Jakie są korzyści z uprawy roślin w tunelu?

Jakie są korzyści z uprawy roślin w tunelu | KrosAgro

Może zastanawiasz się jakie korzyści płyną z uprawy roślin w szklarni lub tunelu i czy jest ich dużo? W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na uprawę roślin pod osłonami, a model ogrodnictwa szklarniowego i uprawy własnych warzyw, staje się coraz bardziej popularny. Składa się na to wiele przyczyn, począwszy od zmian klimatycznych uniemożliwiających uprawę wielu cennych dla zdrowia i mających duże walory smakowe warzyw i owoców, możliwość takiej organizacji niewielkiej przestrzeni, na której zmieści się naprawdę dużo roślin, które w odpowiednich warunkach, mogą rosnąć nawet przez cały rok.

Jakie są korzyści z uprawy roślin w tunelu?

W obecnych czasach mamy do czynienia z coraz większą świadomością społeczną na temat szkodliwości chemii, zawartej w produktach spożywczych, posiadanie własnej, nieprzetworzonej sztucznie eko żywności jest dla niejednego nie lada pokusą. W związku z tym coraz więcej osób, mając kilka dodatkowych metrów koło domu, decyduje się na postawienie mini szklarni lub tunelu hobbystycznego. Jest to idealny pomysł dla początkujących ogrodników, aby zdobyć potrzebne doświadczenie w uprawie pod osłonami. Niewielka konstrukcja tunelu lub szklarni jest doskonałym i niedrogim polem dla pierwszych manewrów i przecierania sobie szlaków, przed porwaniem się na przedsięwzięcia na większa skalę. .

Najważniejsze zalety uprawy roślin w tunelu

Dłuższy okres wegetacyjny

Dzięki możliwości zapewnienia idealnego, niezależnego od warunków panujących na zewnątrz środowiska rozwoju roślin, możemy uprawiać je znacznie dłużej. W parze z tym zjawiskiem idzie zwiększenie ilości zbiorów i możliwość uprawiania niektórych gatunków, nawet zimą. Szklarnia lub tunel są nieocenioną pomocą, jeśli chodzi o przygotowanie rozsady i zimowanie niektórych gatunków. Pozwala na dobre zaplanowanie kalendarza  ogrodniczego oraz optymalizację zbiorów.

Ciepło przechwycone z promieniowania słonecznego, które uwięzione jest w szklarni, a także możliwość manipulacji oświetleniem, wentylacją i poziomem wilgotności, umożliwia prowadzenie uprawy nawet w chłodnych rejonach, o nieprzyjaznym klimacie. Wygenerowanie sprzyjającego środowiska, w zamkniętym ekosystemie, pozwoli Ci sterować dowolnie uprawą, wydłużając sezon wegetacyjny roślin i ciesząc się własnymi produktami przez cały rok!

Idealna temperatura i ochrona przed żywiołami

Zapewnienie najlepszych plonów bez odpowiedniej temperatury i warunków atmosferycznych jest prawie niemożliwe. W przypadku uprawy polowej zdany jesteś na kaprysy pogody, skoki temperatur oraz nagłe nieprzewidywalne zjawiska atmosferyczne, takie jak: silne wiatry, ulewne deszcze, opady gradu. Decydując się na model uprawy szklarniowej, nie musisz obawiać się zawirowań klimatycznych. Możesz żyć bez strachu, że jedna chwila załamania pogody, pokrzyżuje miesiące wysiłku włożonego w pielęgnację roślin.

Pielęgnuj różnorodne uprawy

Wnętrze szklarni lub tunelu zapewnia możliwość dowolnego sterowania klimatem. Czy perspektywa wygenerowania ciepłego, wilgotnego środowiska, w którym nawet zima rosną egzotyczne rośliny, nie jest ekscytująca. Wyobraź sobie, deszcz i słotę, typową dla późnej jesieni  i Ciebie przekraczającego progi szklarni pełnej soczystej zieleni, zaskakujących form i tropikalnego klimatu. Nie bój się eksperymentować, jedna skromna konstrukcja może wnieść w twoje życie wiele radości i nowych interesujących doświadczeń!

Ochrona przed szkodnikami i drapieżnikami

Jak to zwykle w przyrodzie bywa, tam, gdzie pojawia się perspektywa zdobycia smacznego posiłku, tam pojawia się wielu chętnych. Ptaki, gryzonie, niszczycielskie owady, to tylko kilku chętnych na spałaszowanie Twoich upraw. Rośliny rosnące pod gołym niebem, nie mają żadnego zabezpieczenia przed szkodnikami, zdane są więc na ich łaskę lub niełaskę. Zapewnij swoim uprawę bezpieczeństwo i ochronę także przed tym czyhającym z zewnątrz zagrożenie. Dodatkowym działaniem powstrzymującym atak szkodników będą specjalnie zamontowane ekrany i pułapki.

