Burze i uprawy pod osłonami

Burze i uprawy pod osłonami

Burze i uprawy pod osłonami to nienajlepsze połączenie, jednak sytuacji tego typu nie da się uniknąć. Samo zjawisko natomiast ma wbrew pozorom dobry i zły wpływ na tunele foliowe oraz same rośliny. Najonizowane powietrze uwalnia w roślinach aromatyczne oleje. Susze, które nawiedzają ostatnio Europę, sprawiają, że każda kropla wody jest cenna. Jednakże każda burza może doprowadzić do zniszczeń mechanicznych, jeśli wcześniej konstrukcja nie zostanie odpowiednio zabezpieczona.

Burze i uprawy pod osłonami w tunelu foliowy

Drzewa i krzewy w sadach owocowych stojące na nieosłoniętej przestrzeni są szczególnie podatne na silny wiatr i burze. Jak w takim razie ograniczyć uszkodzenia? Prowadząc uprawy na otwartej przestrzeni, wszelkie rośliny trzeba okryć. Im cięższy i trudniejszy do poderwania przez wiatr będzie pojemnik, tym lepiej. Jeśli zapowiada się obfita ulewa oraz trudne warunki, plon rosnący w pojemnikach, o ile to możliwe, warto przenieść do pomieszczenia. W przypadku sadu działań jest niewiele. Należy pamiętać o cyklicznym przycinaniu drzew, aby korona była symetryczna i jak najbardziej rozłożysta. Dobrym pomysłem jest również stworzenie ściany zieleni z żywopłotu. Przejmie ona część nacisku. Wsparciem dla małych drzew może być ich palikowanie.

Ogród podczas burzy

W przydomowych ogrodach i na działkach często można zetknąć się z cieplarniami. Te, jak każdy obiekt, należy odpowiednio przygotować do potencjalnej burzy. Najlepiej zrobić to już na samym początku składania konstrukcji. W trakcie montażu warto zadbać o zakotwienie konstrukcji. Właściwie przymocowana do ziemi znacznie łatwiej znosi warunki atmosferyczne. Sposobów jest kilka, jednym z nich jest zalanie betonem ramy. Wadą takiego rozwiązania jest to, iż taki tunel foliowy straci swoją mobilność. Przesunięcie go w inne miejsce będzie niemożliwe. Niektórzy użytkownicy tuneli rozwiązuje sprawę za pomocą bloków betonowych, które delikatnie wkopują do ziemi. Do płyt mocują obejmy, które zaciskają na rurach konstrukcji. Dodatkowym wyposażeniem oferowanym przez Krostrade są kotwy, które wkopuje się do ziemi, łącząc z strukturą. To zaledwie kilka z możliwych metod, pomysłów z całą pewnością będzie znacznie więcej. Bez względu na sposób, bardzo ważne jest to, aby mieć na uwadze ustabilizowanie foliaka.

Ocynkowane konstrukcje stalowe

Nawet najdokładniejsze zakotwienie konstrukcji nie zagwarantuje jej trwałości, jeśli ta będzie wykonana z nietrwałych materiałów. Niskiej jakości stal, niepoprawnie ustawione łączenia, niedokładne pokrycie warstwą antykorozyjna to rzeczy, które z czasem prowadzą do osłabienia wytrzymałości stelażu. Dlatego tak ważne jest decydowanie się na struktury od sprawdzonych i pewnych producentów. Zainwestowanie w tani obiekt szybko może się okazać błędną decyzją.

Burze i uprawy pod osłonami

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jaka jest żywotność lilii? Pielęgnacja i uprawa lilii ogrodowej

Jeśli jesteś ciekawy, ile lat mogą rosnąć lilie, odpowiedź jest niejednoznaczna. wszystko uzależnione jest bowiem od właściwej pielęgnacji i metod…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Tunel foliowy czy szklarnia?

Na rynku istnieje pełna gama tuneli foliowych i szklarni o różnym poziomie trwałości. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zastanowić…

Więcej
Bez kategorii

Komercyjna uprawa pod osłonami w profesjonalnym tunelu foliowym

Komercyjna uprawa pod osłonami w profesjonalnym tunelu foliowym to coraz częstszy widok w gospodarstwach rolnych. Przedsiębiorcy decydują się na tego…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak dbać o szklarnię? | Sezon szklarniowy

Teraz gdy piszę ten artykuł, sezon szklarniowy zbliża się wielkimi krokami. W okresie, kiedy, temperatury w ciągu dnia są dodatnie,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać astry? 3 najlepsze sposoby

Astry, to niezwykle popularne kwiaty, kojarzące się często z sielskim wiejskim ogródkiem. Ich kwiaty występujące w całej palecie barw mają…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak wyhodować dereń z nasion? Uprawa i pielęgnacja derenia

Dereń to rodzaj niezwykłych roślin, skupiających  około 40 gatunków krzewów, krzewinek i małych drzewek. Kwitną one na przełomie lutego i…

Więcej