Siew nasion w tunelu foliowym

Siew nasion w tunelu foliowym

Siew nasion w tunelu foliowym to podstawowy proces całej uprawy pod osłonami. Dla doświadczonych ogrodników temat nie będzie niczym odkrywczym, jednak dla osób, które dopiero zaczynają hodowle w cieplarni, stanie się szeregiem wskazówek, mówiących o tym, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Choć istnieje druga opcja, w której rośliny prowadzi się od sadzonek, to jednak koncepcja rozpoczęcia uprawy od podstaw bywa kusząca. Jeśli na samym początku pielęgnacji rośliny zadba się o nią prawidłowo, ta w późniejszym etapie obdarzy ogrodnika obfitym plonem.

Siew nasion w tunelu foliowym pod osłonami

Posiadanie odpowiednich narzędzi do siewu jest niezbędnym elementem dalszych sukcesów. Należy również wziąć pod uwagę preferencje rośliny podczas decydowania się na konkretną metodę uprawy, glebę, akcesoria czy też doniczki. Na przykład marchewkę dobrze rozwijać się w miejscu, gdzie ma później dojrzewać, ponieważ nie najlepiej znosi jakiekolwiek przesadzanie. Gatunki, które potrzebują cieplejszych warunków do wegetacji, warto zacząć prowadzić w inspekcie. To pozwoli im na optymalny wzrost nawet wtedy, gdy poza obiektem warunki są niesprzyjające. Po zebraniu roślin należy pamiętać, aby zdezynfekować pojemniki, oczyszczając je z patogenów. W ten sposób ogrodnik zmniejszy prawdopodobieństwo pojawienia się chorób.

 

Uprawy pod osłonami z nasion

Aby zacząć uprawy w hobbystycznym tunelu foliowym bezpośrednio w glebie, konieczne jest utrzymywanie temperatury podłoża stale powyżej 7°C. Dla niektórych gatunków temperatura musi być wyższa. Drugi typ można umieścić dodatkowo w mini tunelu foliowym, nad którym stać będzie pełnowymiarowa cieplarnia. Połączenie obu takich struktur poprawia warunki glebowe i pozwala na wytworzenie przyjaznego dla plonu mikroklimatu. Aby prowadzić kilka różnych odmian o różnych potrzebach glebowych, można wykorzystać skrzynie ogrodnicze w szklarni foliowej. Warto pamiętać o cyklicznym dokarmianiu gleby oraz roślin, aby dostarczyć odpowiednich makro- i mikroelementów potrzebnych do wzrostu.

Dokarmianie roślin w szklarni foliowej

Nawożenie roślin w tunelu foliowym to proces, który w ciągu sezonu uprawowego zostanie kilkakrotnie powtórzony. Zwykle sporo przed siewem, a także bezpośrednio po nim. Ilość, a także rodzaj nawozu należy dostosować do potrzeb plonu. Przed zdecydowaniem się na konkretny produkt dobrą praktyką będzie uważanie przeczytanie etykiety, która wyjaśnia krok po kroku, jak zastosować nawóz. Stosując naturalny kompostownik, dobrze zachować umiar, a także odpowiedni odstęp od samego siewu. Przy okazji pielęgnacji roślin warto pamiętać o systematycznym podlewaniu roślin. Ilość wody będzie zależeć od rodzaju i struktury ziemi, a także tego, co w danym momencie na niej rośnie.

Rozstaw upraw w cieplarni

Siew nasion w tunelu foliowym powinien być zaplanowany przestrzennie. Rośliny do wzrostu potrzebują odpowiedniej przestrzeni w glebie, a także części nadziemnej. Zbyt zwarto posadzone konkurują o światło, a także składniki odżywcze, przez co każde z nich rośnie i rozwija się wolniej. O tym, jakie odstępy zachować, można przeczytać w poradnikach dostępnych w formie książek, jak i na blogach. Zachęcamy także do systematycznego odwiedzania strony internetowej Krosagro, a także śledzenia jej w mediach społecznościowych.

Siew nasion w tunelu foliowym

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Co zrobić, aby kaktusy zakwitły? Uprawa i pielęgnacja kaktusów

Kaktusy to mało wymagające rośliny doniczkowe pochodzące z terenów Ameryki południowej, Afryki, Australii i Azji. Dla wszystkich zabieganych i zapominalskich…

Więcej
Tunele foliowe

Komercyjne tunele foliowe – recepta dla profesjonalistów

Komercyjne tunele foliowe, dostępne w różnych rozmiarach i konfiguracjach, to z jednej strony rozwiązane efektywne, jeśli wziąć pod uwagę poniesione…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podzielić asparagusa pierzastego?

Asparagus pierzasty, nazywany najczęściej szparagiem, mylony bywa często z paprotką. Wszystko przez długie, wyginające się łukowato pędy, zwane gałęziakami. Pokryte…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale rolnicze – dlaczego konstrukcja stalowa?

Wśród całej gamy konstrukcji stalowych projektowanych i wytwarzanych przez markę Krosagro znajdują się między innymi hale rolnicze. Konstrukcja hal rolniczych…

Więcej
Bez kategorii

Ochrona tunelu foliowego przed wiatrem

Ochrona tunelu foliowego przed wiatrem to jedno z działań, które należy przemyśleć przed rozstawieniem struktury. Warto na samym wstępie zaznaczyć,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać astry? 3 najlepsze sposoby

Astry, to niezwykle popularne kwiaty, kojarzące się często z sielskim wiejskim ogródkiem. Ich kwiaty występujące w całej palecie barw mają…

Więcej