Jak wyhodować poinsecje z nasion. 3 proste kroki | KrosAgro

Jak wyhodować poinsecje z nasion. 3 proste kroki | KrosAgro 1

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wyhodować poinsecje z nasion, wymaga to tylko trzech kroków. Przydałoby się zrozumienie różnych metod rozmnażania gwiazd betlejemskich, w tym rozpoczynania ich od nasion. Dobra wiadomość jest taka, że ​​zakorzenienie poinsecji z nasion jest stosunkowo proste.

Ci, którzy mają szklarnię, również mają przewagę w stosowaniu nasion poinsecji. Pamiętaj, że większość nasion roślin wymaga idealnych warunków do kiełkowania i łatwiej jest to osiągnąć w kontrolowanym środowisku wewnątrz. Dzięki ponad 100 odmianom poinsecji możesz również wybrać, która będzie najlepsza w Twoim regionie i preferowane praktyki ogrodnicze.

Jak propagować poinsecje z nasion dla sukcesu

Krok # 1. Zapylanie i zbieranie nasion

Aby zacząć hodować poinsecje z nasion, musisz nauczyć się, jak je zbierać. Zawsze możesz kupić nasiona z zaufanej szkółki, ale jeśli masz dojrzałe rośliny, korzystniej będzie je zdobyć sam. Może nie wydawać się to łatwe, ale w rzeczywistości możesz samodzielnie zapylić kwiaty poinsecji.

Pamiętaj, że gwiazdy betlejemskie kwitną zimą i możesz pomóc im rozwinąć nasiona, zbierając pyłek za pomocą bawełnianego wacika. Po prostu delikatnie szczotkuj i obchodź się z roślinami, a na łodygach powinieneś zauważyć zielone cebulki. To są strąki nasion, które możesz poczekać, aż dojrzeją do zbioru nasion.

Pod koniec sezonu kwitnienia kwiaty znikną, a strąki również staną się brązowe. Zbierz strąki nasion i przechowuj je w papierowej torbie do dalszego suszenia. Umieść worki w chłodnym i suchym miejscu na jakiś czas i powinieneś być gotowy, aby je otworzyć, aby zebrać małe ciemne nasiona do siewu.

Krok # 2. Stratyfikacja nasion

Innym powodem, dla którego niektórzy ogrodnicy powstrzymują się od uprawy gwiazd betlejemskich z nasion, jest ich rozwarstwienie. Pamiętaj, że niektóre rośliny wymagają stratyfikacji nasion, aby zapewnić kiełkowanie, i dotyczy to gwiazd betlejemskich. Musisz umieścić nasiona w lodówce na trzy miesiące przed ich wysianiem.

To symuluje zimę, aby zachęcić nasiona do kiełkowania w sposób naturalny na wolności. Możesz również wypróbować inną metodę zimnego stratyfikacji, aby dopasować ją do tego, co jest dla Ciebie wygodne. Jednak niektórzy ogrodnicy wspomnieli, że z powodzeniem wykiełkowali nasiona poinsecji nawet bez przygotowania, więc być może ten wymóg różni się w zależności od gatunku.

Krok # 3. Sadzenie

Sadzenie nasion poinsecji będzie wtedy proste, ale pamiętaj, że kiełkowanie może zająć tygodnie. Możesz jednak zapewnić sukces w uprawie nasion poinsecji w szklarni i utrzymać stabilne warunki. Zasiej jedno ziarno na głębokość jednego i pół cala na doniczkę i umieść pojemniki w miejscu jasnym, ale z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Chcesz zadbać o wilgotność gleby i zabezpieczyć je przed surowymi temperaturami, aby wykiełkować w ciągu jednego do dwóch tygodni. Według University of Vermont Extension rośliny te preferują temperatury od 60 do 70 ° F. Ekstremalnie niskie temperatury i przeciągi mogą uszkodzić Twoje gwiazdy betlejemskie, dlatego najlepiej uprawiać je w szklarni, gdzie można kontrolować klimat w pomieszczeniu.

Jak przeszczepić poinsecje

Według Uniwersytetu Gdańskiego najlepszy czas na przeszczepianie poinsecji to późna wiosna lub wczesne lato. Użyj dobrze przepuszczalnego garnka z mieszanką gleby i mchu torfowego lub w ogrodzie z dobrze przepuszczalną ziemią. Upewnij się, że podłoże jest wilgotne, a rośliny będą miały co najmniej cztery godziny światła słonecznego, a następnie dokładnie je podlej po przesadzeniu.

