Jak uprawiać dzwonkowate: 7 niezbędnych wskazówek | KrosAgro

Jak uprawiać dzwonki: 7 niezbędnych wskazówek | KrosAgro 1

Nie brakuje entuzjastów ogrodnictwa, którzy chcą nauczyć się uprawiać dzwonki. W końcu kto mógłby oprzeć się wspaniałym kwiatom dzwonkowatym? Dzięki rozchodzącym się płatkom ten dumny członek rodziny kwiatów Campanula zawsze oświetla ogród.

W większości przypadków zaczniesz widzieć te zakwity w lipcu i zwykle trwają do pierwszych przymrozków! Jeśli nie jesteś tego świadomy, hodujesz dzwonek z nasion. Możesz wysiać je bezpośrednio do ogrodu lub możesz rozpocząć sadzenie w szklarni hobbystycznej w celu późniejszego przesadzenia.

Sadzenie dzwonków na zewnątrz

Jeśli zamierzasz sadzić dzwonki w ogrodzie dzwonkowym, pamiętaj, aby zasiać nasiona wiosną. Ponieważ wysiew nasion wczesną wiosną jest wysoce zalecany, idealnym momentem na to jest moment, kiedy poczujesz, że gleba zaczyna się nagrzewać. Eksperci zalecają mieszanie nasion w ogrodach skalnych lub w środku ogrodu.

Następnie należy je lekko przykryć około 1/8 cala gleby. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo odstępów. Najlepiej jest rozmieścić nasiona lub sadzonki dzwonka w odległości co najmniej 12 cali od siebie. Kiedy już się rozwiną, spodziewaj się, że będą dobrze rosły i kwitły aż do mrozów.

Ponieważ są to rośliny odporne, prawdopodobnie przeżyją pierwsze lekkie przymrozki, zanim staną się uśpione w okresie zimowym. Co więcej, nie będziesz musiał martwić się o ściółkowanie lub wykonywanie niezbędnych przygotowań, aby chronić je, gdy temperatura spadnie, ponieważ nie trzeba ich rozpieszczać.

Niezbędne wskazówki, jak uprawiać rośliny dzwonka

Z przyjemnością dowiesz się, że proces związany z uprawą dzwonka nie jest skomplikowany. Aby zacząć, sprawdź to:

Wskazówka nr 1: Zasadź je w odpowiedniej glebie

Oprócz pełnego lub częściowego nasłonecznienia, dzwonek potrzebuje luźnej, dobrze przepuszczalnej gleby o pH w zakresie od 6 do 8. Chciałbyś stworzyć idealną mieszankę do sadzenia, która składa się w 50% z gleby i 50% kompostu. aby dobrze się rozwijał. W optymalnych warunkach wzrostu dzwonki mogą osiągać od 24 do 30 cali wysokości i wytwarzać dużo kwiatów przez wiele lat.

Wskazówka nr 2: sadzić je w miejscach, w których mają więcej słońca

Chociaż dzwonek jest w stanie tolerować niewielki cień w godzinach popołudniowych, generalnie preferuje sadzenie w miejscu, w którym może uzyskać pełne słońce. Jeśli chcesz, aby wytwarzały więcej kwitnienia, musisz wystawić je na bardziej bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Wskazówka nr 3: utrzymuj ciepło w dzień i chłód w nocy

Nie możesz oczekiwać, że Twoje rośliny dzwonka będą rosły silnie i zdrowo, jeśli sadzisz je w klimacie tropikalnym lub na obszarach, gdzie temperatura spada poniżej 50˚ w nocy. Dzwoneczki mają tendencję do rozwoju mączniaka prawdziwego, jeśli umieścisz je w wilgotnym klimacie lub jeśli posadzisz je na glebach, które są zbyt wilgotne.

Porada 4: Podlewaj je prawidłowo

Chociaż zazwyczaj dobrze rosną na przeciętnych glebach i suchych warunkach glebowych, należy je odpowiednio podlewać. Najlepiej podlewać je co najmniej raz lub dwa razy w tygodniu, gdy pogoda jest w większości sucha. Tylko upewnij się, że gleba wydaje się sucha między podlewaniami.

