Jak przesadzić floks. 3 kroki do sukcesu Porady od KrosAgro

Jak przesadzić floks. 3 kroki do sukcesu Porady od KrosAgro 1

Jeśli chcesz wiedzieć, jak przeszczepić floks, z przyjemnością zobaczysz, że wymaga to tylko trzech kroków. Oprócz rozmnażania samo przeszczepianie floksa jest proste. Ta umiejętność jest niezbędna, aby nauczyć się pielęgnować rośliny i potencjalnie dodawać więcej gatunków floksów do ogrodu lub szklarni.

Skoro o tym mowa, rozważ wyhodowanie swojego floksa w szklarni, jeśli klimat na zewnątrz jest zbyt niestabilny dla przeszczepów. Mimo to istnieje wiele odmian floksów, więc rzeczywiście znajdziesz wygodniejszą roślinę do uprawy w swojej lokalizacji. Postępując zgodnie z poniższym przewodnikiem, przeszczep floksa będzie bezstresowym doświadczeniem.

Jak pomyślnie przenieść Phlox

Krok # 1. Przygotowanie strony

Według Rozbudowy Uniwersytetu Gdańskiego najlepszy czas na przeszczepienie roślin floksów jest tuż przed rozpoczęciem nowego wzrostu. Zwykle dzieje się to wiosną i czynności konserwacyjne można wykonywać co dwa do czterech lat. Jednak najlepiej byłoby najpierw przygotować miejsce przesadzania, aby rośliny floksów nie wysychały po wykopaniu podziałów.

Możesz zdecydować się na uprawę przeszczepów w szklarni, jeśli klimat na zewnątrz jest zbyt niestabilny lub ekstremalny. Konieczny jest tylko nacisk na użycie tej samej gleby i naśladowanie poprzednich warunków wzrostu rośliny rodzicielskiej floksa. Najlepszym rozwiązaniem byłby otwór o średnicy 8 cali i głębokości 8 cali, ale pamiętaj, aby kompostować również w nowym miejscu.

Krok # 2. Kopanie

Po przygotowaniu strony możesz odkopać swojego dojrzałego floksa, aby uzyskać podziały. Pamiętaj, aby robić to w pochmurny dzień lub wcześnie, ponieważ ciepło może wysychać i stresować rośliny. Co więcej, twoje podziały będą się lepiej rozwijać, jeśli wykopiesz je natychmiast po okresie kwitnienia.

Kopnij wokół obwodu rośliny, aby ułatwić podnoszenie korzeni. Powinieneś móc wygodnie wsunąć łopatę pod korzenie, nie uszkadzając ich. Podnieś kulkę korzeniową z ziemi i delikatnie nią potrząśnij, aby uwolnić ją z ziemi.

Użyj rąk, aby rozdzielić bryłę korzeniową, ale upewnij się, że każda sekcja ma od trzech do pięciu pędów z korzeniami, aby zapewnić osadzenie. Delikatnie rozsuń korzenie, aby ich nie uszkodzić. Co więcej, nie używaj podziałów z niezdrowymi lub zgniłymi korzeniami i wyrzucaj je ze stosu, który zasadzisz.

Krok # 3. Sadzenie

Po utworzeniu podziałów należy je natychmiast sadzić w odległości 18 cali od siebie, aby zapewnić dobrą cyrkulację powietrza. Rozłóż korzenie oddziału w otworze i umocuj go na miejscu, zasypując ziemią. Sprawdź również korony, aby znajdowały się cal pod ziemią.

Nie chcesz żadnych pęcherzy powietrza wokół korzeni, a roślina powinna stać pionowo. Podlewaj głęboko, aby nasycić roślinę, aby pomóc w ustaleniu się. Pamiętaj, że rośliny po przesadzeniu potrzebują dużo wody, aby wzmocnić swój system korzeniowy i uniknąć szoku przeszczepowego.

Utrzymuj wilgotność gleby przez całą wiosnę latem. Jeśli jednak zdecydowałeś się przeszczepić floks późnym latem lub wczesną jesienią, pamiętaj, aby również je ściółkować. W ten sposób zamarzanie i rozmrażanie ziemi nie uszkodzi twoich przeszczepów.

