Jak pozbyć się wątrobowców? Najlepsze rozwiązanie | KrosAgro

Jak pozbyć się wątrobowców. Najlepsze rozwiązanie | KrosAgro

Jeśli frustruje Cię myślenie, jak pozbyć się wątrobowców, jest tylko jedno rozwiązanie: herbicydy. Przylaszczki to jeden z najbardziej frustrujących problemów ogrodników, ponieważ mogą rosnąć w szkółkach i szklarniach. W przeciwieństwie do innych traw, których można szybko pozbyć się w szklarni, wątrobowce są spokrewnione z mchami i nie mają korzeni, co utrudnia ich usuwanie i kontrolę.

Zawsze możesz uprawiać rośliny w szklarni i stworzyć środowisko, które nie będzie wspierać wątrobowców, ale nadal dobrze jest wiedzieć, jak nimi zarządzać, gdy się pojawią. Co więcej, wątrobowce mogą powodować problemy z pobieraniem wody przez rośliny, a nawet stanowić idealne siedlisko dla komarów. Poniżej znajduje się dyskusja na temat bezpiecznego stosowania herbicydów i tego, co można zrobić, aby zapobiec rozwojowi wątrobowców w szklarni lub ogrodzie.

Kompletny przewodnik po tym, jak pozbyć się wątrobowca: najlepsze rozwiązanie

Rozwiązanie: herbicydy

Zrozumiałe jest, że prawdopodobnie nienawidzisz pomysłu stosowania herbicydów w środowisku uprawy. Konieczna jest staranność i środki ostrożności przy stosowaniu jakichkolwiek herbicydów, niezależnie od tego, czy są one uważane za „naturalne” czy „chemiczne”. Oregon State University kładzie nacisk na sprawdzanie etykiety produktu, zwłaszcza gdy używasz go w szklarni.

Naturalne

Omówmy najpierw naturalne sposoby pozbycia się wątrobowców. Ze względu na pochodzenie można nazwać te herbicydy naturalnymi. Oznacza to, że są generalnie bezpieczniejsze dla środowiska i innych organizmów w okolicy.

Możesz szukać herbicydów biorących udział w życiu, które zawierają co najmniej 20% kwasu octowego jako główny składnik do zwalczania wątrobowców. Inne substancje używane przez ogrodników to 3% kwas pelargonowy i 2% ekstrakt z olejku oregano. Możesz używać tych naturalnych herbicydów za pomocą opryskiwacza, ale upewnij się, że zachowujesz ostrożność z tymi produktami i sprawdź, czy są one bezpieczne dla innych roślin w Twojej okolicy.

Chemiczne

Oregon State University odkrył również skuteczność niektórych środków chemicznych przeciwko wątrobowcom. Obejmują one chinoklaminę, flumioksazynę i peroksyhydrat węglanu sodu. Należy jednak podkreślić, że niektóre z tych chemikaliów nie są zalecane do użytku w pomieszczeniach.

Peroksyhydrat węglanu sodu to jedyny herbicyd chemiczny, którego można używać w szklarni w ilości 0,1 funta na stopę kwadratową. Z drugiej strony, chinoklamina i flumioksazyna nie są przeznaczone do użytku w pomieszczeniach, ale ta ostatnia jest użytecznym rozwiązaniem dla roślin doniczkowych w szkółce. Ogólnie rzecz biorąc, przed użyciem zapoznaj się z instrukcją i etykietą produktu.

Co zrobić z roślinami przy użyciu przylaszczki?

Czasami wątrobowce rosną na roślinach i niestety nie można się ich pozbyć środkami chemicznymi. Możesz ręcznie usunąć wątrobowce, ale możesz w końcu uszkodzić samą roślinę, gdy infekcja jest poważna. Jedyne, co Ci pozostało, to pomóc roślinie zachować zdrowie i witalność.

Zacznij od sprawdzenia gleby i sprawdzenia, czy roślina ma wystarczającą ilość wody i ściółki. Niektórzy ogrodnicy również podają roślinę paszę na bazie wodorostów, aby pomóc utrzymać jej siłę. Jeśli zauważysz, że przestrzeń jest przepełniona, musisz również usunąć nadmiar liści lub przyciąć, aby poprawić cyrkulację powietrza.

