Co uprawiać w małej szklarni lub tunelu? | Porady od KrosAgro

Co uprawiać w małej szklarni lub tunelu | Porady od KrosAgro

Myślenie o tym, co uprawiać w małej szklarni, nie prowadzi po prostu z punktu A do punktu B. Są chwile, kiedy trzeba przeprowadzić wiele badań, aby odnieść sukces w tym procesie. Wszystko, co musisz wiedzieć o uprawie w małych szklarniach lub mini szklarniach, najlepszych uprawach i przewodniku krok po kroku, znajduje się w artykule. Przejdźmy do szczegółów.

Uprawa w małych szklarniach

Rośliny, które potrzebują ciepła, aby móc produkować najlepsze plony, będą wspaniale rozwijać się w Twojej szklarni. Niektórzy rolnicy zaczynają od swoich upraw w ciepłym sezonie, w tym pomidorów, bakłażanów, okry, dyni, mielonych wiśni i melonów, wykraczając poza wymagania naturalnych temperatur. W ciągu nocy temperatura powinna wynosić ponad 10 stopni Celsjusza.

Twoja szklarnia to idealna konstrukcja, która może ułatwić wzrost roślin na każdym etapie. Pomaga zacząć wcześniej, chronić najdelikatniejsze rośliny w sezonie łopatki i zwiększać wzrost. Możesz również wykorzystać szklarnię do dalszych zbiorów przez cały sezon jesienny, niezależnie od pokrycia.

Odpowiednia szklarnia musi również oferować przyjazne osiedle dla miejskich rolników, którzy tylko spodziewają się zabrudzenia rąk bez mrozu. W Twojej okolicy jest kilka wyborów i ścieżek.

Idea kloszów

Zanim dowiesz się, co możesz uprawiać w mini szklarni, musisz zrozumieć pojęcie kloszów. Odnoszą się do małych szklarni umieszczonych nad pojedynczymi roślinami, aby chronić uprawy przed szkodnikami i innymi elementami. W ten sposób możesz umieścić większe konstrukcje nad grządką rośliny lub duże doniczki na patio, które możesz wnieść do środka, gdy nadejdzie zagrażająca pogoda.

Zakresy rozmiarów

Podstawową zasadą przy szukaniu szklarni jest poszukiwanie takiej, która odpowiada Twoim wymaganiom. Zdobądź więcej niż potrzebujesz, a to sekretny składnik ogrodnictwa przekazywany z pokolenia na pokolenie. Kiedy przestrzeń, w której umieścisz szklarnię, nie zawiera niczego, nie możesz sobie wyobrazić, że dostaniesz ją z roślinami, ale zawsze tak będzie.

Rozmiar ma kluczowe znaczenie podczas uprawy roślin w mini szklarni. Rzeczy mogą być ograniczone, ale wyniki będą świetne.

Najlepsze plony do uprawy w małej szklarni

Chociaż nie można po prostu uprawiać niczego w małej lub mini szklarni. Konieczne jest zważenie opcji. Tutaj możesz przyjrzeć się uprawom, które najlepiej sprawdzają się w mini szklarni. Zawierają:

Jajka</”

Aby wyhodować bakłażana w małej szklarni, musisz być w stanie wykorzystać doniczki o wysokości ośmiu cali, a następnie napełniać je kompostem, stopniowo, gdy dociskasz jego powierzchnię. Następnie przygotuj doniczki z propagatorem podgrzanym do temperatury 21 stopni Celsjusza. Kiełkowanie zajmie trzy tygodnie.

Courgettes</uesday

Jeśli posiadasz większą szklarnię, cukinie mogą pozostać pod szkłem i wiadomo, że przetrwają nawet w cieplejszym otoczeniu. Z drugiej strony możesz również przenieść je do większych doniczek, trzymając je w szklarni. W przeciwnym razie poczekaj, aż skończy się mróz i przenieś cukinie na zewnątrz w celu późniejszego sadzenia.

