Jak zorganizować małą szklarnię? | Porady od KrosAgro

Jak zorganizować małą szklarnię | Porady od KrosAgro

Chcesz wiedzieć, jak zorganizować małą szklarnię? Dobrze zorganizowana szklarnia zapewnia zdrowe i produktywne środowisko dla Twoich roślin. Będziesz mógł z powodzeniem uprawiać rośliny i uzyskać przewagę w sezonie wegetacyjnym.

Jak zorganizować mini szklarnię?

Dzięki kompaktowym rozmiarom łatwiej jest zorganizować mini szklarnię w porównaniu do zwykłej szklarni. Mając to na uwadze, oto kilka wskazówek, jak zorganizować małą szklarnię:

Poznaj typy roślin, które chcesz uprawiać

Po pierwsze, musisz wiedzieć dwie rzeczy – rodzaj roślin, które chcesz uprawiać i ile. Te rośliny powinny być proporcjonalne do wysokości i szerokości Twojej szklarni.

Na przykład możesz użyć mniejszej szklarni na kilka ziół i roślin doniczkowych. W przypadku zieleni możesz potrzebować większej przestrzeni do sadzenia i wzrostu. Wyższe rośliny, takie jak pomidory, potrzebują dużo miejsca do wzrostu. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę te czynniki przed sadzeniem i organizowaniem.

Oznacz swoje rośliny

Możesz oznaczyć swoje rośliny za pomocą znaczników roślin znalezionych w lokalnym centrum ogrodniczym. Jeśli wolisz tańszą alternatywę, możesz wykonać znaczniki roślin przy użyciu codziennych materiałów, takich jak drewniane łyżki, spinacze do bielizny, a nawet połamane kawałki doniczek.

Możesz także oznaczyć swoje rośliny kolorami na podstawie zapotrzebowania na słońce i wodę, gdzie powinny być umieszczone lub czy są jadalne lub niejadalne.

Półki i układ

Posiadanie wielopoziomowych i wyjmowanych półek może pomóc zmaksymalizować przestrzeń wewnątrz Twojej mini szklarni. Jeśli często przenosisz szklarnię, lepszym rozwiązaniem są półki aluminiowe lub z lekkiego metalu. Pamiętaj, aby poeksperymentować ze swoją szklarnią, aby wiedzieć, jak wykorzystać swoją przestrzeń.

Dodaj haki ścienne i wieszaki

Aby jeszcze bardziej zmaksymalizować przestrzeń, możesz przykleić obręcze i haczyki do ścian i użyć ich do zawieszenia sprzętu ogrodniczego, rękawiczek i butelek z rozpylaczem.

Wiszące organizery są dostępne w różnych rozmiarach i można je umieścić na suficie i drzwiach szklarni. W przypadku narzędzi można je obrócić na drewnianych paletach i przykręcić do ściany.

Często porządkuj szklarnię

Chroń swoją szklarnię przed bałaganem, wyrzucając nieużywane doniczki i tace. Sprawdź daty ważności produktów i usuń przeterminowane produkty. W przypadku narzędzi, których używasz, najlepiej jest używać tych, które służą więcej niż jednemu celowi, zamiast posiadać kilka narzędzi.

Użyj przestrzeni na suficie

Jeśli Twój sufit jest wystarczająco trwały, możesz zainstalować pręty i ramy, aby powiesić rośliny. W przypadku szklarni plastikowych możesz zawiesić przewody i przypiąć pakiety poszukiwań, myjki, fluorescencyjne diody LED i inne materiały za pomocą dużych kołków.

Dlaczego mini szklarnia jest lepszym rozwiązaniem dla ogrodników?

Mini szklarnie to doskonała opcja dla ogrodników, a oto kilka powodów, dla których:

Występują w różnych rozmiarach

Nie wszystkie szklarnie są duże i przestronne. Większość z nich ma różne kształty i rozmiary. Najlepszy rodzaj szklarni zależy od Twoich potrzeb, ale mini szklarnia jest więcej niż wystarczająca dla właścicieli domów i ogrodników.

