Jak sprawić aby kaktus zakwitł. 2 sposoby przynoszące sukces

Jak sprawić bykaktus zakwitł. 2 sposoby przynoszące sukces 1

Możesz dowiedzieć się, jak rozkwitać kaktus, stosując ogólną pielęgnację i spoczynek. Jest to łatwe do osiągnięcia, ponieważ kaktusy nie są już wymagające pod względem opieki i uwagi. Pamiętaj jednak, że istnieje 1200 gatunków kaktusów, co oznacza, że ​​musisz znać specyficzne potrzeby swoich roślin i odpowiednio dostosować praktyki.

Chociaż kaktus nie należy do tych roślin, które walczą w trudnych warunkach, możesz pomóc im kwitnąć znacznie wygodniej w spójnym środowisku. Możesz to osiągnąć dzięki szklarni, szczególnie jeśli w twoim regionie występują wahania klimatu. Jak przeczytasz w tym artykule, ogólna opieka i środowisko odgrywają znaczącą rolę w kwitnieniu kaktusów.

Jak zakwitnąć kaktusem: przewodnik dla początkujących

Czynnik nr 1. Ogólna opieka

Średni

Pierwszym czynnikiem do sprawdzenia jest to, gdzie trzymasz kaktusy. Pamiętaj, że stojąca woda może powodować gnicie, a rozmokłe podłoże samo w sobie może wpływać na zdrowie kaktusa, a zatem również wpływać na kwitnienie. Chcesz użyć dobrze przepuszczalnej soczystej mieszanki doniczkowej, aby zachęcić rośliny do kwitnienia i zapobiegać chorobom.

Temperatura

Drugim warunkiem środowiskowym, który musisz sprawdzić, jest temperatura. Chcesz zapewnić znaczną różnicę w stanach dnia i nocy, aby naśladować naturalne środowisko kaktusów. Na przykład niskie temperatury w nocy są optymalne dla cyklu wzrostu rośliny, a niepowodzenie w osiągnięciu tego może wpłynąć na tworzenie się kwitnienia.

Ci, którzy rosną w szklarni, mogą dążyć do temperatury od 60 do 65 ° F w nocy. W przeciwnym razie sprawdź warunki zewnętrzne, jeśli jest około 50 do 55 ° F, aby zapewnić zdrowe rośliny. A co z temperaturami zimą?

Częstym powodem, dla którego nie widzisz zakwitów na swoich kaktusach, jest to, że ich nie przezimowałeś. Chcesz je umieścić w miejscu suchym i chłodnym, ale nie zamrażającym. Nie musisz zapewniać ciepła w szklarni, ale zamiast tego w miesiącach zimowych najlepszy byłby zakres od 35 do 44 ° F.

Lekkie

Ostatnim czynnikiem środowiskowym, który może pomóc w rozkwicie kaktusa, jest otrzymywane przez nie światło. Jest to szczególnie ważne wiosną i latem, kiedy rośliny aktywnie rosną. Uzyskanie maksymalnego światła i ciepła powinno zachęcać do kwitnienia, więc zaplanuj ich lokalizację lub dodaj światła do uprawy, jeśli masz je w szklarni.

Staraj się zapewnić swoim kaktusom 6 lub więcej godzin światła. W zależności od posiadanych typów może być konieczne zapewnienie przefiltrowanego światła zamiast intensywnego pełnego słońca, aby zapobiec uszkodzeniu kaktusów. Obiecującym znakiem wskazującym, że rośliny nie otrzymują wystarczającej ilości światła, jest blady kolor i brak tworzenia kwiatów.

Woda

Oprócz samej lokalizacji ogólna opieka dotyczy również praktyk, które wykonujesz dla swoich kaktusów. Na przykład podlewanie powinno zachęcać do kwitnienia. Może to być mylące dla niektórych ogrodników, ponieważ kaktusy przechowują wodę i ogólnie tolerują suszę.

Mimo to chcesz je regularnie podlewać, szczególnie podczas aktywnego sezonu wegetacyjnego. Jeśli rośliny nie odczuwają wyczerpania zapasów wody, powinny szybko zakwitnąć. Jednak nadmierne podlewanie również będzie problematyczne, więc najpierw sprawdź górne dwa cale gleby, czy przed podlewaniem jest sucha.

Pozwól wodzie spłynąć na dno pojemnika i dostosuj nawadnianie w zależności od klimatu. Latem może być konieczne częstsze podlewanie, a zimą zmniejszenie ilości. Ogólnie rzecz biorąc, znajdź równowagę i nigdy nie pozwól, aby gleba stała się mokra ani sucha.

