Jak skutecznie ożywić obumierające petunie? | KrosAgro

Jak skutecznie ożywić obumierające petunie| KrosAgro

Ogrodnicy muszą wiedzieć, jak ożywić umierające petunie przez podlewanie i cięcie. Widok umierających kwiatów może być zniechęcający, ale możesz przywrócić je do zdrowia za pomocą odpowiednich technik. Możesz także użyć szklarni, aby zapewnić swoim roślinom optymalne środowisko i zapewnić kwitnienie kolorowych kwiatów.

Petunie to rośliny jednoroczne, ale jeśli sadzisz strefy od 10 do 11, lepiej uprawiać je jako byliny. Jednak to sprawia, że ​​stają się długonogie w środku lata. Wspaniałe w tych roślinach jest to, że właściwa pielęgnacja i pielęgnacja powinny przywrócić im wspaniały stan.

Dwa najlepsze sposoby ożywienia umierających petunii

# 1. Podlewanie

Pierwsza praktyka, która może pomóc ożywić umierające petunie, jest tak prosta, jak podlewanie. Czasami rośliny nie wymagają przycinania, a podlewanie powinno wystarczyć, aby kwiaty powróciły do ​​dobrego zdrowia. Ale skąd możesz wiedzieć, że podlewanie wystarczy dla umierających petunii?

Zazwyczaj petunie z zwiędniętymi i wiotkimi kwiatami i liśćmi są po prostu odwodnione i skorzystają na podlewaniu. Dodaj wilgoć do gleby, aby korzenie szybko wchłonęły wodę. Jeśli zrobisz to dobrze, twoje petunie powinny wyglądać lepiej w ciągu kilku godzin.

Jednak, chociaż jest to szybkie i proste rozwiązanie, jest bardziej idealne, jeśli rośliny nie często więdną. Petunie, które często więdną, w końcu ulegną zniszczeniu z powodu stresu. Dlatego warto dwa razy w tygodniu nasycać glebę do poziomu korzeni.

Jeśli rośniesz na pojemnikach, podlewanie może odbywać się codziennie. Sprawdź, czy są oznaki więdnięcia lub czy gleba wygląda na suchą. Jeśli zauważysz, że ziemia bardzo wysycha i odrywają się od boków, zanurz garnek w wodzie, aż przestaną bąbelki.

# 2. Cięcie

Drugą możliwością ożywienia umierających petunii jest cięcie. Ta praktyka byłaby bardziej odpowiednia, gdyby twoje rośliny przeszły etap, w którym podlewanie nie wystarcza, aby je przywrócić. Jakich znaków powinieneś szukać w swoich petuniach, które sygnalizują, że cięcie jest właściwe?

Sprawdź liście swoich roślin i czy wyglądają na suche i chrupiące zamiast więdnąć. Na tym etapie podlewanie nie będzie odpowiednie, ale cięcie lub przycinanie roślin powinno załatwić sprawę. W zależności od tego, ile liści wyschło, możesz przyciąć rośliny z powrotem od jednego do dwóch cali podstawy.

Po przycięciu nie zapomnij o podlaniu gleby, aby pomóc roślinom dalej. Powinieneś spodziewać się nowego wzrostu i kwitnienia po tygodniach, o ile dobrze je podlewasz. Podlewanie jest konieczne, ponieważ nawet po ścięciu rośliny nie zakwitną i mogą umrzeć w ciągu kilku dni, jeśli zostaną odwodnione.

Przycinanie liści, gdy zauważysz kruche i żółte lub brązowe liście, może pomóc je ożywić. Ta praktyka jest bardziej powszechna w połowie lata, a ścięcie ich z powrotem powinno pomóc w uzyskaniu zdrowszego nowego wzrostu. Ściskanie martwych kwiatów lub łodyg, gdy tylko zwiędną, może również zachęcić do kwitnienia i zmusić roślinę do uzyskania pełniejszego wzrostu.

Jak zapobiec śmierci petunii

Jak można wywnioskować z poprzednich informacji, podlewanie odgrywa znaczącą rolę w zdrowiu petunii. Jest to częsty powód, dla którego roślina więdnie, a nawet po ścięciu rośliny przestaną się regenerować, jeśli później nie podlewasz ich. Dlatego odpowiednia ilość wody jest podstawową praktyką zapobiegającą umieraniu petunii.

