Poradnik ogrodnika dotyczący miejsc sadzenia nachyłków

Poradnik ogrodnika dotyczący miejsc sadzenia nachyłków

Jeśli zastanawiasz się, gdzie posadzić Coreopsis w swoim domu, będziesz zaskoczony ogromną liczbą dostępnych tam możliwości. Dla tych, którzy nie wiedzą, czym jest, Coreopsis jest rodzajem kwitnącej rośliny podobnej do stokrotki. Która pochodzi z Ameryki Północnej i Południowej. Jest najczęściej znany jako kleszcz ze względu na jego ziarno, które bardzo przypomina kleszcza.

Niezależnie od tego, czy chcesz rozjaśnić swój ogród. Czy planujesz stworzyć obwódkę kwiatową. Coreopsis może być idealnym dodatkiem do Twojej rosnącej kolekcji kwiatów. Jest to również świetna przekąska dla zapylaczy, takich jak motyle i pszczoły. Dlatego po posadzeniu mogą łatwo rozprzestrzeniać się po całym ogrodzie. Istnieje ponad 80 gatunków roślin coreopsis, z wyjątkiem mieszańców, a wszystkie z nich są przystosowane do adaptacji. Ponieważ są w stanie rozwijać się w złych warunkach glebowych, a większość z nich jest wyjątkowo odporna na suszę.

Czynniki do rozważenia przy poszukiwaniu najlepszych miejsc do sadzenia Coreopsis

Jeśli planujesz sadzić Coreopsis, ważne jest, aby upewnić się, że otrzymuje odpowiednią ilość składników odżywczych i światła. Chociaż może tolerować susze, nie będzie w stanie wyprodukować najlepszych kwiatów w mniej niż idealnych warunkach środowiskowych. Możesz rozpocząć sadzenie Coreopsis, sadząc nasiona lub kupując rośliny Coreopsis wyhodowane w szkółce i przenosząc je do ogrodu.

Bez względu na to, jak planujesz je uprawiać, ważne jest również, aby upewnić się, że Coreopsis jest umieszczony w idealnym środowisku, aby zapewnić, że będzie dobrze rosnąć i wytwarzać wysokiej jakości kwiaty. Zastanawiając się, gdzie można sadzić Coreopsis, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

Czynnik nr 1: ilość światła

Aby cieszyć się maksymalną wydajnością swoich Coreopsis, powinieneś umieścić je w miejscu, w którym mogą być w pełnym słońcu. Coreopsis należy codziennie wystawiać na działanie promieni słonecznych przez co najmniej 6 do 8 godzin. Jednak na obszarach, na których lata mogą być wyjątkowo gorące, rośliny Coreopsis będą lepiej radzić sobie na obszarach z częściowym lub popołudniowym zacienieniem.

Jeśli w Twojej okolicy nie ma dużo światła słonecznego, możesz użyć sztucznego światła. Podczas korzystania ze sztucznego światła pamiętaj, aby włączać je przez co najmniej 16 godzin dziennie, aby zapewnić maksymalny wzrost. Ponadto lepiej jest używać świetlówek, ponieważ te żarowe mogą się zbytnio nagrzać i zniszczyć liście Coreopsis.

Czynnik nr 2: warunki glebowe

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, są warunki glebowe. Podczas gdy większość Coreopsis może być odporna na ubogą piaszczystą lub kamienistą glebę, sadzenie nasion w takich warunkach glebowych może nie dawać najlepszych wyników. Idealnie, nasiona Coreopsis powinny być uprawiane na dobrze przepuszczalnej glebie i tylko wtedy, gdy zostaną ustalone, mogą tolerować suche gleby.

Ciężkie, wilgotne gleby mogą być szkodliwe dla Coreopsis, ponieważ mogą wpływać na ich zdolność do przetrwania trudnych warunków zimowych. Jeśli możesz, posadź Coreopsis na wilgotnej glebie gliniastej zmieszanej z kompostem o pH od 5,5 do 6,5.

Czynnik nr 3: temperatura i wilgotność

Rośliny Coreopsis uwielbiają kwitnąć w ciepłych warunkach pogodowych w temperaturach od 70 ° F do 75 ° F. Dlatego najlepiej sadzić je we wczesnych okresach lata. Jednak nie należy ich pozostawiać zbyt długo na stojącej wodzie, ponieważ może to spowodować gnicie ich korzeni, a tym samym całkowite zniszczenie integralności rośliny.

