Jak prawidłowo wymieszać nawóz mocznikowy z wodą | KrosAgro

Jak prawidłowo wymieszać nawóz mocznikowy z wodą | KrosAgro

Można uprościć mieszanie nawozu mocznikowego z wodą, mierząc, czego potrzebuje Twój ogród. Jest to stosunkowo proste, ale jest to również jedno z tych zadań, które można omyłkowo przeoczyć. Jest to jednak umiejętność, którą musisz znać jak własną kieszeń, biorąc pod uwagę, że prawdopodobnie użyjesz nawozu mocznikowego z wodą na swoich uprawach.

Zanim jeszcze zaczniesz uprawiać rośliny w szklarni, powinieneś już wiedzieć, jak mieszać mocznik z nawozem, ponieważ większość upraw korzysta z azotu. W szczególności sprzyja to wzrostowi liści i kwiatów, a sam mocznik wspomaga fotosyntezę. Dlatego można wywnioskować, że jeśli uprawiasz rośliny w idealnym środowisku, takim jak szklarnia i nauczysz się odpowiednich mieszanek nawozów, powinieneś mieć produktywny i potencjalnie opłacalny plon bez wad.

Jak mieszać nawóz mocznikowy z wodą dla początkujących

Nie ma potrzeby poszerzania tematu mieszania nawozu mocznikowego z wodą, ponieważ jego główną ideą jest właściwy pomiar. Kiedy już to zrozumiesz, nie powinieneś mieć problemu z utworzeniem tej mieszanki. Ale na początek musisz wiedzieć, z jakim nawozem mocznikowym pracować.

Dla początkujących ogrodników znajdziesz etykietę na nawozie mocznikowym wskazującą 46-0-0. Aby uprościć wyjaśnienie, ta etykieta oznacza, że ​​ma mniej niż 0,25% współczynnika bitrate. Chcesz użyć nawozu mocznikowego o niskim stopniu biurate, ponieważ wyższy poziom może uszkodzić rośliny.

Po wybraniu nawozu mocznikowego zmierz, ile chcesz rozpuścić. Jednym z najczęstszych sposobów stosowania mocznika w ogrodach jest opryskiwanie dolistne, a jeśli tak jest, należy dążyć do około 0,5 lub 2% mocznika w masie. Innymi słowy, 20 gramów mocznika na litr wody jest tym, czego potrzebujesz do swojej mieszanki.

Po wykonaniu tego pomiaru umieść go w opryskiwaczu i dodaj wodę. Powinien łatwo się rozpuścić, delikatnie potrząsając.

Jak przygotować płynny nawóz

Przykładem płynnego nawozu jest omówiona wcześniej mieszanina mocznika i wody. Jest to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań do opryskiwania lub nawadniania gleby. W ten sposób możesz szybko dostarczyć swoim roślinom azot w bezpiecznej dla nich rozcieńczonej mieszaninie.

W przypadku warzyw liściastych, które zwykle korzystają z płynnych nawozów, potrzebujesz 1% roztworu mocznika. Przygotuj granulat mocznika, wagę, wodę, dystrybutor wody, pojemnik i marker. W zależności od potrzebnej objętości zamień ją na jednostkę masy, używając równoważnika objętości do masy wody 1: 1 i postępuj zgodnie z instrukcjami omówionymi wcześniej.

Dokładność techniczna jest niezbędna, ale zawsze można uprościć stosowanie płynnego nawozu. Ogólnie rzecz biorąc, nigdy nie zapomnij o 1 płaskiej łyżce stołowej granulatu mocznika na 1 litr wody. Umieść tę objętość wody w 1-litrowej butelce, abyś mógł zaznaczyć najwyższy poziom, który będzie wskazywał nadmiar rozpuszczalnika w wodzie.

Co to jest spray na liście?

Oprysk dolistny odnosi się do dostarczania składników odżywczych przez liście. Ponieważ liście bezpośrednio je wchłaniają, mogą szybko uzupełnić roślinę z niedoborów składników odżywczych. Nawóz mocznikowy z wodą jest typowym opryskiem dolistnym w przypadku podstawowych składników odżywczych, takich jak azot, ale jest również przydatny w przypadku innych pierwiastków śladowych.

