Jakie zioła dobrze rosną z bazylią | KrosAgro

Jakie zioła dobrze rosną z bazylią | KrosAgro

Aby zioła dobrze rosły z bazylią, musisz wiedzieć o sadzeniu w parach. Należą do nich rośliny i zioła, takie jak oregano, pietruszka i rozmaryn.

Bazylia, składnik kulinarny pochodzący z tropików kontynentu azjatyckiego, szczególnie w Azji Południowo-Wschodniej, jest rośliną o wielu zastosowaniach leczniczych i ziołowych na całym świecie.

Możliwość wykorzystania przestrzeni w szklarniach wymaga wiedzy, które zioła mogą dobrze łączyć się z uprawami, takimi jak bazylia. Zaleca się uprawę i wzrost w parach, ponieważ nie jest to tylko mutualizm w ekosystemie, ale także przenosi zbiory na zupełnie nowy poziom.

Co mogę sadzić z bazylią?

Bazylia była używana w wielu przepisach kuchennych, ogólnie są to pizze, sałatki i makarony. Jednak, aby być bardziej konkretnym, potrawy takie jak wołowina do smażenia z zieloną fasolą i pomidorami, sałatka pomidorowa z ciepłym dressingiem bazyliowym, jasna i pikantna sałatka z makaronem z krewetkami i letnia bolońska są ziołami. Smak niesamowity.

Zamiast kupować bazylię w sklepach spożywczych, w takim przypadku będziesz musiał wydać swoje pieniądze, możesz zdecydować się wyhodować bazylię bezpośrednio na swoim podwórku, aby zaoszczędzić na kosztach. Ponadto możesz dostosować sposób zbierania i przygotowywać przepisy „od farmy do świeżości” bezpośrednio w szklarni lub ogrodzie.

Jednak nie wszystkie zioła i rośliny nadają się do przechowywania bazylii w szklarni. Sadzenie towarzyszące bazylią wymaga zrozumienia cech tej rośliny, cech wspólnych roślin, które mogą przeszkadzać w ich wzroście.

Najlepsze rośliny do bazylii to:

  • szparagi
  • Ogórecznik
  • rumianek
  • Szczypiorek
  • Oregano
  • Nagietki
  • pieprz
  • Warzywa korzeniowe
  • pomidory

Tymczasem rośliny, których powinieneś unikać przy bazylii, to ogórki i koper włoski.

Co sadzić obok bazylii

Zioła i rośliny, takie jak pieprz, warzywa korzeniowe, szczypiorek, rumianek, ogórecznik i inne, są idealne do dodania do bazylii. Dzięki sadzeniu towarzyszącemu ogrodnik może łączyć cechy i elementy tych roślin, aby pomóc w lepszym wzroście. Istnieje wiele zalet, dlaczego warto wybrać takie podejście.

Po pierwsze, sadzenie towarzyszące jest znane z odstraszania szkodników owadzich, takich jak chrząszcze meksykańskie, robaki kapustne, chrząszcze ogórkowe, muszki marchwiowe i ćmy kapustne. Te szkodniki są znane z tego, że nękają Twój ogród warzywny.

Jednak moc sadzenia w ten sposób odstraszy te szkodniki i posadzi je w pobliżu upraw, aby chronić je przed szkodnikami.

Po drugie, przyciągnie to pożyteczne owady lub zapylacze, takie jak biedronki i pszczoły, które zapewniają ogrodom dobry sposób na zapylanie tych roślin. Ogrodnicy uważają te rośliny za bardzo atrakcyjne dla owadów ze względu na magię zapylania.

Po trzecie, metody te zwiększą zawartość składników odżywczych w glebie. Należy pamiętać, że gdy rośliny rosną w uprawie, wysączają składniki odżywcze z gleby, pozostawiając ogrodnikowi drogę do pracy nad uzupełnieniem składników odżywczych w glebie. W przypadku sadzenia towarzyszącego nie musisz tego robić przez cały czas, ponieważ wierz lub nie, parowanie roślin zajmie się dodawaniem składników odżywczych do gleby.

Jakie zioła dobrze rosną z bazylią?

Po czwarte, sadzenie towarzyszące sprzyja szybszemu wzrostowi, dzięki czemu plony lepiej smakują podczas zbioru. Kiedy rośliny rosną razem, uwalniają pewne substancje chemiczne, które sprzyjają szybkiemu wzrostowi, co prowadzi do lepszego smaku, gdy są przetwarzane w przepisach.

Po piąte, oferują najlepszą roślinność okrywową. Uprawy, które rozprzestrzeniają się nisko nad ziemią, na przykład oregano, mogą służyć jako okrycie gleby, chroniąc ją przed słońcem i utrzymując chłód dla roślin, które tego wymagają.

Po szóste, rośliny uprawiane i uprawiane razem zapewniają sobie nawzajem potrzebny cień. Jest to sposób na wzajemny wzrost, na przykład szparagów i cukinii, i zapewnienie cienia przed ostrym światłem i zbyt dużym ciepłem słońca.

