Najważniejsze informacje o tym, jak dbać o Scewolę

Najważniejsze informacje o tym, jak dbać o Scewolę

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak dbać o scaevola? Te śliczne, małe kwiatki dobrze rosną w gorącym klimacie – nawet w gorące letnie dni nie puszczają. Rośliny te są stosunkowo łatwe w uprawie, ponieważ nie trzeba ich szczypać ani regularnie nawozić. Twoje rośliny przetrwają tak długo, jak długo dasz im ciepło, światło słoneczne i wodę. Jeśli twoje rośliny scaevola umrą, dzieje się tak z powodu słabego drenażu gleby i nadmiernego podlewania.

Oto, co musisz wiedzieć o pielęgnacji roślin Scaevola:

Temperatura i wilgotność

Te rośliny najlepiej rozwijają się w czasie upałów – najlepiej sprawdzają się około 70 do 85 stopni F. Jeśli temperatura spadnie poniżej 60 stopni F, zahamuje to wzrost twojej scaevoli. Rozwijają się również w wysokiej wilgotności.

Lekki

Umieść rośliny scaevola tam, gdzie mogą uzyskać częściowe światło słoneczne. Rośliny z ciepłą pogodą, takie jak scaevola, są szczęśliwsze, gdy są umieszczone w zacienionym miejscu.

Woda

Rośliny Scaevola wolą być raczej suche niż mokre. Jednak tak naprawdę nie są one roślinami kseriscape, więc trzeba je od czasu do czasu podlewać. Jeśli twoje rośliny siedzą na mokrej glebie, są bardziej podatne na przyciąganie komarów lub zgniliznę korzeni. W przypadku scaevoli ważne jest, aby przed ponownym podlewaniem poczekać, aż gleba wyschnie. Twoje opadające rośliny szybko ożyją po odpowiednim podlaniu.

Nawóz

Scaevole pochodzą z Australii i są przyzwyczajeni do trudnych warunków uprawy, więc nie potrzebują dużo nawożenia. Jeśli zdecydujesz się nawozić od czasu do czasu, wybierz zrównoważony nawóz do kwiatów, które nie zawierają dużo fosforu. Zbyt dużo może odbarwić kwiaty i liście. Stosuj nawóz tylko raz w miesiącu przez cały sezon wegetacyjny.

Gleba

Nie potrzebujesz bogatej gleby, aby rosły rośliny scaevola. Jednak ważne jest, aby sadzić je w dobrze przepuszczalnej glebie. Jeśli planujesz uprawiać je w ziemi, użyj podniesionych zagonów lub poprawionej ciężkiej gleby.

Sadzenie i przesadzanie

Rośliny Scaevola uprawiane w pojemnikach potrzebują do wzrostu lekkiej mieszanki ogrodniczej. Jeśli mieszkasz na obszarach o piaszczystej glebie, możesz ją zmieszać ze zwykłą ziemią doniczkową. Rośliny Scaevola mogą zakończyć swój cykl życiowy bez konieczności przesadzania roślin.

Rozmnażanie roślin Scaevola

Możesz rozmnażać scaevola za pomocą metody cięcia liści. Sadzonki scaevoli można pobrać z nie kwitnącej łodygi pod koniec sezonu letniego, aby przezimować rośliny. Zanurz swoją scaevola w mieszance ukorzeniającej i ostrożnie posadź ją w glebie. Uważaj jednak, aby go nie popychać, ale raczej wykopać otwór i wbić w niego nacięcie. Utrzymuj glebę lekko wilgotną, ale nie przesadzaj; uszkodzi korzenie i zahamuje wzrost roślin. Korzenie powinny być widoczne po miesiącu.

Uprawa Scaevoli w pojemnikach

Rośliny Scaevola wyglądają pięknie, gdy są sadzone w pojemnikach. Możesz umieścić je na krawędzi doniczek, aby gdy rosły, wisiały po bokach. Scaevola to świetne rośliny towarzyszące dla innych kwiatów w czasie upałów, takich jak ageratum, begonia, rozchodnik i kwiat okrywowy. Podobnie jak scaevola, te rodzaje kwiatów najlepiej rozwijają się w dobrze przepuszczalnej glebie i nie należy ich nadmiernie podlewać.

