Jak uprawiać Gaillardia: jak spełnić wymagania rośliny

Jak uprawiać Gaillardia: jak spełnić wymagania rośliny 1

Każdy, kto chce nauczyć się uprawiać gaillardię w przydomowym ogrodzie lub szklarni hobbystycznej, jest o kilka kroków bliżej do rozkoszowania się kocem kwiatów na zewnątrz lub w pomieszczeniach. Gaillardia, odkryta przez francuskiego sędziego Magistratu M. Gaillarda, jest powszechnie znana jako kwiaty kocowe ze względu na jasne kwiaty, które kiedyś przypominały wzór tkaniny pochodzącej z rdzennych Amerykanów.

Jakie są 3 gatunki Gaillardia?

Chociaż te dzikie kwiaty są krótkotrwałe, łatwo się nimi zająć. Gaillardia występuje również w trzech różnych gatunkach – Gaillardia Aristata, Gaillardia Pulchella i Gaillardia x Grandiflora.

Podczas gdy Gaillardia Aristata jest zwykle spotykana na preriach w całej Polsce, Gaillardia Pulchella to roślina jednoroczna, która rośnie głównie w południowo-wschodniej części Ameryki. Jeśli nie wiesz, gatunek ten jest często hodowany z Gaillardia Aristata, aby stworzyć trzeci gatunek Gaillardia.

Gaillardia x Grandiflora to krzyżówka G. artistata i G. pulchella. Tego typu gatunki Gaillardia można zwykle znaleźć w centrach ogrodniczych i szklarniach.

Wszystkie trzy gatunki mają zazwyczaj takie same wymagania wzrostu. To sprawia, że ​​plan jest idealnym dodatkiem do ogrodów hodowców, którzy chcą bez wysiłku dodać piękno do swoich ogrodów.

Wytyczne wzrostu dla Gaillardia A.K.A. Koc Kwiaty

Istnieją dwa sposoby, aby wyhodować kwiaty w ogrodzie. Możesz albo wyhodować go z nasion, albo kupić sadzonkę, która jest już posadzona w pojemniku i przynieść ją do domu i dalej rosnąć i opiekować się nią.

Posadzone na odpowiednim typie gleby i biorąc pod uwagę wymagania, których potrzebują, nasiona Gaillardia nie będą miały trudności z rozwojem. Chociaż praktycznie zadbają o siebie, nie pomoże im tu i ówdzie odrobina TLC. Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać podczas uprawy kwiatów w okryciu:

Lekki

Gaillardia, niezależnie od gatunku, uwielbia przebywać w pełnym słońcu. Chociaż mogą dobrze się rozwijać na obszarach, w których występują półcienie, wpłynie to na produkcję kwiatów. W rezultacie twoje rośliny giliardii nie będą w stanie wytworzyć tak dużo kwiatów, jak w pełnym słońcu, a roślina będzie wiotła i wiotła.

Woda

Jeśli sadzisz z nasion lub opiekujesz się sadzonką, może być konieczne częste podlewanie rośliny. Najlepiej podlewać go co drugi dzień. Gdy rośliny gaillardia ustabilizują się i zaczną dojrzewać, rozwiną wysoką odporność na suszę.

Wiele osób, które uprawiały kwiaty w okrywach przyznaje, że większość ich roślin przetrwała tylko z wodą deszczową. To pokazuje, jak odporne są rośliny na porę suchą. Jednak aby upewnić się, że roślina przeżyje, sprawdzanie jej wilgotności od czasu do czasu i podlewanie jej w razie potrzeby nie zaszkodzi.

Gleba

Rośliny gaillardia najlepiej rosną w dobrze przepuszczalnych glebach, ale giną na ciężkich glebach gliniastych. Nie jest to również szczególne, jeśli chodzi o pH gleby. Sadząc z nasion, upewnij się, że gleba jest zawsze wilgotna i upewnij się, że nie wysycha, dopóki rośliny nie zostaną w pełni rozwinięte.

Nawóz

Jedną z zalet tego typu rośliny jest to, że nie wymaga nawożenia. W rzeczywistości nawozy mogą nawet dawać szkodliwe skutki dla roślin gaillardia. Wielu hodowców widziało, jak ich rośliny rosną długonogi i przewracają się po zastosowaniu nawozu na ich roślinach gajardii.