Po siódme, wspólne uprawianie roślin posłuży jako znaczniki, dzięki czemu ogrodnicy będą mogli zidentyfikować je w szklarni. Ogrodnicy mogą zdecydować się na użycie roślin, które rosną szybciej, na przykład rzodkiewki, i połączyć je z tymi, które rosną wolniej, aby uzyskać dodatkową odmianę.

Jakie zioła dobrze rosną z bazylią: jakie zioła się rozprzestrzeniają?

Kolejną ważną lekcją, którą należy wiedzieć, jest to, jakie zioła rozprzestrzeniają się, mówiąc o uprawie bazylii. Co oznaczają te terminologie? Mówienie o rozprzestrzenianiu się ziół oznacza rozmowę o roślinach, które mogą przejąć ogród.

Innymi słowy, przejmują przestrzenie ogrodowe jak winorośle i wiedząc, że są one bardzo ważne, ponieważ chcesz zarządzać przestrzenią w szklarni. Oto oni.

Kalendula

Nagietek jest również rośliną, która może rosnąć i przejmować ogród. Gdy kwitnie, ich kwiaty mają tendencję do wysychania podczas formowania nasion. Nieusunięcie główek nasion i kwiatów może spowodować ich odpadnięcie.

Dill

Jeśli masz koperek w ogrodzie, zapoznaj się z tymi wskazówkami. Łodygi kopru mogą urosnąć wyżej, niż byś nie zauważył, że kwiaty i inne części rośliny już przejmują przestrzenie.

Parsley

Jeśli chodzi o takie sytuacje, do dyskusji jest więcej roślin. Jednak do najpopularniejszych w tej okolicy należy pietruszka. Ponieważ jest to uprawa co dwa lata, pietruszka kwitnie tylko raz na dwa lata, ale mimo to łodyga kwiatowa może osiągać wysokość czterech stóp, a nasiona są wyrzucane przez chwasty i spadające w dowolne miejsce w ogrodzie. W ten sposób po prostu kiełkują wokół. Zarządzanie ogrodem jest ważne.

Jakie zioła dobrze sobie radzą w pełnym słońcu?

Zrozumienie, jakie zioła dobrze rosną z bazylią, wymaga rozważenia, jakie zioła dobrze rosną w pełnym słońcu. Najwyraźniej istnieją zioła, które wolą pełne słońce bardziej niż jakakolwiek inna roślina.

Zioła te obejmują rozmaryn, tymianek, trawę cytrynową, miętę, szałwię, majeranek, szczypiorek i oregano.

Możesz zauważyć, że bazylia nie jest jednym z podanych przykładów, ale pojawi się na scenie, ponieważ wiele z powyższych ziół jest uważanych za idealne połączenie dla bazylii podczas sadzenia roślin.

Twoja najlepsza szklarnia z Krostrade.com

Aby zmaksymalizować potencjał roślin, które dobrze rosną z bazylią, odwiedź Krostrade.com i zobacz różne szklarnie oferowane przez firmę. Szklarnie są obecne, aby zapewnić idealną atmosferę i temperaturę dla Twoich roślin, w tym bazylii.

Kultywowanie ziół, które dobrze rosną z bazylią, podczas zanurzania się w technikę sadzenia towarzyszącego, musi zapewnić zasoby potrzebne do maksymalnego wykorzystania tego. Dlatego odwiedź witrynę internetową, aby zobaczyć swoje wybory z katalogu produktów. Mamy rynki na całym świecie, w szczególności w Ameryce Północnej i Europie.

Jakie zioła dobrze rosną z bazylią | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Zagospodarowanie upraw pod osłonami

Zagospodarowanie upraw pod osłonami powinno być zaplanowane tak, aby każdy fragment dostępnej przestrzeni przynosił plon. Tunele foliowe, pomimo tego iż…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać agrest w tunelu foliowym?

Wielu osobom drobne kwaśne owoce agrestu kojarzą się z dzieciństwem. W sumie nic w tym dziwnego, ponieważ jeszcze kilka lat…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak ukorzenić sadzonki pelargonii?

Istnieje kilka prostych kroków do zapoznania, jeśli chcesz z sukcesem rozmnożyć pelargonie z sadzonek. Pelargonie są to bowiem rośliny, z…

Więcej
Tunele foliowe

Dlaczego mini tunel foliowy do ochrony roślin?

Zaprojektowany przez markę Krosagro mini tunel foliowe to konstrukcja, która pozwala na wytworzenie komfortowych i bezpiecznych warunków rozwoju roślin na…

Więcej
Tunele foliowe

Jak przyciągnąć pszczoły do tunelu foliowego?

Jak przyciągnąć pszczoły do tunelu foliowego? Przyciągnięcie tych zapylaczy ma kluczowe znaczenie dla udanej plantacji. Dlatego warto postarać się, aby…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jaki wybrać stelaż na tunel foliowy?

Konstrukcja tunelu foliowego w głównej mierze składa się ze stelażu, od którego zależy wytrzymałość namiotu oraz jego izolacja. Poszczególne elementy…

Więcej