Jak uprawiać broccolini w najlepszy sposób | KrosAgro

Jak uprawiać broccolini w najlepszy sposób | KrosAgro

Jeśli wiesz, jak uprawiać broccolini od przygotowania, sadzenia i konserwacji, możesz być zdumiony. Znasz brokuły, ale czy znasz ich zdrowy wygląd? Możesz uprawiać go w szklarni z innymi warzywami zwalczającymi choroby i zaimponować kupującym wyjątkową uprawą. Broccolini to nie brokuły, ale jest równie warte bycia częścią ogrodu i talerza.

Czy wiesz, że zamiast brokułów broccolini pochodzi z tej samej rodziny co rzepa? I pomimo nazwy, broccolini nie jest mini wersją brokułów, ale zaczęło się jako hybryda chińskiego jarmużu i brokułów. Jeśli do tej pory jesteś zainteresowany tym zdrowym i smacznym, wyjątkowym warzywkiem, przeczytaj poniżej, jak wyhodować broccolini.

Jak uprawiać broccolini dla początkujących

Broccolini to doskonały substytut brokułów, zwłaszcza jeśli planujesz wprowadzać warzywa do wybrednego jedzącego. Jego małe kwiatuszki, cienkie, długie, delikatne łodygi i kędzierzawe zielone liście sprawiają, że cała roślina jest jadalna, surowa, gotowana na parze lub smażona. Dlatego chcesz wyhodować wysokiej jakości broccolini, aby jak najlepiej wykorzystać to warzywo.

Przygotowanie

Przede wszystkim sprawdź strefę mrozoodporności swojego stanu, ponieważ broccolini byłyby świetne w strefach od 2 do 10. Daje to ogólny pogląd na temat idealnych warunków wzrostu dla tej uprawy, więc w razie potrzeby możesz użyć szklarni, aby dostosować się do swojego klimatu. Broccolini, podobnie jak większość warzyw, nie toleruje mrozu, więc ziemia musi zakończyć rozmrażanie, co oznacza, że ​​należy ocenić, czy należy sadzić na zewnątrz, czy rozpocząć w szklarni.

Ogólnie rzecz biorąc, sprawdź swoją strefę uprawy, aby poznać datę ostatniego mrozu i użyj jej do rozpoczęcia sadzenia. Jednak zawsze możesz sprawdzić, jaki czas działa najlepiej w Twoim obszarze, ponieważ broccolini jest wciąż całkowicie nowy. Dlatego niektórzy ogrodnicy sadzą wiosną, podczas gdy inni rozpoczynają sezon jesienią.

Następnie przygotuj swoje miejsce, wybierając obszar, który jest w pełni nasłoneczniony i ma żyzną, dobrze przepuszczalną glebę o pH od 6,0 ​​do 7,0. Najpierw przetestuj swoją glebę, a jeśli jest kwaśna, popiół drzewny powinien pomóc, a nawet możesz dodać kompost do ziemi, aby poprawić jej jakość.

Sadzenie

Możesz wysiać nasiona broccolini bezpośrednio lub w doniczce z ziemią doniczkową w szklarni. Dodaj rosnące światło i powinny wykiełkować około siedmiu dni. Będziesz miał większe szanse powodzenia przy sadzeniu przeszczepów niż przy siewie bezpośrednim, więc bezpieczniejsze byłoby rozpoczęcie uprawy w doniczkach.

Jeśli zaczynasz nasiona w szklarni do przesadzania, upewnij się, że robisz to sześć tygodni przed ostatnią datą mrozu. Następnie możesz rozcieńczyć sadzonki, aby wszystkie resztki były najzdrowszymi broccolini w każdej doniczce. Następnie pozwól najlepszym roślinom stwardnieć przed przesadzeniem, wydłużając ich czas na zewnątrz o tydzień.

Możesz przesadzić sadzonki broccolini w odległości 24 cali od siebie, gdy zauważysz sześć prawdziwych liści z nich około 4 do 6 tygodni wzrostu. Zakładając, że zaczynasz w domu późnym latem, możesz przeszczepić jesienią. Następnie możesz sadzić je w doniczkach o pół cala głębiej niż ich głębokość i nadać każdej roślinie odstęp 2 stóp od siebie.