Temperatura

Gaillardie uwielbiają pełne słońce i tolerują nawet najgorętsze dni lata. Nie muszą dokładnie znajdować się w wilgotnym środowisku, ale dobrze sobie radzą w gorącym i suchym klimacie.

Korzyści z ogrodnictwa szklarniowego

Jeśli masz trudności z uprawą roślin, które chcesz w ogrodzie, może być dla Ciebie jedno alternatywne rozwiązanie: szklarnie hobbystyczne. Ogrodnictwo szklarniowe ma wiele zalet. Tutaj są niektóre z nich:

Korzyść nr 1. Ciesz się przedłużonym sezonem wegetacyjnym

Kiedy masz szklarnię hobbystyczną, nie musisz polegać na aktualnym sezonie ani pogodzie w Twojej okolicy. Jeśli zbliża się sezon zimowy, możesz umieścić rośliny w ciepłym sezonie w szklarni hobbystycznej i pozwolić jej stale rosnąć. W szklarni hobbystycznej możesz użyć różnych technik, takich jak wentylatory i poduszki grzewcze, aby utrzymać stabilną temperaturę wokół rośliny i idealną do jej wzrostu.

Korzyść nr 2. Posadź dowolny typ

Kiedy masz szklarnię hobbystyczną, możesz sadzić wszystko, co chcesz. Niezależnie od tego, czy planujesz uprawę rośliny, która nie przetrwała na Twoim obszarze, czy planujesz uprawiać roślinę zimą na początku wiosny przez całe lato, możesz zaufać szklarni, która zapewni Twoim roślinom dowolną temperaturę i wymagania wilgotności, które musi wzrosnąć. Co więcej, Twoje szanse na sukces mogą nawet wzrosnąć, jeśli posadzisz rośliny w szklarni hobbystycznej.

Korzyść nr 3. Zapobiegaj niszczeniu roślin

Jeśli martwisz się szkodnikami, chorobami i trudnymi warunkami pogodowymi, jednym ze sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa roślin jest umieszczenie ich w szklarni hobbystycznej. Po pierwsze, chroni przed szkodnikami i chorobami dzięki folii z tworzywa sztucznego lub pokryciu z włókna szklanego. Po drugie, zabezpieczenie roślin w zamkniętej szklarni hobbystycznej zapewnia, że ​​nie zostaną one uszkodzone przez trudne warunki pogodowe, takie jak ulewne deszcze i silne wiatry.

Ostatnie słowa: jak rozwijać gaillardię

Jeśli chcesz uprawiać łatwe w utrzymaniu, ale piękne rośliny w swoim ogrodzie, rośliny Gaillardia są zdecydowanie dobrym wyborem. Dowiedz się, jak skutecznie sadzić rośliny Gillardia, biorąc pod uwagę wymagania wymienione powyżej. Jeśli dołączysz do niego kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji, nie potrwa to długo, zanim kwiaty Gaillardia zaczną wypełniać Twój ogród lub szklarnię.

Jak uprawiać Gaillardia: jak spełnić wymagania rośliny 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Lantanę? Najlepsze sposoby

Nauczenie się, jak rozmnażać lantanę i skutecznie ją uprawiać w ogrodzie lub szklarni hobbystycznej, nie jest tak trudne, jak się…

Więcej
Bez kategorii

Mikroelementy w uprawie pod osłonami

Mikroelementy w uprawie pod osłonami są konieczne, aby każdy etap wegetacji przebiegał optymalnie. Obok niezbędnych do prawidłowych procesów wzrostu makroelementów…

Więcej
Tunele foliowe

Jak dużo CO2 dostarczać do upraw w tunelu foliowy?

Jak dużo CO2 dostarczać do upraw w tunelu foliowy? Jeśli zadaliśmy sobie to pytanie kilka razy, to znaczy że planujemy…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać lawendy pod osłonami?

Lawenda to urokliwa roślina o kuszącym zapachu i szerokim zastosowaniu. Uprawiać lawendy pod osłonami jest popularne na południu Europy, gdzie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać cucamelona w tunelu foliowym?

To ciekawe warzywo pochodzi z Meksyku. Już samym wyglądem przyciąga wzrok, a nazwą zachęca do spróbowania. Mysi melon, mini arbuz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sprawdzić, czy żarówka HPS się przepaliła?

Każdy doświadczony ogrodnik wie, jak niezwykle ważnym czynnikiem w uprawie warzyw owoców, ziół i kwiatów, jest światło. Odpowiednie doświetlenie roślin,…

Więcej