Jak przygotować nasiona roślin przed siewem w tunelu foliowym?

Jak przygotować nasiona roślin przed siewem w tunelu foliowym?

Zanim zaczną produkować owoce i warzywa, każda roślina zaczyna od nasion, a sposobem na odkrycie jest przygotowanie nasion roślin przed sadzeniem w szklarni.

Zacznij od użycia świeżych nasion. Jeśli masz resztki nasion z poprzedniego roku, możesz je przetestować pod kątem kiełkowania przed kontynuowaniem. Na ręczniku papierowym możesz umieścić kilka nasion, od zaledwie 10 do nawet 100 nasion.

Następnie zawiń papier na nasiona i umieść je w plastikowej torbie w cieplejszym miejscu. Wyjmij ten papier i sprawdzaj nasiona około dwa razy dziennie, spryskując je wodą, aby utrzymać wilgoć wokół nasion. Po określonej liczbie dni potrzebnych do wykiełkowania policz, aby zobaczyć, ile nasion wyrosło, i oblicz procent kiełkowania. Bez zbędnych ceregieli przejdźmy do dyskusji.

Jak rozpocząć szklarnię z nasionami?

Rzeczy, których będziesz potrzebować

Aby rozpocząć, należy przygotować: miskę, sterylną tacę do sadzenia nasion, wermikulit, ziemię doniczkową, opcjonalną przezroczystą torebkę plastikową, matę grzewczą, butelkę z rozpylaczem, opcjonalną grzałkę, wentylator, oświetlenie jarzeniowe, większe Twój uniwersalny nawóz.

Procedury

Zacznij od napełnienia doniczek, tac na nasiona i doniczek torfowych wilgotną mieszanką początkową. Posadź nasiona zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu nasion, umieszczając je w dwóch do trzech nasion z każdego pojemnika na głębokości maksymalnie 0,5 cala. Następnie przykryj nasiona ziemią i użyj wody do zrobienia mgły.

Następnie przykryj garnki lub tace plastikową folią. Umieść je w jasnych i ciepłych miejscach, a możesz wyprodukować z elektryczną matą grzewczą, która pozwoli nasionom regulować temperaturę gleby. Gdy pojawią się twoje sadzonki, zdejmij plastikową folię.

Utrzymuj wilgotną mieszankę do sadzenia, ale unikaj jej podlewania. Następnie odetnij nożyczkami nadmiar sadzonek roślin, pozostawiając sadzonkę z każdej doniczki. Przeznacz od jednego do dwóch tygodni na proces nawożenia przy użyciu rozpuszczalnego w wodzie nawozu o stężeniu 1/4 5-10-5. Dowiedziałeś się również o tych krokach z innych postów na blogu, które tutaj mamy.

1/4 roztworu nawozu podlej sadzonkę i podlej rośliny po nawożeniu. Gdy sadzonki osiągną wiek ośmiu tygodni, są gotowe do sadzenia na zewnątrz i stwardnienia, jeśli pozwalają na to warunki pogodowe. W przeciwnym razie przełożyć je na większe pojemniki, aby mogły rosnąć.

Jak przygotować szklarnię do sadzenia?

Szklarnie to całoroczne domy dla Twoich roślin i całoroczna konstrukcja, która może zaspokoić potrzeby Twoich upraw. Warto zauważyć, że jeśli chodzi o przygotowanie szklarni do ponownego sadzenia w nadchodzącym roku, zima jest najlepszą porą na reorganizację szklarni, a to wiąże się z porządkiem i innymi nawykami.

Dodawanie otworów wentylacyjnych szklarni

Pokonanie niedostatecznej wentylacji jest wyzwaniem dla wielu ogrodników. Musisz upewnić się, że jest wystarczająca liczba otworów, aby umożliwić lepszą cyrkulację powietrza, a dotyczy to otworów wentylacyjnych z listew i dwóch otworów wentylacyjnych na górze.

Automatyczne otwieracze wentylacyjne

Jednym z niezbędnych narzędzi ogrodniczych jest automatyczny otwieracz wentylacyjny. Może to uratować Ci życie podczas cieplejszych dni, a jeśli z jakiegoś powodu zapomnisz otworzyć otwory wentylacyjne, zapewni to, że ciepłe powietrze nadal będzie mogło uciekać, zapobiegając wysychaniu roślin.

Zastosowanie siatki zacieniającej

Latem doskonale chroni rośliny przed ostrym słońcem, dlatego należy zainwestować w siatki zacieniające, które można przerzucić z każdej strony szklarni. Możesz również zamontować rolety w pomieszczeniach, ale mogą one być drogie i mogą mieć tendencję do wpadania do doniczek, a także do toreb do uprawy. Użyj tańszej, niedrogiej farby odcień, którą możesz łatwo zmyć.

Instalowanie energii elektrycznej

Zainstalowanie energii elektrycznej w szklarni może wiązać się z kosztami, ale będzie tego warte, ponieważ otwiera się na wiele możliwości. Zapewni to odpowiednie źródło światła do pracy w nocy, gdy podłączysz podgrzewane maty lub propagatory.

