Jak pielęgnować kwiatostany stokrotek?

Jak usuwać obumarłe kwiatostany stokrotek Shasta Daisies 1

Czy chcesz wiedzieć, jak zabić stokrotki Shasta? Pochodzące z Europy stokrotki Shasta można teraz znaleźć w całej Ameryce Północnej. Te kwiaty powracają każdej wiosny lub wczesnego lata i kwitną do początku jesieni. Śmiertelne stokrotki Shasta przez cały sezon wegetacyjny są niezbędne, aby Twoje rośliny skupiały swoją energię na wytwarzaniu zdrowszych i ciągłych kwiatów.

Pamiętaj, że stokrotki Shasta są agresywnymi hodowcami. Wybierz różnorodne stokrotki, które nie dają zdolnych do życia nasion, lub możesz również ścinać kwiaty, zanim trafią na nasiona. Najlepiej trzymać je w łóżkach ogrodowych lub w szklarni, ponieważ są podatne na rozprzestrzenianie się i nie są rodzime dla tego obszaru.

Stokrotki rosną w kępach, które mogą mieć od dwóch do trzech stóp i do dwóch stóp szerokości. Wytwarzają kwiaty z białymi płatkami i żółtymi różyczkami w środku. Stokrotki Shasta mają błyszczące i ciemnozielone liście. Kwiaciarnie uwielbiają pracować ze stokrotkami Shasta, ponieważ sprawdzają się jako kwiaty cięte, które utrzymują się przez ponad tydzień w aranżacjach.

Deadheading Shasta Daisies

Jak wspomniano, martwe stokrotki Shasta poprawiają ogólny wygląd stokrotki i zachęcają do nowego wzrostu i większej liczby liści. Regularne obumarcie przedłuża również okres kwitnienia, dzięki czemu rośliny będą produkować cięższe i trwalsze kwiaty.

Każdy ogrodnik powinien wiedzieć, jak zabijać rośliny. Na szczęście obumierające stokrotki Shasta są stosunkowo łatwiejsze w porównaniu z innymi typami roślin.

Najlepszy czas, aby to zrobić, zanim kwiaty całkowicie uschną. Jeśli zauważysz, że kwiaty zaczynają blaknąć, więdnąć lub brązowieją, jest to znak, że musisz obumrzeć swoje rośliny. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, kwiaty można ciąć ostrymi nożycami ogrodniczymi, zamiast ciągnąć i szczypać.

Gdy zauważysz, że kwiaty stają się brązowe lub uformowały się główki nasion, usuń je wszystkie i pozostaw pierwszy zestaw liści. Na przykład, jeśli zdrowe kwiaty lub pąki znajdują się w pobliżu umierających kwiatów lub liści, tnij je, aż zetkną się z innymi łodygami.

Przewodnik krok po kroku dotyczący Deadheading Shasta Daisies

Stokrotki Shasta wytwarzają jedną łodygę na kwiat, dlatego lepiej przyciąć łodygę do podstawy rośliny, gdzie styka się z pierwszym zestawem liści. Deadheading promuje nowy wzrost i więcej zakwitów. Oto przewodnik krok po kroku, jak zabijać stokrotki Shasta:

Krok 1:

Zbadaj swoje stokrotki Shasta pod kątem zwiędłych lub martwych kwiatów.

Krok 2:

Zwróć uwagę na kwiaty, które wyschły i zwinęły się, a także odbarwione kwiaty lub opadłe płatki.

Krok 3A:

Jeśli używasz metody przycinania, przytnij zużyty kwiat, wycinając łodygę tuż nad następną grupą liści lub łodygą pod kwiatem.

Krok # 3B:

Z drugiej strony możesz użyć metody szczypania, jeśli nie masz dostępnych nożyc ogrodniczych. Kciukiem i cudzoziemcem uszczypnij martwe kwiaty na łodydze tuż pod nimi.

Krok 4: Zbierz przycięte kwiaty i umieść je w woreczku. Możesz je wyrzucić lub użyć jako kompostu do ogrodu.