Opieka nad i hodowla gwiazd betlejemskich

Lokalizacja

Możesz użyć świateł do uprawy, aby zapewnić poinsecjom ich zapotrzebowanie na światło, ale jeśli jesteś na zewnątrz, muszą one otrzymywać codziennie od czterech do sześciu godzin światła słonecznego. Samo miejsce powinno również zapewniać stabilne temperatury około 65 do 70 ° F z pewną wilgotnością, aby utrzymać poinsecje. Ekstremalna suchość, upał i ujemne temperatury niszczą rośliny.

Woda i nawozy

Zawsze monitoruj wilgotność gleby, ale nigdy nie przepełniaj poinsecji. Chcesz użyć dobrze przepuszczalnej pożywki i pojemników, aby zapobiec rozmoczeniu gleby, ponieważ może to spowodować gnicie korzeni. Ogrodnicy często podlewają rośliny w razie potrzeby od stycznia do marca.

Możesz karmić swoje rośliny, gdy aktywnie rosną, ale pamiętaj, aby odpowiednio je rozcieńczyć. Jeśli chodzi o konserwację, nawozić co cztery tygodnie, ale przestań w wakacje. W przypadku gwiazd betlejemskich wystarczyłby uniwersalny nawóz do roślin domowych.

Ponowny rozkwit

Czy możesz sprawić, by poinsecje odrodziły się? Dobra wiadomość jest taka, że ​​jest to możliwe, ale musisz wykonać określone praktyki. Ogrodnicy zauważają, że możesz zachęcić do ponownego kwitnienia, zmniejszając światło dla roślin.

Wniosek

Nie ma innej rośliny, która może od razu wywołać nostalgię za świętami, jak poinsecja. A dobrą wiadomością jest to, że nauka hodowli poinsecji z nasion jest nawet łatwa. Nie daj się zastraszyć potrzebie zapylania kwiatów i samodzielnego rozwarstwiania nasion.

Jako ogrodnik najlepiej jest nauczyć się różnych technik, które możesz zastosować również do innych roślin. Zacznij od zebrania strąków nasion i pozostawienia ich do wyschnięcia, aby zebrać nasiona. Przechowuj nasiona w lodówce przez trzy miesiące przed siewem w szklarni.

Zaletą wysiewu nasion poinsecji w szklarni jest to, że można je chronić przed wahaniami temperatur. W ten sposób możesz zagwarantować kiełkowanie w ciągu jednego do dwóch tygodni. Utrzymuj wilgotność gleby i umieszczaj doniczki w jasnym miejscu, aby pobudzić wzrost roślin.

Jak wyhodować poinsecje z nasion. 3 proste kroki | KrosAgro 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Mikroelementy w uprawie pod osłonami

Mikroelementy w uprawie pod osłonami są konieczne, aby każdy etap wegetacji przebiegał optymalnie. Obok niezbędnych do prawidłowych procesów wzrostu makroelementów…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać skorzonery w tunelu foliowym?

Skorzonera na nowo odzyskuje swoją popularność. Niegdyś często pojawiała się na domowych talerzach, niestety przez to, że czasy się zmieniły,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać grzyby w tunelu foliowym – pieczarki

Uprawiać grzyby w tunelu foliowym to rozwiązanie dla smakoszy oraz pomysł na intratną hodowlę komercyjną. Zbiory z lasu nie zawsze…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać maliny w tunelu foliowym?

W kolejnym artykule KrosAgro odpowiemy sobie na pytanie, jak uprawiać maliny w tunelu foliowym, aby zagwarantować sobie, jak najlepszy dostęp,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pielęgnować azalię: 5 najlepszych metod | Porady od KrosAgro

Początkujący ogrodnicy i hodowcy chcą wiedzieć, jak dbać o azalię. Azalia inaczej różanecznik, rododendron, znana jest również jako „arystokracja ogrodu”,…

Więcej
Hodowla zwierząt

Czy warto hodować ślimaków w tunelu foliowym?

Hodować ślimaków w tunelu foliowym zyskuje w Polsce popularność, a zapotrzebowanie na skorupiaki z sezonu na sezon rośnie. W tym…

Więcej