Jak z sukcesem dbać o egzotyczną roślinę | KrosAgro

Jak z sukcesem dbać o egzotyczną roślinę | KrosAgro

Wiedza o tym, jak dbać o egzotyczną roślinę anioła, obejmuje badanie odmian, lokalizacji, temperatury i wilgotności oraz podlewania i karmienia. Wiesz już, jak prawidłowo utrzymywać szklarnię, a gdy przyniesiesz egzotyczne rośliny aniołów do domu, musisz zastosować unikalne dla nich praktyki. Dobra wiadomość jest taka, że ​​egzotyczne rośliny aniołów są hybrydami, a ich producent specjalnie wyhodował je, aby pomyślnie rozwijać się w szklarni.

Masz już przewagę w korzystaniu ze szklarni, więc następnym krokiem jest zastosowanie poniższych informacji do swoich rutynowych czynności. Aż 400 odmian, bujne liście i kwiaty egzotycznych aniołów sprawią, że szklarnia będzie bardziej żywa i przyjemna dla oka. Nie wymagają bardzo skomplikowanej opieki, ale poznanie ich wymagań pomoże im rozwijać się i zachować zdrowie bez zmartwień.

Jak dbać o egzotyczną roślinę anioła: wskazówki zapewniające sukces

Poznaj swoją różnorodność

Jak wspomniano wcześniej, egzotyczne rośliny aniołów to hybrydy stworzone przez Hermann Engelmann Greenhouses. Możesz myśleć o nich jak o własnej roślinie z rodowodem, a nazwa Exotic Angel® to marka samej rośliny. Zwróć uwagę, że Hermann Engelmann Greenhouses znajduje się teraz w ramach Costa Farms, mając na celu kontynuację jej dziedzictwa założonego dawno temu.

Egzotyczne rośliny aniołów mają ponad 400 odmian, co oznacza, że ​​chociaż są one ogólnie łatwe w pielęgnacji, Twoja roślina może mieć szczególne wymagania. Informacje, które zobaczysz poniżej, są ogólne, dlatego zaleca się monitorowanie roślin i ich reakcji cieplarnianych. Pamiętaj, że bez względu na to, jak łatwo o nią dbać, musisz zapewnić jej idealne warunki.

Aby zidentyfikować różnorodność swojej egzotycznej rośliny anioła, możesz sprawdzić jej plakietkę z nazwą. Użyj tego jako przewodnika, aby poznać bardziej szczegółowe wymagania i odpowiednio je dostosować. Jeśli Twoja roślina nie ma identyfikatora, możesz odwiedzić stronę internetową Costa Farms, aby zobaczyć, jaka to roślina.

Lokalizacja

Wybierając miejsce dla egzotycznych roślin aniołów, umieść je w miejscu, w którym będzie padało światło, ale nie bezpośrednie światło słoneczne. Jest to jeden z powodów, dla których te rośliny najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach, a zwłaszcza w szklarni. Podczas gdy egzotyczne rośliny aniołów będą się dobrze rozwijać w pośrednim świetle słonecznym, niektóre odmiany mogą wymagać większej ekspozycji, aby wspierać żywe kwiaty.

Według Costa Farms egzotyczne rośliny aniołów są w stanie przetrwać w różnych typach świateł. Zauważają, że niektórzy wolą niskie, średnie, wysokie, a nawet świetlówki. Oprócz oświetlenia należy również pamiętać o bezpośrednim napływie zimnego lub gorącego powietrza w kierunku rośliny.

Jakie są wymagania glebowe dla egzotycznych roślin anielskich? Podobnie jak większość upraw w pomieszczeniach, chcesz używać dobrze przepuszczalnej i żyznej gleby. Najlepiej jest używać gleby na bazie mchu torfowego i utrzymywać ją w wilgoci.

Możesz również sprawdzić, czy Twoja roślina ma określone wymagania glebowe.

Temperatura i wilgotność

Będąc z natury rośliną doniczkową, zalecane temperatury dla egzotycznych roślin aniołów wynoszą od 60 do 85 ° F. Już hodujesz je w szklarni, co ułatwia utrzymanie tej temperatury. Ci, którzy mają rośliny w swoich domach, mogą stawić czoła wyzwaniom, ponieważ temperatura w pomieszczeniu może się wahać.