Możesz także uruchamiać grzejniki elektryczne wieczorem z funkcją termostatu, w którym zużywają energię, kiedy tylko tego potrzebujesz. Możesz zatrudnić elektryka do instalacji, aby uniknąć wpadek.

Wytwarzanie ciepła

Źródło ciepła może wydłużyć okres wzrostu i zwiększyć zakres uprawianych roślin. Jeśli masz zasilanie, grzałka z automatycznym termostatem zrobi wszystko dla twoich potrzeb. Staraj się chronić szklarnię przed mrozem zimą, ponieważ dążysz do osiągnięcia temperatury czterech stopni Celsjusza lub więcej.

Przechowywanie wody

Rośliny szklarniowe wymagają więcej wody niż rośliny uprawiane poza szklarnią. Jeśli jesteś przyzwyczajony do wody wodociągowej lub deszczowej dla roślin, możesz użyć beczki z wodą podłączoną do rur spustowych.

Oczyszczanie szklarni

Przed rozpoczęciem uprawy i siewu możesz oczyścić szklarnię ze starych materiałów roślinnych, które mogą być siedliskiem chorób. Dobrym pomysłem jest kompostowanie, przed wyczyszczeniem powierzchni półek i wstawieniem ciepłą wodą z mydłem.

Jak przygotowujesz nasiona przed sadzeniem?

Nie musisz być mistrzem ogrodnictwa, aby zachwycać gości swoimi roślinami lub ziołami – przygotowanie nasion przed sadzeniem jest łatwe i może być wykonane nawet przez rolników rozpoczynających pracę w rzemiośle.

  • Umieść nasiona w pojemnikach z nasionami w papierowej torebce, składając górę w dół. Pamiętaj, aby dokładnie potrząsnąć pojemnikiem, aby usunąć nasiona ze strąka. Otwórz tę torbę, aby wybrać strąki nasion. Wyrzuć je, wysypując nasiona na gazetę.
  • Następnie zacznij od napełniania miski zimną wodą, wprowadzając nasiona z mokrą membraną, w tym pestki dyni lub pomidora. Te nasiona wydają się być śliskie w dotyku, więc co możesz zrobić, to pocierać je palcami, aby usunąć błonę. Zbierz wszystkie nasiona i umieść je w swojej gazecie.
  • Weź kawałek papieru ściernego do szklanego słoika i umieść go szorstką stroną skierowaną do wnętrza garnka, a także papierem po bokach. Następnie umieść nasiona w jednej odmianie w słoiku i przykryj. Dobrze wstrząśnij słoikiem, aby uzyskać spulchnienie nasion.
  • Następnie napełnij miskę wodą i umieść w nasionach, które przygotowujesz do sadzenia w wodzie, upewniając się, że są zanurzone. Pozwól nasionom wchłonąć wilgoć, gdy są moczone przez dwie godziny, przed zgarnięciem ich do sadzenia. Użyj różnych misek dla każdej odmiany nasion.
  • Zanurz nasiona warzyw w roztworze dezynfekującym po namoczeniu, aby zwalczyć bakterie i grzyby. Napełnij wannę wodą i wybielaczem i umieść tutaj nasiona, pozwalając im moczyć się przez jedną do dwóch minut. Usuń nasiona i połóż je na gazecie do wyschnięcia.

Sposób przygotowania nasion roślin uprawnych przed sadzeniem w szklarni może początkowo wydawać się techniczny, ale dzięki odpowiednim strategiom możesz to osiągnąć.

Jak przygotować nasiona roślin przed siewem w tunelu foliowym?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Uprawa, pielęgnacja i przycinanie floksa

Floks wiechowaty to wysoka, sięgająca około 120 cm bylina ogrodowa, ma sztywne łodygi, a jej główną ozdobą są urocze drobne…

Więcej
Tunele foliowe

8 pytań o tunele foliowe

Cechy dobrego tunelu foliowego? Tunele foliowe od wielu lat stosowane są do produkcji roślinnej.  Najpierw zaczęto stosować wyłącznie profesjonalne struktury…

Więcej
Tunele foliowe

Jak zainstalować tunel foliowy? krok po kroku

W tym filmie dowiecie się Państwo jak krok po kroku zainstalować tunel foliowy aby móc cieszyć się hobbystycznym tunelem wielowegetacyjnym….

Więcej
Tunele foliowe

Czym jest mini tunel foliowy?

Dlaczego warto używać inspekty i mini tunele foliowe Czasami ze względu na brak wolnej przestrzeni trudno uprawiającemu postawić pełnowymiarowy tunel…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przesadzić hibiskusa w trzech prostych krokach

Czy jesteś entuzjastą ogrodnictwa, który chce wiedzieć, jak przesadzić hibiskusa? Hibiskus należy do rodziny ślazowatych, ma pokrój drzewa lub krzewu,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Pierwsze uprawy w tunelu foliowym

W marcu wielu ogrodników wypatruje pierwszych oznaków wiosny. Kiedy tylko śnieg się roztopi, a ziemia lekko przeschnie, wiele osób rusza…

Więcej