Podobnie jak w przypadku innych roślin, należy również zachować idealne warunki dla petunii, aby były zdrowe. Szklarnia stanowi doskonałe środowisko dla wszystkich kwiatów, ponieważ znacznie wygodniej kontrolujesz temperaturę, światło i szkodniki. Możesz także szybko monitorować swoje petunie w porównaniu z hodowlą na zewnątrz.

Szklarnia może chronić twoje petunie, szczególnie latem, kiedy upał może być intensywny. Możesz użyć systemów nawadniania, aby zapewnić, że wszystkie rośliny będą otrzymywać swoje zapotrzebowanie na wodę, oprócz systemu chłodzenia, jeśli to konieczne. Ogólnie rzecz biorąc, zapobieganie i szybka interwencja powinny zapobiegać umieraniu petunii.

Nie zapomnij o podlewaniu petunii co tydzień wodą i nawozem w środku sezonu. Ściółkowanie powinno również pomóc w utrzymaniu chłodnej i nawilżonej gleby, aby zapobiec stresowi cieplnemu. Na koniec może być konieczne użycie cienia szklarniowego, jeśli słońce stanie się zbyt ostre dla roślin.

Wniosek

Uprawa petunii w szklarni powinna zapewnić Twoim roślinom zdrowie i wspaniały wygląd. Ale czy wiesz, jak ożywić umierające petunie, gdy zobaczyłeś znaki? Nie panikuj, ponieważ podlewanie i cięcie petunii powinno przywrócić Twoje kwiaty do życia.

Podlewanie powinno być pierwszym krokiem i natychmiastową reakcją, gdy zauważysz więdnięcie liści. Petunie powinny odbijać się po podlaniu, a pracowitość powinna szybko pomóc zapobiec odwodnieniu i więdnięciu. Brak wody jest najczęstszą przyczyną umierania petunii, dlatego rośliny należy podlewać w sposób odpowiedzialny.

W przeciwnym razie suszone liście i kruche liście oznaczają, że przycinanie petunii jest bardziej odpowiednią reakcją. Po przycięciu roślin pamiętaj o podlaniu gleby, aby wesprzeć nowy wzrost. Korzystanie ze szklarni powinno również pomóc w utrzymaniu roślin, niezależnie od pogody.

Dostosuj warunki w pomieszczeniu i zawsze monitoruj petunie pod kątem oznak więdnięcia lub wysychania.

Jak skutecznie ożywić obumierające petunie| KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Jak przyspieszyć zbiory z upraw pod osłonami?

Jak przyspieszyć zbiory z upraw pod osłonami? Nagłe zmiany pogody, przymrozki, opady śniegu a także chłodny wiatr sprawiają że uprawianie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać grzyby w tunelu foliowym – pieczarki

Uprawiać grzyby w tunelu foliowym to rozwiązanie dla smakoszy oraz pomysł na intratną hodowlę komercyjną. Zbiory z lasu nie zawsze…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać cucamelona w tunelu foliowym?

To ciekawe warzywo pochodzi z Meksyku. Już samym wyglądem przyciąga wzrok, a nazwą zachęca do spróbowania. Mysi melon, mini arbuz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak prawidłowo zimować koleus? Uprawa i pielęgnacja pokrzywy ozdobnej

Koleus to tropikalna roślina, uprawiana ze względu na swoje bajecznie piękne, wielobarwne liście. Ich kolory zadziwiają egzotyką  i niesamowitymi zestawieniami…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Popiół drzewny jako nawóz w uprawach pod osłonami

Popiół drzewny jako nawóz w uprawach pod osłonami jest bardzo wartościowym materiałem ogrodniczym. Jest łatwy w pozyskaniu, można go wykorzystywać…

Więcej
Tunele foliowe

Dlaczego mini tunel foliowy do ochrony roślin?

Zaprojektowany przez markę Krosagro mini tunel foliowe to konstrukcja, która pozwala na wytworzenie komfortowych i bezpiecznych warunków rozwoju roślin na…

Więcej