Jak wyhodować poinsecje z nasion. 3 proste kroki | KrosAgro

Jak wyhodować poinsecje z nasion. 3 proste kroki | KrosAgro 1

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wyhodować poinsecje z nasion, wymaga to tylko trzech kroków. Przydałoby się zrozumienie różnych metod rozmnażania gwiazd betlejemskich, w tym rozpoczynania ich od nasion. Dobra wiadomość jest taka, że ​​zakorzenienie poinsecji z nasion jest stosunkowo proste.

Ci, którzy mają szklarnię, również mają przewagę w stosowaniu nasion poinsecji. Pamiętaj, że większość nasion roślin wymaga idealnych warunków do kiełkowania i łatwiej jest to osiągnąć w kontrolowanym środowisku wewnątrz. Dzięki ponad 100 odmianom poinsecji możesz również wybrać, która będzie najlepsza w Twoim regionie i preferowane praktyki ogrodnicze.

Jak propagować poinsecje z nasion dla sukcesu

Krok # 1. Zapylanie i zbieranie nasion

Aby zacząć hodować poinsecje z nasion, musisz nauczyć się, jak je zbierać. Zawsze możesz kupić nasiona z zaufanej szkółki, ale jeśli masz dojrzałe rośliny, korzystniej będzie je zdobyć sam. Może nie wydawać się to łatwe, ale w rzeczywistości możesz samodzielnie zapylić kwiaty poinsecji.

Pamiętaj, że gwiazdy betlejemskie kwitną zimą i możesz pomóc im rozwinąć nasiona, zbierając pyłek za pomocą bawełnianego wacika. Po prostu delikatnie szczotkuj i obchodź się z roślinami, a na łodygach powinieneś zauważyć zielone cebulki. To są strąki nasion, które możesz poczekać, aż dojrzeją do zbioru nasion.

Pod koniec sezonu kwitnienia kwiaty znikną, a strąki również staną się brązowe. Zbierz strąki nasion i przechowuj je w papierowej torbie do dalszego suszenia. Umieść worki w chłodnym i suchym miejscu na jakiś czas i powinieneś być gotowy, aby je otworzyć, aby zebrać małe ciemne nasiona do siewu.

Krok # 2. Stratyfikacja nasion

Innym powodem, dla którego niektórzy ogrodnicy powstrzymują się od uprawy gwiazd betlejemskich z nasion, jest ich rozwarstwienie. Pamiętaj, że niektóre rośliny wymagają stratyfikacji nasion, aby zapewnić kiełkowanie, i dotyczy to gwiazd betlejemskich. Musisz umieścić nasiona w lodówce na trzy miesiące przed ich wysianiem.

To symuluje zimę, aby zachęcić nasiona do kiełkowania w sposób naturalny na wolności. Możesz również wypróbować inną metodę zimnego stratyfikacji, aby dopasować ją do tego, co jest dla Ciebie wygodne. Jednak niektórzy ogrodnicy wspomnieli, że z powodzeniem wykiełkowali nasiona poinsecji nawet bez przygotowania, więc być może ten wymóg różni się w zależności od gatunku.

Krok # 3. Sadzenie

Sadzenie nasion poinsecji będzie wtedy proste, ale pamiętaj, że kiełkowanie może zająć tygodnie. Możesz jednak zapewnić sukces w uprawie nasion poinsecji w szklarni i utrzymać stabilne warunki. Zasiej jedno ziarno na głębokość jednego i pół cala na doniczkę i umieść pojemniki w miejscu jasnym, ale z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Chcesz zadbać o wilgotność gleby i zabezpieczyć je przed surowymi temperaturami, aby wykiełkować w ciągu jednego do dwóch tygodni. Według University of Vermont Extension rośliny te preferują temperatury od 60 do 70 ° F. Ekstremalnie niskie temperatury i przeciągi mogą uszkodzić Twoje gwiazdy betlejemskie, dlatego najlepiej uprawiać je w szklarni, gdzie można kontrolować klimat w pomieszczeniu.

Jak przeszczepić poinsecje

Według Uniwersytetu Gdańskiego najlepszy czas na przeszczepianie poinsecji to późna wiosna lub wczesne lato. Użyj dobrze przepuszczalnego garnka z mieszanką gleby i mchu torfowego lub w ogrodzie z dobrze przepuszczalną ziemią. Upewnij się, że podłoże jest wilgotne, a rośliny będą miały co najmniej cztery godziny światła słonecznego, a następnie dokładnie je podlej po przesadzeniu.

