Hala namiotowa dla rolnictwa to wszechstronna struktura do zastosowania na farmach. Dzięki uniwersalnej konstrukcji oraz modułowemu stelażowi przynosi sporo korzyści plantatorom oraz hodowcom. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie do magazynowania niż obiekt murowany. Łatwe w modyfikacji hale pozwalają na zmianę ich funkcji w zależności od potrzeb i sezonu. Mogą systematycznie ulegać zmianom, bez obaw, że konstrukcja straci na swojej wytrzymałości.
Spis treści
Hala namiotowa dla rolnictwa – przestrzeń do garażowania i magazynowania
Rolnictwa nie zaczyna się wraz z nadejściem wiosny i nie kończy jesienią. To proces całoroczny. Podczas tego czasu, hala namiotowa przyda się jako:
Magazyn na plon
Choć wydawałoby się, że do końca sezonu jeszcze daleko, warto przemyśleć, gdzie składować płody rolne. Przy odpowiedniej kalkulacji farmer będzie wiedział, ile potrzebuje miejsca na zbiory, które dopiero mają się pojawić. Małe i duże hale namiotowe sprawdzą się przy przechowywania owoców i warzyw każdego typu. Sama konstrukcja zabezpieczy plon przed czynnikami atmosferycznymi, jednak to dodatkowe urządzenia pozwolą na utrzymanie dobrego stanu towaru.
Hala namiotowa do hodowli zwierząt
Konstrukcja z rur i profili sprawdzi się również przy prowadzeniu trzody i bydła. Wewnątrz struktury można w łatwy sposób zainstalować boxy, poidła, miejsca do karmienia itp., tak aby zwierzęta miały odpowiednie warunki do wzrostu, a hodowca do pielęgnacji. Osłona z plandeki nałożona na stelaż gwarantuje całoroczną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Drób, trzoda lub bydło dzięki temu są mniej podatne na choroby, a prace pod kopułą można prowadzić nawet przy złej pogodzie.
Garaż na maszyny rolnicze
W ciągu roku niektóre z maszyn będą w stanie spoczynku oczekiwać na moment, w którym zostaną użyte. Konieczne dla ich sprawnego działania jest przechowywanie ich z dala od czynników korozyjnych. Choć nie wszystkie da się zlikwidować, to jednak umieszczenie traktora, kombajnu, ładowarek, pługów, agregatorów itp. pod plandeką sprawi, że te będą mniej podatne na uszkodzenia wynikające ze zmian pogody.
Magazyn na narzędzia
Liczba rzeczy, które są używane w produkcji roślinnej, a także przy hodowli zwierząt, jest ogromna. Bez prawidłowego przechowywania zaczną szybko niszczeć, a w chwili, kiedy będą potrzebne, staną się zawodne. Aby zawsze znajdowały się pod ręką i to w dobrym stanie, korzystnie jest umieszczenie ich w hali rolniczej. Ta jest na tyle obszerna, że da się do niej wjechać, przez co załadunek oraz rozładunek przebiega komfortowo.
Modułowa hala namiotowa
Każda struktura z oferty hal namiotowych to konstrukcja wykonywana na zamówienie. W ten sposób dopasowane są do potrzeb każdego klienta. Cechują się optymalną szerokością, a także wysokością. Dzięki temu, iż zostały zaprojektowane modułowo, można je rozbudowywać. W ten sposób posiadacz obiektu może go dostosowywać do wielkości plonu, liczby maszyn lub sztuk zwierząt. Koszt takiej zmiany jest wielokrotnie mniejszy niż rozbudowa budynku murowanego. Wewnątrz hali można umieścić instalację elektryczną, instalację wodno-kanalizacyjną, ogrzewanie i wiele innych modułów wsparcia przy hodowli, magazynowaniu, a także pracy pod osłoną.