Jak przycinać hortensje Endless Summer | KrosAgro

Jak przycinać hortensje Endless Summer | KrosAgro

Nauczenie się, kiedy i jak przycinać niekończące się letnie hortensje jest niezwykle ważne dla miłośników zieleni, którzy nie chcą niczego więcej niż mieć w swoich letnich ogrodach atrakcyjne i błyszczące liście tej rośliny, a także wspaniałe i przyciągające wzrok kwiatostany. Oprócz tego, że rośliny te są wytrzymałe, wszechstronne i wysoce odporne na szkodniki i choroby, dobrze rosną również na różnych typach gleb i są bardzo tolerancyjne na wilgoć. Chociaż krzewy te są stosunkowo łatwe w uprawie, przy przycinaniu łodyg należy pamiętać o kilku rzeczach.

Jeśli nie wiesz, istnieją różne rodzaje hortensji – hortensja wielolistna, hortensja gładka, hortensja pnąca, hortensja siusiowa i hortensja dębowa. Jedną z interesujących rzeczy, które musisz wiedzieć o tych roślinach, jest to, że jedna metoda przycinania nie ma zastosowania do wszystkich rodzajów hortensji. Innymi słowy, jedynym sposobem, aby uzyskać najlepszy kwiatowy efekt z niekończących się letnich hortensji, jest przycinanie ich w taki sposób, w jaki należy przycinać ten rodzaj hortensji.

Należy pamiętać, że przycięcie któregokolwiek z tych krzewów w niewłaściwym czasie może spowodować odcięcie pąków kwiatowych, które mają kwitnąć w tym roku. Jeśli nie masz pojęcia, kiedy i jak możesz przyciąć swoje niekończące się letnie hortensje, czytaj dalej.

Niekończące się letnie porady dotyczące przycinania hortensji, które musisz znać

Niekończąca się letnia hortensja należy do grupy zwanej hortensją grubolistną lub H. macrophylla. Posiada błyszczące liście i efektowne niebieskie, czerwone, różowe i fioletowe kwiaty. Oto kilka wskazówek, które musisz wiedzieć o ich przycinaniu.

Wskazówka 1: używaj ostrych i czystych sekatorów

Aby uzyskać najlepsze wyniki przycinania, należy używać ostrych i czystych sekatorów do cięcia łodyg tuż nad zestawami liści hortensji.

Wskazówka nr 2. Przycinaj tylko wtedy, gdy wczesną wiosną pojawi się nowy wzrost

Niektóre z tych hortensji o dużych liściach mają tendencję do zarastania, jeśli nie zostaną przycięte. Należy jednak pamiętać, że nadmierne przycinanie może spowodować ograniczenie ich kwitnienia. Z tego powodu przycinanie najlepiej rozpocząć wczesną wiosną, kiedy zaczniesz dostrzegać pojawiające się nowe przyrosty.

Wskazówka nr 3: przetestuj łodygę na całe życie

Testowanie łodygi na całe życie pomoże Ci upewnić się, że pozbywasz się tylko martwych i osłabionych części krzewu, a nie żywych łodyg, na których znajdują się pąki kwiatowe. Aby to zrobić, musisz zeskrobać korę nożem. Żywa łodyga jest zielona pod spodem, podczas gdy łodyga zabita przez zimę nie.

Wskazówka # 4: Wykonuj intensywne przycinanie odnawiające stare i upadające niekończące się letnie hortensje

Jeśli Twoje niekończące się letnie hortensje są pełnoletnie i wykazują oznaki upadku, najlepiej poddać je silnemu przycinaniu odnowieniowemu. Możesz to zrobić, przycinając wszystkie ich gałęzie do ziemi. Mimo że wyeliminuje to szanse na kwitnienie w tym roku, możesz być pewien, że w następnym roku nastąpi bardziej energiczny rozkwit.

Porada 5: usuń stare i wysuszone kwiaty

Proces usuwania starych i wysuszonych kwiatów hortensji, zwany także martwym kłusem, jest najbezpieczniejszym sposobem przycinania tej rośliny. Zrobienie tego nieprawidłowo jest prawie niemożliwe.