Wiosenna kapusta

Wiosenna kapusta jest rośliną sałatkową obok sałaty, którą możesz mieć w swojej mini szklarni, zapewniając trwałe zapasy w zimie. Możesz wyhodować kapustę gotową do sadzenia.

Chilie</uesday

Mówiąc o chilli w szklarni, należy pamiętać, że do wzrostu potrzebują optymalnej temperatury. Potrzebują też mnóstwa świecącego światła.

Fasola po francusku

Uzyskanie dobrego źródła francuskiej fasoli ze szklarni odświeży Twoją kuchnię przygotowaną do gotowania. Są doskonałym źródłem witamin A i C, z minerałami zawierającymi wapń, magnez i bez tłuszczów nasyconych dla osób na diecie. Promują również lepszą funkcję jelit.

Inne uprawy idealne do małej szklarni to:

  • szparagi
  • kabaczki
  • Papryka i nie tylko

Jak rosnąć w mini szklarni

Teraz, kiedy już wiesz, co uprawiać w mini lub małej szklarni, czas dowiedzieć się, jak możesz uprawiać w takich szklarniach.

Zwróć uwagę, że mała szklarnia nie jest przeznaczona do każdego rodzaju zadań ogrodniczych, ale w rzeczywistości jest przeznaczona do zadań, do których są idealne. Rozpoczęcie nasion w mini szklarni to jego siła, zwłaszcza jeśli masz w pobliżu jedną półkę.

Możesz znaleźć wiele półek włączonych w idealnych lokalizacjach, aby uniknąć cienia w uprawianych sadzonkach. Stopień jest również bardzo funkcjonalny, gdy chcesz klonować rośliny w swoim krajobrazie, w taki sposób, że plastikowa osłona utrzymuje wilgoć, co zwiększa prawdopodobieństwo szczepienia. Dodatkowo musisz też monitorować temperaturę.

Posiadając informacje, powinieneś być dobry w kultywacji.

Podsumowanie

Mini szklarnia – małe szklarnie, które dobrze sprawdzają się w ogrodnictwie i plantacji. Wybierając najlepszą małą szklarnię, udaj się do dostawcy, który może zapewnić jakość; to, co należy uprawiać w małej szklarni, zależy również od twoich osobistych wyborów. Czy jesteś gotowy na nadchodzący sezon?

Co uprawiać w małej szklarni lub tunelu | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak ukorzenić sadzonki pelargonii?

Istnieje kilka prostych kroków do zapoznania, jeśli chcesz z sukcesem rozmnożyć pelargonie z sadzonek. Pelargonie są to bowiem rośliny, z…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać niecierpka? Uprawa i pielęgnacja niecierpków

Niecierpek to niezwykle efektowna roślina kwitnąca pochodząca z terenów Indii oraz Afryki, która swą nazwę zawdzięcza pewnej rzadko spotykanej właściwości….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jakie są korzyści zdrowotne czosnku

Czosnek w Twojej kuchni, będzie natychmiastowym ratunkiem, gdy będziesz potrzebować natychmiastowego leku na niektóre dolegliwości. Stanowi on rodzaj naturalnego antybiotyku,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak wyhodować dereń z nasion? Uprawa i pielęgnacja derenia

Dereń to rodzaj niezwykłych roślin, skupiających  około 40 gatunków krzewów, krzewinek i małych drzewek. Kwitną one na przełomie lutego i…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namioty przemysłowe dla firm

Namioty przemysłowe dla firm o konstrukcji z rur i profili, znajdują swoje zastosowanie w różnych rodzajach produkcji. Hale namiotowe to…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pielęgnować dzwonki-kampanule

Chcesz wiedzieć, jak dbać o kampanule? Dzwonek równolistny, bo taka jest jego polska nazwa, to piękna roślina zdobiąca mieszkania i…

Więcej