Jak uprawiać Kłosowiec-Agastachel? | Porady od KrosAgro

Jak uprawiać Kłosowiec-Agastachel | Porady od KrosAgro

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wywołać ból agastyczny, będziesz zadowolony, że wystarczy tylko trzy kroki. Sam zabieg nie jest drobiazgowy, dlatego warto mieć tę bylinę w swoim ogrodzie bez żadnych wad. Hizop Agastache lub Anyż to kępiasta i aromatyczna roślina o różnych kolorach kwiatów, która przyciąga zapylacze, czyniąc je doskonałym dodatkiem do ogrodu.

I chociaż agastache rośnie stosunkowo łatwo, możesz również rozważyć uprawę tych roślin w szklarni. Ci, którzy chcą wyhodować agastache do użytku komercyjnego, mogą odnieść korzyści w stabilnym środowisku, takim jak szklarnia. Stałe warunki wewnętrzne zapewnią produktywność tych roślin i mniej miejsca na błędy z Twojej strony.

Jak skutecznie wyhodować agastache

Krok # 1. Siew

Kiełkujące nasiona

Możesz zacząć bóle agastyczne od sadzonek, jak wspominali niektórzy ogrodnicy, że jest to możliwe, ale łatwiej i częściej jest używać nasion dla tej rośliny. Skorzystaj z cieplarni do rozpoczęcia wysiewu nasion, tak aby postępować zgodnie z harmonogramem, ale bez ryzyka mrozu. Nasiona agastache wysiewaj w szklarni na osiem tygodni przed ostatnią datą przymrozków na wiosnę.

Możesz użyć formuły początkowej nasion jako podłoża i posadzić nasiona na ćwierć głębokości. Upewnij się, że utrzymujesz wilgotność gleby, aby zachęcić do kiełkowania. Nasiona Agastache również dobrze reagują na temperatury gleby od 70 do 75 ° F i możesz poczekać, aż sadzonki rozwiną się po 21 dniach lub mniej.

Podczas gdy nasiona agastache potrzebują czasu, aby wykiełkować i rozwinąć się, stabilne warunki wewnętrzne mogą pomóc im rosnąć już po 14 dniach. Bądź sumienny w utrzymaniu i chroń je przed trudnymi warunkami. A kiedy już się rozwiną, możesz przenieść sadzonki.

Utrzymanie sadzonek

Sadzonki będą dobrze rosły w świetle jarzeniowym. Upewnij się, że znajdują się 4 cale od źródła i mają włączone żarówki przez 16 godzin dziennie. Możesz także rozpocząć nawożenie i przeszczepiać sadzonki z komórek do doniczek, gdy rozwiną się prawdziwe liście.

W tym momencie możesz utwardzić młode rośliny agastache i przesadzić je w ogrodzie. Pamiętaj, że hartowanie roślin jest ważne przed przesadzeniem, aby uniknąć stresu. Na koniec uważaj na mróz i rozważ przeniesienie ich z powrotem do domu, jeśli temperatura w nocy spada.

Krok # 2. Sadzenie

Przydatną wskazówką do zapamiętania jest to, że jeśli obszar jest odpowiedni dla roślin lawendy, będzie odpowiedni dla agastache. W przeciwieństwie do innych roślin, rośliny agastache preferują gleby zasadowe i mało żyzne. Tolerują również suszę, ale należy pamiętać o dobrym drenażu, który w razie potrzeby poprawia jakość gleby.

Samo miejsce powinno być słoneczne, a podłoże można przygotować tak samo, jak w przypadku innych roślin. Najlepszy czas na sadzenie jest wtedy, gdy nie jest słonecznie, ponieważ upał może doprowadzić do szoku związanego z przeszczepem. Delikatnie wyjmij roślinę z doniczki, poluzuj kulkę korzeniową i umieść ją w wystarczająco dużym otworze.

Krok # 3. Konserwacja

Po posadzeniu możesz lekko ściółkować wierzch gleby, aby powstrzymać chwasty. Pomoże to również w utrzymaniu wilgotności i temperatury gleby, które są niezbędne do założenia roślin. Agastache mogą mieć wodę raz w tygodniu, kiedy dopiero się osiedlają, ale robią to rano, aby zagwarantować, że wyschną wieczorem.