Wskazówki do zapamiętania podczas sadzenia stokrotek Shasta

Uprawa stokrotek Shasta nie wymaga wiele uwagi i troski. Ale aby upewnić się, że Twoje kwiaty będą rosły zdrowo, oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać:

Zaczynając od nasion lub rośliny

Istnieją dwa sposoby sadzenia stokrotek Shasta: zaczynając od nasion lub rośliny. Jeśli wysiewasz bezpośrednio, możesz oczekiwać, że kwiaty zakwitną w następnym sezonie wiosennym. Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się kupić młodą stokrotkę Shasta, najlepiej posadzić ją wiosną lub wczesną jesienią.

Wybór lokalizacji

Stokrotki Shasta najlepiej rosną w pełnym słońcu. Gleba powinna być dość żyzna; zbyt dużo nawozu da ci więcej roślinności niż zakwitów. Pamiętaj, aby regularnie podlewać rośliny – tylko na tyle, aby były wilgotne, i sadzić stokrotki w dobrze przepuszczalnej glebie. Poluzuj glebę, aby przyspieszyć natlenienie, i wykop na głębokość od 12 do 14 cali, a na wierzchu od dwóch do czterech cali kompostu.

Sadzenie stokrotek Shasta

Sadząc stokrotki Shasta na ziemi, umieść rośliny w odległości około jednej do dwóch stóp od siebie. Górna kula korzeniowa twojej stokrotki powinna znajdować się na poziomie powierzchni gleby. Umieść ziemię wokół kuli korzeniowej, aby ją przykryć i głęboko podlać. Pamiętaj, że może być konieczne wsparcie lub tyczenie wyższych roślin.

Po co uprawiać stokrotki Shasta w mini szklarni?

Istnieje kilka powodów, dla których warto rozważyć uprawę stokrotek Shasta w mini szklarni. Mimo że stokrotki są na ogół mało wymagające w utrzymaniu i odporne na choroby, nadal mogą być podatne na mszyce, ślimaki nagie, plamy na liściach, skorki i nicienie chryzantemy. Jeśli hodujesz stokrotki w mini szklarni, zmniejsza to ryzyko inwazji owadów i rozwoju chorób.

Pogoda również odgrywa rolę we wzroście twoich roślin stokrotek Shasta. Ulewny deszcz, mróz, śnieg, silne wiatry i burze mogą łatwo uszkodzić lub wykorzenić kwiaty. Umieszczenie ich w szklarni chroni je przed żywiołami. Możesz przesadzać rośliny na zewnątrz, gdy pogoda się ociepla, lub dalej uprawiać je w szklarni.

Ostatnie przemyślenia na temat tego, jak zabić Deadhead Shasta Daisies

Deadheading jest kluczową częścią uprawy zdrowych roślin. Wiedza o tym, jak zabijać stokrotki Shasta, zapewnia, że ​​Twoje rośliny będą pięknie rosnąć i będą wytwarzać wiele kwiatów.

Jak usuwać obumarłe kwiatostany stokrotek Shasta Daisies 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Jak uprawiać pomidory? 5 przydatnych wskazówek

Chociaż uczenie się, jak hodować pomidory wymaga czasu, to każdy ogrodnik z ogródkiem przydomowym lub szklarnią powie Ci, że jest…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Warzywa psiankowate pod osłonami w tunelu foliowym

Warzywa psiankowate pod osłonami w tunelu foliowym to jedne z najczęściej pojawiających się w cieplarni gatunków. To rośliny ciepłolubne, które…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak wyhodować dereń z nasion? Uprawa i pielęgnacja derenia

Dereń to rodzaj niezwykłych roślin, skupiających  około 40 gatunków krzewów, krzewinek i małych drzewek. Kwitną one na przełomie lutego i…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać dziurawiec? Uprawa i pielęgnacja dziurawca

Gdy mowa o dziurawcu, od razu większości ludzi nasuwa się skojarzenie z jego walorami prozdrowotnymi, stosowanymi od dawien dawna w…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać jaskra? Uprawa i pielęgnacja jaskra azjatyckiego

Jaskry to popularne rośliny porastające tereny łąk, lasów i gór, istnieje aż 400 gatunków, które rosną dziko, ubarwiając krajobraz swoimi…

Więcej
Tunele foliowe

Tunel foliowy podczas upałów

Mijający sierpień wskazuje na powolny koniec lata, choć na zewnątrz utrzymują się wysokie temperatury to czasu na uprawę jest coraz…

Więcej