7 powodów, by kupić tunel foliowy

7 powodów, by kupić tunel foliowy

Istnieje wiele powodów, aby kupić tunel foliowy. W poniższym artykule wymienimy wyłącznie 7 kluczowych argumentów, dlaczego warto mieć własny namiot ogrodniczy. Posiadanie namiotu foliowego to wspięcie się na wyższy poziom ogrodnictwa, w czasie którego niejednokrotnie hobby przeradza się w pasję! Cieplarnie są przeznaczone dla każdej osoby, która kocha rośliny, chce żyć zdrowo i na przestrzeni czasu zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Wystarczy na pracę w foliowcu poświęcić od kilku minut do godzinny dziennie, aby cieszyć się własnym tunelem, dzięki któremu można zbierać rośliny przez cały rok.

Całoroczne uprawy – warzywa i owoce w zimie

W każdym kraju, bez względu na strefę klimatyczną, znajdzie się roślina która jest w stanie przetrwać łagodne zimy. Jarmuż, szpinak, sałata to rośliny na tyle wytrzymałe, że przy minimalnym zabezpieczeniu namiotu można je prowadzić przez cały rok. Cieplarnia pozwala na kompleksową ochronę roślin ciepłolubnych przed zimą. Pod osłoną rośliny o wiele prędzej wykazują wiosenną aktywność, a w rezultacie obficiej i dorodniej plonują. Czas plonowania jest również o wiele szybszy niż podczas plenerowej uprawy roślin.

W przypadku upraw całorocznych już najprostsze elektryczne bądź olejowe piecyki są w stanie ogrzać tunel foliowy na tyle, aby wewnątrz zaistniały korzystne warunki do wegetacji.

Świeże warzywa przez cały rok

Prędzej czy później nadchodzi czas zbiorów, po którym rośliny przechodzą w chwilowy w stan „odpoczynku”. W uprawie plenerowej jest to etap zastoju i oczekiwania na następny sezon. W tunelach foliowych można zacząć następny sezon natychmiast po zakończeniu poprzedniego. Oczywiście należy przy tym prowadzić przemyślany płodozmian, zaplanować uprawę współrzędną i wzbogacić ziemię o składniki pokarmowe. W ten sposób przez 365 dni w roku, o każdej porze i bez względu na porę roku wielbiciele ogrodnictwa mogą cieszyć się swoją pasją, a smakosze świeżymi i aromatycznymi warzywami oraz owocami.

Egzotyczne, orientalne i ciepłolubne rośliny w tunelu

Dzięki tunelom foliowym można uprawiać egzotyczne rośliny, których w zwyczajnych warunkach nie dałoby się prowadzić w uprawach polowych. Dzięki tunelom wielowegetacyjnym możliwe jest panowanie i kontrolowanie warunków wewnątrz w taki sposób, aby były dopasowane do wymagań egzotycznych owoców i warzyw. Sprzyjające warunki do dojrzewania można stworzyć nawet tropikalnym roślinom.

Ogrodnicze hobby przez cały rok

Dla wielu osób lubiących ogrodnictwo kilka miesięcy w roku to czas oczekiwania na rozpoczęcie sezonu. W tunelach foliowych taka przerwa nie istnieje, więc posiadając cieplarnię, można być aktywnym ogrodnikiem przez cały rok.

Oszczędzaj na warzywach, owocach, przyprawach i roślinach

W ciągu roku stale i nieprzerwanie wydaje się dużo pieniędzy na warzywa oraz owoce, kupuje się suszone zioła, które straciły sporo aromatu, oraz spożywa się rośliny pokryte środkami konserwującymi. Mało który sklep jest wstanie zagwarantować, że owoce nie są opryskiwane. Choć kuszą często swoim wyglądem, mogą zawierać w sobie prawie całą tablice Mendelejewa. Nawet jedzenie eko, bio i organic bywa często jednym wielki oszustwem, które dzięki pięknym hasłom marketingowym z reguły wymusza na klientach chcących żyć zdrowo pieniądze, nie gwarantując niczego w zamian.

Nie warto przekładać rozpoczęcia upraw na późniejszy termin ani rozpatrywać później. Z tunelem foliowym można uprawiać tyle roślin, ile się zechce. Z reguły otrzymuje się ich na tyle, że swobodnie robi się z nich przetwory, rozdaje rodzinie, przyjaciołom i znajomym. Dzięki temu dzielisz się tym, co najlepsze, czyli zdrowiem i odpornością na każdy dzień w roku, z osobami, które kochasz.

Biznes na produkcji roślinnej

Wystarczy analizować rynek i sprawdzić popyt, rozpisać biznesplan i zacząć uprawiać! Człowiek zawsze będzie jadł i szukał zdrowego jedzenia. Wystarczy popatrzeć na ceny żywności eko, bio i organic, aby zrozumieć, jakie dochody może przynieść ten interes. Sprzedaż może odbywać się w sklepach spożywczych, na rynkach rolnych, sklepach ze zdrową żywnością, a nawet w lokalnym warzywniaku, który jest również dochodowym przedsięwzięciem.

Tunel foliowy – zdrowie w Twojej cieplarni

Będąc na świeżym powietrzu, ciesząc się z dojrzewających owoców, smakując soczyste rośliny, radując się z feerii barw kwiatów i będąc w ciągłym ruchu, można delektować się każdą sekundą spędzaną w ogrodzie. To sposób na rozładowanie codziennego stresu, wyciszenie się i poprawę nastroju. Szklarnia ogrzewa nie tylko rośliny, ale i ducha oraz serce! Hobbystyczne ogrodnictwo to przyjemność płynąca z pasji, a uprawa pod osłonami to nieprzerwana radość płynąca z obcowania z naturą.

7 powodów, by kupić tunel foliowy

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Przenośny namiot magazynowy do ogrodu

Konstrukcje z rur i profili Krosagro to nie tylko komercyjne wielkogabarytowe struktury. To również małe, przenośne i wielofunkcyjne namioty magazynowe,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Czym są niewielkie grzyby rosnące w tunelu foliowym?

Tunele foliowe tworzą odpowiednie warunki środowiskowe do wzrostu roślin. Czym są w takim razie niewielkie grzyby rosnące w tunelu foliowym?…

Więcej
Tunele foliowe

Lekkie tunele foliowe

Lekkie tunele foliowe Stosowane do upraw polowych, przyśpieszają wegetację roślin, wydłużając przy tym produkcję warzyw i owoców. Zaprojektowane przez markę…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak niskie temperatury mogą tolerować chryzantemy z grupy ”Garden Mums”?

Ponieważ jesień jest tuż za rogiem, prawdopodobnie zastanawiałeś się: „Jakie chłody mogą tolerować chryzantemy z grupy Garden Mums?” Piękne, intensywne…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak różne rodzaje wody wpływają na wzrost roślin?

Czy zastanawiasz się, jak różne rodzaje wody wpływają na wzrost roślin? Rodzaje wody stosowane dla różnych rodzajów roślin mają znaczący…

Więcej
Hodowla zwierząt

Hala namiotowa jako ujeżdżalnia dla koni

Jeździectwo jako hobby cieszy się coraz większą popularnością. Na obrzeżach miast oraz w małych miejscowościach można spotkać zasłużone już stajnie,…

Więcej