Jak szybko rośnie krzew Nandina Złota | Porady od KrosAgro

Jak szybko rośnie krzew Nandina Złota | Porady od KrosAgro

Nandina złota to zimozielony krzew, pochodzący z górzystych terenów Indii, Japonii i Chin. Roślina nazywana jest także świętym krzewem, ponieważ Azjaci sadza ją w pobliżu domostw i świątyń, wierząc, że przyniesie im szczęście. Nandina dorasta do 2 metrów wysokości, a jej wznoszące się ku górze pędy zwieńczone są bardzo długimi, zielonkawo-złocistymi liśćmi, uformowanymi w kształt pióra. Latem roślina kwitnie białymi, gwiaździstymi kwiatami, które przekształcają się w niezwykle dekoracyjne, intensywnie czerwone jagody. Zimą krzew zmienia swą barwę na różową lub czerwoną i wymaga zabezpieczenia przed zimą. W cieplejszych regionach, takich jak tereny nadmorskie lub Polska zachodnia, roślina może rosnąć w gruncie, a zimą wystarczy okrycie stroiszem i kopczykowanie, natomiast na pozostałych obszarach, nandinę najlepiej uprawiać w pojemniku, a na zimę przenosić do tunelu lub szklarni. Nandina nie jest wymagająca, preferuje słoneczne stanowiska o umiarkowanie żyznej, wilgotnej glebie.najlepiej w tunelu lub szklarni.Zawdzięcza to temu, że w Azji, ludzie pokładają wiarę, że, zasadzona  przy domach i światyniachJeśli zastanawiasz się, jak szybko rośnie lemon lime nandina, możesz uznać tę wiecznie zieloną roślinę za średniej wielkości hodowcę. To sprawia, że ​​są doskonałą propozycją dla tych, którzy nie chcą czekać zbyt długo, aby uzyskać piękne ozdobne liście. Możesz go użyć do ulepszenia swoich łóżek, werandy, patio i granic, a jego cytrusowy odcień jest rzeczywiście atrakcyjnym punktem sprzedaży dla ogrodników.

Chociaż nandina cytrynowo-limonkowa rośnie w średnim tempie, możliwe jest również, że rosną szybciej. Na przykład możesz użyć szklarni, aby zapewnić i utrzymać ich idealne warunki wzrostu, dzięki czemu nie będzie opóźnień w ich wzroście. Ogólnie rzecz biorąc, ta wyjątkowa roślina jest czymś, co należy wziąć pod uwagę w swoim ogrodzie i możesz doświadczyć odcieni zieleni i żółci w pięknej krzaczastej roślinie bez czekania zbyt długo.

Jak szybko rośnie Lemon Lime Nandina i czego się spodziewać

Nandina cytrynowo-limonkowa powinna błyskawicznie ożywić Twój ogród, ponieważ rośnie w średnim tempie. Biorąc pod uwagę, że warunki są spójne, możliwe jest nawet szybszy rozwój tych krzewów. Co najważniejsze, cytrynowa nandina może żyć imponująco nawet 30 lat i pozostaje wiecznie zielona przez cały rok.

Czego jeszcze możesz się spodziewać, uprawiając nandinę cytrynowo-limonkową? Dojrzała roślina może osiągać wysokość nawet do 4 stóp, a ze względu na jej zwarty charakter jej rozprzestrzenianie się jest również tej samej długości. Być może dlatego często ogrodnicy sadzą cytrynowo-limonkową nandinę pośrodku, otoczoną mniejszymi roślinami w pojemnikach.

Co to jest Lemon Lime Nandina?

Aby jeszcze bardziej zwiększyć zdolność wzrostu rośliny, najlepiej byłoby dowiedzieć się więcej o cytrynowo-limonkowej nandinie. Możesz łatwo zrozumieć, że jest to wybór domowych Heavenly Bamboo lub Nandina. Jednak wybór Lemon Lime jest wyjątkowy wśród innych nandin i można go łatwo rozpoznać po kolorze cytrynowo-limonkowym zamiast typowej czerwieni w tych krzewach.

Kolory liści stają się ciemniejsze w miarę wzrostu liści, a kombinacje sprawiają, że nandina cytrynowa jest idealna do podkreślenia wyglądu ogrodu lub obok innych roślin. Jako bonus, uprawa jest nawet łatwa, jak zobaczysz poniżej. Utrzymuj idealne warunki, a ten średni wzrost może zająć dużo czasu.

Uprawa Lemon Lime Nandina

Przygotowanie witryny

Najlepszym miejscem do uprawy Lime Lime Nandina jest obszar nasłoneczniony z wilgotną, ale dobrze przepuszczalną glebą. Jest nawet odporny na suszę, ale jak większość roślin, stojąca woda uszkodzi twoją cytrynowo-limonkową nandinę. Może Ci się również spodobać fakt, że nie jest wybredny, jeśli chodzi o rodzaj i pH gleby.