Korzyści z uprawy hortensji i innych roślin w szklarni hobbystycznej

To może być nieco przytłaczające, gdy pomyślisz o szerokiej gamie roślin, które możesz uprawiać w szklarni hobbystycznej. W końcu hodowcy szklarni mają zwykle nieograniczone możliwości sadzenia swoich ulubionych rzeczy. Jednak decyzja o uprawie hortensji, a także dowolnego rodzaju roślin w tej zamkniętej przestrzeni, jest jedną z najmądrzejszych decyzji ogrodniczych, jakie możesz kiedykolwiek podjąć.

Sprawdź korzyści płynące z uprawy roślin w szklarni hobbystycznej:

Korzyść nr 1. Możesz kontrolować środowisko wzrostu swoich roślin

Szklarnia hobbystyczna pozwala na pewną kontrolę nad pewnymi warunkami, na które będą narażone twoje rośliny. Twoja zdolność do manipulowania temperaturą, wilgotnością i światłem zmaksymalizuje potencjał wzrostu twoich warzyw, owoców, ziół i kwiatów. Dzięki temu będziesz mógł uprawiać wszystko, co nie jest rodzime w Twoim regionie, a także rośliny, które są poza sezonem.

Korzyść nr 2: możesz trzymać z daleka niszczycielskie szkodniki ogrodowe i zwierzęta

Jedną z najlepszych rzeczy w posiadaniu własnej szklarni hobbystycznej jest fakt, że może ona działać jako bariera ochronna przed owadami i zwierzętami, które mogą potencjalnie uszkodzić twoje delikatne rośliny.

Korzyść nr 3. Nie musisz się martwić trudnymi warunkami pogodowymi

Twoja szklarnia hobbystyczna może chronić twoje rośliny przed niepogodą. Oznacza to, że nie będziesz musiał podejmować awaryjnych przygotowań w przypadku trudnych warunków pogodowych, takich jak zamiecie śnieżne, gradobicie, silny wiatr, nadmierne deszcze, śnieg itp.

Ostatnie przemyślenia na temat przycinania niekończących się letnich hortensji

Teraz, gdy już wiesz, kiedy i jak przycinać niekończące się letnie hortensje, następnym logicznym krokiem będzie próba wyhodowania tych pracowitych krzewów we własnej szklarni hobbystycznej. Dowiedz się, dlaczego hortensja jest idealna do rozmnażania w szklarni i poczuj satysfakcję, widząc, jak dobrze się rozwija w szklarni hobbystycznej!

Jak przycinać hortensje Endless Summer | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Uprawa arbuza pod osłonami

Uprawa arbuza pod osłonami jest powodem dla którego wiele z domowych ogrodów zaopatruje się w tunel foliowy. Orzeźwiające oraz słodkie owoce…

Więcej
Tunele foliowe

Najlepszy tunel foliowy do uprawy pomidorów na skalę przemysłową

Odpowiedz na pytanie, jaki jest najlepszy tunel foliowy do uprawy pomidorów na skalę przemysłową, nie będzie wcale taka prosta. Dyskusje…

Więcej
Bez kategorii

Jak przyspieszyć zbiory z upraw pod osłonami?

Jak przyspieszyć zbiory z upraw pod osłonami? Nagłe zmiany pogody, przymrozki, opady śniegu a także chłodny wiatr sprawiają że uprawianie…

Więcej
Tunele foliowe

6 sposobów na nowoczesny ogród warzywny

Ogrody warzywne stają się popularnym elementem designu działki. W przydomowych uprawach obok rabat kwiatowych rozciągają się grządki smacznych warzyw, które…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak długo kiełkują nasiona ogórka?

Odpowiedź na pytanie, jak długo trwa kiełkowanie nasion ogórka, brzmi: od 3 do 10 dni. Dlatego właśnie rośliny te są…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co ile sadzić ogórki w gruncie, tunelu i szklarni? | Rozstaw ogórków pod osłonami

Ważne jest, aby wiedzieć, ile roślin ogórka przypada na stopę kwadratową, czyli dwa. Właściwe rozmieszczenie, niezależnie od uprawy, ma kluczowe…

Więcej