Karmienie

Nawożenie kaktusów nie jest konieczne, ale pamiętaj, że odpowiednie składniki odżywcze są niezbędne, aby zachęcić do kwitnienia. Możesz wzmocnić swoje rośliny, karmiąc je nawozem kaktusowym wiosną do początku lata. Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu zaleceń, ponieważ przekarmienie również zapobiegnie kwitnieniu.

Pomyśl o nawożeniu jako uzupełnieniu w okresie kwitnienia. Możesz rozcieńczyć nawóz i karmić co dwa tygodnie, a następnie przestać do końca jesieni i nigdy nie karmić zimą. Sprawdź nawóz tak, jak chcesz, coś bogatego w fosfor i potas, a nie azot.

Czynnik nr 2. Spoczynek

Jeśli zaznaczyłeś wszystkie obszary opieki ogólnej, ale nadal nie widzisz kwitnącego kaktusa, być może muszą przejść w stan uśpienia. Pamiętaj, że większość kaktusów pustynnych kwitnie tylko w odpowiedzi na okres uśpienia. Aby to zachęcić, musisz ograniczyć ilość wody i zapewnić ciemne i chłodne otoczenie.

Możesz zacząć podlewać rośliny tylko raz w miesiącu zimą, a następnie umieścić je w szklarni, aby uzyskać chłodną i ciemną plamę. Niektórzy ogrodnicy również rozpoczynają cięcie jesienią i mają odstępy od trzech do sześciu tygodni. Z drugiej strony okres ciemności można rozpocząć od zmniejszenia światła, jakie rośliny otrzymują na dwa miesiące przed zakwitnięciem.

W ciągu dnia kaktusy nadal będą korzystać z jasnego i pośredniego światła. Jednak, aby przejść w stan uśpienia, będą potrzebować około 12 do 14 godzin ciemności. W tym momencie możesz również umieścić rośliny w temperaturze od 50 do 60 ° F, ponieważ niespójne temperatury mogą wpływać na ich spoczynek.

Wniosek

Kaktus jest nie tylko rośliną wymagającą niewielkiej konserwacji, ale jest również w stanie pokazać wyjątkowe i atrakcyjne kwiaty. Nie musisz się frustrować, ucząc się, jak zakwitnąć kaktusem, ponieważ ogólna pielęgnacja i zachęcanie do uśpienia powinny sprawić, że kwitną one bez problemów. Najpierw sprawdź środowisko swoich roślin.

Medium, temperatura i światło wpływają na kwitnienie kaktusów, zwłaszcza w okresie wegetacji. Karmienie i pojenie to praktyki, które również musisz wykonywać odpowiednio, aby uniknąć problemów z kwitnieniem. Wreszcie większość kaktusów powinna przejść w stan uśpienia, aby zakwitnąć, ponieważ naśladuje to ich naturalne warunki.

Jak sprawić bykaktus zakwitł. 2 sposoby przynoszące sukces 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Hala namiotowa na zboże

Hala namiotowa na zboże przydadzą się w każdym gospodarstwie  w którym niezbędny jest magazyn. Modułowe konstrukcje stalowe ze względu na…

Więcej
Tunele foliowe

3 powody, dla których pomidory lepiej rosną w szklarni

Przedłużenie sezonu wegetacyjnego, ochrona przed zmianami temperatury i gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi oraz bezpieczne środowisko uprawy to odpowiedzi na pytanie, dlaczego…

Więcej
Tunele foliowe

Jak uprawiać pomidory w celach komercyjnych, aby odnieść sukces?

Istnieją trzy ważne elementy do opanowania, jeśli chcesz wiedzieć, jak uprawiać pomidory na skalę przemysłową. Będzie to pewnością wyzwanie, dla…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zbierać i przechowywać nasiona niecierpka

Czy zastanawiasz się, jak przechować nasiona niecierpków? Przyciągające wzrok, jaskrawo kolorowe kwiaty na tle pięknych, ciemnozielonych, błyszczących  liści sprawiają, że…

Więcej
Bez kategorii

Komercyjna uprawa pod osłonami w profesjonalnym tunelu foliowym

Komercyjna uprawa pod osłonami w profesjonalnym tunelu foliowym to coraz częstszy widok w gospodarstwach rolnych. Przedsiębiorcy decydują się na tego…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Warzywa psiankowate pod osłonami w tunelu foliowym

Warzywa psiankowate pod osłonami w tunelu foliowym to jedne z najczęściej pojawiających się w cieplarni gatunków. To rośliny ciepłolubne, które…

Więcej