7 wskazówek o tym, jak uprawiać hibiskus?

7 wskazówek, jak uprawiać hibiskus z gołymi korzeniami

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak uprawiać hibiskus? Te piękne kwiaty występują w różnych kolorach: białym, różowym, brzoskwiniowym, pomarańczowym, żółtym, czerwonym lub fioletowym. Hibiskus ma wiele zalet, ale wielu ogrodników nie jest zaznajomionych z tym podłożem wyjściowym.

Co musisz wiedzieć o uprawie hibiskusa?

Ogrodnicy są przyzwyczajeni do sadzenia małych wkładek, ale hibiskus z gołymi korzeniami jest uprawiany na polu i zapewnia większy plon. Oznacza to, że będziesz cieszyć się szybszym czasem realizacji i większą liczbą wysokiej jakości kwiatów w pojemniku.

Jeśli interesuje Cię uprawa hibiskusa, oto siedem rzeczy, które musisz wiedzieć:

Wskazówka nr 1: doniczkowanie i czas sadzenia

Hibiskus z gołym korzeniem należy umieścić w doniczce, gdy tylko go zdobędziesz. Posadź jedną roślinę z gołym korzeniem w każdym pojemniku o pojemności trzech galonów na podłożu z mchu torfowego lub kory o idealnym poziomie pH od 6 do 6,5. Umieść je na zewnątrz, gdy minie ostatnia data mrozu i upewnij się, że zainstalowano nawadnianie kroplowe. Upewnij się, że nie stawiasz garnków zbyt blisko siebie.

Wskazówka nr 2: nawozy

Jeśli chcesz, aby Twoje rośliny hibiskusa szybko rosły, musisz zastosować nawóz. Podczas każdego nawadniania należy karmić rośliny płynnym nawozem o stężeniu od 150 do 200 ppm azotu lub podczas doniczkowania można dodawać nawóz o kontrolowanym uwalnianiu. Uważaj, aby nie dodawać zbyt dużo nawozu, ponieważ zbyt dużo fosforu może zabić twoje rośliny.

Porada 3: Podlewanie

Twoje rośliny hibiskusa najlepiej rozwijają się w wilgotnym podłożu doniczkowym. Jeśli będzie za sucho, liście opadną, a twoje sadzonki będą wyglądać jak patyki. Kiedy tak się stanie, nie wyrzucaj swoich sadzonek. Odrodzi się, ale upewnij się, że nie przepełniasz ani nie podlewasz swoich roślin. Nie pozwól wodzie osiadać w pojemniku; w przeciwnym razie doprowadzi to do zgnilizny korzeni. Upewnij się, że używasz garnka z odpowiednim drenażem.

Porada 4: Temperatura

Rośliny hibiskusa najlepiej rosną w cieplejszym klimacie, w temperaturze od 65 do 67 stopni F lub wyższej. Jeśli mieszkasz w chłodniejszych rejonach, możesz spodziewać się wydłużonego sezonu wegetacyjnego i chlorotycznych liści. Latem lepiej jest umieszczać rośliny na zewnątrz, ale upewnij się, że dostają wystarczającą ilość wody.

Wskazówka nr 5: choroby i szkodniki

Chrząszcze japońskie, przędziorków, mączlików i błonkówek to tylko niektóre ze szkodników atakujących rośliny hibiskusa. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać swoje rośliny pod kątem tych szkodliwych owadów i zastosować odpowiednie środki, jeśli je zauważysz. Jeśli chodzi o choroby, na szczęście zaraza nie jest powszechna na roślinach hibiskusa.

Porada 6: Oświetlenie

Aby rośliny hibiskusa mogły produkować kwiaty i liście, musisz wystawić je na działanie silnego światła. Na przykład niektóre odmiany hibiskusa staną się bardziej zielone, jeśli wyhodujesz je w szklarni. Najlepiej jest uprawiać je w pełnym słońcu lub na zewnątrz, lub jeśli hodujesz je w szklarni, upewnij się, że masz wysokie natężenie światła. Kwiaty hibiskusa potrzebują długich dni, aby kwitły.

Wskazówka nr 7: bez wymuszania

Wielu ogrodników chce wymusić hibiskus, ale nie jest to zalecane. Pomijając fakt, że zmuszanie ich do kwitnienia jest kosztowne, te kwiaty potrzebują długich dni, aby zakwitnąć. Eksperci zalecają naturalny wzrost hibiskusa.

Dlaczego sadzić kwiaty hibiskusa w szklarni półprofesjonalnej?