Jeśli używasz nawozu mocznikowego z wodą do oprysku dolistnego, możesz użyć 0,5% mocznika na początek, ale może być bliżej 2% w przypadku niedoborów składników odżywczych. Twoje rośliny będą miały przebarwione lub rozkładające się liście, co wskazuje na brak azotu. Następnie możesz spryskać liście swoich roślin roztworem w nocy lub wczesnym rankiem.

Możesz zrobić lekką powłokę, o ile cała roślina zostanie pokryta. Nie wolno rozpylać, gdy jest gorąco, ponieważ wchłanianie nie byłoby tak wydajne. Twoje rośliny powinny polepszyć się w ciągu najbliższych kilku tygodni, a tutaj korzystanie ze szklarni ułatwia określenie innych potencjalnych problemów.

Jeśli podałeś swoim roślinom azot i masz pewność, że mają optymalne warunki wzrostu w pomieszczeniu, możesz szybko poszukać innych praktyk lub przypadków, które mogły spowodować problemy roślin. Wręcz przeciwnie, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które mogły spowodować te objawy u twoich roślin, jeśli uprawiasz je na zewnątrz.

Zalety i wady mocznika

Po pierwsze, mocznik jest łatwy do znalezienia i jest przystępny cenowo w porównaniu z innymi nawozami roślinnymi. Jest szybkim źródłem azotu i nie ma specjalnych wymagań dotyczących przechowywania, więc można go przechowywać przez długi czas. Niektórzy ogrodnicy używają również mocznika do zakwaszenia gleby.

Należy jednak pamiętać, że niewłaściwe stosowanie mocznika może mieć wady. Konieczne jest zwrócenie uwagi na stosowanie mocznika o zawartości mniejszej niż 0,25% kwasu biurowego, ponieważ jego wyższa zawartość może być fitotoksyczna dla roślin. Ponadto osoby o dużych powierzchniach mogą uznać za niepraktyczne stosowanie mocznika z powodu utraty azotu podczas parowania amonu.

Wniosek

Umiejętność przygotowania płynnego nawozu i oprysku dolistnego to umiejętność, którą powinieneś być gotowy do sadzenia. Obejmuje to sposób mieszania nawozu mocznikowego z wodą, co można uprościć, stosując nawóz mocznikowy 46-0-0 z mniej niż 0,25% biuratu. Zmierz, ile potrzebujesz do rozpuszczenia wagowo lub pamiętaj, aby użyć 20 gramów mocznika na litr wody i delikatnie potrząśnij pojemnikiem, aby mocznik całkowicie się rozpuścił.

Jak prawidłowo wymieszać nawóz mocznikowy z wodą | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Garaż dla jachtów

Co roku nadchodzi dzień, w którym sezon sportów wodnych zbliża się ku końcowi. Zanim nadejdzie pierwszy mróz, mamy czas, aby…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jaka jest żywotność lilii? Pielęgnacja i uprawa lilii ogrodowej

Jeśli jesteś ciekawy, ile lat mogą rosnąć lilie, odpowiedź jest niejednoznaczna. wszystko uzależnione jest bowiem od właściwej pielęgnacji i metod…

Więcej
Tunele foliowe

Tunel foliowy podczas upałów

Mijający sierpień wskazuje na powolny koniec lata, choć na zewnątrz utrzymują się wysokie temperatury to czasu na uprawę jest coraz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

7 błędów popełnianych w tunelu foliowym

Jak mówi stare porzekadło “Błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi”. Otóż przed wieloma błędami można się wystrzec za…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Rozmnażanie storczyków, najlepsze sposoby

Storczyki to niezwykłe rośliny o zjawiskowym uroku i egzotycznej urodzie, w ostatnich latach szturmem podbiły serca wielu Polaków, stając się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa i pielęgnacja gerbery w doniczce: 6 przydatnych wskazówek

Gerbera to pełna wdzięku i uroku roślina z rodziny astrowatych. Pochodzi z terenów Azji i Afryki Południowej, a do Europy…

Więcej