Jak rozpocząć uprawę z nasion w wełnie mineralnej Rockwool

Jak rozpocząć uprawę z nasion w wełnie mineralnej Rockwool 1

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak rozpocząć tworzenie nasion w Rockwool, musisz to zrozumieć w trzech krokach. Rockwool jest popularnym podłożem do uprawy, zwłaszcza w uprawach hydroponicznych. Dlatego nie jest zaskakujące, że ktoś chce wiedzieć, jak wykorzystać go na swoją korzyść w kiełkowaniu nasion.

Oprócz sadzenia nasion w szklarni w celu pobudzenia kiełkowania, użycie wełny Rockwool jako podłoża może być przydatne ze względu na doskonałe zatrzymywanie wilgoci. Pamiętaj, że jednym z czynników, które należy uwzględnić, aby zapewnić kiełkowanie, jest zapewnienie wilgoci bez nadmiernego podlewania, które może zwilżyć i zabić nasiona. Rockwool nie stworzy podmokłego środowiska dla nasion, ale też ich nie wysuszy.

Jak skutecznie rozpocząć nasiona w Rockwool

Krok # 1. Przygotowanie

Ponieważ jest to podłoże bez gleby, możesz spodziewać się, że najpierw przygotujesz kostki Rockwool przed zasianiem w nich nasion. Na przykład warto zauważyć, że ta pożywka ma pH około 7 do 8, co jest wysokie dla nasion. Możesz dostosować poziom pH kostek, mocząc je w wodzie, co powinno dać poziom od 5,5 do 6,5, który jest bardziej odpowiedni do kiełkowania nasion.

W tym celu użyj lekko kwaśnej wody lub przygotuj wodę i sok z cytryny. Idealny byłby roztwór o pH około 5,5 do 6,5 i można to osiągnąć za pomocą paska testowego pH. Gdy masz już lekko kwaśną wodę, moczyć w niej kostki przez co najmniej godzinę.

Krok # 2. Sadzenie

Po godzinie możesz użyć kostek i posadzić nasiona na ich szczycie i zamknąć otwór. Powinieneś znaleźć dziurę i umieścić w niej dwa nasiona lub użyć przedmiotu, aby wygodnie docisnąć nasiona do dna tego otworu. Po posadzeniu dodaj więcej wilgoci za pomocą hydroponicznego roztworu odżywczego, aby zachęcić do kiełkowania i przeszczepu, gdy masz 3-calowe sadzonki.

Krok # 3. Konserwacja

Jak wspomniano wcześniej, główną zaletą nasion wyjściowych w Rockwool jest to, że zapewnia wilgoć w idealnym tempie. Bez niebezpieczeństwa wysychania lub nadmiernego podlewania woda powinna sprzyjać kiełkowaniu poprzez aktywację enzymatycznej reakcji nasion. Jednak nadal musisz wykonać niezbędne czynności konserwacyjne, aby zapewnić sukces.

Zachęcaj do kiełkowania

Na przykład szklarnia jest odpowiednim środowiskiem dla systemów hydroponicznych, ponieważ można kontrolować warunki wewnętrzne. Jest to szczególnie przydatne w przypadku zakładania zakładów, które są bardziej wymagające, ponieważ jeszcze się nie ugruntowały. Ci, którzy rozpoczynają nasiona w kostkach Rockwall, mogą umieścić je w temperaturze od 70 do 80 ° F i wewnątrz komory wilgotności, aby stworzyć idealne środowisko do kiełkowania.

Zachęcaj do rozwoju sadzonek

Praktyki konserwacyjne na tym etapie obejmują zamgławianie, gdy kostki zaczynają wysychać. Uważaj, aby nie przelać kostek lub przypadkowo nie pozwolić im wyschnąć. Gdy zauważysz kiełkowanie, w zależności od uprawianych roślin, usuń kopułę i umieść kostki pod lampami do wzrostu, aby dalej wspierać rozwój.

Podobnie jak w przypadku sadzenia nasion w doniczkach, chcesz rozcieńczyć rośliny, aby na kostkę pozostały tylko najzdrowsze. Może to być również wyższa roślina, a krótszą można odciąć. Nie musisz wyciągać niepożądanej rośliny, ponieważ istnieje ryzyko wyparcia preferowanej rośliny z sześcianu.

