Jak uchronić swoją szklarnię przed przegrzaniem? | KrosAgro

Jak uchronić swoją szklarnię przed przegrzaniem | KrosAgro

Entuzjaści ogrodnictwa, którzy posiadają szklarnie na swoim podwórku, mogą zapytać: „Jak uchronić szklarnię hobbystyczną przed przegrzaniem?” Teraz, gdy lato wreszcie się skończyło i nadeszła jesień, następstwa słońca mogą nadal być obecne. Łatwiej to powiedzieć niż zrobić, więc znalezienie własnej drogi jest ważne.

Ochrona cieplarni przed przegrzaniem

Aby uchronić szklarnię przed przegrzaniem, zasadą jest odpowiednia wentylacja. Oto kroki, jak prawidłowo przewietrzyć szklarnię, aby się nie przegrzała.

Jednym z właściwych sposobów na pokonanie ciepła jest zapewnienie roślinom dobrego przepływu powietrza. Otwory wentylacyjne boczne, wywietrzniki dachowe i wentylacja żaluzjowa, a także drzwi szklarni powinny być w stanie zapewnić niezbędny ruch powietrza w celu schłodzenia przegrzanych roślin.

Obszar Twojego wywietrznika dachowego będzie oferował całkowitą wymianę powietrza co dwie minuty. Proporcjonalność wywietrzników dachowych jest uważana za luksus w wielu szklarniach, ale mogą one również otwierać się na Twoje drzwi i boczne otwory wentylacyjne, umożliwiając wystarczający przepływ powietrza.

Pamiętaj, że temperatury powyżej 27 stopni Celsjusza mogą zacząć powodować uszkodzenia roślin, więc przygotowanie termometru pozwoli Ci monitorować sytuację. W słonecznej atmosferze możesz jak najwcześniej otworzyć otwory wentylacyjne i drzwi, pozostawiając je otwarte w cieplejsze noce. Możesz również zapobiegać intruzom, używając sieci, które przepuszczają tylko zapylacze.

Czy szklarnia może być zbyt gorąca?

Wszystko powyżej 32 stopni Celsjusza może już być bardzo gorące dla szklarni. Nawet najtrudniejsze uprawy i warzywa, takie jak pomidory, które nie radzą sobie dobrze w tej temperaturze, mogą być trudne.

Dlatego ważne jest, aby zrozumieć właściwy zakres temperatur dla roślin, ponieważ szklarnia może być zbyt gorąca i może uszkodzić rośliny.

Idealna temperatura może się również różnić w zależności od rośliny. Dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę na idealny zakres temperatur dla upraw, ponieważ zbyt wysoka temperatura w szklarniach może uszkodzić rośliny, a także skrócić okres wegetacji, zmniejszając tym samym produkcję roślinną.

Nie martw się, ponieważ jest więcej szczegółów, które musisz o tym wiedzieć.

Temperatura i lokalizacja

Czy Twoja lokalizacja wpływa na temperaturę szklarni? Absolutnie. Ludzie w cieplejszym klimacie muszą być bardziej świadomi tego, jak gorąco mogą być w ich szklarniach. Jednak ludzie, którzy są właścicielami szklarni na przykład w stanie Alaska, mogą mieć różne sytuacje. W ten sposób znając wskazówki, jak uchronić swoją szklarnię przed przegrzaniem.

Monitorowanie temperatury w szklarni

Są narzędzia, których możesz chcieć użyć. Czujnik temperatury musi być chroniony przed słońcem i światłem podczas przebywania w szklarni. W przeciwnym razie urządzenie może niedokładnie przewidywać temperaturę.

Aby móc pracować na sprzęcie, należy go ustawić przy stałym strumieniu powietrza. Aby to osiągnąć, jednym z idealnych rozwiązań jest umieszczenie termopary w pudełku odzwierciedlającym ich kolor.

Jaką temperaturę powinienem utrzymywać w szklarni?