Konserwacja

Do konserwacji należy pamiętać, że wymagają one wody w ilości około 5 cm tygodniowo. Utrzymuj wilgotność gleby bez nadmiernego podlewania, a także możesz dodać ściółkę z rozdrobnionych liści, aby poprawić jej jakość, temperaturę gleby, wilgotność i powstrzymać chwasty. Broccolini będzie również wykazywać oznaki żółknięcia liści, gdy potrzebuje nawozu, ale możesz je również karmić co kilka tygodni, ponieważ uwielbiają azot.

Najlepszy czas na zbiór broccolini to okres przed rozpoczęciem kwitnienia roślin. Główki powinny być w pełni uformowane, aby można było przyciąć ich dobrze znane długie łodygi. Pamiętaj, aby zostawić trochę liści, aby nowe główki rozwinęły się do następnych zbiorów i można uzyskać do 5 zestawów pędów na roślinę.

Jakie są typowe problemy w uprawie Broccolini?

W broccolini często występują szkodniki, takie jak mszyce, mączliki, pchły chrząszcze, kapusta nerkowata, ślimaki i choroby grzybowe, takie jak mączniak rzekomy i czarna nóżka. Zawsze należy sprawdzać owady i wybierać je ręcznie lub dodawać do ogrodu drapieżnika, takiego jak biedronki. Możesz także użyć środków owadobójczych, a ślimaki można zwalczać za pomocą mieszanki drożdży i wody.

Możesz użyć organicznego fungicydu i natychmiast usunąć zainfekowane rośliny, aby uzyskać łagodniejszą i czarną nóżkę. Korzystanie ze szklarni i utrzymanie warunków sanitarnych powinno zapobiec tym powszechnym problemom, dlatego zawsze należy pilnie wykonywać swoje praktyki ogrodnicze. Ogólnie profilaktyka jest wciąż lepsza i należy być o krok do przodu, aby wcześnie rozwiązywać problemy.

Wniosek

Jeśli chcesz na swoim talerzu coś zdrowego, a jednocześnie wyjątkowego, możesz sprawdzić warzywa hybrydowe. Dowiedz się, jak uprawiać brokuły, a być może bardziej docenisz ten wygląd brokuła. Ta roślina to skrzyżowanie chińskiego jarmużu i brokułów, a jej jadalna struktura sprawia, że ​​jest to doskonałe jedzenie na surowo lub gotowane nawet dla wybrednych osób.

Ponieważ jest dość nowy, nie ma zbyt wielu informacji na temat uprawy broccolini. Możesz jednak uprościć jej uprawę do przygotowania, sadzenia i konserwacji. Poznaj strefę wzrostu swojego obszaru i unikaj ekstremalnych warunków.

Możesz również zacząć w pomieszczeniu zamiast bezpośrednio wysiewać broccolini, aby uzyskać wyższy wskaźnik sukcesu. Więcej niż miejsce do rozpoczęcia, możesz również rozważyć szklarnię, aby uniknąć potencjalnych problemów związanych ze zmiennymi warunkami na zewnątrz.

Jak uprawiać broccolini w najlepszy sposób | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Prefabrykowane hale namiotowe

Prefabrykowane hale namiotowe cieszą się dużą popularnością w przemyśle, rolnictwie oraz produkcji. To tania alternatywa dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak stosować Talstar? | Mieszanie środków ochrony roślin

Talstar to jeden z najpopularniejszych środków owadobójczych i przędziorkobójczych. Służy do zwalczania wciornastków, mszyc, mączlików, gąsienic bielinka kapustnika oraz wielu…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Tunel foliowy – 4 wskazówki jak uprawiać rośliny pod osłoną

Sezon uprawowy coraz bliżej, a czas do nieodległej wiosny minie bardzo szybko, więc najwyższa pora przygotowywać się do przyszłorocznych upraw….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Odmiany sałat do upraw pod osłonami

Odmiany sałat do upraw pod osłonami gwarantują świeże chrupiące liście późną jesienią, a przy dobrej barierze nawet w zimie. Roślina…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Ogrodnictwo bezodpadowe w szklarni i tunelu

Filozofia Zero waste oznacz idee, według której człowiek powinien prowadzić taki styl życia, by generować jak najmniej odpadów, a tym…

Więcej
Bez kategorii

Co uprawiać a co nie w tunelu foliowym?

Co uprawiać, a czego nie uprawiać w tunelu foliowym? Wydawałoby się że ze względu na optymalne warunki, jakie tworzy cieplarnia,…

Więcej