Jak leczyć mączniaka na pęcherznicy | Porady od KrosAgro

Jak leczyć mączniaka na pęcherznicy | Porady od KrosAgro 1

Jeśli kiedykolwiek zadawałeś sobie pytanie: „Jak leczyć mączniaka prawdziwego na dziewięciu kory”, to nie jesteś sam.

Bez względu na to, jak urzekające są, dziewięćkora może bardzo szybko przejść od 100 do 0, gdy dotknie ich mączniak prawdziwy. Bez względu na odmianę, ninebark może nadać Twojemu ogrodowi taki pop kolor, jakiego pragniesz.

Jeśli masz je w swojej przestrzeni i zauważysz, że białe grzyby zaczynają się gromadzić, musisz jak najszybciej wyleczyć chorobę. Możesz nazwać tego niezbyt przyjaznego grzyba jako mączniaka prawdziwego.

Wskazówki dotyczące leczenia mączniaka prawdziwego

Większość ogrodników zwykle pozbywa się mączniaka prawdziwego ze względów estetycznych. W końcu niekoniecznie są niebezpieczne, a przynajmniej wtedy, gdy nie pozostawiasz ich bez leczenia. Ponieważ są pasożytami, wysysają składniki odżywcze twojej dziewiątki i wpływają na ich kwitnienie.

Porada 1: lokalizacja i temperatura mają znaczenie

Od późnej wiosny do wczesnego lata pojawia się mączniak prawdziwy. Jego idealne warunki to wilgotne miejsca o umiarkowanej lub chłodnej temperaturze. Jeśli umieścisz swoje 9barks na obszarach podatnych na pleśń i słabym oświetleniu, najprawdopodobniej zarazią się chorobą.

Dlatego najlepiej jest unikać umieszczania roślin w zacienionych miejscach i zamiast tego wystawiać je na wystarczającą ilość światła. Upewnij się również, że są one oddalone od siebie w celu zapewnienia cyrkulacji powietrza. Nie zapomnij również zwrócić uwagi na odprowadzanie wody.

Wskazówka nr 2: upewnij się, że otrzymują potrzebne składniki odżywcze

Jak wspomniano wcześniej, wysoka wilgotność może powodować wzrost rozwoju mączniaka prawdziwego. Dlatego utrzymuj nawilżenie Ninebarks i skup się na otaczającej ziemi zamiast na liściach. Uważaj jednak, aby ich nie przelać.

Jeśli chodzi o zwiększenie składników odżywczych gleby, zalecane są komposty, a nie nawozy. Dlatego unikaj ich, zwłaszcza tych z wysokim poziomem azotu. Podobnie jak w przypadku podlewania, unikaj przesady, ponieważ nowy wzrost jest zwykle podatny na choroby.

Wskazówka 3: korzystaj z zabiegów przyjaznych dla środowiska

Niezależnie od tego, czy są tylko oznaki, czy już rozwinął się mączniak prawdziwy, możesz skorzystać z zabiegów fungicydowych. Zaleca się wybieranie rodzajów organicznych i spryskiwanie ich na dziewięciu kory co 10 do 14 dni.

Jednym ze skutecznych sposobów zapobiegania mączniakowi prawdziwemu jest soda oczyszczona. Wszystko, co musisz zrobić, to połączyć jedną łyżkę stołową z pół łyżeczki mydła w płynie i galonem wody.

Podobnie, możesz użyć płynu do płukania ust lub mleka oddzielnie, mieszając je z jedną na trzy części wody. Pamiętaj jednak, aby używać tej pierwszej z ostrożnością, ponieważ ta substancja chemiczna może być śmiertelna dla nowego wzrostu, podczas gdy druga nie jest, nie jest tak skuteczna.

Czy ogrodnictwo szklarniowe ma sens?

Każdy, kto chce przenieść swoje doświadczenie ogrodnicze na wyższe wysokości, powinien poważnie rozważyć ogrodnictwo szklarniowe. Miłośnicy zieleni mogą zaświadczyć, że jest to znacznie lepsza alternatywa dla tradycyjnego ogrodnictwa na świeżym powietrzu.

