Jak rozpocząć uprawę z nasion w małej szklarni lub tunelu?

Jak rozpocząć uprawę z nasion w małej szklarni lub tunelu

W tej części naszego bloga przyjrzymy się, jak zacząć nasiona w małej szklarni. Czy będzie to łatwe dla początkującego ogrodnika? Sadzenie nasion w małej szklarni wymaga precyzji i szczegółowości. Oto, co musisz wiedzieć, aby robić wszystko dobrze i bez typowych błędów.

Rozpoczynanie nasion w małej szklarni: przewodnik krok po kroku

Zrozum, że jest dużo nasion, które możesz zasiać bezpośrednio do szklarni, zwłaszcza jesienią, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Mogą istnieć inne nasiona, które wymagają stabilniejszych i bardziej stabilnych temperatur oraz kontrolowanego otoczenia, aby mogły dalej kiełkować.

Gdy zaczynasz sadzić nasiona w szklarni, ogrodnicy mogą zaoferować najbardziej stabilne środowisko, w którym Twoje nasiona wejdą w proces kiełkowania i aby rosły wszystkie nasiona. Jakie rzeczy musisz wiedzieć z dyskusji?

Właściwy czas

Aby odnieść sukces w uprawie, ogrodnik musi mieć możliwość kiełkowania nasion w temperaturze maksymalnie 27 stopni Celsjusza, przy temperaturach nocnych nie niższych niż 10 do 13 stopni Celsjusza. Należy również uważnie monitorować temperaturę w szklarni.

Ciepło cieplarni w ciągu dnia, gdy słońce powinno się nieco ochłodzić w nocy. Maty grzewcze dla sadzonek muszą stale zapewniać nasiona o ciepłej temperaturze gleby. Szklarnie z otwieranymi oknami i wentylatorami powinny mieć możliwość odpowietrzenia konstrukcji ogrodnika, która stała się nadmiernie gorąca.

Uruchamianie nasion szklarniowych

Dzięki doniczkom lub tacom jednokomórkowym w każdej komórce można wyhodować i wyhodować tylko jedno lub dwa nasiona. Wielu specjalistów uważa, że ​​sadzenie na tacach jest lepsze niż na otwartych, ponieważ komórki czopowe mogą zatrzymać i utrzymać wilgoć, a także ciepło rozwijających się nasion.

Twoje sadzonki muszą również pozostawać w doniczkach lub tacach przez dłuższy czas bez przeplatania się u korzeni z istotami wokół. Nasiona należy wysadzić i posadzić bezpośrednio w ogrodzie i ułożyć w pojemniku.

Kiedy nasiona zaczynają się w Twojej szklarni, nie trzeba mieć fortuny na rozpoczęcie mieszanek nasion, a zatem możesz osiągnąć cel mieszanki, uzyskując mech torfowy, materię organiczną i perlit w jednym miejscu.

Jak długo trwa kiełkowanie nasion szklarniowych?

Około jednego do dwóch tygodni – tak długo mogą kiełkować nasiona. Rośliny i uprawy, takie jak pomidor, papryczka chili i rozmaryn, mogą osiągnąć do trzeciego tygodnia. W międzyczasie sałata może stać się wrażliwa na wysokie temperatury, przez co może to utrudniać kiełkowanie.

Dokładne informacje na temat pakietu dla swojej rośliny można znaleźć w zasobach dostępnych w Internecie. Upewnij się, że kiełkowanie jest przezroczyste wraz z główkami strąków i dopóki nie dotrą do nich kiełki.

Istnieją dostawcy informacji i technologii na temat inteligentnego ogrodnictwa, w których można uzyskać wszystko, co jest potrzebne do oświetlenia LED, sprzętu do podlewania i nie tylko. Poczekaj i zobacz, jak wyniki rozwijają się na twoich oczach i oczywiście w odpowiednich szklarniach.