Wyższe temperatury niż te będą szkodliwe dla egzotycznych roślin anielskich. Zauważysz żółknięcie liści, szczególnie w ekstremalnym upale i gdy powietrze wysycha. Dlatego idealna dla nich wilgotność wynosi około 50%, aby naśladować ich tropikalne pochodzenie.

Nadal konieczne jest podkreślenie, że niektóre odmiany mogą mieć indywidualne wymagania dotyczące temperatury i wilgotności. Zawsze monitoruj swoje rośliny, szczególnie liście. Gdyby były suche, wymagałyby więcej wilgoci.

Podlewanie i karmienie

Jak wcześniej wspomniano, egzotyczne rośliny aniołów lubią wilgotne środowisko, więc zaparowywanie powinno działać, gdy zauważysz, że liście umierają. Możesz również dodać trochę wody do gleby co najmniej dwa razy w tygodniu. Zachowaj ostrożność, jeśli jesteś pod wodą lub pod wodą.

Jeśli roślina wycieka wodę, potrzebuje więcej wody. Z drugiej strony żółknięcie liści może być również oznaką nadmiernego podlewania. Lepiej jest nawadniać niż reanimować nadmiernie nawodnioną roślinę z umierającymi korzeniami.

W zależności od odmiany ilość nawozu dla egzotycznych roślin anielskich jest różna. Jeśli ma kwiaty, możesz założyć, że wymagają więcej nawozu. Ogólnie rzecz biorąc, karmienie płynnym nawozem każdej wiosny i jesieni jest najlepsze dla egzotycznych roślin anielskich.

Niektórzy hodowcy zalecają również stosowanie nawozu rozpuszczalnego w wodzie raz w miesiącu po podlaniu. Jest to szczególnie wskazane, jeśli widzisz aktywny wzrost na swoich roślinach. Należy jednak pamiętać, że niektóre odmiany są wybredne w nawozach.

Wniosek

Jeśli chcesz mieć wyjątkową hybrydę do swojej szklarni, rozważ egzotyczne rośliny aniołów. Nie musisz martwić się o to, jak prawidłowo pielęgnować egzotyczne rośliny anioła, ponieważ są one ogólnie przystosowalne i przeznaczone do rozwoju w pomieszczeniach. Ponieważ używasz szklarni, możesz zachować bujne liście i atrakcyjne kwiaty bez niepowodzeń.

Opieka obejmuje właściwy dobór miejsca, utrzymywanie temperatury i wilgotności oraz pojenie i karmienie. Ale ze względu na wiele odmian egzotycznych roślin anielskich należy pamiętać, że powyższe informacje są ogólne. Twoja roślina może mieć określone wymagania, dlatego najlepiej jest wcześniej zbadać ich potrzeby.

Jak z sukcesem dbać o egzotyczną roślinę | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

W jaki sposób zwalczyć zmęczenie gleby?

Samo rozpoznanie nie należy do najłatwiejszych, bardzo łatwo dopasować objawy do jednorazowego epizodu lub bagatelizować pierwsze sygnały ostrzegawcze. Sama natura…

Więcej
Tunele foliowe

Czym jest hydroponika w uprawach pod osłonami?

Hydroponika w uprawach pod osłonami to nowoczesny sposób na prowadzenia plantacji. Ta metoda to nic innego jak hodowla roślin na…

Więcej
Bez kategorii

Rękawice ogrodnicze do upraw pod osłonami

Rękawice ogrodnicze do upraw pod osłonami to rzecz niezbędna dla każdego wielbiciela ogrodnictwa. Coraz więcej działek blisko domów zaopatrzonych jest…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pozbyć się mączlików?

Więc, jak pozbyć się mączlików? Jeśli jesteś jedną z niezliczonych osób, które są początkujące w ogrodnictwie, to powinno to być…

Więcej
Bez kategorii

Tunel foliowy z siatką przeciw insektom

Tunel foliowy z siatką przeciw insektom to zwykle konstrukcje z wietrzeniem bocznym. Umieszczone na obu stronach kurtyny z foli, które…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać i pielęgnować fiołki afrykańskie?

Fiołek afrykański to wyjątkowo wdzięczna roślina, ciesząca przez cały rok swoimi fioletowymi, niebieskimi, różowymi, białymi lub wielokolorowymi kwiatami. Niewielkie rozmiary…

Więcej