Oprócz zapewnienia roślinom ochrony, której potrzebują przed żywiołami, szkodnikami i innymi czynnikami, które mogą z łatwością zmarnować cały wysiłek ogrodniczy, szklarnia zapewnia również niezliczone możliwości uprawy dowolnego rodzaju roślin i zbierania idealnych zbiorów . Jeśli chcesz bliżej przyjrzeć się korzyściom z posiadania własnej szklarni, niezależnie od tego, czy jest to mini szklarnia, szklarnia hobbystyczna czy półprofesjonalna, sprawdź to:

Chroni twoje rośliny przed szkodnikami i stworzeniami

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest zobaczenie jelenia lub szopa pracza radośnie ucztującego na twoich jagodach, melonach i groszku. Dzięki szklarni chroniącej delikatne rośliny przed tymi drapieżnikami nie będziesz musiał tracić snu, martwiąc się o ich bezpieczeństwo.

Co więcej, w przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodników ogrodowych, którzy codziennie stają w obliczu ciągłego zagrożenia destrukcyjnymi robakami, możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoja szklarnia stanowi skuteczną barierę między Twoją oazą botaniczną a szkodliwymi szkodnikami.

Chroni rośliny przed złymi warunkami pogodowymi

Ponieważ szklarnia jest konstrukcją zamkniętą, nie musisz martwić się o bezpieczeństwo swoich roślin w przypadku trudnych warunków pogodowych. Eliminuje to potrzebę wymyślania nadzwyczajnych przygotowań, które zajmują dużo czasu i wysiłku. Nie ma nic lepszego niż szklarnia, która zapewni bezpieczeństwo Twoim roślinom podczas burzy lub zamieci.

Możesz uprawiać każdy rodzaj roślin

Jedną z najlepszych rzeczy w ogrodnictwie szklarniowym jest to, że z łatwością można uprawiać każdy rodzaj rośliny, która nie jest rodzima dla danego obszaru. Ponieważ szklarnia jest zamkniętą przestrzenią, umożliwia łatwe manipulowanie warunkami środowiska wzrostu roślin, takimi jak temperatura i wilgotność. W końcu możesz cieszyć się uprawą swoich ulubionych tropikalnych i egzotycznych roślin na swoim własnym podwórku!

Wniosek: jak leczyć mączniaka prawdziwego na karku?

Odpowiedź brzmi: staraj się maksymalnie zminimalizować szkody. Jeśli po wszystkich wymienionych powyżej zabiegach grzyby utrzymują się, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest usunięcie zainfekowanej dziewiątki.

Usunięcie to jest konieczne, aby zapobiec zakażeniu pobliskich roślin. Pamiętaj, aby włożyć je również do torby, aby zarodniki się nie rozprzestrzeniły. Usuń liście i zanieczyszczenia wokół zainfekowanych roślin, które usunąłeś, a następnie wymień ściółkę, aby uniknąć dalszego zakażenia.

Pamiętaj, jeśli chcesz poznać odpowiedź na pytanie, jak leczyć mączniaka prawdziwego na dziewięciu kory, to zachowaj pozostałe dziewięć kory, usuwając zainfekowane części i zaspokajając ich potrzeby.

Jak leczyć mączniaka na pęcherznicy | Porady od KrosAgro 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Kroton? Rozmnażanie przez sadzonki i odkłady powietrzne

Codiaeum variegatum to grecka nazwa niezwykłej tropikalnej rośliny, niemającej sobie równych, jeśli chodzi o niezwykłe kształty i wybarwienie liści. W…

Więcej
Tunele foliowe

Gotycki tunel foliowy

Gotycki tunel foliowy jest charakterystycznym produktem, ze względu na kształt jaki przyjmuje. Półokrągłe spady po obu stornach namiotu, zawężający się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jakie są korzyści zdrowotne czosnku

Czosnek w Twojej kuchni, będzie natychmiastowym ratunkiem, gdy będziesz potrzebować natychmiastowego leku na niektóre dolegliwości. Stanowi on rodzaj naturalnego antybiotyku,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jaka jest żywotność lilii? Pielęgnacja i uprawa lilii ogrodowej

Jeśli jesteś ciekawy, ile lat mogą rosnąć lilie, odpowiedź jest niejednoznaczna. wszystko uzależnione jest bowiem od właściwej pielęgnacji i metod…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać grzyby w tunelu foliowym – pieczarki

Uprawiać grzyby w tunelu foliowym to rozwiązanie dla smakoszy oraz pomysł na intratną hodowlę komercyjną. Zbiory z lasu nie zawsze…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Przenośny namiot magazynowy do ogrodu

Konstrukcje z rur i profili Krosagro to nie tylko komercyjne wielkogabarytowe struktury. To również małe, przenośne i wielofunkcyjne namioty magazynowe,…

Więcej