Może to również stanowić idealne miejsce, w którym rośliny mogą się rozwijać. Zapewnia składniki odżywcze zgodnie z cyklem życiowym roślin, utrzymując stabilne pH gleby i wykorzystując mniejsze kieszenie, aby zapewnić roślinom wystarczającą przestrzeń do oddychania i ożywienie składników odżywczych, gdy gleba jest wilgotna.

W ten sposób proces kiełkowania nasion przyspiesza, a Ty możesz uprawiać więcej ziół lepszej jakości. Przez cały sezon zimowy można już zobaczyć rosnącą plantację pomidorów.

Czy nasiona kiełkują w mojej zimnej szklarni?

Zbliżając się do zimnej pory roku, jednym z pytań, które możesz napotkać, jest to, czy twoje nasiona będą kiełkować w zimnych strukturach. W Twojej zimnej szklarni temperatura powietrza w szklarni jest o kilka stopni wyższa od zewnętrznej temperatury powietrza.

Niemniej jednak temperatura gleby nie powinna być zbliżona do temperatury powietrza, dlatego należy to sprawdzić na własnej skórze. Jednak pod warunkiem, że możesz utrzymać minimalną temperaturę gleby gotową do kiełkowania, możesz następnie kiełkować w zimnej szklarni.

Kiedy mogę mieć sadzonki w nieogrzewanej szklarni?

W pierwszych dniach kiełkowania należy wykonać kroki, które należy wykonać, umieszczając sadzonki w nieogrzewanej szklarni. Ponieważ nasiona pomidorów w pełni wykiełkowały, ogrodnik musi zapewnić około 18 godzin sztucznego światła w danym dniu.

Po piątym tygodniu spodziewana i przewidywana data ostatecznego przymrozku sadzonek pomidorów w szklarni nieogrzewanej powinna być zsynchronizowana.

Rozpoczęcie uprawy nasion w małej szklarni wymaga poszukiwania innowacji. Możesz pracować ze społecznościami ogrodniczymi i łączyć się ze społecznością, aby się wzajemnie wspierać. W ogrodnictwie liczy się każdy kąt. Ponadto istnieją również magazyny ogrodnicze, w których można znaleźć najnowsze wiadomości z branży i wskazówki, jak ulepszyć ogrodnictwo zgodnie z własnymi potrzebami.

Teraz, gdy wiesz, jak rozpocząć sadzenie nasion w małej szklarni, możesz nawiązać kontakt ze społecznością, która rozumie, dlaczego ogrodnictwo ma znaczenie.

Jak rozpocząć uprawę z nasion w małej szklarni lub tunelu

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Czy warto uprawiać okry (ketmii piżmowej) w tunelu foliowym?

Tunel foliowy pozwala na uprawianie roślin, które normalnie nie wyrosłyby w ogródku. To dzięki osłonom niespotykane i mało znane orientalne…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać maliny w tunelu foliowym?

W kolejnym artykule KrosAgro odpowiemy sobie na pytanie, jak uprawiać maliny w tunelu foliowym, aby zagwarantować sobie, jak najlepszy dostęp,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Rozmnażanie storczyków, najlepsze sposoby

Storczyki to niezwykłe rośliny o zjawiskowym uroku i egzotycznej urodzie, w ostatnich latach szturmem podbiły serca wielu Polaków, stając się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Microgreens czyli mikro liście – co to jest i jak je uprawiać ?

Mikroliście to popularne młode rośliny jadalne, które na co dzień spotykamy w dojrzałych wersjach. Marchewka, mięta, rukola, rzodkiewka, sałata lodowa,…

Więcej
Tunele foliowe

Zastosowanie tuneli foliowych

Tunel foliowy to nic innego jak konstrukcja łukowa, która oprócz funkcji ogrodniczej może pełnić inną rolę. Uniwersalna modułowa struktura pozwala…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pozbyć się wełnowców na storczykach?: 3 proste metody

Wełnowce to jedne z najczęściej atakujących storczyki szkodników, potrafią one naprawdę solidnie dokuczyć. Te owalne, różowawe owady, rozpoznasz po tym,…

Więcej