródło ciepła. Zatrzymaj energię / ciepło, które otrzymujesz, izolując szklarnię.

Plaga szkodników

Oprócz roślin, szkodniki są również przyciągane do cieplejszego klimatu zimą. Aby zapobiec poważnym uszkodzeniom przez szkodniki, pozbądź się martwych liści, roślin, kamienia, pustych doniczek i innych materiałów, w których mogą znajdować się szkodniki.

Rodzaje roślin

Miej praktyczne podejście do rodzaju roślin, które chcesz uprawiać w szklarni. Na przykład, jeśli temperatura nie przekracza 20 stopni F, najlepiej sadzić zimne warzywa i zioła, takie jak czosnek, cebula, fasola, szpinak, szalotka itp.

Jak utrzymujesz ciepło w szklarni zimą?

Jak wspomniano, rośliny potrzebują ciepła, aby przetrwać i produkować aromatyczne zbiory. Oto kilka sposobów na utrzymanie ciepła w szklarni zimą:

Dodaj izolację

Jednym z najtańszych sposobów dodania izolacji jest użycie folii bąbelkowej. Oprócz ochrony delikatnych opakowań, warstwa folii bąbelkowej na ścianie może zatrzymywać ciepło i blokować zimno. Im większe bąbelki, tym lepsza izolacja.

Zakryj swoje rośliny

Aby zapewnić dodatkowe ciepło, pomaga okryć rośliny w chłodniejsze noce. Aby zatrzymać wilgoć, możesz użyć pokrowców na rzędy, plandek i włókniny ogrodniczej. Jeśli nie jest to sezon zimowy, zdejmij pokrowiec w ciągu dnia, zwłaszcza jeśli jest zbyt wilgotny.

Na obszarach o surowej zimie, takich jak Montana i Północna Dakota, możesz użyć mroźnej tkaniny jako dodatkowej izolacji. Tkanina Frost umożliwia swobodny przepływ deszczu i nawadniania do szklarni, jednocześnie zatrzymując ciepło. Jeśli masz rośliny, które najlepiej rosną w wilgotnym środowisku, rozważ umieszczenie szronu.

Zainstaluj system ogrzewania

Jednym z najpewniejszych sposobów na utrzymanie ciepła w szklarni zimą jest instalacja systemu grzewczego. Jednak grzejniki mogą być drogie, a ciepło zostanie rozproszone, jeśli je wyłączysz. Możesz użyć grzejników pomieszczeń przeznaczonych specjalnie do szklarni. Jeśli nie czujesz się komfortowo, mając przedłużacze w szklarni, wybierz grzejniki propanowe. Pamiętaj, że musisz rozprowadzić ogrzane powietrze w całej szklarni.

Dlaczego szklarnie są warte inwestycji?

Domowi ogrodnicy mogą skorzystać z posiadania szklarni zimą. Jeśli nadal jesteś na płocie, oto kilka powodów, dla których warto zaszaleć w szklarni:

Przedłuż okres wegetacyjny

Szklarnie mogą przedłużyć okres wegetacji Twoich roślin. Jeśli mieszkasz w Idaho, Oregonie lub gdziekolwiek na obszarze północno-zachodniego Pacyfiku, lato jest chłodne i krótkie, co utrudnia uprawę pojedynczych roślin. Szklarnie pozwalają rozpocząć sadzenie, nawet jeśli na zewnątrz nadal panuje mróz.

Chroni również Twoje rośliny przed deszczem, zapobiegając ich pleśnieniu. Możesz kontynuować zbieranie plonów, nawet gdy temperatura zewnętrzna jest niższa niż zwykle.

Uprawiaj różne rodzaje roślin

Nie musisz polegać na porach roku, aby wyhodować określone rośliny. Jeśli mieszkasz w północnej części kraju, wiesz, jak trudna jest uprawa roślin w ciepłym sezonie. Drzewa cytrusowe, bakłażany i melony nie mogą się rozwijać w regionach z mroźnymi zimami – chyba że umieścisz je w szklarni.

Instalując szklarnię z systemem grzewczym i oświetleniem, możesz sadzić i zbierać różne rodzaje owoców i warzyw. Nie musisz czekać na kolejny sezon wegetacyjny, aby rozpocząć sadzenie. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy doświadczonym ogrodnikiem, z pewnością możesz skorzystać z posiadania szklarni.

Chroń rośliny przed wiatrem i opadami atmosferycznymi

Ekstremalne opady mogą uszkodzić Twoje rośliny, zwłaszcza te delikatne. Po ulewnym deszczu możesz zauważyć, że niektóre z twoich roślin przywiodły do ​​ziemi. Lekka warstwa śniegu może zniszczyć cały ogród delikatnych roślin.

Jeśli często doświadczasz mrozów i ulewnych deszczy, lepszym pomysłem jest hodowanie roślin w szklarni. Możesz kontrolować środowisko, dodając izolację, osłonę, grzejniki elektryczne, ogrzewanie słoneczne i inne naturalne źródła ciepła. Pozwala to stworzyć mikroklimat wewnątrz szklarni pomimo temperatur zewnętrznych.

Odpowiedź na pytanie „Jak ciepło robi się w szklarni zimą?”

Istnieje kilka możliwości ocieplenia szklarni zimą. Nie musisz wydawać fortuny, aby stworzyć idealny klimat w swojej szklarni. Podsumowując, odpowiedź na pytanie: „Jak ciepło w szklarni robi się zimą?” zależy od temperatury zewnętrznej i stosowanych technik ogrzewania.

Jaka temperatura utrzymuje się w szklarni zimą | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnożyć hibiskus bylinowy z nasion?

Ketmia bagienna, zwana potocznie hibiskusem bagiennym lub błotnym to niezwykle efektowna roślina, która zyskuje w ostatnim czasie sporą popularność. Największe…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak szczypać dalie? Uprawa i pielęgnacja dalii

Dalie to jedne z najpiękniejszych kwiatów uprawianych w przydomowych ogródkach, przez krótki odeszły w zapomnienie, teraz jednak przeżywają prawdziwy renesans….

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Dlaczego warto wybrać producenta namiotów garażowych i magazynowych?

Namioty magazynowe Magazyn budowany konwencjonalnie pochłania mnóstwo środków i czasu. Przedłużająca się budowa oraz koszty, które generują się w jej…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa, pielęgnacja i przycinanie floksa

Floks wiechowaty to wysoka, sięgająca około 120 cm bylina ogrodowa, ma sztywne łodygi, a jej główną ozdobą są urocze drobne…

Więcej
Bez kategorii

Pleśń na podłożu w tunelu foliowym

Pleśń na ziemi w tunelu foliowym to zjawisko które może zdarzyć się nawet doświadczonym ogrodnikom. Częstym powodem jest słabej jakości…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Projekt hali namiotowej

Projekt hali namiotowej to opracowywany na samym wstępie schemat, który odpowiada za cały proces realizacji. Od tego dokumentu zależy cena,…

Więcej