Jak wspomniano, rośliny hibiskusa muszą rosnąć w cieplejszym klimacie, a także potrzebują dłuższych dni, aby kwitnąć. Jeśli mieszkasz w chłodniejszych regionach, lepiej uprawiać rośliny w szklarni. Oto kilka powodów, dla których:

Chroń swoje rośliny przed szkodliwymi owadami

Rośliny hibiskusa są podatne na ataki owadów ze strony mączlików, błonkówek i innych. Trzymanie ich w środku. Zamknięta przestrzeń zmniejsza szanse na przyciągnięcie tych nieznośnych owadów.

Szklarnie są w różnych rozmiarach

Kiedy ludzie myślą o szklarniach, od razu myślą o dużych szklanych ścianach. Jednak niewiele osób wie, że szklarnie mają różne kształty i rozmiary. Nie zawsze potrzebujesz gigantycznej szklarni, chyba że prowadzisz działalność komercyjną. Jeśli chcesz uprawiać sezonowe owoce, warzywa, kwiaty itp., Nadal możesz skorzystać ze szklarni semi pro lub mini za ułamek ceny.

Półprofesjonalna szklarnia to świetna opcja dla osób o ograniczonej przestrzeni

Jeśli chciałeś uprawiać własne produkty, ale nie masz wystarczająco dużo miejsca, szklarnia półprofesjonalna jest dla Ciebie. Jego niewielkie rozmiary można umieścić na balkonach, tarasach, tarasach i nie tylko. Mimo że są mniejsze, szklarnie semi pro zapewniają te same korzyści, co szklarnie zwykłych rozmiarów.

Chroń swoje rośliny przed szkodliwymi warunkami pogodowymi

Śnieg, mróz, lód, silne wiatry i deszcze mogą z łatwością zniszczyć kwiaty i uprawy. Chroń swoje rośliny przed złymi warunkami pogodowymi, umieszczając je w szklarni. Gdy pogoda się ociepli, możesz przesadzić je na zewnątrz, jeśli chcesz, ale możesz je tam trzymać do początku wiosny.

Uprawiaj uprawy i rośliny w dowolnym momencie

Dzięki szklarni nie musisz czekać przed zasadzeniem roślin. Będziesz mógł je wyhodować, zanim zacznie się zimna pora w Twojej okolicy. Możesz trzymać je w szklarni, dopóki pogoda nie będzie łatwiejsza do opanowania i możesz je umieścić na zewnątrz.

Ostatnie przemyślenia na temat uprawy hibiskusa z gołymi korzeniami

Po nauczeniu się, jak uprawiać hibiskusa z gołymi korzeniami, następnym krokiem jest rozpoczęcie sadzenia. Pamiętaj o tych wskazówkach, a będziesz mógł cieszyć się zdrowymi i kolorowymi kwiatami.

7 wskazówek, jak uprawiać hibiskus z gołymi korzeniami

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Uprawa fenkułu (koper włoski) w tunelu foliowym

Fenkuł to kolejna roślina, która zyskała popularność dzięki ogrodniczym cieplarniom. Do niedawna warzywo było traktowane jako ciekawostka kulinarna, teraz coraz…

Więcej
Tunele foliowe

Pierwszy tunel foliowy: jak rozpocząć?

Zima nie ustępuje, choć można dostrzec coraz więcej symboli wiosny. Przy okazji rozpoczynającego się sezonu uprawowego, wiele osób decyduje się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić i uprawiać jarmuż | Najlepsze rośliny towarzyszące

Wygląda na to, że wszyscy mają obsesję na punkcie tej zielonej rośliny liściastej, robi ona furorę na stołach osób zainteresowanych…

Więcej
Bez kategorii

Temperatura gleby do upraw pod osłonami

Temperatura gleby do upraw pod osłonami staje się korzystna do siewu znacznie szybciej niż w uprawach plenerowych. Aby zacząć odpowiednio…

Więcej
Tunele foliowe

Sznurek rolniczy w uprawach pod osłonami

Sznurek rolniczy w uprawach pod osłonami jest niezbędnym wyposażeniem każdego hobbystycznego i profesjonalnego tunelu foliowego. Jego szerokie zastosowania sprawia że…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Dach i ściany hali namiotowej

Dach i ściany hali namiotowej to kluczowe elementy modułowej konstrukcji stalowej. Odpowiadają za bezpieczeństwo i funkcjonalność oraz stabilność obiektu. Dowolność…

Więcej