Jak uprawiać anturium w wodzie | Porady od KrosAgro

Jak uprawiać anturium w wodzie | Porady od KrosAgro 1

Chcesz wiedzieć, jak uprawiać anturium w wodzie? Spojrzmy prawdzie w oczy; w którymś momencie wszyscy zapomnieliśmy o podlewaniu naszych roślin. Jeśli pozostawisz je zbyt długo bez opieki, twoje rośliny będą wysychać i więdnąć. Uprawa anturium w wodzie oznacza, że ​​możesz pozbyć się gleby i uprawiać rośliny hydroponicznie.

Czy anturium może rosnąć w wodzie?

Krótka odpowiedź: tak!

Anthurium może rosnąć w wodzie. Możesz pobrać wycinek z anturium i umieścić go w wodzie w celu ponownego wzrostu, znanego również jako rozmnażanie wody. Większość ogrodników stosuje tę metodę, dopóki rośliny nie wyrosną na system korzeniowy, ale później przenoszą go do gleby. Możesz jednak wyhodować je całkowicie w wodzie.

Uprawa hydroponiczna

Anturium, podobnie jak inne rośliny doniczkowe, może przetrwać w wodzie, o ile zapewni się im to, czego potrzebują do dalszego wzrostu. Ogrodnictwo hydroponiczne to forma hydrokultury, w której rośliny rosną w wodzie. Proces polega na wypłukaniu korzeni ze śladów gleby i umieszczeniu ich w wodzie.

Anturium to jedna z wielu roślin doniczkowych, które dobrze rozwijają się w wodzie. Aby umieścić anturium w wodzie, opłucz korzenie letnią bieżącą wodą, aż nie będzie żadnych śladów gleby, aby zapobiec gniciu korzeni w wodzie. Wybierz piękny szklany wazon (preferujemy wazony przezroczyste!), Napełnij go wodą około jednej czwartej wazonu i umieść w nim swoją roślinę anturium.

Szklany wazon pozwala obserwować wzrost roślin, a ponadto nie musisz ich tak często podlewać.

Rootowanie w wodzie: przewodnik krok po kroku

Oto przewodnik krok po kroku, jak sadzić anturium w wodzie.

Krok 1: Weź sadzonki anturium

Na szczęście łatwo jest pobrać sadzonki z anturium. Najlepiej jest pobrać sadzonki z największej rośliny anturium. Dzielenie większych roślin na mniejsze rozmiary sprawi, że będą zdrowsze i zachęcą do większej liczby kwitnienia.

Wyjmij anturium z doniczki i oddziel korzenie. Zdejmij roślinę z doniczki i podziel korzenie. Szukaj korzeni i odgałęzień, które można łatwo oddzielić.

Krok 2: Wybierz odpowiedni kontener

Możesz wybrać dowolny rodzaj wazonu – szklany lub butelkę z recyklingu. Jeśli jednak wybierzesz taką z wąską szyją, możesz nie być w stanie usunąć rośliny, jeśli zajdzie taka potrzeba. Możesz wybrać dowolny pojemnik, który będzie prezentował Twoje piękne rośliny anturium.

Krok # 3: Napełnij pojemnik wodą

Do anturium możesz użyć wysokiej jakości wody z kranu. Upewnij się jednak, że nie jest pełna chemikaliów i zanieczyszczeń lub że jest intensywnie filtrowany, usuwając wszystkie składniki odżywcze. Dla bezpieczeństwa najlepiej używać wody mineralnej (zapobiega tworzeniu się kamienia w pojemniku) lub deszczówki.

Krok 4: Umieść roślinę w pojemniku

Podczas umieszczania rośliny w pojemniku może być konieczne wsparcie, aby zapobiec przechyleniu się na jedną stronę lub przewróceniu.

Dbanie o rośliny Anthurium

Rośliny uprawiane hydroponicznie nie oznaczają, że nie musisz ich całkowicie podlewać. Musisz wymieniać wodę w pojemniku co cztery tygodnie. Jednak może być konieczne uzupełnianie wody w pojemniku przez cały miesiąc, aby zapewnić roślinie wystarczającą ilość wody. Możesz dodać kilka kropli nawozu, aby poprawić kolor liści.

