Jeździectwo jako hobby cieszy się coraz większą popularnością. Na obrzeżach miast oraz w małych miejscowościach można spotkać zasłużone już stajnie, a także nowe hodowle koni. To w nich miłośnicy hippiki spotykają się na lekcjach, warsztatach, wystawach, targach i wielu innych eventach cieszących się sporą popularnością. Jako że jest to sport dla wszystkich grup wiekowych, z obcowania ze zwierzętami może cieszyć się każda osoba. Jazda konna daje nie tylko wiele satysfakcji, ale i pozytywnie wpływa na zdrowie.
Liczba bywalców w danej stadninie zależy od wielu czynników, między innymi od tego, czy jazdy odbywają się sezonowo czy całorocznie. Jeśli przez wszystkie pory roku, to w jakich warunkach. Podczas dżdżystej pogody sporo osób rezygnuje z lekcji, jeśli ta nie odbywa się pod dachem. Późną jesienią kiedy, temperatura spada, mróz odstrasza wielu jeźdźców. W zimie odkryty tor może być pokryty lodem, a wtedy może dojść do wypadku. Wydaje się, że lato będzie najlepszą porą, jednakże brak cienia i wysoka temperatura mogą być sporym utrudnieniem.
Wiele z tych czynników można zniwelować za pomocą hali dla koni. Poprawienie komfortu jazdy wiąże się z większą liczbą klientów, ci zaś generują większe zarobki dla stadniny. Zarówno dla koni jak i ich użytkowników, lepsze warunki wiążą się z większym bezpieczeństwem oraz większą liczbą jazd.
Spis treści
Hale dla koni
Jest to konstrukcja z rur i profili stalowych, które na etapie produkcji zostały ocynkowane ogniowo. Ocynk powoduje, że na elementach hali powstaje warstwa chroniąca je przed korozją, dzięki czemu struktura jest zdatna do eksploatacji przez wiele lat. Rama główna została wykonana z rur okrągłych 60,3 x 2,0, obrys dolny oraz ościeżnica drzwiowa – z rur prostokątnych 60 x 40 x 2,0, natomiast wzmocnienia wzdłużne, stężenia dachowe, naroże, szczytowe i ściąg – z rury 32 x 1,5. Takie parametry sprawiają, że hala namiotowa jest całoroczną konstrukcją, która wytrzyma obciążenie śniegowe, obfite deszcze oraz silne podmuchy wiatru. Zaletą takich konstrukcji jest to, iż posiadają jeszcze dwie ważne cechy, które czynią z nich bardziej atrakcyjne rozwiązanie niż stałe obiekty.
Modułowy struktura
Marka Krosagro opracowała rodzaj konstrukcji, który można dowolnie modyfikować. Powtarzające się segmenty struktury są kompatybilne z następnymi, a więc klient po zakupie kompletnego zestawu w dogodnym dla siebie czasie może kupić dowolną liczbę segmentów i wydłużyć namiot o kolejne metry kwadratowe. Montaż konstrukcji jest prosty i nie wymaga wykwalifikowanej ekipy montażowej. To dodatkowa oszczędność dla inwestora zainteresowanego takim obiektem. Składanie poszczególnych elementów i części wymaga przestrzegania instrukcji i niewielkiego wysięgnika. Jeśli jednak w którymś etapie montażu coś będzie niezrozumiałe, wystarczy skontaktować się z działem projektowym, który pozostaje do dyspozycji klienta, służąc radą i wsparciem mailowym oraz telefonicznym.
Mobilny namiot
Produkty Krosagro to uniwersalne obiekty do wielokrotnego zastosowania, można je zaadoptować do każdego rodzaju terenu, powierzchni, a także zastosowania. Struktura będzie w pełni funkcjonalna jako magazyn, wybieg, lonżownia, ujeżdżalnia, sprawdzi się jako wsparcie przy kursach hippicznych, hipoterapii, posłuży jako zadaszenie w czasie eventów, wystaw, dni otwartych i każdej inną okoliczności, która wynika z prowadzenia takiego przedsiębiorstwa. Co ważne, struktura cechuje się mobilnością. Dla właściciela oznacza to, że może taki obiekt złożyć i rozstawić w innym miejscu, po czym zdemontować i przenieść w kolejne miejsce przeznaczenia lub magazynować do czasu aż będzie potrzebny.
Konstrukcja stalowa na zamówienie
Większość zrealizowanych zleceń to hale namiotowe na zamówienie, gdyż inwestorzy chcą, aby struktura była optymalnie dopasowana do ich potrzeb. Wymiary, wysokość, średnica i grubość rur oraz profili zależy od preferencji klienta oraz środków, jakie ma do dyspozycji. Podczas etapu zamówienie biuro obsługi klienta doradza w kwestiach technicznych, możliwych opcji projektowych oraz proponuje ekonomiczne rozwiązania, aby wypracować ostateczny projekt hali pod klucz.