Możesz także użyć małych dawek nawozu o spowolnionym uwalnianiu, aby zapobiec gniciu i oparzeniom, gdy zauważysz nowy wzrost. W tym momencie młode rośliny nadal wymagają ochrony przed trudnymi warunkami. Jeśli twój obszar jest podatny na ostre słońce lub ekstremalne wiatry, lepiej byłoby trzymać rośliny w pomieszczeniu lub pod przykryciem.

Czy powinieneś śmiertelny agastache? Agastache może zyskać na martwym grymasie, zwłaszcza jeśli chcesz, aby kwitły. Usunięcie wyblakłych główek kwiatowych pomoże roślinie skoncentrować energię na kwitnieniu.

A jesienią nie zapomnij usunąć liści po mrozie.

Czy potrafisz podzielić Agastache?

Możesz podzielić agastache wczesną jesienią. Jest to doskonała praktyka, aby utrzymać porządek, gdy roślina wyrasta ze swojej przestrzeni. Proces jest prosty i możesz go traktować tak, jak przy dzieleniu innych roślin.

Wykop roślinę i rozerwij ją w kępy, upewniając się, że każda sekcja powinna mieć około trzech pędów i system korzeniowy, aby zagwarantować wzrost. Piękno dzielenia agastache polega na tym, że można go dzielić co dwa do trzech lat. Nie tylko stworzy ładniejszy ogród, ale możesz przesadzić te podziały, aby stworzyć więcej roślin.

Wniosek

Jeśli chcesz mieć ogród, który sprzyja zapylaczom, rozważ dodanie hyzopu. Nauka wzrostu agastache nie jest trudna, ponieważ nie ma dla nich specjalnych wymagań i kroków. Zaczynasz nasiona w pomieszczeniu, aby zachęcić do kiełkowania, a następnie przesadzasz je na zewnątrz, gdy klimat jest optymalny.

Utrzymanie agastache jest również stosunkowo łatwe do zapewnienia. Podlewaj je w razie potrzeby i karm je nawozem o spowolnionym działaniu. Konieczne może być również usunięcie zużytych kwiatów, aby zachęcić rośliny do dalszego kwitnienia.

Co więcej, możesz dzielić agastache co dwa do trzech lat i przesadzać kępy. Pomaga to w klonowaniu ulubionych roślin, ale także w utrzymaniu zadbanego ogrodu. Na koniec zawsze sprawdzaj warunki zewnętrzne i używaj szklarni do ochrony, gdy jest to zbyt trudne.

Jak uprawiać Kłosowiec-Agastachel | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uratować aloes przed zgnilizną korzeni?

Aloes to sukulent zwany przez starożytnych Egipcjan rośliną nieśmiertelności. Już setki lat temu jego właściwości lecznicze były znane i szeroko…

Więcej
Poradniki ogrodnicze

Uprawa czosnku | Poradnik jak uprawiać czosnek w tunelu foliowym

Jest to jedna z najpopularniejszych roślin przyprawowych stosowanych w kuchniach całego świata. Choć niektórzy unikają czosnku przez jego intensywny smak…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa winorośli pod osłonami

Uprawa winorośli w tunelu foliowym pozwala na otrzymania owoców słodszych oraz bardziej dorodnych, a osłona chroni uprawy przed przymrozkami i szkodliwymi czynnikami…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Przemysłowy namiot magazynowy

Przemysłowy namiot to funkcjonalny i ekonomiczny sposób na ochronę posiadanych maszyn, narzędzi i akcesoriów. Bez względu na to, czy jest…

Więcej
Bez kategorii

Mobilny namiot warsztatowy

Mobilny namiot warsztatowy to uniwersalna struktura, która umożliwia niewielkim kosztem pozyskanie dodatkowej przestrzeni do pracy i magazynowania. To niekonwencjonalne rozwiązanie…

Więcej
Tunele foliowe

Uprawy organiczne w tunelu foliowym

Organiczne jedzenie stało się symbolem zdrowego trybu życia. Coraz więcej osób szuka warzyw i owoców, które nie zawierają żadnych sztucznych…

Więcej