Jak zapobiegać wzrostowi wątrobowców

Warunki i zarządzanie

Washington State University wspomniał, że idealne warunki do wzrostu wątrobowców to miejsca wilgotne i wilgotne. To jest powód, dla którego późną wiosną lub wczesną jesienią możesz zauważyć więcej wątrobowców w swojej okolicy, kiedy jest wilgotno i chłodno. Można założyć, że zapobieganie tym idealnym warunkom wzrostu może pomóc w zapobieganiu i zarządzaniu wzrostem wątrobowców.

Uprawa w szklarni jest korzystna w zapobieganiu rozwojowi wątrobowców, ponieważ pogoda nie ma tak dużego wpływu na tym obszarze. Musisz jednak sprawdzić swoje praktyki zarządzania, takie jak podlewanie i nawożenie, ponieważ nadmiar któregokolwiek z nich sprzyja wzrostowi wątrobowców. Chcesz pominąć nawadnianie z góry, a także pozwolić na suszenie gleby między podlewaniami.

Popraw drenaż i przyspiesz suszenie powierzchni pokoju dziecinnego lub szklarni poprzez ściółkowanie. Co więcej, zmniejsz wilgotność w okolicy, aby spowolnić wzrost wątrobowców, zapewniając odpowiednie odstępy i dobrą cyrkulację powietrza. I wreszcie, nie należy nadmiernie zapładniać; staraj się wprowadzać nawóz do gleby zamiast nakładać go tylko na powierzchnię.

Usuwanie z doniczek i pojemników

Co mam zrobić z wątrobowcami rosnącymi na moich doniczkach i pojemnikach? W porównaniu do tego, jak będziesz zarządzać wątrobowcami na roślinach, możesz je fizycznie usunąć w pojemnikach za pomocą środków czyszczących na powierzchni. Szorowanie doniczek i pojemników może również wpływać na wzrost wątrobowców.

Wniosek

Jako ogrodnik będą dni, w których znajdziesz inne rośliny, których nie lubisz uprawiać w swojej okolicy. Jednym z nich jest wątrobowiec, więc ważne jest, aby nauczyć się go pozbywać, zanim wpłynie to na zdrowie pożądanych roślin. Chociaż można je szorować z doniczek i pojemników, jedynym sposobem na pozbycie się ich w szkółce lub szklarni są herbicydy.

Możesz wybierać między naturalnymi i chemicznymi środkami chwastobójczymi, ale ważne jest, aby sprawdzić etykietę produktu, aby zachować środki ostrożności i uniknąć uszkodzenia innych roślin. Możesz także rosnąć w szklarni, aby stworzyć kontrolowane środowisko, które jest niewykonalne dla wzrostu wątrobowców.

Liverwort rozwija się wszędzie tam, gdzie jest wilgotno i chłodno, a to może być problematyczne przy pogodzie na zewnątrz. Możesz również sprawdzić cyrkulację powietrza między roślinami oraz sposób ich karmienia i podlewania, ponieważ czynniki te mogą wpływać na wzrost wątrobowców.

Jak pozbyć się wątrobowców. Najlepsze rozwiązanie | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Komercyjne uprawy w profesjonalnym tunelu foliowym

Profesjonalny tunel foliowy, jak każde narzędzie, można używać jeszcze wydajniej. Oprócz inwestycji w systemy wspomagające, istnieje jeszcze wiele konwencjonalnych metod…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namioty magazynowe – kompleksowa ochrona

Namioty magazynowe to niedrogie rozwiązania, które cieszą się popularnością zarówno wśród klientów indywidualnym, jak i firm. Te przenośne konstrukcje ze…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać groszek pod osłonami?

Groszek jest jedną z najpopularniejszych roślin strączkowych. Niepowtarzalny słodki smak i duża wartość zdrowotna warzywa, które jest niezastąpionym składnikiem sałatek,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zrobić szklarnię? Przewodnik dla początkujących.

Mini szklarnia jest ważnym dodatkiem dla ogrodników, którzy preferują uprawę roślin w ograniczonej przestrzeni. Uprawa w szklarni pomaga przedłużyć sezon…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podlewać draceny?

Najważniejsze we właściwym rozpoznaniu zapotrzebowań i wymagań rośliny, jest zrozumienie, z jakich warunków klimatycznych pochodzi. Dotyczy to także sposobu, częstotliwości…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać róże rabatowe? Pielęgnacja i wymagania róż rabatowych

Dla każdego konesera pięknych kwiatów róża to prawdziwy symbol piękna i nie można jej zastąpić żadną inną rośliną. Do wyboru…

Więcej