Jak przeszczepić z hydroponiki do gleby

Hodowanie nasion na podłożu bez gleby i przesadzanie rośliny do gleby jest powszechne wśród hodowców. Musisz jednak pamiętać o tej praktyce, aby uniknąć wstrząsu związanego z przeszczepem i innych potencjalnych problemów. Na przykład, gdzie należy sadzić przeszczepy?

Przygotowanie do przeszczepu przed sadzeniem gleby

Możesz użyć dużej doniczki, aby przewidzieć system korzeniowy przeszczepów. Przydziel przestrzeń około 4 cali, aby upewnić się, że mają miejsce na ich korzenie. Wypełnij to podłożem uprawowym, takim jak bezglebowa mieszanka torfu.

Będzie to działać jak środowisko dla roślin, zanim znajdą się bezpośrednio w glebie. Po posadzeniu musisz dodać pożywkę, aby rośliny się przystosowały. Konieczne jest również natychmiastowe podlewanie, aby zmniejszyć ryzyko wstrząsu.

Poczekaj tydzień, aby ograniczyć podlewanie i sprawdź w kalendarzu, czy możesz przeszczepić na zewnątrz.

Szok utwardzający i przeszczepowy

Co więcej, nie zapominaj o znaczeniu delikatnego utwardzania roślin przed trwałym sadzeniem ich na zewnątrz. Jeśli zauważysz więdnięcie liści i łodyg, może to być oznaką szoku po przeszczepie. Możesz podlać rośliny, aby im pomóc i przyciąć co najmniej jedną trzecią, aby wzmocnić ich korzenie.

Wniosek

Mając rozległą wiedzę na temat różnych mediów, nie należy czuć się onieśmielonym uprawą roślin z nasion. Jeśli wiesz, jak rozpocząć sadzenie nasion w Rockwool i masz szklarnię, nie ryzykujesz napotkania typowych wad kiełkowania wynikających z niskiej dostępności wilgoci i niestabilnego środowiska. Kluczem jest najpierw przygotowanie kostek poprzez dostosowanie ich poziomu pH i umieszczenie ich w szklarni, aby zachęcić do dalszego kiełkowania.

Podobnie jak w przypadku uprawy nasion na innych podłożach, należy utrzymywać wilgotność gleby przez zraszanie i stosowanie nasadki nawilżającej. Możesz również dostosować temperaturę w szklarni i poczekać, aż rozwiną się sadzonki. W tym momencie poczekaj, aż rośliny osiągną idealną wysokość do przesadzania, a powinieneś mieć energiczne rośliny z Rockwool.

Jak rozpocząć uprawę z nasion w wełnie mineralnej Rockwool 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Sadzenie roślin w szklarni i tunelu foliowym

Przesadzanie sadzonek do tunelu jest procesem niezbędnym do optymalnego wzrostu roślin. Odpowiednie warunki pozwalają roślinom w pełni uformować się, zapewniając…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale rolnicze – dlaczego konstrukcja stalowa?

Wśród całej gamy konstrukcji stalowych projektowanych i wytwarzanych przez markę Krosagro znajdują się między innymi hale rolnicze. Konstrukcja hal rolniczych…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zbierać i przechowywać nasiona niecierpka

Czy zastanawiasz się, jak przechować nasiona niecierpków? Przyciągające wzrok, jaskrawo kolorowe kwiaty na tle pięknych, ciemnozielonych, błyszczących  liści sprawiają, że…

Więcej
Tunele foliowe

Jak dużo światła potrzeba pomidorom w tunelu lub szklarni

Ogrodnicy muszą wiedzieć, ile światła zużywa się przy uprawie pomidorów w komercyjnej szklarni. Według szacunkowych obliczeń wynosi to około 60…

Więcej

Czyszczenie i ostrzenie narzędzi ogrodniczych

Czyszczenie i ostrzenie narzędzi ogrodniczych po kilku miesiącach sezonu wegetacyjnego w tunelu foliowym jest koniecznością. Wydając pieniądze na dobrej jakości…

Więcej
Bez kategorii

Mobilny namiot warsztatowy

Mobilny namiot warsztatowy to uniwersalna struktura, która umożliwia niewielkim kosztem pozyskanie dodatkowej przestrzeni do pracy i magazynowania. To niekonwencjonalne rozwiązanie…

Więcej