Powody, dla których inwestowanie w mini szklarnię jest najlepsze

Istnieje kilka powodów, dla których warto sadzić scaevola w mini szklarniach. Tutaj są niektóre z nich:

Ochrona przed szkodnikami i chorobami

Scaevola jest odporną rośliną i nie przyciąga szkodników ani chorób. Mogą jednak przyciągać wciornastki po długim sezonie suszy. Nie rozpylaj środków owadobójczych na scaevole, ponieważ przyciągają do nich motyle ze względu na nektar. Umieszczenie ich w szklarni chroni je przed szkodnikami i chorobami żerującymi na twoich roślinach.

Idealne dla ogrodników o ograniczonej przestrzeni

Jeśli chcesz sadzić kwiaty i rośliny, ale nie masz dużo miejsca, możesz użyć mini szklarni. Standardowy rozmiar małej szklarni to około sześciu stóp, więc można ją umieścić na balkonie, patio lub tarasie. Mimo że są małe, mini szklarnie zapewniają te same korzyści, co większe szklarnie.

Stwórz mikroklimat wewnątrz szklarni

Jeśli mieszkasz w zimnych obszarach, nadal możesz sadzić scaevola za pomocą szklarni. Mini szklarnia pozwala stworzyć idealne środowisko do wzrostu dla Twoich roślin. Tak więc, niezależnie od pogody, możesz w dowolnym momencie posadzić dowolną roślinę. Możesz zacząć uprawiać swoje scaevole, zanim zacznie się zimna pora w Twojej okolicy. Gdy pogoda się ociepli i zacznie się sezon letni, możesz przenieść je do swojego ogrodu.

Ochrona przed złą pogodą

Rośliny nie radzą sobie tak dobrze, jeśli są narażone na nieprzewidywalne warunki pogodowe. Szklarnie mogą chronić rośliny scaevola przed lodem, śniegiem, ulewnymi deszczami i silnymi wiatrami. Możesz umieścić swoje rośliny w pojemnikach, zwłaszcza gdy nadal są wrażliwe i rosną. Będziesz mógł przeszczepić je na zewnątrz, gdy pogoda będzie odpowiednia.

Ostatnie przemyślenia na temat opieki nad Scaevolą

Rośliny Scaevola są doskonałym dodatkiem do każdej przestrzeni – ogrodów, salonów i nie tylko. Wiedząc, jak dbać o rośliny scaevola, będziesz mógł cieszyć się pięknymi kwiatami, jednocześnie przyciągając motyle i kolibry do swojego ogrodu. Umieść swoje scaevole w szklarniach, pojemnikach, wiszących koszach lub skrzynkach okiennych, aby zwiększyć atrakcyjność.

Najważniejsze informacje o tym, jak dbać o Scewolę

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak pozbyć się wełnowców na storczykach?: 3 proste metody

Wełnowce to jedne z najczęściej atakujących storczyki szkodników, potrafią one naprawdę solidnie dokuczyć. Te owalne, różowawe owady, rozpoznasz po tym,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Tunel foliowy czy szklarnia?

Na rynku istnieje pełna gama tuneli foliowych i szklarni o różnym poziomie trwałości. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zastanowić…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać fuksje w tunelu foliowym? | Uprawa i pielęgnacja fuksji

Fuksja to uznawana za jedną z najpiękniejszych z istniejących, roślin kwiatowych. W zdumienie i zachwyt wprawiają jej podobne do spódniczki…

Więcej
Poradniki ogrodnicze

Jak uprawiać chryzantemy w tunelu foliowym?

Chryzantemy to popularne kwiaty cenione za to, że kwitną od jesieni do pierwszych mrozów. Oprócz długiego okresu kwitnienia charakteryzują się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak dbać o szklarnię | Sezon szklarniowy

Teraz gdy piszę ten artykuł, sezon szklarniowy zbliża się wielkimi krokami. W okresie, kiedy, temperatury w ciągu dnia są dodatnie,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Tunel foliowy podczas pandemii

Tunel foliowy podczas pandemii pozwala na stworzenie bezpiecznej przestrzeni do produkcji żywności, ruchu na świeżym powietrzu a także zapewnienia sobie…

Więcej