 Optymalne warunki uprawy

Dzięki szklarni możesz stworzyć taki środowisko. Które będzie tak komfortowe dla Twoich roślin, że będą one mogły rozwinąć pełnię swego potencjału. Wygenerowanie klimatu jak najbardziej zbliżonego do tego. W którym dany gatunek rośliny występuje w naturze, zmaksymalizuje wzrost, kwitnienie i owocowanie roślin. Stworzenie takich warunków jest również ekscytującym i satysfakcjonującym zajęciem. Dzięki któremu z bliska możemy przyjrzeć się wpływowi poszczególnych czynników na rozwój roślin.

Dostosuj tunel do swoich oczekiwań

Oprócz tego, że nie musisz używać szkodliwych pestycydów i oprysków i masz kontrolowane środowisko wzrostu Twoich upraw. Możesz dodatkowo zadbać o swoją wygodę i plany zagospodarowania terenu. Masz możliwość wyboru spośród niezwykle bogatej oferty konstrukcji KrosAgro i dostosować powierzchnię, wysokość i kształt tunelu do swoich warunków i preferencji. Nie musisz być zdany na ciężkie, masywne konstrukcje. Zajmujące dużo przestrzeni i czasu poświęconego pielęgnacji roślin i praktykom konserwacyjnym obiektu. Możesz wybrać jeden z tuneli hobbystycznych, niewielkich, łatwych w montażu, mobilnych, a przy tym solidnych i trwałych.

Jakie są korzyści z posiadania tunelu?

Posiadanie szklarni ma wiele zalet. Obejmują one ochronę roślin, kontrolowanie klimatu i wydłużanie okresu wegetacji. Od wielkopowierzchniowych konstrukcji na skalę przemysłową po niewielkie tunele hobbystyczne. Pozwalają realizować przedsięwzięcia i marzenia. Nie zamartwiając się czynnikami, które mogą, jak w przypadku polowej uprawy, w każdej chwili pokrzyżować nasze plany.

Decydując się na wybór odpowiedniego modelu szklarni. Weźmy pod uwagę wszystkie rozwiązania, które posiadają poszczególne modele. Możesz na przykład. Znaleźć szklarnie z panelami bocznymi do regulacji przepływu powietrza i poziomów temperatury.

Tunele firmy KrosAgro, to konstrukcje solidne i trwałe, a przy tym łatwe w montażu. Umożliwiają one przeniesienie doświadczeń ogrodniczych na wyższy poziom.

Wniosek

Zwróć uwagę na to, z czego zbudowane są elementy konstrukcyjne tuneli foliowych. Kros Agro to firma będąca liderem na rynku, sprzedającym tunele wykonane z materiałów o najwyższej jakości i wytrzymałości. Stelaże wykonane z ocynkowanego metalu gwarantują stabilność i trwałość, odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Metal ocynkowany ogniowo, a  dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym umożliwiającym produkcję szklarni z folią litą w konstrukcjach modułowych istnieje możliwość dostosowania projektu do potrzeb planowanej rozbudowy.

Projekt tunelu zawiera wiele elementów, które umożliwiają realizację indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Konstrukcja musi być kompatybilna z systemami wentylacji, ogrzewania, nebulizacji, nawadniania oraz z systemami ręcznymi i automatycznymi.

Jakie są korzyści z uprawy roślin w tunelu | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak sadzić lilię wielkanocną | Poradnik dla początkujących

Lilia zwana wielkanocną pochodzi przypuszczalnie ze skrzyżowania lilii białej i lilii królewskiej. Krajem, z którego się wywodzi, jest Japonia, dopiero…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zapobiegać zgniliźnie korzeni? | przyczyny i zapobieganie

Zgnilizna korzeni to jedna z najczęstszych chorób, która może dotknąć prawie każdą roślinę. Za przyczynę procesów gnicia odpowiedzialne są patogeny…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak długo kiełkują nasiona ogórka?

Odpowiedź na pytanie, jak długo trwa kiełkowanie nasion ogórka, brzmi: od 3 do 10 dni. Dlatego właśnie rośliny te są…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak stosować Talstar? | Mieszanie środków ochrony roślin

Talstar to jeden z najpopularniejszych środków owadobójczych i przędziorkobójczych. Służy do zwalczania wciornastków, mszyc, mączlików, gąsienic bielinka kapustnika oraz wielu…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jaka jest są optymalna temperatura do uprawy petunii w szklarni?

Czy wiesz, jaka jest optymalna temperatura do uprawy petunii w szklarni? Odpowiedź nie jest  jednoznaczna, ponieważ potrzeby kwiatów różnią się…

Więcej
Tunele foliowe

Idealna temperatura do uprawy pomidorów w tunelu foliowym

Idealna temperatura do uprawy pomidorów w tunelu foliowym wynosi od 21°C do 27°C w ciągu dnia. Możemy zadać pytanie o…

Więcej