Przenośne namioty dla zwierząt to konstrukcje o stelażu ze stali. Osłoną na strukturze jest plandeka. Tego rodzaju namioty używane są po to, aby chronić zwierzęta przed czynnikami pogodowymi, a także zmianami pór roku. Między sezonami wahania temperatur, opady śniegu, chłodne wiatry, a także wysoka temperatura szkodzą w dłuższej perspektywie inwentarzowi. Nawet te gatunki, które słyną z odporności, zaczynają z czasem odczuwać skutki zmian pogody.
Przenośne namioty dla zwierząt na farmę
Struktura ze stali to jeden z niedrogich sposobów na zachowanie dobrego stanu stada, które chronione przez osłonę cieszy się lepszym zdrowiem. Konstrukcja jest prosta w montażu, już po pierwszym spojrzeniu na instrukcję cały proces staje się jasny. Po zakotwieniu struktura staje się stabilna na tyle, że wytrzymuje silne podmuchy wiatru, opady śniegu i zlodowacenia. Kiedy tylko zaistnieje potrzeba, można ją złożyć i przetransportować w inne miejsce. Całoroczne namioty mobilne występują w wielu różnych wymiarach, uda się je dopasować do każdej hodowli. Środek da się w pełni doposażyć, tak aby każde zwierzę miało komfortowe warunki do rozwoju.
Konstrukcja przenośnego namiotu
Stelaż mobilnego tunelu hodowlanego został wykonany ze stali, która na etapie produkcji została ocynkowana metodą ogniową. W ten sposób wystawione na działanie wilgoci elementy nie tracą nic ze swojej funkcjonalności. Odpowiednio konserwowane służą przez lata, rok w rok osłaniając zwierzęta. W stelażu nie występują ostre, kanciaste miejsca, które mogłyby pokaleczyć inwentarz. Modułowa konstrukcja, którą są namioty Krosagro, umożliwia ich swobodną modyfikację. Z czasem może się okazać, że konieczna będzie rozbudowa struktury. W murowanych lub blaszanych halach jest to kosztowna inwestycja. W przypadku przenośnych hal namiotowych koszt nie jest aż tak odczuwalny.
Osłona mobilnego namiotu
Do stelażu mocuje się paskami montażowymi plandekę, wykonaną z trudnopalnego materiału, łatwego do czyszczenia i odpornego na duży nacisk wiatru. Wśród dostępnych opcji jest kilka osłon, które różnią się między sobą kolorem, a także gramaturą. Aby jeszcze bardziej ustabilizować konstrukcję, przez otwory montażowe wykonane w plandece przeprowadza się śledzie, którymi mocuje się konstrukcję do podłoża. W ten sposób jest ona jeszcze bardziej stabilna.