Chroń swoje rośliny przed niechcianymi gośćmi

Od ślimaków, gryzoni, gąsienic po mszyce i chrząszcze – wiele owadów i stworzeń chce żuć twoje rośliny. Umieszczenie ich w szklarni chroni rośliny przed niechcianymi gośćmi, a nawet chorobami, które mogą zainfekować rośliny.

Chroń swoje rośliny przed zmiennymi warunkami pogodowymi

Nadmierne ciepło, niskie temperatury i ulewny deszcz mogą uszkodzić Twoje uprawy. Jeśli nie ochronisz swoich roślin, stracisz miesiące ciężkiej pracy w jeden dzień. Trzymanie roślin w szklarni chroni je przed nieprzewidywalnym klimatem. Nie musiałbyś się martwić o uszkodzenie roślin z powodu upału i zimna.

To najlepsze rozwiązanie dla ogrodników o ograniczonej przestrzeni

Jeśli chcesz uprawiać swoje rośliny, ale masz tylko ograniczoną przestrzeń, mini szklarnia jest idealnym rozwiązaniem. Standardowy rozmiar mini szklarni ma około 6 stóp wysokości, ale jeśli jest dla Ciebie za duża, dostępne są również mniejsze. Możesz umieścić swoją mini szklarnię na balkonach, tarasach, ogródkach, a nawet na stołach i parapetach. Mimo, że mini szklarnie są małe, funkcjonują jak zwykła szklarnia.

Jest najlepszy dla początkujących ogrodników szklarniowych

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ogrodnictwie szklarniowym, najlepszym sposobem nauczenia się lin jest zakup mini szklarni. Jest opłacalny, wygodny i działa jak duża szklarnia. Będziesz mógł wiedzieć, jak uprawiać rośliny w szklarni w oparciu o idealne warunki wzrostu Twoich roślin. Kiedy już masz pomysł na ogrodnictwo szklarniowe, możesz w razie potrzeby rozbudować go do bardziej masywnej szklarni.

Przedłuż okres wegetacyjny

Dzięki szklarni nie musisz czekać, aż miną ostatnie mrozy – możesz rozpocząć sadzenie jeszcze przed rozpoczęciem zimnej pory roku. Gdy zrobi się cieplej, możesz przenieść rośliny do ogrodu. Sadzenie wcześnie pozwala cieszyć się wcześniejszymi zbiorami.

Ostatnie przemyślenia na temat organizacji małej szklarni

Postępując zgodnie z powyższymi krokami, będziesz wiedział, jak zorganizować małą szklarnię. Nie potrzebujesz dużej szklarni, aby zasadzić swoje ulubione uprawy. Rzecz w tym, aby zmaksymalizować przestrzeń i wiedzieć, jak skutecznie zorganizować szklarnię.

Jak zorganizować małą szklarnię | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Kroton? Rozmnażanie przez sadzonki i odkłady powietrzne

Codiaeum variegatum to grecka nazwa niezwykłej tropikalnej rośliny, niemającej sobie równych, jeśli chodzi o niezwykłe kształty i wybarwienie liści. W…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jakie są różnice między szklarnią a tunelem foliowym?

Pytanie “jakie są różnice między szklarnią a tunelem foliowym” często stawiane jest przez osoby, które zaczynają uprawy pod osłonami. Oprócz…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jak tanio ogrzewać tunele foliowe lub szklarnie?

Jeśli korzystasz ze szklarni lub tunelu hobbystycznego i mieszkasz w chłodnym rejonie, z pewnością będziesz zainteresowany różnymi sposobami zwiększenia  ciepła …

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

7 powodów, by kupić tunel foliowy

Istnieje wiele powodów, aby kupić tunel foliowy. W poniższym artykule wymienimy wyłącznie 7 kluczowych argumentów, dlaczego warto mieć własny namiot…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Tunele foliowe oraz namioty garażowe – pytania i odpowiedzi

Tunele foliowe oraz namioty garażowe – pytania i odpowiedzi to zbiór wątpliwości jakie pojawiają się najczęściej u klientów Krosagro. W…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać portulaka z sadzonek. Przewodnik 2-etapowy

Wystarczy wykonać dwa kroki, aby nauczyć się jak wyhodować portulaka z sadzonek. Portulaka to roślina jednoroczna, dlatego co roku wiosną…

Więcej