Piękno tego krzewu polega na tym, że nie ma on szczególnych wymagań, więc przy jego uprawie jest mało miejsca na błędy. Będziesz jeszcze bardziej wyprzedzał grę w szklarni dzięki kontroli nad środowiskiem. Pamiętaj, że te krzewy są odporne tylko w strefach od 6 do 9 lub do -10 ° F, więc przewiduj potencjalne problemy i korzystaj ze szklarni, jeśli klimat byłby trudny.

Sadzenie

Możesz sadzić cytrynowo-limonkową nandinę wczesną wiosną i rozstawić je 5 stóp od siebie. Możliwe jest również rozpoczęcie sezonu jesienią, a nawet w innych miesiącach, w zależności od regionu. Na przykład możesz sadzić latem, jeśli masz ostre, mroźne pory roku, podczas gdy osoby w gorących obszarach mogą wykorzystać zimę do sadzenia.

Kiedy nadchodzi czas sadzenia, chcesz użyć dołka, który ma trzykrotnie szerokość doniczki, a następnie po zasypaniu otworu umieścić go dwa cale nad poziomem gleby. Przydatną wskazówką ze względów estetycznych jest uprawianie nandin cytrynowych w taki sposób, aby nie były ustawione w linii prostej w grupach o nieparzystych liczbach.

Konserwacja

Nandina Lemon Lime rośnie w rozsądnym tempie, biorąc pod uwagę, że nie ma wielu wymagań. Nawet po posadzeniu pielęgnacja jest stosunkowo łatwa i prosta. Na przykład są jednym z tych krzewów, które nie wymagają przycinania.

Do karmienia i podlewania można nawozić wczesną wiosną nawozem o spowolnionym działaniu i podlewać dwa razy w tygodniu, gdy rośliny rosną przez pierwsze trzy miesiące. Ściółkowanie pomoże również glebie zatrzymać wilgoć i powstrzymać chwasty.

A co ze szkodnikami i chorobami? Lemon Lime Nandina jest ogólnie tolerancyjna i odporna na zwykłe szkodniki i choroby. Clemson University pochwalił nawet nandinę za to, że jest odporna na jelenie, dzięki czemu można ją bez problemu zostawić na zewnątrz.

Wniosek

Możesz rozważyć nandinę cytrynowo-limonkową, jeśli chcesz mieć w swoim ogrodzie wyjątkowy Niebiański Bambus. Ale dla tych, którzy nie chcą długo czekać, jak szybko rośnie lemon lime nandina? Dobra wiadomość jest taka, że ​​krzew ten rośnie w średnim tempie, a zapewnienie idealnych warunków może nawet przyspieszyć jego wzrost.

Nandiny cytrynowo-limonkowe są stosunkowo łatwe w uprawie, ponieważ nie są wybredne, a konserwacja nie wymaga żmudnych obowiązków. Możesz nawet użyć szklarni, aby upewnić się, że twoje rośliny będą w stabilnym środowisku, aby utrzymać tempo wzrostu na stałym poziomie. Nawet jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem, ryzyko napotkania problemów jest niskie, ponieważ nandina cytrynowa jest odporna na choroby i szkodniki.

Jak szybko rośnie krzew Nandina Złota | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Poradniki ogrodnicze

Jak uprawiać rabarbar pod osłonami?

Rabarbar to roślina wieloletnia, która przy odpowiedniej pielęgnacji jest w stanie rozwijać się nawet przez 15 lat! Najsmaczniejszą częścią tej…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak różne rodzaje wody wpływają na wzrost roślin?

Czy zastanawiasz się, jak różne rodzaje wody wpływają na wzrost roślin? Rodzaje wody stosowane dla różnych rodzajów roślin mają znaczący…

Więcej
Tunele foliowe

Poplon w tunelu foliowym

Poplon w tunelu foliowym to szansa na uzyskanie dużej ilości warzyw, na niewielkiej przestrzeni. Nie każdy posiada wielki ogród z…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać cyklameny na dwa proste sposoby.

Czy jesteś zainteresowany, tym jak rozmnażać cyklameny? Cyklameny zwane popularnie fiołkami alpejskimi to rośliny, które wytwarzają intensywnie kolorowe kwiaty. Wielu…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pozbyć się wełnowców na storczykach?: 3 proste metody

Wełnowce to jedne z najczęściej atakujących storczyki szkodników, potrafią one naprawdę solidnie dokuczyć. Te owalne, różowawe owady, rozpoznasz po tym,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zapobiegać gniciu korzeni w hydroponice? 3 użyteczne wskazówki

Jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem, który szuka sposobów na doskonalenie swoich umiejętności, chciałbyś dowiedzieć się, jak zapobiegać gniciu korzeni w uprawach…

Więcej