Podczas sadzenia Coreopsis na obszarach o dużej wilgotności jedną z rzeczy, na które ogrodnik powinien również zwrócić uwagę, jest pleśń. Ale rozprzestrzenianie się można kontrolować, zabijając zużyte kwiaty.

Czynnik # 4: jak uprawiać rośliny Coreopsis

Nie musisz mieć specjalistycznej wiedzy w ogrodnictwie, aby zasadzić Coreopsis, ponieważ wymagane kroki są proste. Wszystko, czego potrzebujesz, to rozłożyć wilgotną gliniastą glebę na podłożu umieszczonym w miejscu, które jest w pełni nasłonecznione i wcisnąć nasiona do gleby. Upewnij się, że gleba jest wilgotna, dopóki roślina nie zacznie kiełkować.

Rośliny Coreopsis zwykle trwają średnio od 3 do 5 lat. Kiedy zaczynasz zauważać, że kwiaty się zmniejszają, jest to zwykle charakterystyczny znak, że nadszedł czas, aby podzielić roślinę i umieścić ją w nowym łóżku lub przesadzić nowe nasiona, aby zastąpić te opadające.

Czy uprawa roślin w mini szklarni jest korzystna?

Jednym z najlepszych sposobów zapewnienia roślinom odpowiedniego światła, składników odżywczych, wody i innych potrzeb jest hodowanie ich w mini szklarni. Możesz również wykorzystać tę zamkniętą przestrzeń botaniczną do uprawy roślin, które minęły. Co więcej, mini szklarnia jest idealnym wyborem dla początkujących ogrodników szklarniowych o ograniczonej przestrzeni życiowej.

Inne zalety posiadania mini szklarni to możliwość uprawy własnej żywności i mniejsze wydatki na zakupy spożywcze, ochrona przed ciągłym zagrożeniem ze strony szkodliwych owadów i innych zwierząt oraz większa kontrola nad poziomem temperatury i wilgotności wewnątrz mini szklarni.

Gdzie sadzić Coreopsis: rozważ czynniki

Czynniki, które obejmują światło słoneczne, temperaturę i warunki glebowe, mogą znacząco wpłynąć na przeżycie Coreopsis. Kiedy próbujesz dowiedzieć się, gdzie sadzić Coreopsis w swoim ogrodzie, pamiętaj o powyższych informacjach. Jeśli chcesz cieszyć się wysokiej jakości kwiatami, możesz spróbować wyhodować je w swojej szklarni, gdzie będziesz mieć swobodę kontrolowania środowiska wewnętrznego.

Poradnik ogrodnika dotyczący miejsc sadzenia nachyłków

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Jak zainstalować tunel foliowy? krok po kroku

W tym filmie dowiecie się Państwo jak krok po kroku zainstalować tunel foliowy aby móc cieszyć się hobbystycznym tunelem wielowegetacyjnym….

Więcej
Tunele foliowe

Nowoczesne tunele foliowe – ogrodowe i profesjonalne

Wyobrażenie o uprawach pod osłonami systematycznie się zmienia. Jeszcze kilka lat temu ujrzenie tunelu foliowego było zjawiskiem rzadkim, teraz wystarczy…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Kiedy sadzić trawy ozdobne?

Wiedza o tym, jaki jest najlepszy czas, żeby sadzić trawy ozdobne, ma kluczowe znaczenie w uprawie tych efektownych i wytrzymałych…

Więcej
Tunele foliowe

Czy warto kupić tunel z poliwęglanu?

Tunel z poliwęglanu to konstrukcja, która niegdyś była wyłącznie ciekawostką dla hobbystycznych ogrodników. Takie pokrycie było stosowane w specjalistycznych szklarniach,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co ile sadzić ogórki w gruncie, tunelu i szklarni? | Rozstaw ogórków pod osłonami

Ważne jest, aby wiedzieć, ile roślin ogórka przypada na stopę kwadratową, czyli dwa. Właściwe rozmieszczenie, niezależnie od uprawy, ma kluczowe…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co zrobić, aby kaktusy zakwitły? Uprawa i pielęgnacja kaktusów

Kaktusy to mało wymagające rośliny doniczkowe pochodzące z terenów Ameryki południowej, Afryki, Australii i Azji. Dla wszystkich zabieganych i zapominalskich…

Więcej