Opieka nad i hodowla gwiazd betlejemskich

Lokalizacja

Możesz użyć świateł do uprawy, aby zapewnić poinsecjom ich zapotrzebowanie na światło, ale jeśli jesteś na zewnątrz, muszą one otrzymywać codziennie od czterech do sześciu godzin światła słonecznego. Samo miejsce powinno również zapewniać stabilne temperatury około 65 do 70 ° F z pewną wilgotnością, aby utrzymać poinsecje. Ekstremalna suchość, upał i ujemne temperatury niszczą rośliny.

Woda i nawozy

Zawsze monitoruj wilgotność gleby, ale nigdy nie przepełniaj poinsecji. Chcesz użyć dobrze przepuszczalnej pożywki i pojemników, aby zapobiec rozmoczeniu gleby, ponieważ może to spowodować gnicie korzeni. Ogrodnicy często podlewają rośliny w razie potrzeby od stycznia do marca.

Możesz karmić swoje rośliny, gdy aktywnie rosną, ale pamiętaj, aby odpowiednio je rozcieńczyć. Jeśli chodzi o konserwację, nawozić co cztery tygodnie, ale przestań w wakacje. W przypadku gwiazd betlejemskich wystarczyłby uniwersalny nawóz do roślin domowych.

Ponowny rozkwit

Czy możesz sprawić, by poinsecje odrodziły się? Dobra wiadomość jest taka, że ​​jest to możliwe, ale musisz wykonać określone praktyki. Ogrodnicy zauważają, że możesz zachęcić do ponownego kwitnienia, zmniejszając światło dla roślin.

Wniosek

Nie ma innej rośliny, która może od razu wywołać nostalgię za świętami, jak poinsecja. A dobrą wiadomością jest to, że nauka hodowli poinsecji z nasion jest nawet łatwa. Nie daj się zastraszyć potrzebie zapylania kwiatów i samodzielnego rozwarstwiania nasion.

Jako ogrodnik najlepiej jest nauczyć się różnych technik, które możesz zastosować również do innych roślin. Zacznij od zebrania strąków nasion i pozostawienia ich do wyschnięcia, aby zebrać nasiona. Przechowuj nasiona w lodówce przez trzy miesiące przed siewem w szklarni.

Zaletą wysiewu nasion poinsecji w szklarni jest to, że można je chronić przed wahaniami temperatur. W ten sposób możesz zagwarantować kiełkowanie w ciągu jednego do dwóch tygodni. Utrzymuj wilgotność gleby i umieszczaj doniczki w jasnym miejscu, aby pobudzić wzrost roślin.

Jak wyhodować poinsecje z nasion. 3 proste kroki | KrosAgro 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak sadzić celozję: krótki przewodnik

Samodzielne wyhodowanie sadzonek i uprawa celozji, jest doskonałym pomysłem dla tych, którzy ciekawi są nowych wyzwań ogrodniczych oraz wprowadzenia na…

Więcej
Tunele foliowe

Kiedy pomidory się psują? 4 oznaki, na które należy zwracać uwagę

Kiedy pomidory się psują? Może być kilka powodów, z powodu których twoje pomidory się psują. Może użyłeś niewłaściwego rozmiaru doniczki,…

Więcej
Tunele foliowe

Tunel foliowy jako pomysł na biznes

Zarówno profesjonalny tunel foliowy jak i hobbystyczna cieplarnia to konstrukcje, które można wykorzystać w biznesie. Otóż zapotrzebowanie na rośliny stale…

Więcej
Bez kategorii

Hale modułowe dla biznesu

Hale modułowe dla biznesu to popularna inwestycja w przedsiębiorstwach które magazynują i garażują towary a także półfabrykaty. Sprawdzają się również…

Więcej
Tunele foliowe

Jaki wybrać tunel foliowy biały czy zielony?

Tunel foliowy biały czy zielony: to pytanie, które wiele razy zadają Klienci marki Krosagro. Okazuje się, że kolor to jedynie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak szybko rośnie nandina Złota? | Uprawa i pielęgnacja świętego krzewu

Nandina złota to zimozielony krzew z rodziny berberysowatych, pochodzący z górzystych terenów Indii, Japonii i Chin. Roślina nazywana jest także…

Więcej