Troska i utrzymanie Phlox

Lokalizacja

Aby mieć pewność, że przeszczepy będą się dobrze rozwijać, musisz zapewnić idealne warunki dla floksa. Rośliny te najlepiej radzą sobie na glebach żyznych i dobrze przepuszczalnych, lekko zasadowych. Floks potrzebuje również co najmniej 6 godzin światła słonecznego dziennie, aby wyprodukować zdrowe kwiaty.

Poprawaj obszar każdej wiosny, dodając kompost i ściółkę wokół roślin. Nie tylko zmieni to glebę, ale także zwalczy chwasty i utrzyma wilgotność obszaru.

Woda i nawozy

Utrzymywanie wilgoci w glebie ma kluczowe znaczenie dla energicznego wzrostu przeszczepów. Zawsze dokładnie chroń je przed suszą i wodą, gdy roślina zacznie więdnąć. Rośliny będą również wymagały więcej wody w okresie wegetacji, aby rozwinąć zdrowe liście.

Jak nawozić floksa? Możesz karmić rośliny wiosną, kiedy rosną i zanim przejdą w stan uśpienia pod koniec lata. Ogrodnicy nawożą również przed zakończeniem okresu kwitnienia, aby odmłodzić roślinę.

Przycinanie

Możesz uzyskać bardziej krzaczasty wzrost i dłuższy okres kwitnienia, przycinając floks. Usuń zużyte kwiaty, aby zapobiec ponownemu wysiewowi, a wczesnym latem możesz również przyciąć łodygi do połowy, aby zachęcić do zdrowszego wzrostu. Na koniec najlepiej przyciąć łodygi nad ziemią po pierwszych mrozach, aby zapobiec chorobom grzybiczym.

Wniosek

Przesadzanie i dzielenie są przydatne nie tylko do rozmnażania, ale także do utrzymania. Jeśli wiesz, jak przeszczepić floks, możesz zapewnić, że te zszywki ogrodowe pozostaną zdrowe i będą się dobrze rozwijać przez wiele lat. Floks można przeszczepić wiosną lub późnym latem, ale pamiętaj o zamarzaniu i rozmrażaniu ziemi.

Chcesz też najpierw przygotować miejsce, aby przeszczepy nie wyschły. Kopnij wokół floksa i unieś go z ziemi. Każdy podział powinien mieć co najmniej trzy pędy i wystarczającą liczbę korzeni, aby się osiedlić.

Rozłóż przeszczepy w odległości 18 cali od siebie, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, i posadź je tak, aby ich korony znajdowały się cal pod ziemią. Utrzymuj je dobrze podlewane, aby zapobiec szokowi podczas przeszczepu i wzmocnić ich system korzeniowy.

Jak przesadzić floks. 3 kroki do sukcesu Porady od KrosAgro 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak stosować Talstar? | Mieszanie środków ochrony roślin

Talstar to jeden z najpopularniejszych środków owadobójczych i przędziorkobójczych. Służy do zwalczania wciornastków, mszyc, mączlików, gąsienic bielinka kapustnika oraz wielu…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Serwis hal namiotowych

Serwis hal namiotowych warto co jakiś czas powtarzać. Jak każda budowla, konstrukcja modułowa wymaga cyklicznej konserwacji aby zachować jej dobry…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać gwiazdy betlejemskie? Uprawa i pielęgnacja poinsecji

Poinsecja (Euphorbia pulcherima), najczęściej nazywana gwiazdą betlejemską to niezwykle efektowna roślina z rodziny wilczomleczowatych. Pochodzi ona z terenów Meksyku i…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa warzyw pod folią

Uprawa warzyw pod folią w obliczu kryzysu jakim jest pandemia, jest jak najbardziej zasadnym rozwiązaniem. Dostęp do własnej żywności, kiedy…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uratować aloes przed zgnilizną korzeni?

Aloes to sukulent zwany przez starożytnych Egipcjan rośliną nieśmiertelności. Już setki lat temu jego właściwości lecznicze były znane i szeroko…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Przedplon w tunelu foliowym cz. 1

Cieplarnie umożliwiają uprawę warzyw już wczesną wiosną. Rzodkiewka, cebula, pomidory, szczypiorek oraz ogórki to tylko kilka z przedplonów możliwych do zasadzenia…

Więcej