Unikaj całkowitego wyschnięcia gleby i / lub nasiąknięcia. Kiedy aplikujesz wodę, pamiętaj, aby zapobiec zamoczeniu liści, stosując wodę na poziomie gleby. Na koniec najlepiej rano podlewać dzwonki, aby wschodzące słońce mogło osuszyć wilgoć z łodyg lub liści.

Wskazówka nr 5: nie zapomnij o nawożeniu

Jeśli chcesz, aby Twoje dzwonki kwitły tak, jak powinny, upewnij się, że karmisz je zbilansowanym nawozem, takim jak 10-10-10. Nawozić raz wiosną i ponownie w środku lata. Nie zapomnij podlać dzwonków tak dokładnie, jak to tylko możliwe, po ich zapłodnieniu.

Możesz także utrzymać mocne i dobrze odżywione rośliny, jeśli co najmniej dwa razy w roku zastąpisz nieorganiczny nawóz bocznym opatrunkiem z organicznego kompostu.

Porada 6: przycinaj je, gdy kwiaty zaczynają blaknąć

Jeśli chcesz zachęcić swoje rośliny do ponownego kwitnienia, musisz je przyciąć lub zabić. Gdy tylko kwiaty dzwonka zaczną zanikać, należy je odciąć za pomocą ostrych nożyc do przycinania.

Wskazówka nr 7: używaj organicznych lub chemicznych środków odstraszających owady i fungicydów

Chociaż wiadomo, że dzwonek jest bardzo odporny na szkodliwe robaki i choroby, nadal musisz zwracać uwagę na sygnały ostrzegawcze przed inwazją szkodników lub chorobami. Upewnij się, że są wolne od ślimaków, ślimaków i mszyc, spryskując rośliny mydłem owadobójczym. Kiedy już to zrobisz, skup się na spodzie liści.

Aby te ślimaki i ślimaki nie zjadały roślin dzwonka, koniecznie zbierz je ręcznie z roślin lub ustaw w pobliżu pułapkę na ślimaki.

Hoduj dzwonki w szklarni hobbystycznej już dziś!

Teraz, gdy wiesz, jak uprawiać dzwonki, zechcesz je chronić przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, szkodnikami i ekstremalnymi temperaturami, uprawiając je w szklarni hobbystycznej! Ponieważ ogrodnictwo szklarniowe pozwala na manipulowanie temperaturą i wilgotnością środowiska, w którym rosną Twoje rośliny, możesz być pewien, że w nadchodzących latach będą one rodzić mnóstwo wspaniałych kwiatów!

Jak uprawiać dzwonki: 7 niezbędnych wskazówek | KrosAgro 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Kroton? Rozmnażanie przez sadzonki i odkłady powietrzne

Codiaeum variegatum to grecka nazwa niezwykłej tropikalnej rośliny, niemającej sobie równych, jeśli chodzi o niezwykłe kształty i wybarwienie liści. W…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Który tunel foliowy dla początkujących?

Tunel foliowy to konstrukcja, w której uprawa jest bardziej efektywna, a otrzymywany plon efektowny. Choć w wielu tekstach, opracowaniach i…

Więcej
Tunele foliowe

Tunel foliowy do uprawy, garażowania i magazynowania

Tunel foliowy do uprawa, garażowania i magazynowania to konstrukcja o wielu zastosowaniach. Choć zwykle wykorzystuje się ją do pielęgnowania roślin…

Więcej
Tunele foliowe

Jakie są kategorie tuneli foliowych?

Sezonowy tunel foliowy większości osób kojarzy się z uprawami, jednak jako konstrukcja ma bardzo uniwersalne zastosowanie. Ocynkowana ogniowo struktura ma…

Więcej
Tunele foliowe

Jak przyciągnąć pszczoły do tunelu foliowego?

Jak przyciągnąć pszczoły do tunelu foliowego? Przyciągnięcie tych zapylaczy ma kluczowe znaczenie dla udanej plantacji. Dlatego warto postarać się, aby…

Więcej
Hodowla zwierząt

Przenośne namioty dla zwierząt

Przenośne namioty dla zwierząt to konstrukcje o stelażu ze stali. Osłoną na strukturze jest plandeka. Tego rodzaju namioty używane są…

Więcej