Jak wyhodować hibiskusa z nasion? Przewodnik w 5 krokach

Jak wyhodować hibiskusa z nasion.Przewodnik w 5 krokach 1

Nauczenie się kiełkowania nasion hibiskusa jest dość łatwe – biorąc pod uwagę, że postępujesz zgodnie ze wskazówkami. Gdy odniesiesz sukces, będziesz w stanie ożywić swój ogród. Jeśli jesteś jedną z wielu osób, które szukają przewodnika po kiełkowaniu i uprawie hibiskusa, to dobrze trafiłeś.

Hibiskus to roślina kwitnąca, która w zależności od odmiany wytwarza różne kolory kwiatów. Ale poza wyglądem i pięknem, które dodają do ogrodu, hibiskus ma również wiele zalet. Według Healthline rośliny hibiskusa mogą pomóc w złagodzeniu dolegliwości, takich jak rozstrój żołądka, wysokie ciśnienie krwi, a nawet gorączka.

W związku z tym nic dziwnego, dlaczego wiele osób chce sadzić i uprawiać z powodzeniem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Kiełkujące nasiona hibiskusa

Jeśli planujesz uprawę hibiskusa z nasion, najlepiej rozpocząć proces co najmniej 14 tygodni przed datą ostatnich przymrozków. Zaleca się również rozpoczęcie kiełkowania nasion w pomieszczeniu. Jeśli hodujesz je z nasion, oto kroki, które musisz wykonać:

Krok 1: zwiąż wierzchołek nasion

Chociaż nie jest to konieczne, nacięcie nasion twojej rośliny hibiskusa pomoże nasionom lepiej wchłonąć wodę. Zapewnia lepszy i bardziej niezawodny sposób na upewnienie się, że nasiona hibiskusa będą kiełkować. Dzieje się tak dlatego, że gdy woda dostanie się do nasienia, będzie dla zarodka wewnątrz nasion sygnałem do rozpoczęcia kiełkowania.

Krok 2: zanurz wyszczerbione nasiona w wodzie

Po zerwaniu nasion następnym krokiem jest umieszczenie nasion w wodzie. Pozostaw je na pojemniku na co najmniej godzinę. Aby uzyskać lepsze wyniki, możesz je namoczyć na noc.

Krok # 3: napełnij mały garnek lub pojemnik mieszanką ogrodniczą

Przygotuj mieszankę gleby, ale nie dodawaj do niej nawozu. Upewnij się, że twój pojemnik ma otwór odpływowy, który zapewnia, że ​​cała woda z mieszanki będzie mogła przez niego spłynąć. Jeśli planujesz kiełkować wiele nasion na raz, możesz zdecydować się na użycie tacek z komórkami, aby oddzielić nasiona i uniknąć konkurencji składników odżywczych.

Krok 4: posadź nasiona hibiskusa

Mając przygotowaną ziemię doniczkową, umieść namoczone nasiona na ziemi pod kątem około ¼ do ½ cala. Upewnij się, że gleba jest wystarczająco wilgotna, ale też niezbyt mokra. Nasiona hibiskusa nie będą dobrze rosły na przelanej glebie, ponieważ może powodować gnicie rozwijających się korzeni.

Krok 5: Podaj ciepło i przykryj garnek lub tacę plastikiem

Kiełkujące nasiona hibiskusa potrzebują ciepła, aby dobrze się rozwijać. Jeśli nie możesz znaleźć miejsca, w którym temperatura będzie wynosić co najmniej 80 do 85 stopni Fahrenheita, umieść go na szklarni na macie grzewczej. Aby zapewnić utrzymanie wilgotności i temperatury, umieść plastik na wierzchu garnka lub tacy.

Codziennie sprawdzaj wzrost swojej rośliny. Gdy łodygi zaczną wykazywać oznaki drzewiastości, możesz zacząć karmić roślinę rozcieńczonymi, rozpuszczalnymi w wodzie nawozami o połowie mocy w niewielkich ilościach. W odpowiednich warunkach Twoja roślina hibiskusa powinna zacząć kiełkować w ciągu tygodnia do miesiąca. Gdy roślina osiągnie wystarczająco duży rozmiar, możesz zacząć umieszczać je na zewnątrz, gdzie będą mogły dalej rosnąć.