Zwróć uwagę, że idealna temperatura w szklarni powinna wynosić maksymalnie 29 do 30 stopni Celsjusza. Dlatego pierwszą lekcją, jaką można wyciągnąć z ochrony cieplarni przed przegrzaniem, jest utrzymanie stabilnej temperatury wewnętrznej.

Szklarnie służą do pozyskiwania energii z promieni słonecznych i wewnętrznego ogrzewania powietrza, chociaż są też inni, którzy mogą zdecydować się na włączenie źródeł ciepła zasilanych grzejnikami elektrycznymi i gazowymi. Podobnie jak w przypadku samochodów, w cieplejsze dni można ogrzewać wnętrze budynków do temperatury 100 stopni Fahrenheita i regulować temperaturę, aby zapobiec zabijaniu roślin.

Jak uchronić swoją szklarnię przed przegrzaniem?

Po pierwsze, czym jest szklarnia hobby? Przyjrzyjmy się cechom szklarni hobbystycznej z wentylacją. Szklarnie tego rodzaju mają otwory wentylacyjne, które zostały zmodernizowane z prostszej szklarni hobbystycznej, co stanowi krok w kierunku profesjonalistów i szklarni komercyjnych.

Aby zapobiec przegrzaniu szklarni hobbystycznej, należy przyjrzeć się kilku krokom. Według danych SF Gate sposobem jest monitorowanie temperatury w szklarni i jej chłodzenie.

Istnieją szybkie i opłacalne sposoby cieniowania farb i odfiltrowywania siły światła słonecznego. Umieść dodatkowe warstwy w miarę rozwoju lata, a następnie zetrzyj je, gdy ostygną. Farba cieniująca nadająca się do szklarni, na przykład tych z niepomalowanym drewnem, z których będą powstawały rolety i siatka.

Ponadto jednym z najlepszych sposobów na pokonanie ciepła w szklarni jest zapewnienie roślinom łagodnego przepływu powietrza. Jednym z idealnych sposobów, aby pójść dalej, jest wykorzystanie wentylacji, otworów bocznych lub otworów wentylacyjnych w dachu, z drzwiami szklarni wytwarzającymi ruch powietrza, który może ochłodzić przegrzane rośliny i uprawy.

Wniosek

Jak zapobiec przegrzaniu szklarni hobbystycznej, należy wykonać określone czynności. Właściwa uprawa ogrodu i uprawa roślin, których szukasz, wymaga czasu i zaangażowania. Miłego ogrodnictwa!

Jak uchronić swoją szklarnię przed przegrzaniem | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Zimowe uprawy w tunelu foliowym

Zimowe zbiory warzyw przeprowadza się wtedy, gdy spiżarnia jest już pełna po brzegi. Kiedy brakuje miejsca na półkach, jedynym sposobem…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak farbować storczyki na niebiesko?

Ostatnio w kwiaciarniach i marketach pojawiły się intensywnie niebieskie storczyki, robiąc furorę i równocześnie wprowadzając klientów w prawdziwe zadziwienie. W…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać rabarbar pod osłonami?

Rabarbar to roślina wieloletnia, która przy odpowiedniej pielęgnacji jest w stanie rozwijać się nawet przez 15 lat! Najsmaczniejszą częścią tej…

Więcej
Bez kategorii

Hala namiotowa jako salon samochodowy

Hala namiotowe jako salon samochodowy to kolejne zastosowanie dla modułowych konstrukcji. W czasach, kiedy przypada więcej niż jeden samochód na…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać bratki w doniczkach?

Bratki to cieszące się wielką popularnością i pełne uroku, dwuletnie rośliny. Swoje powodzenie zawdzięczają nie tylko urodzie, ale również wyjątkowemu…

Więcej
Bez kategorii

Pleśń na podłożu w tunelu foliowym

Pleśń na ziemi w tunelu foliowym to zjawisko które może zdarzyć się nawet doświadczonym ogrodnikom. Częstym powodem jest słabej jakości…

Więcej