Gdzie umieścić rośliny anturium

Anturium najlepiej rozwija się w dobrze oświetlonym otoczeniu, ale nie umieszczaj ich w bezpośrednim świetle słonecznym. Jeśli umieścisz anturium w ciemności, zakwitnie mniej. Te rośliny preferują ciepłe otoczenie o temperaturze od 68 do 72 stopni F. Uwielbiają umieszczać je w pomieszczeniach o dużej wilgotności, więc jeśli chcesz umieścić je w domu, łazienka będzie idealnym miejscem.

Dlaczego warto spróbować uprawiać rośliny w szklarni hydroponicznej?

Istnieje kilka powodów, dla których warto umieścić rośliny w hydroponicznej szklarni. Szklarnia hydroponiczna zapewnia Twoim roślinom bezpieczną przestrzeń do wzrostu i rozwoju. Oto niektóre korzyści płynące z ogrodnictwa szklarniowego:

Zmniejsz ryzyko wystąpienia szkodników i chorób

Najczęściej szkodniki, choroby i inne szkodliwe bakterie mogą przedostać się do roślin przez glebę. Sadzenie w ziemi naraża rośliny na ryzyko inwazji i infekcji. Z drugiej strony ogrodnictwo hydroponiczne działa odwrotnie.

Dobry system hydroponiczny nie ułatwia szkodnikom, chorobom, patogenom i pleśni przedostania się do systemu i opuszczania go, a nawet do roślin. Dopóki spełniasz standardy branżowe w zakresie czyszczenia i higieny, Twoje rośliny powinny pozostać wolne od szkodników i chorób, które mogą ostatecznie uszkodzić Twoje rośliny.

Ochrona przed żywiołami i kontrola nad rosnącym środowiskiem

Umieszczone w zamkniętej i kontrolowanej przestrzeni rośliny będą rosły zdrowo i produkować więcej kwiatów. Szklarnia daje możliwość kontrolowania rosnącego klimatu. Mimo że na zewnątrz jest zimno, możesz sadzić rośliny w ciepłe dni, korzystając z dodatkowych świateł do uprawy, systemów ogrzewania / chłodzenia i nie tylko. Ta elastyczność pozwala na uprawę różnych rodzajów roślin i upraw.

Dodatkowo szklarnie chronią rośliny przed złą pogodą. Trzymanie ich w szklarni chroni je przed lodem, śniegiem, ulewnymi deszczami, burzami i nie tylko.

Końcowe przemyślenia na temat uprawy anturium w wodzie

Wiedza o tym, jak uprawiać anturium w wodzie, zapewnia nowy sposób uprawy roślin doniczkowych. Wymagają mniej konserwacji i będą pięknie wyglądać po umieszczeniu w szklanych pojemnikach.

Jak uprawiać anturium w wodzie | Porady od KrosAgro 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Uprawa jadalnych kwiatów w tunelu ogrodowym

Jadalne kwiaty to dla wielu osób zupełna nowość, pomimo tego że od wieków spożywa się je na różny sposób. Istnieje…

Więcej
Bez kategorii

Hala namiotowa na plac budowy

Hala namiotowa na plac budowy to jedno z zastosowań struktur z rur i profili stalowych. Spore obszary terenu, na których…

Więcej
Tunele foliowe

6 sposobów na nowoczesny ogród warzywny

Ogrody warzywne stają się popularnym elementem designu działki. W przydomowych uprawach obok rabat kwiatowych rozciągają się grządki smacznych warzyw, które…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jakie są korzyści zdrowotne czosnku

Czosnek w Twojej kuchni, będzie natychmiastowym ratunkiem, gdy będziesz potrzebować natychmiastowego leku na niektóre dolegliwości. Stanowi on rodzaj naturalnego antybiotyku,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać selera w tunelu foliowym?

Seler to wartościowe i smaczne warzywo o wielu właściwościach prozdrowotnych. Jadalną częścią rośliny są korzeń i liście. Białokremowy miąższ oraz…

Więcej
Tunele foliowe

Nowoczesne tunele foliowe – ogrodowe i profesjonalne

Wyobrażenie o uprawach pod osłonami systematycznie się zmienia. Jeszcze kilka lat temu ujrzenie tunelu foliowego było zjawiskiem rzadkim, teraz wystarczy…

Więcej