Kiełkujący hibiskus w szklarniach półprofesjonalnych: 3 powody, by to robić

Czy wiesz, że jednym ze sposobów poprawienia sukcesu kiełkowania hibiskusa jest umieszczenie nasion w półprofesjonalnej szklarni? Chociaż możesz wysiewać nasiona bezpośrednio w ogrodzie, czasami wahania temperatury mogą utrudniać kiełkowanie i wzrost nasion.

Jeśli ciągle stawiasz czoła tej męce, ogrodnictwo szklarniowe może być dla Ciebie najlepszym wyborem. Oto 3 powody, dla których warto to zrobić:

Powód 3: Zapewnij ciepło zimą

Ponieważ rośliny hibiskusa uwielbiają rozwijać się w cieplejszym klimacie, podczas kiełkowania ważne jest, aby otrzymywały znaczną ilość ciepła. Rozpoczęcie nasion w szklarni semi pro pozwala na to. Z pomocą niektórych poduszek grzewczych możesz zapewnić ciepło i ochronę rosnącym roślinom przez cały rok.

Powód 2: szklarnie zapewniają ochronę przed szkodnikami i drapieżnikami

Podczas uprawy nasion bezpośrednio w ogrodzie wiewiórki, bobry, szczury, jelenie i inne zwierzęta mogą jeść twoje nasiona i rosnące rośliny. Poza tym szkodniki mogą również zjadać tkanki twojego rosnącego hibiskusa. Dzięki szklarni semi pro możesz zapewnić wystarczającą ochronę kiełkującym nasionom i rosnącym sadzonkom oraz upewnić się, że będą miały szansę wyrosnąć na piękną roślinę kwitnącą.

Powód # 3: Zapewnij optymalne środowisko dla roślin

Ponieważ rośliny hibiskusa uwielbiają rozwijać się w cieplejszym klimacie, muszą otrzymywać znaczną ilość ciepła w trakcie kiełkowania. Rozpoczęcie nasion w szklarni semi-pro pozwala ci to zrobić z wielką łatwością. Z pomocą niektórych poduszek grzewczych możesz zapewnić ciepło i ochronę młodym roślinom przez cały rok.

Ostatnie przemyślenia na temat kiełkowania nasion hibiskusa

Rośliny hibiskusa nie są znane ze swoich jedynych pięknych kwiatów, ale także z szerokiej gamy właściwości zdrowotnych. Nic dziwnego, że wielu hodowców chce nauczyć się kiełkować nasiona hibiskusa. Postępując zgodnie z instrukcjami opisanymi powyżej, możesz zacząć uprawiać własną roślinę hibiskusa i cieszyć się jej pięknem i korzyściami zdrowotnymi w mgnieniu oka.

Jak wyhodować hibiskusa z nasion.Przewodnik w 5 krokach 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak przycinać dziurawiec? Uprawa i pielęgnacja dziurawca

Gdy mowa o dziurawcu, od razu większości ludzi nasuwa się skojarzenie z jego walorami prozdrowotnymi, stosowanymi od dawien dawna w…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Aglonemę? Uprawa i pielęgnacja aglonemy

Aglonema (Aglaonema commutatum) to efektowna roślina, należąca do rodziny obrazkowatych. Jest ona jedną z tych egzotycznych piękności, które cenione są…

Więcej
Bez kategorii

Rękawice ogrodnicze do upraw pod osłonami

Rękawice ogrodnicze do upraw pod osłonami to rzecz niezbędna dla każdego wielbiciela ogrodnictwa. Coraz więcej działek blisko domów zaopatrzonych jest…

Więcej
Tunele foliowe

Czym jest mini tunel foliowy?

Dlaczego warto używać inspekty i mini tunele foliowe Czasami ze względu na brak wolnej przestrzeni trudno uprawiającemu postawić pełnowymiarowy tunel…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać cucamelona w tunelu foliowym?

To ciekawe warzywo pochodzi z Meksyku. Już samym wyglądem przyciąga wzrok, a nazwą zachęca do spróbowania. Mysi melon, mini arbuz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnożyć hibiskus bylinowy z nasion?

Ketmia bagienna, zwana potocznie hibiskusem bagiennym lub błotnym to niezwykle efektowna roślina, która zyskuje w ostatnim czasie sporą popularność. Największe…

Więcej