Hala namiotowa dla rolnictwa

Hala namiotowa dla rolnictwa

Hala namiotowa dla rolnictwa to wszechstronna struktura do zastosowania na farmach. Dzięki uniwersalnej konstrukcji oraz modułowemu stelażowi przynosi sporo korzyści plantatorom oraz hodowcom. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie do magazynowania niż obiekt murowany. Łatwe w modyfikacji hale pozwalają na zmianę ich funkcji w zależności od potrzeb i sezonu. Mogą systematycznie ulegać zmianom, bez obaw, że konstrukcja straci na swojej wytrzymałości.

Hala namiotowa dla rolnictwa – przestrzeń do garażowania i magazynowania

Rolnictwa nie zaczyna się wraz z nadejściem wiosny i nie kończy jesienią. To proces całoroczny. Podczas tego czasu, hala namiotowa przyda się jako:

Magazyn na plon

Choć wydawałoby się, że do końca sezonu jeszcze daleko, warto przemyśleć, gdzie składować płody rolne. Przy odpowiedniej kalkulacji farmer będzie wiedział, ile potrzebuje miejsca na zbiory, które dopiero mają się pojawić. Małe i duże hale namiotowe sprawdzą się przy przechowywania owoców i warzyw każdego typu. Sama konstrukcja zabezpieczy plon przed czynnikami atmosferycznymi, jednak to dodatkowe urządzenia pozwolą na utrzymanie dobrego stanu towaru.

Hala namiotowa do hodowli zwierząt

Konstrukcja z rur i profili sprawdzi się również przy prowadzeniu trzody i bydła. Wewnątrz struktury można w łatwy sposób zainstalować boxy, poidła, miejsca do karmienia itp., tak aby zwierzęta miały odpowiednie warunki do wzrostu, a hodowca do pielęgnacji. Osłona z plandeki nałożona na stelaż gwarantuje całoroczną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Drób, trzoda lub bydło dzięki temu są mniej podatne na choroby, a prace pod kopułą można prowadzić nawet przy złej pogodzie.

Garaż na maszyny rolnicze

W ciągu roku niektóre z maszyn będą w stanie spoczynku oczekiwać na moment, w którym zostaną użyte. Konieczne dla ich sprawnego działania jest przechowywanie ich z dala od czynników korozyjnych. Choć nie wszystkie da się zlikwidować, to jednak umieszczenie traktora, kombajnu, ładowarek, pługów, agregatorów itp. pod plandeką sprawi, że te będą mniej podatne na uszkodzenia wynikające ze zmian pogody.

Magazyn na narzędzia

Liczba rzeczy, które są używane w produkcji roślinnej, a także przy hodowli zwierząt, jest ogromna. Bez prawidłowego przechowywania zaczną szybko niszczeć, a w chwili, kiedy będą potrzebne, staną się zawodne. Aby zawsze znajdowały się pod ręką i to w dobrym stanie, korzystnie jest umieszczenie ich w hali rolniczej. Ta jest na tyle obszerna, że da się do niej wjechać, przez co załadunek oraz rozładunek przebiega komfortowo.

Modułowa hala namiotowa

Każda struktura z oferty hal namiotowych to konstrukcja wykonywana na zamówienie. W ten sposób dopasowane są do potrzeb każdego klienta. Cechują się optymalną szerokością, a także wysokością. Dzięki temu, iż zostały zaprojektowane modułowo, można je rozbudowywać. W ten sposób posiadacz obiektu może go dostosowywać do wielkości plonu, liczby maszyn lub sztuk zwierząt. Koszt takiej zmiany jest wielokrotnie mniejszy niż rozbudowa budynku murowanego. Wewnątrz hali można umieścić instalację elektryczną, instalację wodno-kanalizacyjną, ogrzewanie i wiele innych modułów wsparcia przy hodowli, magazynowaniu, a także pracy pod osłoną.

Hala namiotowa dla rolnictwa

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Hodowla róż pod osłonami

Hodowla róż pod osłonami to częsty powód zakupu tuneli foliowych przez plantatorów. Te pożądane przez rynek kwiaty, cieszą się niesłabnącym…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Kiedy sadzić rośliny w tunelu foliowym?

To kiedy sadzić rośliny w tunelu foliowym będzie zależeć głownie o pór roku, temperatury, występowania przymrozków a także jakości gleby….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Problemy w uprawie pod osłonami

Wraz z końcem sierpnia kiedy wielu ogrodników  kończy sezon wegetacyjny, zaczyna rozmyślać nad następnym tunelem foliowym. Zbliża się również moment…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podzielić asparagusa pierzastego?

Asparagus pierzasty, nazywany najczęściej szparagiem, mylony bywa często z paprotką. Wszystko przez długie, wyginające się łukowato pędy, zwane gałęziakami. Pokryte…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Przenośny namiot magazynowy do ogrodu

Konstrukcje z rur i profili Krosagro to nie tylko komercyjne wielkogabarytowe struktury. To również małe, przenośne i wielofunkcyjne namioty magazynowe,…

Więcej
Tunele foliowe

6 sposobów na nowoczesny ogród warzywny

Ogrody warzywne stają się popularnym elementem designu działki. W przydomowych uprawach obok rabat kwiatowych rozciągają się grządki smacznych warzyw, które…

Więcej